dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 1588
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 31759
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no czasu az do zanudzenia bede miala i napewno jakies zajecie sobie znajde kolo domu zeby nie zglupiec..Zakladajac ze sie wedzarnie wybuduje nowa. .Pytanie co mam wedzic? Kielbasek nie bo swiniaka ubic nie umiem. Sliwek za duzo tez sie nie da bo kto to zje? Co sie jeszcze wedzi albo suszy? Wiem ze jablka, ale te ciocia suszy na piecu w kuchni letniej i zawsze torby przywoze tutaj bo nie cierpie wszelakich chipsow, chrupek itp. To co jeszcze mozna??

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    znalazlam set na ogrod taki jak myslalam i to jeszcze w szary kolorze
    Chyba dla tego zestawu warto zrobic ten ogrodek do posiedzenia:



    Kombinowalam bo mamy dwa, no trzy kolory sofek. Jasna (ale nie biala), szara i czarna. Chcialabym jasna ale jak trzeba bedzie to trzeba czarna...ze wzgledow praktycznych. Moj M lubi usypiac na kanapie przed tv. I spac do rana. A skonczyly sie czasy gdzie go sciagalam i wloklam do lozka. Tak to bylo na poczatku slubu Po tylu latach to sie komfort liczy bardziej a jak mam szanse spac bez chrapania to...gasze tv, nazucam lacha na niego i zadowolona mam cisze w sypialni
    No i pies. Jakos nie moge sobie wyobrazic ze po calym dniu na dworzu, po deszczu, sniegu wskoczy mi na jasne.
    Nie mialam nigdy jasnych. Znaczy z materialu mialam ale nie ze skory. Teraz mam czarna skorzana i Bogu dziekuje ze kupilam czarna. Nic nie widac.
    No i kombinowalam i kanapy w programie mialy byc niby black, a tu mi szare wyszly, grafitowe jakies...no ale w przyblizeniu pasuje jakby co. Tyle ze schody na mur beton jasne. Jak beda robione u stolaza to biale beda a jak kupie gotowce metal+drewniane stopnie to sila rzeczy biale nie beda, ale jakies jasne stopnie wezme. Jednak nie bede pod kominek robic.


  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    normalnie....................dech mi zaparlo. Jak ja kocham takie klimaty.
    Musze gdzies taki kacik w sypialni zrobic.



    znalazlam pomysl na polke na moje faces. Zagonie M to bedzie mial zajecie...A dopiero potem bede sie zastanawiac gdzie one beda stac.


    Jestem na etapie szukania innej lawy. Nie wiem czemu ale tak jak schody cos biala za mna lazi. Cos ta szklana hmmm...poki co znalazlam jedna ktora mi totalnie pasuje ale dalej szukam...


  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jestem zla!
    Pan Kominek wczoraj napisal ze koszt "nieznacznie" wrosnie ale nie tak ze powali na kolana. Wiec zapytalam ile. A on mi odpisal ze.....2 tysiace !!!
    Jak to jest nieznaczny wiekszy koszt niepowalajacy na kolana to ja jestem swieta
    Za co?? Za co sie pytam??? Dwie rury poprowadzone w pionie bezczelnie zaraz nad kominkiem! Wyloty przy samych podlogach. Ile on chce za ta extra izolacje, sprawdzalam ceny wcale at takie drogie nie sa zeby cena poszla tak do gory. To jak on ta wycene zrobil?? Nawet marmuru, ani granitu nie bede miala na kominku a plytki a gora sama zwykle plyty do pomalowania, wiec ja sie pytam za co???
    Razem dodac - obudowa + instalacja - 7100zl.
    Wklad z rura do zewnetrznego powietrza + czopuch - 5700zl.
    Razem = 12800zl.
    Zostalo do zaplacenia 5100zl.
    No i nikt mi nie napisal chociaz pytalam czy to normalna cena za proste podlaczenie dgp chociaz tyyylu czytaczy jest. Szkoda.
    Podejrzewam ze mnie lupi. Bo wie ze nie jestem z Polski. A wiekszosc ludzi mysli ze jak sie mieszka za granica to sie spi na worku pieniedzy. Aha...akurat.
    I co mam zrobic? Nic. Bo nic nie moge zrobic tylko placic...
    Zachcialo mi sie kominka psiamac...
    Dobrze ze wiecej nic na odleglosc nie bede robic. Na miejscu jak bede z remontem to ja juz inaczej bede gadac.
    ehh....

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pytałam mojego, o cenę kominka, bo budowlańcem jest, ale nie umiał mi powiedzieć, stwierdził tylko, że tego nie robi...
    Też mi się wydaje że drogo, ale po prostu w tym temacie się nie znam - kominków to my nie mamy, bo zostały nam w spadku po poprzednich właścicielach świetnie działające piece kaflowe, a może wizualnie nie są tak piękne jak kominki, ale są ok, no i koszty odpadają...

    Kominek, może zrobimy kiedyś na górze, w sypialni swojej przyszłej albo coś, kto wie...

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niemodna...kochana nie o Tobie pisalam, ani o dziewczynach co czytaja, bo wiem ze jakbyscie wiedzialy tobyscie mi napisaly

    Tam kiedys byl piec kaflowy, pisalam o tym. Ale ja go pamietam jak przez mgle. Rozwalili jak centralke zalozyli. No i bym zalozyla normalnie bez dgp prosto do komina ale tu jest problem i to duzy. Jak dobudowali gore domu to mialy to byc pokoje dla nas dziewczyn tzw. letnie. Nie bylo tam centralki. na lato mailysmy tam urzedowac w zimie na dol bo mysleli ze sie ochajtamy i swoje domy postawimy. Babcia z dziadkiem jak bylam w 6 klasie podstawowki zaczeli kupowac mi materialy na dom juz - cegly, pustaki. Maialm sie wybudowac na ogrodzie. No ale dalam noge. Jak wyjechalam zalozyli centralke na gorze bo dziewczyny chcialy miec swoja prywatnosc. A ze mnie nie bylo...w najwiekszym pokoju gdzie bede miala sypialnie - nie zalozyli. W pozostalych dwoch sa grzejniki. No i problem nastepny - piec do centralki mozna wymienic i zalozyc grzejnik, ale okazalo sie ze dupa blada. Nie ma miejsca na wiekszy piec. No wiec sila rzeczy musialam cos wymyslec zeby miec cieplo na gorze. Najtaniej kominkiem bo i tak bede grzac cala zime bo nawet z grzejnikami na dole mi za zimno bo zmarzluch jestem. A ze sypialnia nie jest wielka wiec by wystarczylo, w koncu tam sie tylko spi. Najwyzej bym dogrzala jakby co elektrycznym. Wiec jestem zmuszona to zrobic.
    A ze marzylam cale zycie o kominku to juz inksza para kaloszy ...no nic, trzeba placic i nic nie mowic. Moge sobie tylko potupac ze zlosci. Bo zeby jeszcze ruzy szly jakies dlugie, zakrety, albo wymuszone dmuchanie...ale prosto w pionie do gory? rece opadaja...Moj M mial cos waznego do zalatwienia u siebie w Lublinie w zwiazku ze swoja mama, zdaje sie ze trzeba bedzie to odlozyc na nastepny rok. Oh well...life is life and stinks sometimes...
    No nie moze byc tak ze sie cos robi i nie ma schodow pod gore, nie...???
    Ze zlosci zjadlam paznokcie he he...

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie pstryczki w salonie

    Dzisiaj od rana "pracowalam" ciezko ( oj oj az tylek boli od siedzenia) , wiec pracowalam nad pstryczkami-elektryczkami i sypialnia na gorze dopoki sie Pan Kominek nie odezwal i nie zrobil mnie MAD.
    Ale zaczne od pstryczkow. Musze miec je jak bede robic schody. Bo zeby zrobic schody musze najpierw zrobic podloge i sciany a co za tym idzie - elektryke. Tak wiec po porannej kawie zabralam sie za prace. (mlodego nie bylo mloda zabrala). I tak pracuje ciezko do teraz w przerwach z robieniem obiadu.
    Pewno ktos jak zobaczy co wymyslilam albo co chce powie ze mam kuku, ale ze mam KUKU to juz wiem wiec nic nowego .
    Moje kuku polega na tym ze czasem mam widzi-mi-sie i jakies chciejstwa np.dla mojego M niezdrowe i niezrozumiale (ale ktory facet kobiete rozumie???). I tak je zawsze wdrazam w zycie a potem slysze - "mialas racje".
    No wiec zaczne od salonu. Na scianie za tv maja byc kafle - kto mnie czyta wie jakie (One tez byly moim widzi-mi-sie ale w koncu raz sie zyje a potem to robaki nas jedza, male przyjemnosci potrzebne) I wie ze cholery sa cholernie drogie i ze ida tylko w komplecie. Na moje szczescie i nieszczescie. Poniewaz z powodu schodow nie bede miala okazji "jezdzic" meblami i przestawiac jak ja to lubie - i bedzie stalo tak jak musi (buuu...) to tv sie stamtad nie ruszy. Liczy sie dla mnie kazdy cm w tym pokoju (przez te schody co mi miejsce zabieraja ). Szafka pod tv ma byc jak najwezsza. Maximum 45cm ma odstawac od sciany. najlepiej na 40cm. Byle postawic tv - wieszac nie bede bo nie chce. Zreszta jak na kaflach - szkoda zreszta. No i teraz gniazdko za tym tv dla zabawek mojego M - tv, stereo i jakies dvd czy blue ray, to juz jego sprawa jak dla mnie tych rzeczy moze w domu nie byc, ja wole czytac. No nie, stereo musi byc, co jak co ale muzyka is my life. Sie w koncu chodzilo do tej szkoly muzycznej....(Nakazane ma tylko ze wszystko ma byc pochowane i NIE na widoku). Z tego wzgledu zeby szafka dochodzila do sciany i zeby zadne wtyki z kablami nie przeszkadzaly chce ten kontakt umiescic na podlodze. Na srodku. Szafka napewno bedzie miala nozki wiec tam sie wklepie kontakty. Powodz i zalanie mi nie gorzi, mamy wysoko dom postawiony. Chce tez na podlodze dlatego ze sie boje wycinac dziury na kontakty w kaflach, bo ida w komplecie i nie ma mozliwosci dokupic jednej plytki. No moze mozna prosto od producenta ale pewno byloby drogo i duzo zalatwiania. A jak plytka peknie w czasie wiercenia? To bym sie zabeczala na amen. Tak wiec kontakty w podloge!
    Wiec myslalam o takim czyms:




    Na scianach wtyki maja byc nisko, jak najnizej. I wynalazlam takie ladne ze szkla lub z innych materialow, sciany beda siwe wiec zwykle biale odpadaja, pstryczki to juz na normalnej wysokosci.






    kolo kominka jeden kontakt chce zeby latwo odkurzacz podlaczyc. Ten to bym chciala zakryty z klapka zeby mnie nie wnerwial:


    no i musi pasowac do reszty co na wierzchu beda.

    Prawdopodobnie tez bedzie sciemniacz. Bo zdaje sie ze bede musiala sieknac jednak oswietlenie sufitowe - nie mam gdzie postawic lamp podlogowych. Wiec cos przy suficie blisko...i wtedy sciemniacz. Dzis nad oswietleniem popracuje tez.
    Poki co wypatrzylam takie cUs:





    do kompletu - do kuchni by szlo - bezprzewodowy termometr, prosty, bez bajerow, bez ludzikow zzucajacych ciuchy.



    najbardziej mi sie sciemniacze podobaja prostokatne takie jak tutaj sa, ale szukam i szukam i nic, widze same kwadraciaki, a chce cos takiego:




    jak mi ktos powie czy sa prostokatne w Polsce to bede wdzieczna...ewentualnie - czy z innego kraju w EU beda pasowaly, np z Anglii, bo widzialam ze maja? Stad odpada, inne napiecie...

  8. #228

    Domyślnie

    do kompletu - do kuchni by szlo - bezprzewodowy termometr, prosty, bez bajerow, bez ludzikow zzucajacych ciuchy.
    to takie są?
    nie pomogłam w sprawie kominka, nie pomogę też w sprawie gniazdek... nie ten etap i wiedza nie ta...

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zosik wim ze ni wisz.........bo bys napisala nie??!!
    a co do termometrow jasne ze sa, od x lat. Tez taki mam. Sa dwa rodzaje - jedna ma tylko kabelek za okno wystawiasz i druga bezprzewodowa z dwoch czesci - jedna wisi na zewnatrz a druga wlasnie ta w domu. Najlepsze sa te co maja do wybory faceta albo babke co sie rozbieraja albo ubieraja w zaleznosci od pogody. Np w zimie bedzie stal owiniety w kurtke, czape, szalik, cieplej sie bedzie robilo po kolei zzuca ciuszki, az do upalow...gdzie zostaje w samych slipkach, a babka w bikini

  10. #230

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hehe...a zeby jeszcze slipy zzucil to byloby najfajniej

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie kontakty w kuchni

    Jak sie dowiem czy moge lazienke na gorze zrobic teraz jak bede w domu to bede mogla elektryke robic i w kuchni, bo wiem gdzie co ma stac i gdzie ma byc podlaczone.
    O znow moje widzi-mi-sie.....nie lubie kontaktow nad blatami. No wnerwiaja mnie kable! Skoro jest opcja zakamuflowanych kontaktow (hehe...) to tak zrobie.
    Pozatym plyty, mozaika, szyba czy cos innego...czy nie ladniej wyglada sama bez otworow i szpetnych kontaktow???! Ja mysle ze tak. A ze mam niezakamuflowana opcje robienia od podstaw to moge pocudowac.
    Czajnik bedzie stal w rogu kolo samej lodowki a lodowka i tak do sciany nie przylega. Podwojny kontakt wtykowy i problem czajnika rozwiazany - za lodowke go podlacze.
    Przy barowym stole kontakt musi byc, tam bede siedziala z lapem i robila rozne dziwne rzeczy jak uzywanie robota, blendera czy innego cuda. Kontakt bedzie wciupany pod blat na scianie. To samo bedzie z drugiej strony kuchenki - na dole. I tak na stale malo co jest wlaczone do pradu, a jak trzeba kable sa na tyle dlugie.
    Natomiast przy blacie roboczym mam dwie opcje - blatowa wciskana, szafkowa i blatowa chowana:












    No ale moj M chce granitowy top wiec szkoda bedzie ciac. Wiec beda podszafkowe, te same co wciskane w blat tylko wciskane w szafke. Polek mam tyle ze mi nie bedzie przeszkadzalo miec dwa kontakty w szafkach. Dwoch. Bo wsadze w dwie szafki.
    Kontakty pochowane juz beda zwykle.
    I wszystkie w calym domu z uziemieniem. No prawie wszystkie. Chociaz jeden na widoku zostanie normalny na jakies male bzdety.

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ja mam wszystkie kontakty z uziemieniem...
    Może i mała świnka wystająca ze ściany jest ładniejsza niż świnka z pryszczem...

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niemodna..... ...swinka z pryszczem zabrzmialo fajnie hihi
    Ja sie nie znam na kontaktach wcale a wcale, tyle ze moj M mi powiedzial ze w Polsce nie wszystkie sa z uziemieniem jak tutaj, tutaj to standard. Ale tez tutaj uziemiajacy gwint nie wystaje, jest we wtyczce czyli gniazdko wyglada jak bez pryszcza

  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    u nas część gniazdek też jest już w nowszym standardzie, ale nie każda wtyczka ma ten standard uziemiania... czyli lepiej teraz zrobić po prostu wszystkie gniazdka z pryszczem

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niemodna no wlasnie chce je z pryszczami zrobic, a napisalam ze jedno bez bo sa wtyczki np do tel i innych malych gadzetow bez uziemienia, czy one wchodza normalnie do tych kontaktow z pryszczami??? Bo jak tak to zrobie wszystkie z pryszczami..............dzis powiem M o tych pryszczach, znow sie za glowe zlapie co za pryszcze...powiem ze mnie nauczylas heheh

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    5 pryszczow w dwoch zdaniach, ale ja pisze

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie projekt - SYPIALNIA

    Juz ja lubie...juz ja kocham. Mimo ze lysa, bez dodatkow, bez zaslon, firan, fotela (wizualnie) ktorego chce, bez wszystkich malych detali...a w detalach diabel siedzi i te detale o wszystkim decyduja najwiecej. No ale na szczescie umiem sobie wyobrazic i w glowce poskladac do kupy...
    na poczatek rzut z gory:



    Sypialnia jak na dole salon te same wymiary - 4x4.5m. Dla mnie styka. Wiem ze moglaby byc wieksza ale co ja tam tanczyc bede??
    I co? I znow ten sam problem co na dole - schody ...no ale tym razem to tylko dziura bedzie. Nic w gore sie piac nie bedzie. Na wizualce sa na ponad 2m dlugosci - nie dalo sie krotszych zrobic, ale beda krotsze, beda sie konczyc przed oknem. mam nadzieje zreszta.
    Zmiescilam wszystko?? TAK! Tak! Tak !
    Komoda - jest! Fotel - jest! konsolka - jest! nawet z krzeselkiem wejdzie. No i jak sie nie zakochac?? Bo sie balam ze nie bede miala fotela a choruje na niego, tego barokowego, ze srebrna rama i...no wiecie bo pokazywalam.

    Sciana za lozkiem - dokladnie taki lupek pojdzie:



    Czarno, czarno i jeszcze raz czarno. Reszta jasna oczywiscie. Bo jednak jak patrze to najbardziej mi to podchodzi jak w poprzednich wizualkach.



    moj faworyt....


  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wszystkie M.......................??
    cukierkowo i nie tylko...kto sie jeszcze zalapal na to....???



    A teraz opuszczam ten kacik przyjemnosci na chwile i sie udaje na ciezki padol codziennosci, czyli..marsz do kuchni i mycia garow ..czasami trzeba byc przykladna Matka Polka.
    ale wroce...
    jak tylko umyje.

  20. #240
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Maniu ja też uwielbiam ciemne sypialnie, bo w takiej świetnie się wypoczywa wiem bo miałam. Nie wiem gdzie , ale gdzie wyczytałam , że nie powinno się wieszać luster nad łóżkiem , pewnie jakiś zabobon.
    Nie odzywałam się na temat kominka , bo mnie nie było jednak jak widzę tak zawrotną kwotę za kominek to nasuwa się jedna myśl- naciąga Cię skubaniec.
    Pogonić nie możesz , bo już dałaś zaliczkę .
    A jaki to wkład będziesz mieć ? Samo rozprowadzenie nie jest takie drogie, no chyba ,że to kominek tzw. ciepły ( czy jakoś tak), czyli nie budowany starym sposobem jak kiedyś - płyta ( choć ja tak będę budować) - tylko cały murowany . Poczytaj w wątku kominki nasze tam są specjaliści, którzy chętnie odpowiadają na takie pytania

Strona 12 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony