dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1567 z 1588
Pokaż wyniki od 31.321 do 31.340 z 31759
  1. #31321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    uzywam Lagostiny tez sie tempia, ogorka kiszonego pokroic nie moglam musialam obrac go najpierw, o pomidorze nie wspomne. akurat na tych dwoch warzywach najlepiej sprawdzac ostrosc nozy . I swoje ostrze i dalej dupa wolowa nie tna

  2. #31322
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Ostrych noży boję się. Klnę pod nosem jak tępym coś kroję, ale strach jest większy.
    Pomidory lubię kroić nożem piłką, tak samo cebulę.

  3. #31323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie mam pomyslu na dziennik wiec tu wstawie na chwile u Manki, ostateczna wersja. uwagi mile widziane, jedynie uprzedze: pralnia jest w tym miejscu, bo to mi pasuje z punktu widzenia uzywania.


    niestety dach jest jaki jest, wymusza to na mnie plan zagospodarowania i z tym nic nie zrobie za to drzewa i kolor powinny to zniwelowac
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 28-01-2022 o 09:37

  4. #31324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    potrzebne ci jest to mikroskompijne pom. buforowe miedzy garazem a wiatrołapem?

    Z czasem to sprzątanie tylu łazienek nie będzie uciążliwe?
    Przechodnia łazienka - trzeba będzie stale pamiętać o blokowaniu i odblokowywaniu drzwi.

    Mało szaf w sumie na wieszanie ubrań w sypialni.

    Nie widzę izolacji ściany dom-garaż od strony wiatrołapu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT_PARTERU_mur.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	458561  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-01-2022 o 19:19

  5. #31325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    elewacja to ciemny tynk i cegla. ale zastanawiam sie nad uzyciem materialu o nazwie Elastolith zamiast cegly, macalalm bardzo fajny produkt, na pewno bylby zlicowany z tynkiem i tanszy jako material i w robociznie. Temat do przemyslenia

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    potrzebne ci jest to mikroskompijne pom. buforowe miedzy garazem a wiatrołapem?
    tak, bedzie tam kotłownia, rozdzielnia elektryczna i teletechniczna. Wielkosc akurat. No i nie bedzie smierdzialo z garazu jak przy bezposrednim wejsciu.

    "kotłownia" to szumna nazwa, raczej miejsce na jednostke wewnetrzna ze zbiornikiem pompy ciepła, gdzies musze to umiejscowic. sory za osobny post ale jak zwykle edycja szwankuje
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-01-2022 o 19:19

  6. #31326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to w sumie masz mało miejsca do przechowywania rzeczy technicznych - drabina, narzędzia, resztki farb, zapasowe płytki, szmaty, wiadra itd.

  7. #31327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jest izolacja 15 cm, szaf jest wystarczajaco, pokaze w przyszlosci wizki, łazienka przechodnia temat dlugo dyskutowany, jakos musielismy wybrnac z chceci posiadania lazienek przy sypialni. tu jest polaczenie ogolej z przysypialniana w razie gosci.

    a jak nie bede juz miala sily na sprzatanie, to znak ze pora sprzedac i przeniesc sie do domu spokojnej starosci. zawsze mam opcje zatrudnienia pani do sprzatania

    ale serio to wygoda i uklon w kierunku odwiedzajacych nas gosci, ktorzy przyznaja ze czuja sie niezrecznie wedrujac po nocy w poszukiwaniu lazienki, tu unikamy tego problemu. a lazienka przy sypialni to cudo, mialam i dalej chce miec

  8. #31328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    no to w sumie masz mało miejsca do przechowywania rzeczy technicznych - drabina, narzędzia, resztki farb, zapasowe płytki, szmaty, wiadra itd.
    zapominasz o strychu, garaz tez nie jest maly i zaplanowane sa regaly naprzeciw wejscia i wzdłuz za pomieszczeniem technicznym. na graty ogrodowe mam domek narzedziowy 8 m2 ktory zrobilam na wynajete, facet nam go przewiezie na dzialke po przeprowadzce

  9. #31329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dom jest niemalze kopia domu poprzedniego, mniej o jedna sypialnie, dodana łazienka, pralnia nie polaczona z lazienka, inne miejsce kotłowni i wiekszy garaz chociaz w bryle domu, wtedy byl wysuniety. ale w poprzednim sie miescilam spokojnie to teraz tym bardziej.

  10. #31330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mało szaf w sumie na wieszanie ubrań w sypialni.
    jeszcze wroce do szaf w sypialni, dla jednej osoby zabudowa ponad 5 metrowa to mało? plus zabudowa od łóżka i komoda po TV? ja az tylu ciuchow nie posiadam a ubrania typu kurtki i buty bedza w wiatrolapie tam beda 2 ogromne szafy plus 1 na same buty. Bedzie jak w poprzednim polowa pusta. Męzaty bedzie mial ubrania w 2 drugiej sypialni, oboje nie lubimy wspolnych garderob. kazdy ma swoje szafy i w nich trzyma porzadek. w sypialni drugiej bedzie duza zabudowa nad łóżkiem

  11. #31331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja sie juz nagadalam do TAR o jej domku wiec wie co mysle, powiem tylko jeszcze raz : tak mi sie podoba ze jakbym sie budowala tobym pewno zerznela

    lazienka dla gosci jest super, nikt po sypialniach nie goni, blizej tez niz leciec samemu siiii zrobic do sypialni, mam tak samo i nie wyobrazam sobie nie miec dodatkowej - zle przyzwyczajnie zle wykorzenic

  12. #31332

    Domyślnie

    Mi się podoba, bo widziałam na żywo poprzedni. To co napisała Elfir o łazience przechodniej, może być faktycznie kłopotliwe. Pamiętanie o blokowaniu drzwi. Z drugiej strony, nie znoszę kręcenia się i szukania łazienki u kogoś. Tylko wiesz... Wszyscy będą chcieli na noc zostawać

  13. #31333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Joana, niech zostaja, gosci zawsze chetnie podejmuje

    Ja wyszlam z takiego zalozenia, ze jak imprezujemy to w salonie i ludziki chodza do lazienki ogolnej, po imprezowaniu raczej kazdy idzie do swojej sypialni i z lazienki ogolnej korzystaja tylko ci z sypialni goscinnej. nawet jak nie zablokuja drzwi to nie ma obaw ze ktos wlezie niechciany. to moj tok rozumowania. i tak chodze spac ostatnia, jak juz goscie sie poloza. wydaje mi sie to logiczne i nie widze w tym problemu po prostu.

    mopy, wiadra, chemie bede trzymac w pralni

  14. #31334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam 4 lazienki i nie widze problemu sprzatac. Nie z kazdej sie codziennie korzysta a goscie tez nie sa co weekend, a nawet jak - nie kazdy sie kapie.

  15. #31335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tez zalezy z jakich materialow robisz. w pierwszym domu mialam badziewne, umeczylam sie jak osiol zeby ogarnac a powierzchni o wiele mniej. w drugim domu zastosowalam rewelacyjne kafle i panele, w zasadzie same sie sprzataly. na tyle byly wygodne i ponadczasowe ze zastanawiam sie nad ponownym ich uzyciem w nowym domu

  16. #31336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wychodek miedzy drzewami tez by sie sprzydal, na wieksze "sprawy"....

  17. #31337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    saperka w dlon i sami dolek wykopujemy

  18. #31338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez moze byc, a potem "szukaj skarbow w lesie "

    swoja droga, jak bajorko? zamarzlo?

  19. #31339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie zamarzlo, u nas odwilz. bylam dzisiaj z geodeta wytyczyc wstepnie domek, zeby zobaczyc ile drzew bedzie do wyciecia. ale domeczek wymierzylam idealnie, niewiele musze wyciac, ledwo kilka sosen ktore i tak mialam przetrzebic, bo np. 6 w kupie rosnie a to dla nich niedobrze, bo cherlaki i chudziaki. najberdziej cieszy mnie zachowanie wszystkich brzoz, dom bedzie umiejscowiony idealnie pomiedzy nimi. zrobia czaderskie widoki i dadza troche cienia w lecie

  20. #31340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mnie tez czeka wycinka ale owocowek, pewno czesc to juz psiary. Duzo drzew podciac trzeba tez i przezedzic.

Strona 1567 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony