dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1371 z 1588
Pokaż wyniki od 27.401 do 27.420 z 31759
  1. #27401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Podróż na „dno oceanu”

    Moje koty nie drapią w domu. Mają lepsze miejsca w ogrodzie
    Mojej mamy przyjaciółka miała w mieszkaniu, bardzo elegnckim, 2 koty i nigdy nic nie drapały. Co jakiś czas przywoziła z lasu pieniek 120 cm długości i 20-25 cm średnicy. Cały z korą. W kuchni był przymocowany do podłogi stojak do zamocowania takiego pieńka. Koty z upodobaniem drapały póki kora była. Jedyny problem jaki „ciotka” (przyszywana ciotka) miała, to posprzątać wiórki, wokół pieńka.
    Te sztuczne drapaki ze sznurka to badziew okropny. Koty drapią to, ale drapią też meble. Ale jak mają dostęp do pnia drzewa, przestaje je bawić drapanie byle czego.
    Poza tym kot się nudzi. Niby samotnik, ale musi mieć co robić. Zadbajcie o to, skoro trzymacie go w zamknięciu i na dodatek samego. Kot to wolne zwierzę. To nie jest pies, ani rybka w akwarium. Albo mu dostarczycie bodźców, albo zeświruje.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 02-12-2020 o 11:19
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #27402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka - skoro go trzymamy w zamknieciu. Ano trzymamy, bo tu koty nie chodza po dworzu jak w Polsce. Z tym ze na dole ma wiecej miejsca do gonienia niz moje psy na gorze. Bo cala jadalnie mam zamknieta dla psow np.
    Gdyby Manius jej nie chcial pogonic toby po calym domu latala.
    Nie drapie kanapy jak sama siedzi - drapie jak sie z nia jest a pobawic sie z nia NIE DA. Ten kot jest jakby dziki, nie da sie zlapac, nie da sie poglaskac, nie da sie nia pobawic. Malo tego - syczy. Toleruje tylko Mlodego. I co jej zrobisz? Juz ponad rok z nami jest i zero zmian.
    Ociera sie tylko i da poglaskac jak sie jej jesc daje, inaczej "tyle ja widzieli" zaraz jak sie reke do niej wyciagnie.
    Mialam koty za mlodu, nigdy z takim kotem sie nie spotkalam.

  3. #27403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jest samotna i niepewna, boi się ciebie. Dlatego syczy. Kto wie co ją od ludzi spotkało. Wystarczyło niewiele. Krzyki, tupanie nogą, ktoś w nią rzucał kapciem... Teraz na dodatek nie ma człowieka, któremu zaufała. Czuje się porzucona.
    Kot, to nie pies, którego można wytresować. Na zaufanie kota trzeba zasłużyć. A jeśli ktoś kiedyś nadużył tego zaufania, to bardzo trudno przywrócić kocie zaufanie do człowieka.
    Do nas od wiosny przychodzi Gruby. Jak zaczął się pojawiać wyglądał jak anorektyk wypaprany w śmieciach, zakurzony. Niby biały, ale może szary. Kot nieszczęśliwy nie myje się. Tak samo głodujący albo chory. Żal mi go było, więc zaczęłam dawać jeść, ale z dala od domu. Nie podchodził, czekał aż nie widział człowieka. Zżerał piorunem i uciekał. Latem zaczął czekać na jedzenie 1-2 m od miski. Zaczął się myć. Zrobił się biały. Ma ładne puchate futerko i przytył.
    Zrobiłam mu w garażu (w szafie na akcesoria do jazdy konnej) ocieplone legowisko. Czasem tam nocował. Myślisz, że nabrał zaufania? No, może troszkę. Nadal na mnie syczy, jeśli zbliżę rękę na pół metra do niego. Jak poruszę się zbyt szybko, odbiega kawałek. A przecież wie, że w naszym domu nikt kota nie skrzywdzi. Jest przecież 5 sztuk i widzi, że się łaszą, gadają z nami, a my je głaszczemy, drapiemy po łebkach.
    Nauczył się wchodzić kocimi drzwiczkami, cichutko, dyskretnie. Nocuje w domu przed kominkiem. Nie wypędzamy go, bo mróz w nocy. Rano jak zaczynamy się kręcić po domu, wychodzi omijając nas dużym łukiem. Na szczęście miejsca dosyć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #27404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kotka nigdy nic nie przezyla, jest miesiac mlodsza od Maniusia i byla miesiac pozniej wzieta, jako malutki kotek. I rozpieszczona przez Mlodego - a mimo to do niego tez potrafi byc dzikuska.
    Na mnie syczala raz, jak uciekla z dolu i poleciala na gore do pokoju Mlodego - ale Mlodego juz nie bylo, chcialam ja zlapac i wtedy syczala, ale nawet sie po nia nie zgielam, weszlam tylko za nia do pokoju.
    Przychodzi jak ja karmie i nie ma problemu ja glaskac i wziasc na rece, ale jak juz zje - zmienia sie w dzikusa. Poprostu ma taka nature, to jest kot, wlasnie jak piszesz, nie pies ze wytresujesz, ale nie mozna z gory zakladac ze jej sie cos stalo bo nic jej nigdy sie nie stalo. Dzika natura i tyle. Siedzi codziennie z M na dole, spi, mimo to nic nie daje.


    a co do psow, bylam wlasnie na tarasie, oba psy lataja po sniegu, Manius poszedl z boku domu, Maja za klona w kat - a po ogrodku sobie zajac skacze
    i co??? NIC. Jakos moje psy wechu nie maja, przypomnial mi sie Manius senior i kot, tez zero.
    ale to dobrze. Zajac mogl sobie spokojnie poskkakac i isc dalej miedzy ploty.

  5. #27405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mloda ma komorke i kupuje karty z Orange - powiedziala ze na inne trzeba miec PESEL....

    wszedzie sie moze dodzweonic a na stacjonarny do mojego domu NIE - mozecie mi to wytlumaczyc?
    i nie, pomylki z numerem nie ma. Nawet mi video nagrala zeby udowodnic.
    Googlalam ze ten Orange nie halo jest.

  6. #27406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To może przydałby się taki koci behawiorysta jak ten wytatuowany Jackson Galaxy. Fajne książki pisze

    Firm telefonicznych jest w PL co najmniej kilka. Czemu ona tego Oranga akurat.

    T-Mobile podaje taką informację:
    Przy zawieraniu umowy/Rejestracji kart SIM Prepaid pozyskujemy Państwa dane osobowe. Są to m.in.:
    - nazwisko i imiona,
    - miejsce i data urodzenia,
    - adres miejsca zamieszkania oraz adres korespondencyjny,
    - numer kontaktowy oraz adres e-mail,
    - numer ewidencyjny PESEL – w przypadku obywatela Rzeczypospolitej Polskiej,
    - nazwa, seria i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, a w przypadku cudzoziemca - numeru paszportu lub karty pobytu,
    - adresy kontaktowe

    https://firma.t-mobile.pl/odpowiedzi...e_przetwarzamy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #27407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    małża bez nogi daje radę?

  8. #27408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, dam jej na to namiary - dzieki

    a jesli chodzi o zlapanie kota - Maja nie lepsza. Np. robisz cos w kuchni i ona wylatuje zobaczyc co robisz - chcesz ja poglaskac - nawet nie mowie o zlapaniu - nie daje sie daje noge. To samo jak np. siedzisz na kanapie i podejdzie obczaic - nie da sie. Musi chciec zeby ja wziasc, wtedy sie da. Normalnie dzikus, a tak pozatym to totalna przytulanka jakby co. I wylize do kosci z milosci.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 03-12-2020 o 12:58

  9. #27409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi - po zglebieniu tematu okazalo sie ze to jest noga ale nie jest noga Nie wiem jak po polsku sie to nazywa ale po angielsku "byssal thread" i jak sie malzy nie podoba gdzie jest odrywa ja i idzie szukac sobie sama miejsca. Wyrasta to z nogi prawdziwej ktora jest w muszli.
    Dzis wstalam - malza znow wedrowke zrobila. O ile ta co jutro odbieram w piasku siedzi, tak Maximy siedza przyczepione miedzu skalami lub zdechlymi koralowcami przyczepipna tymi wloknami wlasnie. Nie za dobrze jak na piasku jest ale sie zdazaja ze siedza i sa happy. No ale zeby usiadla w miejsu i siedziala - to nie, wedrowki robi. Narazie jej nie ruszam niech lazi i szuka, ale juz w kierunku gdzie poszla - nie ma gdzie isc bo kamienie sa. Jak na weekend Kareem przyjdzie bedziemy kamienie pod tylnia sciane przesuwac - zle od poczatku byly ustawione, za daleko, koralowce jak sie rozrosna to miejsca za malo bedzie, wiec wszystko trzeba zrobic. Wtedy ja postawie wyzej na skalce i blokade zrobie zeby nie zeskoczyla.
    Pewno idzie za swiatlem, na dnie zawsze mniej swiatla, znaczy chodzi o PAR, bo swiatlo jest, wiec wyzej ja dam. Jak sa juz wielkie to na samym dole sa. A moze poprostu jest wedrowniczka.
    Musze ja usidlic bo niektore koralowce ja moga uszkodzic.

  10. #27410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi - jak postep w akwarium?

  11. #27411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na razie stoi, bo musze pozamawiać kolejne rzeczy

  12. #27412

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Nie wiem jak po polsku sie to nazywa ale po angielsku "byssal thread".
    Bisior.

  13. #27413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bisior (starorus. biser – naszyjnik z pereł) – wiązka jedwabistych nici powstająca z szybko krzepnącej wydzieliny niektórych, głównie morskich małży (omułek, szołdra) lub rzadko słodkowodnych (racicznica). Wśród gatunków występujących w Polsce bisior wytwarza racicznica zmienna.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #27414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no prosze, i wszystko juz wiadomo

  15. #27415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tymczasem u M w jaskini.........




    rybki
    lape wsadzala, trzeba bylo wyzej postawic


    wczorajsza dostawa


    tiny image hosting


    Squamosa - nowa - na pierwszym planie, Maxima z tylu - wczoraj byla w poprzek, dzis rano znow przekrecona.

    Elfi - paczka tez miala poduszeczki cieple, bardzo cieple byly jak pudelko otworzylam. Nawet woda w workach nadal ciepla, mimo ze w samolocie leciala. Pierwsza paczka z zywymi istotami na wysylke dotarla cala i zdrowa. Slimaki odrazu za zjadanie klonow sie zabraly, malza kombinowala i sie balam ze zdechnie - przyszla otwarta. A potem jape na cala szerokosc otworzyla co jest zlym znakiem. Siedzialam z nia do 1 w nocy az padlam, rano nadal otwarta jak glupia Dopiero kolo poludnia przymkla jape


    no wiec to nizej jest zle, bardzo zle


    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 05-12-2020 o 19:36

  16. #27416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czyli małża będzie żyła? Okropny stres taka podróż. Może dlatego taka otwarta była długo.

    Podoba mi się to cienkie czerwone jak drzewko To koralowiec?

    A kicia, widzę, bliźniaczka mojej Thano. Też jest w tuxedo i ma białe skarpety
    Powiem ci, że tak umaszczone koty mają charakterki. Pasqal zrobił się miziasty dopiero jak skończył jakieś 9 lat. Jako młody kot gryzł i drapał jak mu się coś niepodobało. Miał też zwyczaj włazić pod kołdrę i gryźć po stopach. Na szczęście lekko. Theano jest jedynym kotkiem u mnie, który nie daje czółka (nie ociera się czołem o twarz) i nie pozwala dotykać brzuszka. Pozostałe uwielbiają masaż brzuszka i miziają czółkami po kilka razy dziennie.
    Najnbardziej mizialski jest rudy Ryszard. Dlatego nazwałam go Kocie Serce. Rude takie podobno są wszystkie, pieszczochy do potęgi entej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #27417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    koralowiec
    mam jeszcze jednego w innym kolorze, wkleje potem albo jutro bo mnie wlasnie M ciagnie do Steve'a zeby pomoc mu lodowke wniesc, no i musze wstac i sie isc ubrac...........lodowke idzie wniesc a sie wyperfumowal jak szalony

  18. #27418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie jeszcze sobota

    Pestka Sophie ma takie "namaszczenie" jak Manius, w tych samych miejscach Szkoda tylkoe ze chce jej "kota" pogonic, bo Maja z checia by sie z nia pobawila (tylko Zoska niechetna).


    nie moge fotek wklepac bo program im cos nawalil, sprobuje jutro.

    co do malzy - nie wiem mam nadzieje ze bedzie zyla, w oceanach zyja z 200 lat, w akwariach dziesiatki lat, jednym slowem jak cos jej nie odbioje i nie strzeli w kalendarz - moze mnie przezyc

    ten gosciu co jego akwarium pokazalam - musze jechac w przyszlym tyg odebrac nastepnegop - ma tez Squamose, wielka mu juz urosla, cykne fotke.
    a moja, no coz - sie do niej modle zeby juz sie suspokoila bo podroz sie skonczyla, ale roznie to bywa
    bardziej by mi ich bylo zal niz ryb

  19. #27419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dziala

    Pestka te "drzewka" to gorgonie
    mam czerwona i zolta - ale tak naprawde ta czerwona w fiolet wpada a zikta w pomarancz.
    Na ogol sa takie lyse patyki, w nocy polypy otwieraja, czerwona ma otwarte u mnie juz wczesnym popoludniem, zolta - dzien pozniej kupiona - jeszcze nie wypuscila, trzyma sie prosto wiec nie zdechla, ale nie wiem czemu kwiatkow jeszcze nie ma








    a tu z netu widac lepiej te polypy bo u mnie za daleko stoi





    narazie stoja byle gdzie, jak przestawie kamienie i poprzyklejam co juz mam to wtedy je usadowie


    z dobrych wiesci - Squamosa "noge" w piasek wpuscila, zauwazylam z 5 min temu. Ale znow jape otwarla

  20. #27420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    głodna

Strona 1371 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony