dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1378 z 1588
Pokaż wyniki od 27.541 do 27.560 z 31759
  1. #27541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tu sobie robi chalupe....i mam takie gory usypane ze hej - mam oba, mimo ze walczyly, niezbyt sie lubia, na dodatek siedza w tym samym rogu, zamiast isc na dwa rozne



  2. #27542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tu dlaczego je Odkurzacze nazywam





    caly dzien tak zapylaja i czyszcza piasek - co do zjedzenia zostaje w mordce a czysciutki piasek zostaje "wypluty" - zobaczccie gdzie - daleko za mordka
    niestrudzenie zachrzaniaja jak tylko dzien sie zacznie, ale tak zjechane sa ze pierwsze ida spac wieczorem jak reszta ryb jeszcze "dyskoteke" uprawia.

    piasek mam czysciutki ale jednoczesnie podkopuja wszystko nbaokolo - malze, kamienie, koralowce w piasku, czasem cos obsypia


    przez to ze kopia piasek pod kamieniami na domki - jesli sie postawilo kamienie na samym piasku - grozi zawaleniem. Kamienie musza stac na szybie, tak sie tez zaklada akwarium - najpierw kamienie, potem piasek. A jak sie cos przestawia albo nowego doklada - trzeba rozgarnac i postawic na szybie. Inaczej bummm...co stoi na gorze moze spasc. Duzo ludziom tak sie konstrukcje zawalily.
    trzeba tez dobraz odpowiedni piasek - zeby nie byl za drobny bo bedzie ciagle burza piaskowa i nie zagruby zeby przechopdzilo przez mordke.

    sa i inne ale ja te lubie, inne wiekszy syf zostawiaja, potrafia wziasc i podplywac do gory i rozsypywac piasek wszedzie - trzeba zdmuchiwac z koralowcow, z malz i co tam sie ma. Te bardzioej na dnie sie trzymaja a obsypuja niewiele.

    walcza ze soba, ten Szef wielki i gruby sie zrobil, w koncu musialam zaczac dokarmiac drugiego. Myslalam ze wylowie i dam do M - ale moge sobie pomarzyc.
    oba juz sie nauczyly ze jak wsadzam rurke do akwarium to zarelko bedzie i podlatuja pod rurke.

  3. #27543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie kleiliście kamieni?

  4. #27544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi, nigdy sie nie klei, chyba ze jakis element ktory mozna latwo wyciagnac - np u mnie ten luk na srodku - i tak dwoch gosci musialo go wsadzic.
    Jak skleisz - nie ma szans wyciagnac, kamienie sa ciezkie. czasem trzeba przestawic, czasem trzeba wszystkie wyciagnac a czasem masz dosc i chcesz sprzedac akwarium.
    nie sa gladkie jak w slodkich sie kladzie, sa porowate, z dziurami, jeden na drugi ladnie zachodzi. U siebie mam prawie 100 kg.

  5. #27545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bylismy w Toronto, ZERO sniegu
    u mnie lezy, ale na plusie, topi sie. Polowa stycznia - jeszcze tak nie bylo. Super, oby tak dalej. Nawet odsniezac nie musze a odsniezarka M wyjechal chyba tylko 3 razy. No i nie jest super zimno wiec ta woda w rurach u M w lazience na dole nie zamarza - pamietacie? Mielismy jakies ocieplenie wykombinowac i nie zrobilismy.
    nie znaczy to ze zima jeszcze nie przyjdzie - jak to u mnie i do maja moze byc, jeszcze nam moze niezle dac popalic

    M przywiozl nastepne czesci do akwarium, ja 5 nastepnych rybek

    Six Line ani mysli w pulapke wejsc problem w tym ze on nie plywa jak normalna ryba po calym akwarium, a tylko po skalkach i szuka robakow - rozne rodzaje copepods, a tych mam mase, wiec ciezko nawet nie karmic ryby 2-3 dni zeby z glodu wlazl w pulapke bo ma ciagle co jesc
    nie wiem co zrobie, bidula co ja goni siedzi pod kamieniem i widze jej nosek, Six Line juz ja i tam atakowal dzisiaj.
    Obie sa Wrasse, ale Six Line taki jest. Jak sie uda to ta druga moze wylowie i dam do M.

  6. #27546
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Żebym to ja, miała tyle zapału, co ten twój (pod)wodny odkurzacz

    Córka odzywała się? Mam nadzieję, że lepiej się czują.
    Joana jak babcia?

  7. #27547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U córki wszytsko ok? Zdrowieją?

  8. #27548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie wiem co u Mlodej bo sie nie odzywa mimo ze jej pisalam
    Mlody potrafi dzwonic codziennie, a tej ciezko odpisac a siedzi w domu na kwarantannie

  9. #27549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jednego Odkurzacza udalo mi sie zlapac wczoraj, wyszedl w nocy poplywac, bez pulapek, bez gonienia ryby - tylko siatke wsadzilam i go wylowilam - wyladowal u M. W koncu nie bedzie wciry dostawal i bedzie mial cale akwarium dla siebie. A ten tluscioch u mnie niech teraz szaleje.
    Do pulapki wlazl tylko Franek i musialam wyciagac nie wiem po co tam wszedl - on miesa nie je

  10. #27550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    podobno jak gwiazda umie sie przekrecic to jest zdrowa - ale to co pisalam wlasnie Pestka - te sa miekkie. Te duze twarde zdaje sie robia to z rozpedu, jakby nabieraly powietrza i sruu w gore czy w bok, gdzies video widzialam raz w morzu.

    tutaj - jeden z Odkurzaczy (ten co u M wyladowal) pali glupa - Fromia byla na szybie a ten podlecial i ja stracil, na moich oczach - i niewiniatko udaje



  11. #27551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tu wlazla na malze i zostala stracona i tez wyladowala na plecach





    czasem tez wylezia na coas i spadnie, juz ja widzialam jak laduje
    siatki na pompy sie sprzydaly bo na nie tez wlazi, juz ja kilka razy sciaglam - jak tam wlazla to nie wiem, siatek jeszcze nie bylo



  12. #27552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dwa nowe robale - Feather Duster Worm






    a ten pierwszy co zzucil piorka - coraz wieksze ma i coraz wiecej.

  13. #27553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oprocz duzych - ktorte trzeba kupic sa i maciupkie - przewaznie przychodza na jakims koralowcu jako "autostopowicz"

    ta tutaj ma jakies 3 mm

    ale YT sie nie postaral, po zaladowaniu video - jakosc jest do kitu, ja mam czysciutka na compie

    tak czy siak - na szybie przyklejona i sunie w strone piasku zeby sobie tubke zrobic, te maciupkie sie przyczepiaja do kamieni, do koralowcow i nawet mam jedna na malzy. Tak jak duze, tak i te sa nieszkodliwe i lapia plankton i co sie da z wody.



  14. #27554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tu jest najszybsza ryba w akwarium jesli chodzi o chowanie sie
    ostatnie chwile na filmiku to pokaza

    to jest pierwsza ktora mialam, przed swietami ja kupilam, nazywam ja Strzalka (pochodzi z rodziny ryb tzw "dartfish" czyli strzalkowych , nie wiem jak w PL to tlumaczone jest.

    Firefish


    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 19-01-2021 o 16:34

  15. #27555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w zeszlym tyg M dokupil mi druga bo marudzilam ze chce (byla na mojej liscie do kupna)

    Purple firefish


    i wieczorek zapoznawczy bo wlasnie ja wpuscilam - mogla byc wojna, ale nie bylo. Czerfwona strzalka duzo sie chowala odkad ja kupilam, wychodzila tylko pojesc i troszku poplywac, ale jak wpuscilam Fioletowa - ciagle plywa.
    Zapamietajcie te rybki, jeszcze bedzie ciekawostka o nich



  16. #27556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    świetnie filmiki!

  17. #27557
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fajbie ze sie podoba

  18. #27558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niestety mam tez i zle wiesci ze swiata morskiego, normalnie sie o malo nie poplakalam













    ....mialy byc grzeczne...a tymczase RIP

    powod? - wielka niewiadoma. Ani nie miala problemu jak mniejsza maxima, ani nie miala slimakow co ja zzeraja. Zdrowiutenka.
    siedzialam akurat patrzylam na akwarium, widzialam jak ryba nad nia przeplynela i wziela sie zamkla - co jest normalne - zareagowala na cien. Ale sie juz nie otworzyla az do poznych godzin wieczornych i schowana byla. Mialam nadzieje ze tymczasowo. Slimaki sie krecily ale nie ruszyly. Rano juz widzialam ze koniec z malza - oddzielila sie, ten sluz to blonka co do muszli przytzrymuje.
    Zamoczylam ja w RO wodzie - wiedzialam ze nic nie pomoze, ale wsadzilam, polezala i ja podziubalam - zero reakcji, nic.
    Wyciaglam wiec i musialam isc po maseczke - nie ze zwykla jak sie nosi - taka z budowy gruba i twarda. Nic nie jadlam. Wiedzialam ze chce muszle zatrzymac, trzeba oddzielic od muszli - smrod niesamowity. Czytalam o tym zeby zaraz wyciagac bo smierdzi jak trup.
    Myslalam ze mi zoladek wyrwie a wynioslam na dwor na snieg, majac maseczke za kazdym ruchem wstzrymywalam powietrze

    pasozyt? albo niewiadoma. Czytalam artykul juz jakis czas temu ze wlasnie sa powody niewiadome dlaczego zdychaja. wode mam ok, reszta 5 malz jest OK. A ta zdecydowala sie zdechnac

    to byla M malza i byla najwieksza.
    powiedzialam mu zeby sie liczyl ze drugiej tez cos odbije i tej najmniejszej zielonej - bo Maximy, a Maximy maja to do siebie ze sa najtrudniejsze w utrzymaniu
    ale maja najladniejsze kolory i najlatwiej je zdobyc w tych kolorach.
    normalnie siasc i beczec w kacie.

    muszle wygotowalam bo polowke M chce do akwarium a ja tez polowke wsadze, jakiegos koralowca tam wsadze albo podloze pod ta malutka.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 19-01-2021 o 17:42

  19. #27559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zamiast kotlety mielone lepić to ja tu od półtorej godziny wgapiam się w te cudaki.

    Nie dostaję powiadomień o nowych wpisach, więc się nazbierało.

    Elfir, czy ty nadal jesteś moderatorem? Możesz tam kogoś szturchnąć, bo to się stale tak dzieje. Teraz, jak zajrzałam tu sama, to przez 2 dni powiadomienia będą, a potem znowu nie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #27560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, chociaz umiesz te mielone, mi to sucharki wychodza M musi w knajpie na wynos kupowac - mowie serio

    ja tez nie dostaje wszystkich powiadomien, Najwiecej dostaje jak pisze Elfi albo Pestka, a Mika i Joana - na wyrywki - WHY????
    i czasem wpadnie do skrzynki a czasem do spamu

Strona 1378 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony