dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1331 z 1588
Pokaż wyniki od 26.601 do 26.620 z 31759
  1. #26601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prawo Murphiego ciag dalszy ....

    byli. zobaczyli. i sa bad news.
    M musi pol lazienki rozwalic - scianki i sufit w 3 miejscach.
    rece mi opadaja.........

    ale to nie koniec - ci co zakladali to do wody zalozyli lamiac kod - podobno jedna z rur pobierajaca powietrze powinna wychodzic na dwor, a wychodzi - na dom, czyli ciagnie powietrze z domu i to jest zle. Powiedzial ze jak sie z piecem uporaja to przeleci manulas z piecyka i jak sie okaze ze jest zle - da 45 dni na naprawe i potem go odlaczy i zaplombuje

    I CO MAM POWIEDZIEC??
    nawet mi sie klac nie chce - totalna zalamka. Plakac sie chce.

  2. #26602

    Domyślnie

    Maniu
    może da się coś wcześniej zrobic... Daj sobie po prostu na luz, bo co możesz...a jacht masz? może wakacje?
    Ale potem będziesz miała już dobrze działające

  3. #26603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ave - ciezko dac sobie na luz jak wszystko idzie tasmowo w tak zlym czasie Bardzo zadko mam dola, ale jeszcze cos mi wpadnie to go dostane.

    jacht mamy, juz mozna wyplywac, ale nie jest jeszcze zabrany zeby go na wode przygotowac. Trzeba i to i nowy klucz - sztuk dwie - bo moj M ciamajda zgubil i do tego zalozyc nowe GPS, to co mamy to postawowa wersja i nie pasi nam, w tym roku sie na wieksze wody wypuszczamy a tam jest kilkadziesiat tysiecy wysp i zgubuc sie nie chcemy bo potem bedzie wolanie SOS .
    w kazdym badz razie - moj M ma feler jeden - jak cos zacznie nie konczy i takie niedkonczone mam po calym domu Powiedzialam ze teraz poki ogrodu nie skonczymy - nie pojdziemy plywac. Poczekam z fontanna, ale wszystkie tarasy i slupy maja stac. Wiec nawet o plywaniu nie mysle dopoki widze ten burdel na ogrodzie


    ps. na wody wyplywac mozna, ale parki nadal pozamykane i jak narazie do 8 czerwca beda zamkniete poki emergancy.(wczoraj do 8 czerwca przedluzyli, mamy nadal duzo pozamykacnych miejsc) Tak wiec dobrze ze domku juz nie mam bo jeszcze tym bym sie wnerwiala. Placic trzeba a wejsc niet. Sezon krotszy za taka sama cene. Prywaciak nie popusci, wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 27-05-2020 o 17:51

  4. #26604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    trzeba byc powalonym - jak sklepy byly jeszcze zamkniete i mozna bylo tylko zamowic i odebrac (nadal masa jest tak otwartych i nadal masa kompletnie zamkniete) kupilam kratki do pomidorow - zamowilam zielone, bo jeszcze mieli czerwone - czarnych nie mieli nigdzie, jedna mi zostala. No i dali mi zamiast zielonych czerwone
    pojechalam dzis do sklepu kupic zielone, w innym sklepie, a te czerwone oddam. No bo czerwone mi za bardzo sie w oczy rzucac beda
    mimo ze ich widziec nie bede bo z boku domu.
    Naprawde mam nawalone.

  5. #26605
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Aż się bałam wchodzić, i przeczytać że znowu ci coś wysiadło. Dobrze, że teraz tylko kolor pomylili Chociaż wiem, że nawet to potrafi wkurzyć.
    Mnie teraz dobijają mszyce i po deszczach wylazły ślimaki pomrowiki.

  6. #26606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika narazie nic sie nie popsulo
    teraz wlasnie czekam na nich z piecem, maja za jakas godzinke moze predzej przyjechac - i tego sie boje - ze cos nie wymysla

  7. #26607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mania, naprawdę nas nastraszyłaś.

    A ja wczoraj utopiłam iPhona i tego nic nie przebije. Jak ta kretynka wsadziłam do zadniej kieszeni i wypadł... zgadnijcie gdzie.

    Od wczoraj dostaję prezenty roślinne. Dziecko obdarowało mnie krzewuszką cudowną (Weigela florida) 'Alexandra'.
    Dziś obwoziłam naszego przyjaciela (tego od wspaniałego ogrodu) po okolicznych szkółkach. Polował na różne odmiany brzóz. W jednym miejscu dosłownie przykuło mnie do ziemi. Musiałam mieć niezły wyraz twarzy, tak się rozżaliłam się, że nie mam kasy na zakupy, bo iPhona zabiłam. No, i zostałam obdarowana wiązem holenderskim (Ulumus hollandica) 'Jacqueline Hiller' prawie mojego wzrostu. Przetrzepałam miesiąc temu wszystkie szkółki w PL i mieli tylko albo szczepione na pniu paskudy, albo maleństwa sięgające mi do kolana. A tu taki cud i tylko 2 sztuki, a ja pod kreską.
    W poniedziałek mi przywiozą. Nie tego co na zdjęciu. Mój ładniejszy Nie zdążyłam sfotografować, bo odwieźli na zaplecze.

    Nazwa:  2020_05-29maj_WIAZ-Ulmus-minor-Jacqueline-Hillier-IMG_6826.jpg
Wyświetleń: 253
Rozmiar:  97,8 KB
    Nazwa:  2020_05-29maj_WIAZ-Ulmus-minor-Jacqueline-Hillier-IMG_6827.jpg
Wyświetleń: 255
Rozmiar:  95,8 KB



    Chciałyście zobaczyć moje zakupy od Szmita. To w następnym poście.
    A tu jeszcze klonik palmowy (Acer palmatum) 'Orange Dream'

    Nazwa:  2020_05024maj_klonik-'Orange-Dream'-IMG_2606.jpg
Wyświetleń: 253
Rozmiar:  102,4 KB

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #26608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Krzewy od Szmita:
    Dereń pagodowy (Cornus controversa) 'Candlelight' – 1-sze zdjęcie
    Klon mandżurski (Acer mandshuricum) – 2-gie zdjęcie
    Kalina amerykańska (Viburnum trilobum) 'Spring Red Compact' szczepiona na pniu – 3-cie zdjęcie
    Kalina bodnantska (Viburnum ×bodnantense) 'Charles Lamont' – 3-cie zdjęcie

    Nazwa:  2020_05-24maj_deren-'CANDLELIGHT'-IMG_2691.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  101,6 KB
    Nazwa:  2020_05-24maj_klon-MANDZURSKI-IMG_2706.jpg
Wyświetleń: 250
Rozmiar:  102,5 KB
    Nazwa:  IMG_2694.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  98,9 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 29-05-2020 o 23:04
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #26609

    Domyślnie

    Pestka, ale dobra wszelakiego! ten dereń duży rośnie?.Klonik cudny. My na razie odpuściliśmy sobie drzewko.
    A prezenty....gratulacje ten wiąz...... gdzieś przy tarasie go dasz ? bo do podziwiania jest na pewno ....i nowego iphona będziesz miała

  10. #26610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    IPhone na razie w ryżu leży. Pojedzie do serwisu w poniedziałek i zobaczymy. Wolałabym kasę na coś innego wydać.

    Pytasz o pogodowy? Spory, 4m. Tak piszą, ale znalazłam też info, że dorasta 10-ciu metrów. Może nie za mojego życia

    Dla Jacqueline mam miejsce z widokiem na taras, ale nie tuż obok.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #26611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Peeessstttkkkaaaaa no jak moglas w tylnia kieszen wlozyc??? ja nawet zadnego faceta nie znam zeby po tylnich kieszeniach telefony wsadzal - zauwazylam ze to jakis babski nawyk niedawno rozmawialysmy o nie noszeniu telefonu do wychodka

    To pierwsze dzewko super, koniecznie cyknij jak przywioza. Podoba mi sie forma, taka a la bonsai.
    Reszta drzewek nic mi nie mowi, jak wsadzisz i podrosna pokaz bo ciekawa jestem, szczegolnie tej Charles kaliny, ladnie bedzie kwitla.
    Faktycznie sie oblowilas.

    pozazdroscic moge wszystkim, macie duze te ogrody, a ja wchodze do zieleniaka i zgrzytam zebami bo to bym chciala, i to bym chciala, a to to napewno bym chciala...ale nie mam miejsca. Juz i tak na tak malym metrazu mam 6 duzych drzew i pewno by mnie Elfi pogonila za to

  12. #26612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak na szybko - nie bylo niespodzianek z piecem, ba! nawet wyszlo lepiej niz mowil w srode - postaral sie - i nie musze sie zadem obijac o rurke z gazem. Mam nawilzacz , nie macie pojecia jak sie z niego ciesze No i klima dziala w koncu
    oczywiscie wieczorem skonczyly sie upaly i zimnica, dzis tylko 10C w nocy , jutro za dnia 12C

    Po drugie ja bylam na malych lowach dzisiaj, zaplacilam te lowy przemoczeniem az do "gaci". I nie jest to przenosnia ale fakt.
    Zaczne od tego ze zadzwonilam do sklepu czy juz Boguska i wisterie przyszly, bo wczoraj dzwonilam i jeszcze nie bylo. Jest to jedyny sklep ze Boguski sprzedaja. No byy. Wiec jak z gazowni pojechali M zaczal robic nastepny podest i mial 2 godziny do roboty zanim sklep zamkna. No i sie nie narobil. Zaczelo padac. Potem zaczelo lac. A potem to juz grzmoty, blyskawice i z niba zabami zucalo. Koniec roboty. Mowie jedziemy - nie ze Boguski ale wiedzialam ze Wisterie to szybko znikaja. Pojechalismy - deszcz ustal na chwile. Oczywscie jak pod sklep podjechalismy ulewa wrocila, taka ze nic na oczy nie widzialam. Polazlam do sklepu. Boguska w sklepie - juz z samochodu widzialam, ale wiedzialam ze Wisteria to na zewnatrz bedzie. Oczywiscie sie wladowalam w ta ulewe am, wpadlam w kaluze po kostki, wisteria ciezka, musialam sie wrocic po druga, wozkiem nie jechalam na ten deszcz bo juz Boguski staly i by pouryalo kwiatki.
    Do samych majtek przemoklam Wrocilismy i co??? wracamy pod dom - zero deszczu
    Wnioslam jedna do domu a M z samchodu mi pisze czy jade z nim po deski na jutrzejsze konczenie. Taka mokra do samych kalesonow - pojechalam z nim, ale i tak chcialam zeby kupic podstawki. Szlam i sie moflilam zeby te przemoczone klapki nie rozerwaly sie mi. Bo bede na bosaka skskac. Przy kasie stoje i co?? Patrze a mi kieszenie z kamizelko-narzutki wisza - noz pojechalam juz do ogrodniczego w kamizelce na lewo
    oprocz tego bylam Miss mokrego podkoszulka - wszystko widac bylo

    Mika wiec Boguski sa.
    Wzielam 3. dwie wieksze i jedna mniejsza. Niestety nie mieli takich jak te co poprzednio kupowalam ze jak drzewko, jedna noga i one na gorze Jest ich 3 w doniczcce. Pomysle, moze sama se drzewko z tego zrobie.







    wisterii kupilam 2 sztuki, niestety nie bylo Blue Moon co mialam, dostali Summer Cascade. Tez dobrze. Do 3 razy w sezonie kwitnie i jest do -30C.
    Juz maja duzo pakow sporej wielkosci.
    teraz mi trzeba rozwalic fontanne i zaczac stawiac slupy i je sadzic.

    Mloda przyjezdza, podobno chce zostac 2-3 tyg, mam nadzieje ze nie zeswiruje - ale bedzie zagoniona do roboty.

  13. #26613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    japończycy wciskają 6 drzew na 1 m2



  14. #26614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tobie to się trafia
    Jak byłam młodsza, też miałam kilka wejść smoka. Raz zasuwałam przez centrum W-wyoblepiona letnią kiecką i boso, bo na środku przejścia przez Świętokrzyską strumień wody zmył mi ze stóp rozmoczone rzymianki, bo paseczki popękały.

    Te spodnie mają z przodu tylko atrapy kieszeni i taką malenką jak na zegarek. Spieszyłam się, bo pół dnia nie sikałam. Iphone nadal w ryżu leży, a w poniedziałek jedzie do serwisu. Jak się nie spalił, to go reanimują.

    Wiąza jeszcze pokażę jak mój przyjedzie. Normalnie śnił mi się w nocy. Dawno tak głupio szczęśliwa się nie czułam

    Elfir cię pocieszyła. Japończycy to faktycznie mistrzowie małych przestrzeni.

    Wisterie będziesz mogła górą puścić na pergolę, a dołem będzie miejsce na coś innego, albo przestrzeń.

    Ja swoje jesienią i teraz wiosną wyrąbałam jak maczetą. Chcę mieć dół luźny.
    Na drugim zdjęciu jest polska wisteria 'Ludwik Lawin'
    Dwa oatatnie, to ta co z białej się przekolorowała rok temu. Teraz już cała kwitnie na niebiesko. Ma calkiem inne kwiaty, takie pełne.

    Nazwa:  IMG_2810.jpg
Wyświetleń: 226
Rozmiar:  102,0 KB
    Nazwa:  2019_05-16maj_WISTERIA-Ludwik-Lawin-P1010013.jpg
Wyświetleń: 225
Rozmiar:  100,5 KB
    Nazwa:  2020_05-20maj_WISTERIA-IMG_2373.jpg
Wyświetleń: 225
Rozmiar:  104,5 KB
    Nazwa:  IMG_2805.jpg
Wyświetleń: 226
Rozmiar:  103,4 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #26615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to jak na moich 10m rosnie 6 to jeszcze dobrze

  16. #26616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka - nie bede komentowac - posiedze w ciszy i popodziwiam , bo slow i tak brak.

    no ok jedno slowo pasuje - zazdrosc
    taka zdrowa
    poprostu piekne!


    ta na kiju to ta co kupilas i posadzilas i mowilas ze ja tak pociagniesz???

  17. #26617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moje dwa japonczyki Tamukeyama - jada spowrotem do sklepu
    jeden juz caly zdechl, drugi w trakcie zdychania - oba maja jakas zaraze, galazki na koncach czernieja, schna i liscie zdychaja. To nie odemnie, to ze sklepu, musieli miec zla dostawe.
    jestem wkurzona

  18. #26618
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Pestka, Mania piękne zakupy. Boguska do szarości bardzo pasuje.

  19. #26619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moj jeden klon tez wraca, caly czarny i to nie u mnie, musial juz byc chory wczesniej. zrazilam sie

  20. #26620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie zazdrość, Mania. U ciebie jest zawsze pięknie i zadbane. Rośliny chorują, cóż zrobić. Ja muszę wyciąć wejmutkę. Moje ukochane drzewo już ponad 7 m wysokości i cały rok walki z grzybem nic nie dało
    Tak, ta z drugiego zdjęcia 'Ludwik Lawin' i jeszcze za nią kawałek widoczna 'Multijuga' chcę je pociągnąć tak, żeby dach zrobiły.

    TAR, to którego tak trafiło?

    Tych co sprzedają chore rośliny bym batem pognała. Też miałam kiedyś przypadek. Na 5 rh uratowałam jednego.

    Mmikka, nie dziękuję
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 30-05-2020 o 23:41
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1331 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony