dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1312 z 1588
Pokaż wyniki od 26.221 do 26.240 z 31759
  1. #26221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika, to nie tak z tymi sciereczkami Lysol. Jest jeszcze jedna firma Clorox co takie robi, ale Lysol ma wieksze zejscie bo wiecej ich w srodku.
    To nie sa takie szmatki strict do dezynfekcji jak myslisz. One sa do czyszczenia, mycia a przy okazji zabijaja prawie 100% bakterii i wirusow.
    Na blaty teraz nie uzywam - uzywalam jak mialam laminat. Teraz granitu tym nie czyszcze ani marmurowych w lazienkach. Ale w kuchni myje tym szafki, szuflady, pojemnik na smieci, drzwi, klamki, podloge jak Maja nie trafi na swoja pieluszke , w lazienkach myje tym kibelki, zlewy i nawet podloge wokol sraczyka. Bo mam dwa w jednym no i ladnie pachnie. Te w aerozolu znow uzywam do zaslon, firanek, butow, dywanow. Skora sie luszczy z czlowieka i zwierzat, mikroskopijne kawalki ktorych nie widac, bakterie maja balange wiec, zabijam aerozolem i mam z glowy no i ladnie pachnie. Tak samo robie z poduszkami i materacami jak posciel zmieniam. Zaglowki w lozkach, fotele. Te dwa produkty to sa tu uzywane na codzien.

  2. #26222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, Cutek sie zalicza do profesjonalnych, wiec nie ma w sklepach normalnych, cena tez duza, ale mniejsza niz Osmo i wiecej za ta cene jest. Cutek uzywaja budowlancy, architekci itp.
    Takich innych firm jest w sklepach normalnych kilka, moze kilkanascie, cena od 50$ -100$ za puszke 3.5 litrowa.
    Niestety nie maja dobrych opini, ani tutaj ani w US. Szybko schodza.
    Litrowe robia tylko na meble. Nie spotkalam sie z 2.5 litra na podloge jak ma Osmo.
    Macie napewno wieksza ilosc olejowych, tak samo jak US ma wiecej niz my w kanadzie, ale jak pisalam - tutaj sa ostrzejsze prawa , chodzi o zawartosc VOC.
    Ze barwnik jest osobno i trzeba sobie wymieszac - z tego co czytalam to tylko Cutek tak ma, reszta juz wymieszana.
    Pewno mozna w innych wymieszac jakis inny jak pisalas, ale sie nie wglebialam w to.

  3. #26223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Manka chce dokupic do Ka sorbitiere do lodow ale jak czytam przepisy na lody to az mi sie oechciewa len we mnie sie budzi

  4. #26224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAr a jak myslisz dlaczego ja jeszcze nie zrobilam> LEN
    kupilam ta miske w zeszlym roku.
    Z tego co czytalam to lody wychodza niesamowite - i nie tylko lody.
    Tylko zeby to zrobic musialabym miec miejsce w zamrazalniku, bo miske trzeba przedtem schlodzic.

  5. #26225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prace mamy dzis w toronto to po drodze zajade do Mlodej. Za duzo powiedziane - tylko pod jej dom, wchodzic nie bedziemy. Oprocz papieru toaletowego okazalo sie ze nie jest w stanie kupic nic do czyszczenia, nawet plynu do naczyn , pozbieralam wiec co mialam i jej "paczke" zawioze. Z dzieciakami ma co czyscic codziennie
    Wyszlo na to ze jak robie zakupy w Costco i zawsze kupuje wiecej sie sprzydaje. Srodki cystosci wliczajac slawny Lysol - mam zakupione w styczniu i grudniu.
    Pisalam wczoraj - w sklepach nadal go nie ma, nawet do podlogi czy kibelka, polki puste

  6. #26226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nagle zaczęli w domach sprzątać

  7. #26227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    taaaaa...i ta "super biegunka" ze papier wykupili

    w tym tygodniu sie zaopatrzylam....na pol roku? a raczej na dluzej? Mam 3 duze paki papieru po 30-32 rolki w kazdej, a Mlodej kupilam 48 rolek ,wiec sie udalo. A nadal nie zuzylam tych 9 rolek co mialam i pisalam.
    Wczoraj w sklepie powiedzialam M - ptrz, ten co wychodzi bez papieru to taki co ma pol garazu zapchangeo papierem, ten co wychodzi z papierem - to ktos kto nie szalal. Jakby tak siasc i policzyc to garstka z papierem byla 10% a 90% byla bez.

  8. #26228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy macie w Polsce w sklepach plyny , zele do dezynfekcji rak???

    nie ma u nas, zero na polkach, wykupione w skleach stacjonarnych i w kazdym online

    bylam dzis zmuszona kupic z destylowni

    zapowiadaja nam lock down na nasteone 3 miesiace

    domu odnowy jeszcze nie zamklam, walcze dzis od rana

  9. #26229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w Kórniku w aptece widziałam przedwczoraj zwykły odkażający środek, Omnisept chyba się nazywał.
    Spirytus rektyfikowany chyba też jest do kupienia.

    U nas takie środki do dezynfekcji amatorskich, jak twój Lyzol, nigdy nie były popularne.
    Nie kojarzę polskiego odpowiednika.

    Orlen zaczął produkować płyn do dezynfekcji na bazie skażonego alkoholu, ale go wykupują szpitale, domy opieki, sklepy na pniu, więc indywidualnie praktycznie niedostępny.

  10. #26230
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest z płynami do dezynfekcji, jak byłam w sklepie, to nie patrzyłam, kupiłam żarcie i nie chodziłam po innych działach.
    Teraz zazdroszczę wszystkim długowłosym, na dzisiaj byłam do fryzjera umówiona. Krótkie włosy jak nie są ostrzyżone co 3-4 tygodnie wyglądają okropnie.

  11. #26231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    destylownie tutaj maja dostep do alkoholu jedynie co brakuje to bazy - aloe vera albo gliceryna, ale narazie daja rade.
    W sklepach ani w aptekach nie kupi sie zadnego spirytysu aptecznego obojetnie jaki mocny, ani wody utlenionej.
    Ten co kupilam jest zrobiony wg przepisu WHO, juz sporo destylowni robi, musi byc na top bo by nie moglo byc przyjete w szpitalach.
    Nie wiem kiedy dostane? najpierw dostarczaja do szpitali, klinik i innych waznych miejsc, mam jeszcze troche ale nie wiem na jak dlugo starczy i niestety ale potrzebujemy , w pracy po pracy, czy nawet do sklepu isc i wracac. No i mydel zadnych antybakteryjnych tez nie ma. Puski.
    Maseczek nie ma nigdzie tez.

    Efi a to szkoda ze nie macie takieho Lysolu. Bo raz ze pomaga duzo to jest tani i pachnie.
    Jak mi braknie do pracy to poprostu nim bedziemy rece wycierac. Bo mozna.

  12. #26232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    w naszych aptekach po 6 zl jest 200 ml. plynu odkazajacego, mozna sobie przyjsc z wlasnym pojemniczkiem i tak nalewaja z duzego kanistra. Kupilam bez problemu mydlo w plynie antybakteryjne 3 baniaki 5 l. 2 szt. do biura 1 szt. do domu. w sklepach mozna juz dostac spirytus rektyfikowany ale tylko w butelczynach 200 ml. ja mam skitrane 2 litry spirytu, byly przeznaczone na nalewke, teraz jak znalazl. no i przyznam, ze mam 2 litry plynu odkazajacego Skinsept kupionego przed korona do celow ogrodowych, do czyszczenia sekatorów calkiem o nim zapomnialam, ale robilam porzadki i szukalam rekawiczek jednorazowych, (znalazlam 3 kartoniki po 100 szt.) i znalazlam kartonik z plynem, nawet nie rozpakowany, mezaty wyciagal z auta i walnal w kat. wiec nie jest tragicznie jesli o to chodzi. ogrodnik zawsze przygotowany ciekawe co jeszcze kryje sie w moich czelusciach ogrodowych kartonow

  13. #26233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mnie dziś wkurzyło.
    Nie potrzebuję, bo mamy domowy spirit (do nalewek) i łatwo zrobić z niego taki do dezynfekcji np. rąk, rękawiczek... Ale postanowiłam, przy okazji bytności w Mrówce, zerknąć co stoi na półkach. Prawie się zagotowałam i szybko wyszłam, żeby nie nakrzyczeć:
    Płyn alkoholowy do dezynfekcji 0,75 litra z psiukaczem 76,00 zł
    Płyn do dezynfekcji rąk z aloesem 0,25 litra (bez psiukacza) 53,00 zł
    Na ściereczkach Jana Niezbędnego nie było ceny
    Rękawiczki nitrylowe (rosyjskie) 119,00 zł za 70 sztuk.
    Nóż się w kieszeni otwiera. Rękawiczki jakieś 2 miesiące temu kupowałam w Rosmanie po 19,99 za 100 sztuk.

    Napisałam burmistrzowi uwagi na jego stronie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #26234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #26235
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Pestka, niedawno prawie wszystkie rękawiczki po 100 sztuk pakowane były w granicach 20zł. Teraz albo nie ma wcale, albo ceny z kosmosu. Tak samo maseczki typu chirurgicznego. W aptece doz niedawno były po 0,40 groszy, podskoczyły na 0,49 i są niedostępne. Mnie cena 8,50 w mojej aptece na kolana powaliła. Mąż od swojej siostry kilka przyniósł, po 6 zł kupowała

    Ceny z twojego linka są zabójcze, jak ten wirus
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 02-04-2020 o 19:58

  16. #26236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Krótkie włosy jak nie są ostrzyżone co 3-4 tygodnie wyglądają okropnie.
    jeszcze trochę i będziesz miała długie

  17. #26237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    kpiny jakies, ja rekawiczki w makro kupowalam po 18 zł. nitrylowe 100 szt. dobrze, ze nie zuzylam, teraz mam. na maseczki czekam, zamowilam 50 szt, za 50 zł. okazyjnie w sklepie zoologicznym plus 4 szt. wielorazowych bawelnianych. Pestka widzialam dzisiaj takie maseczki jak na tej stronie po 29 zł. to po 9 zł. Szwalnia, ktora ma klopoty zaczela takie szyc i sprzedawac po tyle wlasnie. Shejtowali ich okrutnie, czego nie rozumiem. Jakos musza tym ludziom wynagrodzenia poplacic. a materialy na maseczki podrozaly kilkukrotnie chociazby wloknina czy gumka. Co poniektórzy mocno oburzeni krzycza zeby charytatywnie do szpitali przekazali. A ja sie pytam niby czemu? Niech ktos kupi i sam przekaze, a nie firma ktora nie chce upasc. Od czego jest ten rzad, gdzie sa rezerwy??? Nic nie robia a tylko pierd...la sie o date wyborow i o swoje stolki. Gnojkow rzadzacych powinno sie na taczkach na smierdzacy gnoj z muchami wylac. i jeszcze porzadnie te ryje im obic.

  18. #26238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to macie fajnie - macie w ogole do kupienia cos. U nas nie ma, zero, nil, zip null
    pomijajac szarakiw jak my - lekarze w szpitalach ne maja, uzywaja maseczek po kilka razy, byli i tacy co 10x jedna uzywali - a powiiny byc jednorazowo - sterylizuja je.
    Jest tragedia. W US tak samo jak nie gorzej. Transport dla szpitali ktory mial isc do naszych szpitali - przejal US, Trump nam zakosil. Jak sie nie wqurwic??

    Pestka - za te ceny u nas juz bylaby kara i mandaty a jakie to wiesz

    3x 236 ML butelki zaplacilam 20$
    Ida w paczce tylko po 3. Wzielam 2 paczki, bedziemy miec 6 butelek, prawie 1.5 litra, razem wyszlo z wysylka i vatem 60$. Cena jest jak za normalny co w sklepach byl.

    Jutro robota w domu seniora, u nas niestety pojechal wirus po takich domach, kazalam M i Mlodemu maski zalozyc. Mam ich tylko dwie I to te najlepsze co wlasnie nie przepusczaja tych kropelek z wirusem. Nie ma dojscia do innych, ani chirugicznych ani innych.

    Zaostrzyli u nas prawo, pozakladali bramki i blokady betonowe w parkach bo ludzie nie sluchaja, beda walic karami ze hej - 750$ jesli ktos pojdzie na plaze badz do parku, i dobrze niech wala. Juz przelroczylismy 10 tys a w samym Ontario jest wecej niz w calej Polsce. Robia co moga zeby nie poszlo szybko i duzo jak w US ale proszenie nie pomaga, jak grochem o sciane do ludzi.
    Do sklepow po jedzenie kazali raz w tygodniu tylko chodzic, wiec znow wszystko z polek znika.

    Wczoraj na osiedlu bylo cos, ale tv mi szedl i za pozno zobacyzlam wiec nie wiem - czy karetka czy straz pozarna. Osiedle mamy odciete od swiat mozna powiedziec, wjedzie sie tylko ta sama droga co sie wyjedzie (chyba ze przejsc przez lasy i pola) wiec jak ktos bedzie mial na osiedlu a jak jest z tych debili co chodzil i roznosil to sie rozejdzie.

    Wiecie jaki najwiekszy bol mialam? jak podjechalismy do Mlodej, M postawil jej torby pod drzwiami, napisalam do niej zeby wyszla i zabrala zanim ktos zakosi - nie moglam do dzieci podejsc, poprzytulac jak zawsze Bo ja wiem? Moze mam sama a nie wiem jeszcze? a moze oni maja?
    Niewyobrazam sobie jak ludzie umieraja sami. Bo zero wizyt.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 02-04-2020 o 20:08

  19. #26239
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jeszcze trochę i będziesz miała długie
    Najgorszy okres jak się taka pieczarka z głowy robi Potem mogą już rosnąć No i żal tych wszystkich ludzi, co bez wypłaty zostaną.

  20. #26240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Pestka, niedawno prawie wszystkie rękawiczki po 100 sztuk pakowane były w granicach 20zł. Teraz albo nie ma wcale, albo ceny z kosmosu. Tak samo maseczki typu chirurgicznego. W aptece doz niedawno były po 0,40 groszy, podskoczyły na 0,49 i są niedostępne. Mnie cena 8,50 w mojej aptece na kolana powaliła. Mąż od swojej siostry kilka przyniósł, po 6 zł kupowała

    Ceny z twojego linka są zabójcze, jak ten wirus
    Mikka maseczki po 9 zł. to jeszcze tanizna, naprawde same materialy podrozaly masakrycznie. Widze po ile kupuje wloknine na filtry do klimy. Jakas paranoja. Wiele firm szwalni odziezowych przerzucily sie na szycie maseczek, by jakosc przetrwac. Naprawde nie dziwie sie. Kazdy probuje sie jakos ratowac, od rzadu nie dostana nic, tarcza jest fikcyjna.

Strona 1312 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony