dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1309 z 1588
Pokaż wyniki od 26.161 do 26.180 z 31759
  1. #26161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zrobilam test desek.
    Mieszane uczucia.

    Cutek wygrywa kolorami na taras.
    Osmo wygrywa kolorem na scianki i slupy. Bo maja tez na takie powierzchnie i styknie raz pociagnac , "One coat".
    Z Osmo z tarasowych jeden mi tylko poki co podszedl.

    Cutek bardziej oleisty - dluzej schnie.
    Osmo szybciej wsiaka.

    narazie pierwsza warstwa jest.
    Osmo 5ml jest zdecydowanie za malo Mam nadzieje ze sie uda dwie zrobic chociaz na polowce.

  2. #26162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Osmo ma u nas znakomite opinie na forach
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #26163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak tylko premierzy sie wypowiedzieli ze beda kary za zawyzanie cen - caly papier toaletowy i reszta znikla z Eaby'a

    750$ mandat dla prywatnych osob, a jesli ktos uparcie bedzie dazyl dalej to robic - sprawa do sadu idzie i kara do 100 tysiecy i rok odsiadki.

    dla sklepow :

    dyrektor sklepu/firmy - do 500 tysiecy kary i rok odsiadki
    Korporacja - do 10 mln kary




    szkoda ze wczesniej za to sie nie wzieli, ale dobrze ze wogole.

  4. #26164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, no wiem. Ale tutaj nie ma takiego dojscia. Mozna kupic tylko w specjalistycznych sklepach. Tak samo Cutek.

    minely godziny i moj nastepny osad :
    Cutek wnika bardziej w drzewo.

    Rozbicie cenowo :

    potrzebuje 5 galonow, to jakies niecale 19 litrow jest. Bede miala taras przez prawie cala szerokosc domu, drugi taras na lezak, beda tez drewniane sciezki. Na wszystko trzeba dwie warstwy.
    Do tego dochodza scianki itp gdzie chcialam inny kolor dac.

    Cutek
    1 galon (3.7 litra) - 124 $
    5 Galonowy baniak - 531 $

    Osmo: 2.5 litra - 194 $
    Osmo One Coat (na scianki) 2.5 litra - 220 $.

    liczac ze bym wybrala Osmo musialabym kupic minimum 7 puszek 2.5 litrowych, cena by byla 1358$

    do tego puszke One coat za 220$ razem 1608$.


    Pestka - nigdy Osmo nie bedzie tutaj popularne, bo ludzie pojda do sklepu typu castorama i kupia inne olejowate, wiedzac nawet ze sieczka szybko zejdzie za 70$ za galon.

    Podejrzewam ze z tego powodu kupie Cutek'a a na scianki poswiece na Osmo.

    Liczyc sie trzeba ze co roku bede musiala poprawiac. Nie ma szans zeby wytrzymalo w tym sloncu co ja mam i z tymi zimami i mrozami co mamy. Wiec na to tez musze patrzec.

    troche mi szczena opadla jak cenowo podliczylam

  5. #26165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cutek wnika głębiej bo rzadszy. Dlatego myślę, że będziesz musiała dłużej suszyć między warstwami i... malować 3 razy !!! Z powodu ekstremalnych temperatur też bym położyła 3-cią warstwę.
    To z mojego 10-letniego doświadczenia z olejami i woskami. Kładłam też na parapetach, podłogi w domu, stopnie schodów i 2 meble. U nas bywały zimy po -25 i olej juz wtedy miałam na tarasie i stole ogrodowym. Wytzymał. Nie musiałam malować na wiosnę. Ale właśnie było położone 3 warstwy - na tarasie Altax, a na stole Starwax, który jest gęstszy.

    Po pierwszej warstwie wstaną na drewnie włoski. Trzeba przeszliwować, odkurzyć i przetrzeć dokładnie wilgotnym mopem, żeby żaden wiórek nie został.


    Dobre te kary. U nas ceny odrobinkę poszly w górę. Poza paliwem, które staniało.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #26166
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Masło poszło w górę. Niedawno po 3,5 kupowałam, wczoraj w Kauflandzie poniżej 5,99 nie widziałam.
    Jeszcze za spekulantów maseczkowych powinni się wziąć.
    Mania, czy trafiłaś w tych kolorach na złoty dąb?
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 29-03-2020 o 12:32

  7. #26167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wprowadzenie kar jest bardzo dobre i nie bedzie ze tylko powiedziane, rzad ontaryjski odrazu wypuscil strone na necie gdzie mozna takich spekulantow podac, jak sie bylo poszkodowanym to tez.
    Tye ze jak sie bylo poszkodowanym to przez swoja glupote.


    Nastepna destylownia zaczela robic odkazacze do rak, obie sa kolo mnie niedaleko, mozna sobie podjechac i kupic. Ja jeszcze mam, ale jak braknie to podjedziemy. Uzywamy tylko w samochodzie jak gdzies jedziemy do sklepu czy pracy, w domu tylko mydlo.

    Mika te kary u nas sa za wszystko, od maseczek, po plyny dezynfekujace, [oprzez Lysol , po papier toaletowy i jedzenie.

    Maseczek mamy dwie, te pozadne z tym dziubem na przodzie. Zwyklych nie mamy.

  8. #26168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka nie. Cutek jest ciezszy. Osmo zaraz wsiaklo i jak szlam spac to juz suche bylo. Cutek nadal warstwe mokra mial na gorze - az wzielam i wytarlam.
    Tych co podajesz - tutaj nie ma. Z europejskich tylko na Osmo trafilam.

    Dzis przelecialam kalkulatorem jeden i drugi. Osmo sie reklamuje ze pokrywa wiecej niz inne, jednak wg ich kalkulatora potrzebuje jeszcze raz tyle niz podalam, czyli 37 litrow, cena idzie o 1000$ .
    Cutek 5 galonowy mi starczy.

    Osmo kaza nakladac na deski ktore sa juz zalozone kilka tygodni zalozone i zjechane przez sonce, dosuszone, przyzwyczajone do warunkow atmosferycznych.
    Cutek moge odrazu nakladac. Cutek tez jako jedyny moge w pelnym sloncu nakladac.

    Dwie warstwy tylko, 3 nie bede nakladc bo moze juz nie wsiaknac i zostanie powloka na wierzchu. Zrobilam tak z innym na krzeslach w lesie, te kolo ogniska. Nie wsiaklo juz i wiem ze 3 wartsw nie chce.

  9. #26169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika Osmo ma jeden kolor debu tylko z tego co wiem i mam go tu na probce, jak naloze druga wartswe to cykne fotke.

  10. #26170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wprowadzili u mnie w Ontario zakaz spotykania sie wiecej niz 5 osob.
    Wczoraj jeszcze zastanawiali sie, dzis juz dziala.
    I dobrze, bo niezle zloty widze u mnie na osiedlu

  11. #26171
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6178.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	442322Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6179.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	442323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6180.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	442324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG6175.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	107,4 KB
ID:	442325
    Kila lat temu dostałam 1 ciemiernika, mam już z niego 7 pozyskanych sadzonek, z czego jedna jest cudownie fioletowa
    Mania, moja pnąca hortka ma małe pączki, małe ale i tak bardzo mnie cieszą.

  12. #26172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja chyba musze pnaca z niebytu wyciagnac, posadzona w rogu, niewidoczna za choinami a rosnie pieknie, tylko jakas pergole bym musiala jej dac

  13. #26173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika no patrz szczesciaro
    Moich juz nie ma niestety ciagle lapaly grzyba bo za duza wilgotmosci w lecie i nie dalo sie tego zwalczyc. Bede podziwiac u Ciebie
    Ja wczoraj ogladalam u siebie ale tylko klon ma nabrzmiale paczki, "sliwa" (drzewo, krzakowe nic jeszcze) i winorosl. Ogladalam swojego Don Juana roze, ciekawe czy przezyl zime, nie okrywalam nic. Z wyrosnietych tylko takie niziutkie mi wyrosly co w donicy byly, reszta wsio jeszcze spi.

    Mika - Osmo nie ma debowego koloru na taras - moja pomylka. Pomylilam sie z kolorem na scianki i ploty - to maja w kolorze debu. Ta probke kupilam.
    Czekam az przejejasnieje troche zeby je wyniesc na dwor i cyknac fotke i wogole zobaczyc jak wyglada na dworzu wszystko - juz trzeci dzien pada i jest ciemno i smutno na dworzu.

    Druga warstwa wczorajsza tak jak poprzednia - Osmo suche w 2 godziny a Cutek dalej schnie
    cos czuje ze bede miala przekichane z psami jak pomaluje, dluga walka prowadzenia ich naokolo domu na siku i pilnowanie zeby nie weszly na deski co bedzie barddzo trudno.

    Cutek ma jeszcze jedna zalete, pokaze potem.

  14. #26174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR wspomniala pergole, chodzi mi po glowie postawic nietypowa pergole zamiast tych drzew chortek. I cos posadzic zeby sie pielo?
    pokaze tez niedlugo, powiecie co myslicie

  15. #26175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na dzis mam troche fotek

    pierwszy strzal - probki Osmo i Cutek


    pierwsza warstwa sie suszy. Deski tarasowe jakie bede uzywac - duzego wyboru nie mamy , impregnowane cisnieniowo
    W sklepie byly na zewnatrz, nie wiem jak dlugo, w domu podsuszylam je chyba ze dwa dni.

    dluzsze deski to Cutek, male to Osmo - 1 rzadek to One Coat na ploty i scianki, drugi rzadek na tarasy





    1.Osmo - One coat - na scianki i ploty , daje sie tylko jedna warstwe
    Mika - dab jest ten po prawej stronie obok, osobiscie wole ten obok po lewej





    2. Osmo tarasowy - juz dwie warstwy



    dodatkowo z ciekawosci wzielam szary zobaczyc, tez dwie warstwy





    3. Cutek - dwie warstwy







    a tu porownanie obu po dwoch nalozeniach, Osmo na gorze, Cutek na dole





    i teraz moje rozmyslania....
    jak widzicie Cutek glebiej wchodzi - jest u mnie w Kanadzie przez profesjonalistow uzywany. Osmo mozna kupic - ale nie ma brania. Cos w tym musi wiec byc.
    Z gpry zaznaczam ze nie bede kupowala Osmo - jest poprostu za drogi na taka ilosc desek jaka bede musuala pociagnac. Cutek mi bardziej tez pasuje ze glebiej wchodzi.
    Wybierajac Cutek'a - nie musze przecierac desek papierem sciernym, nie musze przecierac miedzy warstwami, moge nakladac w prazoce slonce nawet, nie musze czekac az taras sobie posiedzi sam bez niczego przez kilka tygodni do kilku miesiecy, moge to robic odrazu po zalozeniu (zakladajac ze deski beda suche, a nawet jak nie beda moge ppczekac pare dni zeby wyschly. Z Osmo to nie przejdzie - zaden z wymienionych powodow wyzej

    Cutek ma jeszcze jedna zalete :








    to ostatnie djecie?

    zobaczcie ten krociutki filmik


    https://www.picuki.com/media/1732443038092125548


    moge je pomalowac pierwsza warstwe z 4 czy 3 stron, i takie mokre ulozyc jedne na drugie i nic im sie nie stanie, paskow i mocniejszych zabarwien nie bedzie.
    COOL...


    Cutek tez sie inaczej kupuje niz Osmo. Czysta puszka a do tego barwnik i sie miesza. Przez to mozna zrobic swoje wlasne kolory badz zrobic ciemniejszy. Probki ktore kupilam juz byly wymieszane, jesli bede robic to kolor bedzie dodany podwojnie, bo jak widac te jasne kolory - wygladaja tak samo, a nie sa.


    skupcie sie na Cutek'u tylko, ciekawa jestem cobyscie wybraly.

  16. #26176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no coz jak dla mnie to osmo o wiele lepiej i ładniej wybarwia, przynajmniej na zdjeciach, dab wyszedl bosko, moze przemaluje na taki moje schody. ale jak zdecydowalas sie na ten drugi cutek to kolor 3 probki ostatecznie moglby byc. dwie gorne zbyt czerwone jak na moje upodobania

  17. #26177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR no ale przeczytalas dlaczego wybralam Cutek nie osmo? Jest duzo powodow dla ktorych on wygral.
    Przedewszystkim cena, bede miala koszmarnie duzo desek do pociagniecia.
    A reszta to jak wsiaka, ile wsiaka, jak szybko moge nalozyc i podczas jakiej pogody.
    Niestety moje tarasy - oba - ani sciezki, nie beda oszklone, sa otwarte, wiec szukam jak najlepszego rozwiazania.

    Jesli chodzi o wybarwienie . Ten dab wybarwil dokladnie jak to co kladlam w lesie na tarasie. Czego nie widac na zdjeciach - Osmo lezac kolo Cuteka - wudac lekka powloke. Cutek jest tak jakbys kupila mebel.
    Byc moze - jest to wina probek. czasami probki odbiegaja od normalnej puszki.
    Pamietaj tez ze w Polsce macie rozne fajne drzewa na tarasy - tutaj nie mamy. wiec i kolor przyjmuje inaczej.
    Podoba mi sie ta czekolada z Osmo, obie nalozylam - jednowarstwowa i na tarasy. Byly takie same. Ale jak doszlo do nalozenia drugiej warstwy - z czekolady sie czerwien zrobila juz nie bylo takie samo, co mnie rozczarowalo, bo jakby taka czeolada wyszla tobym zeby zacisla i wtdala kupe szmalu na Osmo.
    Cutek nie ma takiej czekolady.

    Tak czy siak - cutek nadal schnie. nadal mokry ale i coraz glebiej wchodzi w drzewo.

    mowicie ze Osmo ma dobre recenzje w Polsce, zgadzam sie, ale to ze w Polsce go chwala nie znaczy ze gdzie indziej nie robia czegos innego nawet lepszego. Nie mowie ze cutek jest lepszy, zeby powiedziec co jest lepsze - powinnam pomalowac cos i jednym i drugim i sprawdzic za rok. Po calej wiosnie, lecie, jesieni i zimie, na nastepna wiosne. Co jest do zrobienia, styknie deski dwie zrobic i pewno zrobie taki experyment.

  18. #26178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dobra, plany na ogrodek

    tam gdzie teraz jest fontanna jest caly slab z betonu. Po przeniesieniu fontanny - zeby posadzic tam drzewa musielibysmy to skuc. Nie wiem czy mi sie chce. Ciezka i duza robota. wpadlam wiec na inny pomysl, postawic "pergole inaczej" ze z tylu scianka bedzie nadal - bo musze sie od sasiadow odslonic.












    kumacie o co chodzi? A pod slupami moge posadzic cos pnacego. Albo nic. Zobaczymy. S;upow bedzie 3.

    taras bedzie pociagneity do samego plotu wiec bedzie przejscie i tam wlasnie bedzie sciezka nr.1 z desek, ta sciezka sie bedzie laczyc z drugim tarasem ktory bedzie kolo fontanny. To juz musicie sobie wybobrazic na tym zdjeciu.





    a tu jeszcze pare tych pergolek moze komus sie sprzyda i spodoba i zrobi.












    [




    kazdy lubi inny kolor, ja bede robila bardzo ciemne, nawet czarne.


    sciezki - beda 3, jedna pod ta pergola plus jeszcze dwie po kazdej stronie fontanny







    fontanna vedzie bardzo nisko, mam nadzieje ze sie uda M wykopac na tyle i nie dokopiemy sie do Chin...bo znow jaki wirus przyjdzie

    chcialabym ten drugi taras zaraz przy a nawet nad, zobaczymy jak wyjdzie - czekam az przestanie padac zeby sobie pomierzyc
    pierwsza fotka idealne, druga tylko o taras chodzi






    takie przejscie mi sie tez widzi w srodku fontanny.
    M cos mowi ze chyba sam ja wyleje cala z betonu - bylabym w 7 niebie.


    no i dwu kolorowo - pomysl tez jest ze taras jako taras i sciezki zrobic w jednym kolorze, a scianki i slypy w ciemnym czarnym



    [url=https://postimg.cc/WqbqSVts]




    te rurki metalowe - na jednym zdjeciu wyzej tez sa ale nie czarne. To jest tez pomysl je przeciagnac w tej pergoli, raz ze fajnie wyglada, dwa ze nie trzeba malowac, trzy cos pnacego moze sie ladnie zawinac. Galwanizowane styknie, nie beda rdzewiec.

    a wszedzie pomiedzy sciezkami beda kamienie, kamyki, roslinki, krzaki itp. I troche trawki moze gdzies wciupie

  19. #26179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a na koniec....

    w oczekiwaniu na wiosne i znikniecie wirusa zeby sie zabrac za robote



  20. #26180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    TAR no ale przeczytalas dlaczego wybralam Cutek nie osmo? Jest duzo powodow dla ktorych on wygral.
    Przedewszystkim cena, bede miala koszmarnie duzo desek do pociagniecia.
    A reszta to jak wsiaka, ile wsiaka, jak szybko moge nalozyc i podczas jakiej pogody.
    Niestety moje tarasy - oba - ani sciezki, nie beda oszklone, sa otwarte, wiec szukam jak najlepszego rozwiazania.

    Jesli chodzi o wybarwienie . Ten dab wybarwil dokladnie jak to co kladlam w lesie na tarasie. Czego nie widac na zdjeciach - Osmo lezac kolo Cuteka - wudac lekka powloke. Cutek jest tak jakbys kupila mebel.
    Byc moze - jest to wina probek. czasami probki odbiegaja od normalnej puszki.
    Pamietaj tez ze w Polsce macie rozne fajne drzewa na tarasy - tutaj nie mamy. wiec i kolor przyjmuje inaczej.
    Podoba mi sie ta czekolada z Osmo, obie nalozylam - jednowarstwowa i na tarasy. Byly takie same. Ale jak doszlo do nalozenia drugiej warstwy - z czekolady sie czerwien zrobila juz nie bylo takie samo, co mnie rozczarowalo, bo jakby taka czeolada wyszla tobym zeby zacisla i wtdala kupe szmalu na Osmo.
    Cutek nie ma takiej czekolady.

    Tak czy siak - cutek nadal schnie. nadal mokry ale i coraz glebiej wchodzi w drzewo.

    mowicie ze Osmo ma dobre recenzje w Polsce, zgadzam sie, ale to ze w Polsce go chwala nie znaczy ze gdzie indziej nie robia czegos innego nawet lepszego. Nie mowie ze cutek jest lepszy, zeby powiedziec co jest lepsze - powinnam pomalowac cos i jednym i drugim i sprawdzic za rok. Po calej wiosnie, lecie, jesieni i zimie, na nastepna wiosne. Co jest do zrobienia, styknie deski dwie zrobic i pewno zrobie taki experyment.
    tak Mania, czytalam. Rozumiem. Wyrazilam swoje zdanie co do koloru. Nie mam jak organoleptycznie porownac tych obu srodkow. U nas sa dostepne takie, u Was inne. I luz. Do siebie szukalam o najlepszych opiniach materialow dostepnych na naszym rynku. Czy grubosc wnikania struktury w drewno ma znaczenie, nie wiem. Widze ile u mnie trzyma kolor i to mi wystarcza, ze nie musze malowac co roku. Schody jednak pomaluje na inny kolor ale meble sa jak nowki, nie musze nic z nimi robic. ten cutek to twardy olej? skoro tak penetruje mocno drewno to mam watpliwosci.

Strona 1309 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony