dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1315 z 1588
Pokaż wyniki od 26.281 do 26.300 z 31759
  1. #26281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wczoraj na naszym osiedlu uczcilismy/ podziekowalismy wszystkim lekarzom, pielegniarkam, sanitariuszon, policji i wszstkim innym co na pierwszej lini sa. O 8:30 wieczorem wlaczylismy alarmy w samchodach. Nie macie pojecia jaki halas byl.

    bylam w Toronto widzialam tez tablice na trawnikach wystawione z podziekowaniami dla nich.

  2. #26282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u nas dzis przy lesie stala policja i wyganiala ludzi (miejscowych) ktorzy chcieli spacer do lasu sobie zrobic. i super, choc jeden dzien bedzie nie nasrane, bo wszyscy okoliczni psiarze traktuja ten las jak toalete. policja moglaby stac i kasowac raz za wejscie do lasu i dwa za kupsko nie sprzatnietejedni weszli a policja za nimi cichutko podjechala i jak im z megafonu przywalili to moment i uciekali do domu, a ja w ogrodzie to wszystko widzialam, mialam polewke z matołkow, powinni szlaban postawic. ścioralam sie dzis w ogrodzie az sie ruszyc nie moge. nie mysle o niczym. ile po prostu czlowiek moze udzwignac pesymistycznych prognoz?

    znalazlam w kartonie ogrodniczym takie biale kaptury zimowe do oslaniania roslin, nowki sztuki, pocielam i beda na wklady do masek wielorazowych. i mam jeszcze to samo w worku, płachta 1,5 x 30 m. z 300 wkladow zrobie jak nic. masek wielorazowych mamy po kilka na wymiane i pranie, a pomiedzy materialam sa kieszonki i tam bede te wloknine pchala. Zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

  3. #26283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wczoraj fuczki u mnie na obiad były:

    • 400 g kiszonej kapusty
    • 2 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
    • 1 i 1/2 szklanki mleka
    • 2 jajka
    • po ok. 1/2 łyżeczki soli, pieprzu, majeranku
    • olej do smażenia

    Wykonanie:
    Kapustę kiszoną dokładnie odcisnęłam z soku i pokroiłam na mniejsze kawałki.
    Do miski wsypałam mąkę, dodałam mleko, jajka, sól, pieprz, majeranek i wymieszałam do połączenia składników. Następnie do ciasta dodałam pokrojoną, kiszoną kapustę i wymieszałam.
    Na patelni rozgrzałam olej i łyżką nakładałam porcje ciasta. Placki smażyłam po ok. 4 minuty z każdej strony.
    Usmażone placki odsączyłam z nadmiaru tłuszczu na papierowym ręczniku.

    Do tego sosik śmietanowy z czosnkiem i ziołami
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #26284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR, lepiej nic nie ogladaj, nie czytaj, albo obkrajaj wiadomosci, ...

    tutaj tez juz zaczely sie mndaty i kary sypac.

    A dzis moja mala Natki - problem z zebem A dentysci zamknieci. dali Mlodej telefon gdzie jest emergency denatysta na szczescie, pojechala. Natki jakies zakazenie miala czy cos, koniec koncow - nie ma szans na leczenie - wyrwali zeba. Nadal sie jednak nie dowiedzialam czy mleczak czy nie

    Jutro wojsko zaczyna sie zbierac w bazie niedaleko mnie. Ludzie beda mieli fajnie widoki w Toronto jak sie beda zjezdzac. ja wojskowych widze sporo tutaj, ale tam nie ma az tak. Szykuja sie na wszelki wypadek, nie tylko zeby pomoc z wirusem ale niedlugo podlania i zalania sie zaczna po zimie.

  5. #26285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, jak nie lubie ichcic to przyznam sie ze ten przepis wydaje mi sie smaczny. Chyba dlatego ze mi smakuja najbardziej proste dania.
    Musze to zrobic

  6. #26286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mania, chcialabym ale sie nie da. Musialabym tez zrezygnowac z rozmowy z Wami. Dzis mnie rano policja zatrzymala jak do pracy jechalam, musialam sie wytłumaczyc po co i gdzie jade. I czy nie moge w domu pracowac. Niestety po nocach nie spie, mam ciagle koszmary. Z mama nie widzialam sie od grudnia i pewnie jeszcze z miesiac nie zobacze. Co chwile ktos przynosi hiobowe wiesci, jak nie zabije nas korona to stres /zawal/wylew/udar - prosze wlasciwe skreslic.

  7. #26287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wczoraj moja Kaśka była u nas. I ona i my nie spotykamy się z innymi osobami. Tzn nie całkiem. Ona widuje się ze swoim facetem i najbliższą kupelą, a my podrzucamy zakupy bliskiemu znajomemu we wsi 4 km od nas. Jest starszy od nas i nie zmotoryzowany. Pokazywałam chyba jego piękny wielki ogród. Wsio z zachowaniem odległości, odkażaniem itp.
    Chodzimy też do lasu na spacer. Nikt nas nie moze wygonić, bo najbliższe nas są lasy prywatne. Zresztą rozmawiałam z naszą przyjaciółką leśniczką, która pracuje w naszym nadleśnictwie. Powiedziała, że nikt nie będzie nikogo wyganiał. Będą tylko wypraszać tych z samochodów parkujących na obrzeżach lasów, ale takich tu nie ma. Nawet w sezonie grzybowym, tylko miejscowi chodzą po tutejszych lasach.
    Spokój i cisza, choć myśli miewam niewesołe. Boję się, że to co się dzieje teraz niewiele jednak ludzi nauczy. Prędko zapomną o wzajemnej pomocy i życzliwości. Oby nie zaczęli szaleć, bo to może spowodować nawrót nie do końca wytłumionego wirusa. Cholera wie, więc choć staram się nie czytać, to nastrój miewam jak TAR.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #26288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fuczkami zajadam się co roku w Bieszczadach

  9. #26289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zostały nam 4 fuczki z przedwczoraj i Kaśka je pochłonęła niemal mlaskając.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #26290
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Coraz więcej znajomych ma zaświadczenia, że pracują. Koleżanka chodzi do pracy przez park, autobusem bez sensu jechać, jak idąc parkiem ma 15 minut od drzwi do drzwi. Ma nadzieję, że mając to zaświadczenie nie zapłaci mandatu.
    Te fuczki bym zrobiła, tylko do warzywniaka po kapustę nie chce mi specjalnie iść.

    Pestka te siatki na siano są dla utrzymania porządku czy pohamowania końskiego apetytu?

  11. #26291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja Mlodej i dzieci juz nie widzialam 2 miesiace.
    No OK, Mloda zobaczylam z samochodu w progu

    tez nie mam kapusty, maki tez, jak za tydzien do sklepu pojade kupie i zrobie.

  12. #26292

    Domyślnie

    Cześć Dziewczyny
    przeszłam grypę ciezką, ale bez korony, pracuje zdalnie - co prawda pracy więcej, ale w domu z.... ogrodem - jest możliwość wyjścia. (błędy i literówki - od nadmiaru komputera - przestałam na to zwracać uwagę)
    Pestka, narobiląs nam ochoty na te fuczki (byleby potem nie wygladac jak foczka XD ) i juz planuje wyjście do sklepu...
    pozdawiam Was
    E.

  13. #26293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To jeszcze wam podrzucę kilka prostych przepisów, ale jutro, bo dziś naprawianie płotu zjechało mnie na maxa i padam.

    Mmikka, siatki są i po to by koń się nie przeżerał, jadł wolniej, w naturalny sposób jak trawę na łące. A poza tym właściciel ma oszczędność sporą na sianie, bo konie nie wdeptują i nie obsikują. I jeszcze drobiazg - konie się potrafią tymisiatkami wypełnionymi sianem bawić podrzucają, tarmoszą...
    Popatrz sobie. Kaśka wrzuca i na stronę i na facebooka zdjęcia, filmiki. Fajne
    http://pieceofhay.pl/pl/glowna/
    https://www.facebook.com/pg/PieceOfH...=page_internal
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #26294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ave, Ave Za rzadko się odzywasz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #26295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jaka ja dzisiaj jestem szczesliwa ..............

    pojechalismy do Costco (juz chyba pamietacie ze to ten sklep co tak wykupili wszystko). Zrobic zakupy. Mowie do M chodz dzisiaj bo beda swieta, i sie wszyscy zuca, mimo ze wielkich swiat nie mozna i zadnych odwiedzin. A ze my nie obchodzimy wiec na wsio ryba, ale dzis jeszcze mniej ludzi.
    Kolejka jak za komuny............juz byla. Ale dlatego ze kazdy 2 metry stal i malo ludzi wpuszczali.

    na wielkanoc zamiast jajek i szynki i chrzanu kupilam indyka, calego. A potem sie smialam do M - po co kupwalismy> Nie moglismy zlapac te trzy co kolo sklepu w krzakach siedzialy? Piekne byly, dzikie indory, mowie - zlapac, trzymac na ogrodku i bedzie jak znalazl jak kryzys przyjdzie

    kupilam jeszcze jeden papier, mam teraz zapasu na rok?? no 3 mega wielkie paki po 30-34 rolki. Wzielam dzis jescze bo jak znow Mloda miec nie bedzie?
    nadal nie zuzylam tych 9 rolek a mam 4 lazienki.

    W koncu doszlismy do kasy ale jeszcze poszlam w jedno miejsce i uwierzycz oczom nie moglam - spirytus, a raczej alkohol etylowy jak sie nazywa poprawnie, pieknie pudelko 4 w srodku i on 99% stezenia. W domu mialam same 60-70%. W sklepach nawet 20% znalezc nie mozna od czasu jak wszystko ryplo. Wiec o malo tam nie tanczylam taka szczesliwa bylam
    Aloe vera nie uswiadczysz ale wpadlam na inny pomysl - wzielam duze pudlo sciereczek do twarzy. nasacze je tym alkoholem i bedzie jak znalazl do dezynfekcji rak.
    No bo nie, nadal nie ma w sklepach. A ten co z destylowni kupilam - pewno przyjdzie jak sie pandemia skonczy

    dzis sliwe przesadzilismy. mam nadzieje ze mi nie padnie. Podoba mi sie gdzie teraz stoi. A jak szukalam lopaty w mojej szopce niespodzianka, w torbie ktora z lasu przywiozlam dwie nowiutke maski N95. Nie pamietam po co mi byly w lsesie, chyba chcialam nalozyc jak malowalat taras a w koncu nie trzeba bylo.

    z tego wszystkiego ani kapuchy ani maki nie wzielam tak sie podjaralam durnym spityrusem.


    W Ontario mamy jeszcze zapasu maseczek , rekawiczek i nazutek na tydzien
    W koncu pojechali po US za nie wysylanie do nas maseczek. Dzisiaj sie 3M postawil Trumpowi i udalo sie wyrwac 500 tys. O ile na granicy numeru nie odwala to przyjdzie, te 500 tys to starczy na tydzien. Lepsze to niz nic.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 07-04-2020 o 02:40

  16. #26296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kiedy indziej powiedziałabym, mała rzecz a cieszy.
    Ten mocny alkohol rozcieńc do 70% wodą i możesz wtedy w psiukawke wlać i używać do rąk.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #26297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, taki sam zmieszany z woda za mocny, rece by zniszczyl. To juz by ostatecznosc byla, na to samo wyjdzie co bym rece polala samym z 70% zawartoscia.
    Temu aloe vera byl potrzebny - ale wykupiony.
    Dlatego husteczki do twarzy kupilam. One juz sa nasaczone czyms tam ze skory nie niszcza - bo to i do przetarcia twarzy i zmycia makijazu, lepsze to niz sam alkohol z woda. Na ostatecznosc mam to zeby zrobic, jeszcze mam ten do rak. Mniej wychodzimy i pracy zero wiec moze starczy? Jak sie skonczy wtedy nasacze te husteczki, a moze i moje zamowione przyjda?

  18. #26298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ..."nastepny do kasy! nastepny do kasy!"...

    byl;am dzis w polskim sklepie (M sie zachcialo nozek w galarecie zrobic wiec najlepsze mieso to tam)
    jak tak nawolywala to sie poczulam jak w Polsce
    nie bylam juz dlugo tam

    ale pierwsza klasa! Kolejka przed sklepem sie rozumie a la Komuna, po troche wpuszczali ale w drzwiach stala pani, na stoliku stal plyn dezynfekcyjny i kazdy musial ubrac rekawiczki i kazdy koszyczek badz wozek przecierany zanim sie wzielo. to sie nazywa dbanie o klienta.
    Buleczki, bulki, wszystko zapakowane po jednym w woreczku - nie ma gmerania i przebierania. Paczki dawali sami trzeba bylo poprosic.

    Ale Mika - sie zaczelo - naokolo juz lezy masa rekawiczk, pozucane byle jak i byle gdzie, trawniki nimi usyfione maseczek nie bylo, tylko niebieskie rekawiczki i pare tych ze sklepu cienkich przezroczystych co dawali.

  19. #26299
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    U nas pod jedną biedronką jest taki wygwizdów i z niezamykanego kosza wywiewa wszystko.
    Usuwam te pytanie, to fake news.
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 07-04-2020 o 18:39

  20. #26300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika tutaj zucaja gdzie popadnie rekawiczki osly, niestety to byli akurat Polacy bo zawalone pod polskim sklepem i nic obok nie ma
    Az mi wstyd zem Polka

    wytlumacz mi o co chodzi z tymi prezydentami i Hanksem?
    i o co chodzi z adroneochromem?

Strona 1315 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony