dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1359 z 1588
Pokaż wyniki od 27.161 do 27.180 z 31759
  1. #27161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    irokez

    piesy maja w nosie akwarium, popatrzyly i nic, zlaly.
    Kotka nie ma wyjscia na gore - na dole siedzi w apartamentach mojego M - ma duzo latania. Na gorze by ja psy pogonily - ale probuje wychodzic i siedzi na samej gorze schodow.


    M sie meczy nad kratka wlasnie, jak zrobi to postaram sie uchwycic je.

    kupilismy dzis 6 koralowcow - nie mam pomaranczowego szkielka - nie umiem kolorow ulapac Ani dobrego zdjecia bo sie ruszaja.

  2. #27162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    te biale "kropki" w wodzie to powietrze






  3. #27163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Coral Beauty

    piekna ryba, ale ciagle sie chowa, wylazi od czsu do czasu poplywac albo na jedzonko









    Malenstwo - tez ciagle schowany, najczesciej z samego rana wychodzi albo jak ryby spia. Bede miala z nim problem - moze zdechnac. Jesli sie nie nauczy jesc tego co daje. Za pozno mi powiedzieli. Wiec mam pietra.





  4. #27164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie


















  5. #27165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A jak je karmisz?

    To co ten paskowany cudaczek jadł zanim go kupiłaś, że teraz nie je?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #27166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    copepods i amphipods
    plankton? czy jak to inaczej sie nazywa po polsku???

    zmusic je trzeba do jedzenia mrozonych shrimpow, czyli to co daje reszcie rybom , jedziemy dzis tam gdzie kupilismy go, jeden z chlopakow naszych pracuje , zapytam wiec co im dawali, bpo jak juz naucone to ok, znaczy je - inaczej musialabym zrobic plantacje tych robaczkow a nie chce - nie mam drugiego akwarium i nie ma sensu dla jednej ryby kupowac. A watpie zeby mieli plantacje dla nich.

    glonow tez nie mam - bylam ta szczesciara ze woda z bakteriami mi sie przerobila i zaden glon nie wyrosl - a nie taki ze okiem widoczny, niektorym zarosly akwaria na zielono bad brazowo cale.



  7. #27167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dużo tych ryb. W Polsce zwykle daje się mniej.

  8. #27168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    serio Elfi? to ddziwne. Bo na wielkosc mojego akwarium moge jeszcze wiecej dodac.

    ale nie dodaje, a napewno nie takich co duze urosna, moze dodam szkolke jakichs gowniarzy ale to kiedys tam plan.


    no i - wielkie akwarium zamkniete, woda spuszczona, gazetami obklejone - pytam sie Sheldon'a co sie stalo, ze po nowym roku mial robic, a on mowi ze dostali zielone swiatlo. W kazdym badz razie Paku tam nie bylo. Na szczescie zdazylam cyknac fotki jak jeszcze bylo, suma wielkiego chyba cyklam i oskary.

    ale opowiadal i pokazal mi zdjecia swojego Paku - jak juz go wyciagnal niezywego z akwarium - olbrzym na pol metra. Pamietacie jak wysiadlo swiatlo w calej prowincji? Byla burza lodowa. Akurat wtedy jak sie mlody wyprowadzal. Ja bylam szczesciara nie mialam pradu tylko dzien, ale on nie mial przez 4 dni - wszystko mu padlo i mowil ze niczego innego mu zal nie bylo tylko Paku. Duzo ludzi wtedy potracilo ryby i koralowce, bo nie kazdy mial generator

  9. #27169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dobra wiadomosc - Mandarin byl karmiony przez sheldon'a, mowil ze go zmusil do jedzenia shrimpow - glodowke mial i musial zaczac jesc.

    Kupilam tylko malego koralowca jednego. Na wieksze i "powazniejsze" sie zuce za 2-3 tygodnie. Jak chlopaki wroca popodlaczac reszte.

    Dokupilismy dzis pare czesci z Neptuna i zostala nam tylko jedna zecz, wezmiemy pod koniec miesiaca.

    potem wkleje spiace ryby i sprobuje koralowce, sciaglam jakiegos app'a na iphona. Mialam pomaranczowe szkielko na moj aparat i chyba wywalilam

  10. #27170
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, cudne to akwarium.
    Wszystkie rybki żyją?

  11. #27171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika zyja
    kazdy dzien dla mnie sukcesem jest bo nadal sie bakterie przerabiaja.
    Malo tego - jedna fioletowa Tang'a juz prawie lini nie ma - Sheldon mowil ze od lania medykamentow jak dostaja zeby robactwo zabic.
    Malenstwo tez zyje, chociaz nigdy nie widze zeby jadlo

    koralowce zyja tez, dwa z 3 moich ulubionych nawet uroslo - nie tylko ze urosly to jeden z nich nowe glowy wypuscil.
    Oby nie zdechlo nic...

    przyszlo dzis pomaranczowe i zolte szkielko na telefon, w koncu moge je ulapac jak sie widzi golym okiem. Nie moge znalezc na aparat - moze faktycznie wywalilam - nienpamietam. Kupie najwyzej na starego Nikona, do akwarium nie musze miec pelnoklatkowego.


    a z innych zeczy - klon caly pomaranczowo czerwono-zolty - liscie spaaja jak glupie. Wczoraj zalozylam siatke na fontanne. A Boguski nadal maja kwiatki
    nie moge domalowac tarasu ani pociagnac scianki nowej drugi raz - ciagle pada juz tak zostanie pewno i na wiosne bede malowac.
    Poziomki nadal sie robia, nadal kwitna i nawet przymrozki im nie straszne. Ale pomidorow 20 zerwalam i wywalilam bo juz nie chcialy czerwone sie zrobic.

  12. #27172
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    U nas wszędzie rosną grzyby. Trawniki, rabaty pnie drzew porośnięte grzybkami. Plaga dzików dodatkowo ryje każdy skrawek ziemi. W niedzielę byłam na osiedlu obok naszego i każdy niezabetonowany kawałek ziemi jakby pługiem ktoś przeorał. Chodniki zawalone były wyrwaną darnią.
    Zdarzało mi się kupić rybkę z ospą, pamiętam jak wysypki dostawały i do wody taki niebieski płyn wkrapialiśmy.
    W tym roku nie miałam urodzaju na poziomki. Dużo więcej krzaczków się rozsiało ale nie owocowały prawie wcale.

  13. #27173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u nas kiepsko z grzybami znów

  14. #27174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika kazda rybe ogladalam zeby nie miala, oni je lecza zapobiegawczo zanim sprzedadza, kazda ryba iles tam dni jest nie na sprzedaz.
    Mialam szczescie bo nigdy w poprzednim akwarium nie mialam, malo tego z braku warunkow - jak sie przeoprowadzalismy ponad 100 km - nie mialam czasu Oskarow i glonojada dac w przerob ione akwarium, wzucilam je w wode prosto z kranu w akwarium - glupi ma szczescie - nic im nie bylo
    teraz sprawdzam ryby codziennie, bo to ze nie maja nie znaczy ze nie beda miec, ze stresu moga dostac. Poki co nie maja stresu i plywaja dobrze.


    w parku jak bylismy pamietacie jakie grzyby mialam? raz jeden ale we wrzesniu byly, prawdziwki. Raz w zyciu widzialam takie wysypisko. I tak wielkie.

  15. #27175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    My wczoraj jajecznicę na maślaczkach jedliśmy, a dziś pięknego sitarza znalazłam w ogrodzie pod brzozami. Na kanie już patrzeć nie mogę. Kilka dni temu ze znajomych zebraliśmy ze 200 sztuk. Wszystko rozdaliśmy po znajomych. Ja resztkę przerobiłam na zupę krem i zawekowałam, a nóżki się suszą.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #27176
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Tylko, że u nas te grzyby to niejadalne A może jadalne tylko jeden raz?
    Mania, Młoda już wie kiedy tutaj przyleci? Mamy coraz więcej zakażeń, pewnie duże ograniczenia wprowadzą w przemieszczaniu się ludzi.
    Za tydzień mąż ma zabieg na oku, ciekawe czy odwołają?

  17. #27177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jadalne tylko raz
    Mika wiesz, dla "dreszczyku" czasem czlowiek musi cos RAZ sprobowac
    oczywiscie zartuje, nie zycze nikomu trujaka zjesc, szczegolnie ze sie france mutuja i duzo wyglada tak samo jak jadalne

    Mika juz z 25 miala przeniesiony bilet na 29, powinna wiec za 6 dni leciec. a tu BUM, wlasnie wprowadzili Kanade na liste krajow zakazanych do przylotow . Mamy strasznie duzo zakazen, szczegolnie 5 prowincji, w tym moja. Ona ma leciec do Anglii. Tam miala zostac na 2 tygodnie na kwarantannie i stamtad do Polski. Nie wiem co z tego wyjdzie. Wczoraj jej powiedzieli ze musi miec potwierdzenie ze tesc umarl to ja wpuszcza. Bo wiesz, granice zamkniete znow ale poszczegolne przypadki wpuszczane. Dzis ma isc na wymaz dla niej i dzieci (dzieci ja zatluka, zadna przyjemnosc). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Moze byc tak ze przyleci juz do Angli i ja nie wpuszcza.

  18. #27178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ryby spia

    Niebieskie Tangi

    czasem przodem, czasem tylem









    a Coral Beauty spi tam w dziurze pod skalka, jaskinia tam jest. Juz wiem co mi ta ryba przypomina - rozgrzany grzejnik.


    Niger Trigger - to bylo miejsce LisicZki ale ja wywalil i goni kazda rybe co chce tam byc. Tez spi raz przodem a raz tylem








    Lisiczka sie skumplowala z zolta Tanga i duzo czasu razem spedzaja - za dnia. A w nocy Lisiczka zmienia kolor i sie kamufluje.
    No i to bylo jej drugie miejsce jak ja Trigger z pierwszej norki wywalil. Z tego miejsca wywalily ja niebieskie Tangi Znalazla nowa dziurke bidula, ale juz nie jest latwo zdjecie zrobic.








    i sposob na karmienie Malenstwa - powolna ta rybka jest, a raczej "RYBEK" bo mam chlopczyka. Powolny i malutki, jedzenie zanim zlapie to reszta zezre. Ale twardo zyje tyle ze ja nigdy nie widzialam zeby jadl, wczoraj wiec w butelke go a z gory zakraplaczem mu jedzenie wpuscilam - i bylam szczesliwa jak zjadl Tangi niezle sie dobijaly do butelki. Tak tez go mozna nauczyc zeby jadl mrozone shrimpy a nie tamte robaczki.


    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 23-10-2020 o 13:46

  19. #27179
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Nic a nic nie pamiętam jak moje rybki spały. Chyba tylko w miejscu stały, nie pamiętam ich ulubionych skrytek.
    Szwagier miał lecieć do Portugalii pomóc swojej córce przy maleńkim rozdarciuchu kolkowym. Sama będzie tydzień z dzieckiem i dziadek chciał wnusiem się zająć. Zrezygnowali z bólem serca. Boi się, że może coś przywlec ze sobą, albo, że nie wróci do domu, bo przepisy nagle zmienią.

  20. #27180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika wcale mi sie nie podoba ze ona leci, ani to ze Nikus juz tam jest od maja - z daleka od matki. Ale co moge? dorosla jest, ma swoja rodzine, my mamy guzik do gadania
    patrze na to tak - jak my wyjezdzalismy to tez nikt nas nie przekonal ze nie.
    Roznica tylko taka ze wtedy Covida nie bylo

Strona 1359 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony