dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1242 z 1588
Pokaż wyniki od 24.821 do 24.840 z 31759
  1. #24821
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mój M, od męża
    Mania, ty cholero, na budowę zbieraj A tak poważnie, to masz jakieś wieści co do tej działki?

  2. #24822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika tak bardzo mnie chcesz do Polski sciagnac??
    nie ma wiesci oprocz tych co sa - ze ziemia jest i mozemy ja brac i sie budowac, a dokladniej co i jak sie dowiemy jak M poleci, ale narazie nie leci - za duzo pracy, czasu nie ma, mial leciec w tym miesiacu i nici z tego. Na swoim jak sie ma malutka firemke a nie zaklad i kilkuset ludzi do pracy to ciezko brac wolne.

    Ale dzis koliberek kota pogonil ptaszkowi wiekszemu 2x od siebie Latal za nim i dziubal mu kuper, ptaszek w koncu odlecial w sina dal

  3. #24823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To wiemy, że firma pierwsza. Ja po każdym urlopie 3 miesiące odzyskiwałam klientów. Horror.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #24824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mania, którego Dysona byś poleciła z tych: DC14, DC33, DC40 ?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #24825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    DC33 - mcniejszy , wiekszy bin na smieci, dluzszy kabel.
    DC40 - slabszy ale inna technologia - mniejsze smieci wciagnie, tzw "ball" jest ruchoma, lepiej operowac, krotszy kabel, mniejszy bin na smieci.

    osobiscie zadnego bym nie wziela, ja ich nie lubie. Kathy pierwszy kupila taki i stoi w szafie, teraz lata na tych co ja mam. Ciezej sie nimi operuje, nie wjedziesz pod meble (np. kanapa, fotel) chyba ze kupisz osobna plaska glowice ale wtedy musisz weza odczepic i do niego podlaczyc.

    Ale jesli nie mialabym wyboru wybralabym DC40.
    DC14 odpada.

    zobacz jednak czy nie masz mozliwosci DC41 znalezc, z tej trojki DC41 najlepszy.

  6. #24826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dzięki Mania. Ja potrzebuję jakiegoś kloca, żeby przejechać salon z wielkim dywanem (4 x 3,2 m). Musi być mocny i dobrze z tego dywanu wyciągać. Takie jak ty masz też bym chciała, żeby resztę domu przejechać. Tego kloca, to przede wszystkim z powodu dywanów. Nie wiem czy dobrze myślę.
    Ty masz które te „chudzielce”, V... ile?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #24827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a to nie ma roznicy jaki kloc, glowice sa prawie takie same a cieckosc sie nie podwaja na glowicy przez odkurzacz na gorze tylko przez moc wciagania

    W lesie mam V7, w domu mam V8 absolute & V8 animal,
    Ale duzy tez mam. Stary dobry ciagniety DC39 Animal. Wciagu mocy ma 275w.

    dla porownania -
    DC33 - 255 Air Watts
    DC40 - 200 Air Watts
    DC41- 255 Air Watts


    oprocz mojego ktory ma 275 jest jeszcze jeden silniejszy - Dyson Ball Animal 2 Total Clean Upright Vacuum - z takich jak chcesz, ma 300 AW.

    V8 Absolute ma ma tylko 115AW
    V7 - 100AW

    czuje roznice miedzy V7 i V8, dlatego w lesie mam V7 - mocniejszy mi tu nie ptrzebny.
    Za to V8 Absolute - na gorze na wykladzinie mam dywany (jeszcze podlog w sypialniach nie mamy) - mimo swojej "slabej" mocy 115AW nie moge tego dywanu na full'a wlaczac tylko na slabszy ciag - wciaga mi dywan. Tak sie przysysa ze nie mozna go oderwac.

    Animala z 300AW roznicy bym nie czula miedzy nim a mim ktory ma 275 bo to sa duze odkurzacze.

    V10 i V11 podobno mocniejsze od v8 ale ja ich nie chce ze wzgledu na nowy system oprozniania smieci.
    Swoj duzy uzywam RAZ w roku, nie zapominaj ze mam wszedzie dywany, w kazdym pomieszczeniu - kiedy robie roczne gruntowne pozadki. Ale ten ciagany jest lepszy od stojacych ktory chcesz - latwiej operowac nakladajac inne koncowki, mm nawet plaska do podlog i nie musze sie bawic w odczepianie rur i cala zabawa.
    mimo to codziennie odkurzam dywany V8 i wyciaga wszystko do czysta. Zawsze, ale to zawsze cos jest w srodku i tez czasem musze oderwac od dywanu.
    Ale kazdy lubi co innego.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 29-05-2019 o 18:12

  8. #24828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O, widzisz dobrze, że ciebie zapytałam. Chodzę wokół tych Dysonów już z miesiąc i myślę. Tyle wiedziałam dotąd co nic. Te stojące mi się podobają z wyglądu. Wiesz jak to jest, kupujesz oczami. Ale nie mam nic przeciw tym ciąganym Popatrzę, pomyślę i jeszcze cię popytam.
    DC39 nie widziałam w secondhandzie, ale 33 plus bywają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #24829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dla wygladu to mozna buty kupic - niewygodne ale musza byc ladne
    odkurzacz sie wybiera innymi wartosciami bo i tak laduje w szafie albo gdzies, na piedestale nie stoi

  10. #24830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    SHE'S ALIVE !!!!!!!






  11. #24831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ciekawe gdzie się podziewała

    Ale jak niewiele wiem, to staram się domyślać z wyglądu co mi oferuje.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #24832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to bardzo zle sie domyslasz


    DC33 jest bardzo starym modelem, ale to bardzo starym, zostal wycofany w 2013.
    Patrzec trzeba tez na cos innego - jesli jakas czesc sie spitoli zeby ja mieli w Dysonie. Do starych modeli moga juz nie miec.
    33 jest tez stara szkola - mozesz nim tylko w przod i tyl jezdzic, nie ma kuli, czyli nie zakrecisz elegancko naokolo sofy. A ta silnejsza moc wciagu ktora cie podnieca w porownaniu z dc40 - nie warto taki stary model brac. Lepiej dolozc i 40tke wziasc. Ja V8 odkurzam dywan shag u M w sypialni.
    Na tej pokuli nie mial dobrych opini.

    nie kazdy Dyson jest dobry. Ja nie podpisze sie pod zadnym ktorego nie znm i nie uzywalam. Ale jezdze na nich od 2013 i wiem jakich juz nie brac.

  13. #24833
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie pisałam o 33, bo go chcę, bo mi się podoba. Tylko, że jest, a tamtego nie ma. Ty źle odczytałaś ale dzięki temu podałaś więcej informacji.

    Ciekawi mnie sprawa akumulatorów w tych V. Ile ładowań wytrzymują. Poza tym jakoś nie doczytałam czy są wymienne.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #24834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pytalas o 3 modele, ale napisalas ze ci sie stojace podobaja i ze patrzysz po wygladzie co oferuja

    Bateria powinna starczyc na 3 lata, ale sa ludzie co maja jedna juz i 8 lat. Nie da sie przewidziec, to tylko bateria. Czasami mozna ze sklepu kupic niezywa, ale gwarancja jest na 2 lata (tutaj) i za darmo wymieniaja (wysylaja) jak siadzie. Potem mozna kupic.
    Piekne to jest z nimi ze kazda czesc mozna wymienic. Z innymi firmami jak odkurzacz siadzie - kaput, na smieci caly i nowy trzeba, a tutaj wszystko kupisz - od baterii, po glowny unit, przez nakladki po wieszak i kabelek do ladowania. Zanim kupilam V Animal trzymalam V7 u M w jakini, na zime, na wiosne go tu przywozilam, ale zeby nie tachac wszyskiego i nie odkrecac - zadzwonilam i dokupilam dodatkowy wieszak i kabalek tak ze nie musialam odkrecac, sam odkurzacz bralam. Teraz nie musze a zostaly mi dwie extra czesci.
    Baterie sie wyciaga jak padnie - na 4 srubkach jest. Niestety bateria nie jest tania - u mnie prawie 200$ kosztuje ale to nadal taniej niz kupic jakis inny konkretny odkurzacz.
    Ilosc ladowan? tak nie licza w Dysonie. Bateria mniej pojezdzi na jednym ladowaniu jak sie podlaczy zmotoryzowane glowice co jest normalne - biora wiecej sily. Ja tylko na zmotoryzowanej jezdze, a jak mi dywan przysysa - naciskam spust i ciagnie normalnie. Odkurzacz moze wisiec na ladowarce non stop bo po naladowaniu sie idzie "spac" i nie wplywa to na zycie baterii.

    po wypuszczeniu V10 Dyson zapowiedzial ze juz nie beda robic kablowych. Poprostu te V tak wciagaja ze nie ma sensu. Raz ze wciag maja dwa ze sa duzo wygodniejsze w obsludze no i tak malo miejsca zajmuja ze mozna je wszedzie powiesic i miec jak ja - jeden na jednej podlodze - nie ja jedna jestem ze tak ma.

    cena nie jest mala wiem, ale nie jest to najdrozszy odkurzacz. Sa inne duzo drozsze. Pierwszy z brzegu Miele. Mozna dac wiecej za wielka kolumbryne ciagana, wieksza od mojej. Ale co - idzie z wymiennymi torbami. Wiec dodatkowy wydatek i ryzyko ze chcesz odkurzyc a torby ci wyszly. A nie kupisz w kazdym sklepie Ja juz z 10 lat temu jak nie wiecej sie przezucilam na beztorbowe. A w domu mimo podlaczen nie zakladalam centralnego bo jest niewygodne ciagac rure po domu i miec miejsce zeby ja pwiesic. Albo nosic po pietrach jak sie ich ma 3

    najgorsze jest to ze sie kupi jeden model a oni zaraz z nastepnymi wyskakuja i odrazu by sie chcialo nowy. Bo ulepszony, bo lepiej ciagnie, bo nowa technologia.
    Jak pisalam nie mam v10 ani v11 bo nie podoba mi sie sposob wysypywania smieci ale znajac mnie - napewno kupie

    mam nadzieje ze te informacje daly ci wiecej wiedzy

  15. #24835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mania, wielkie dzięki. Nigdzie bym się tyle nie dowiedziała. Nie mówiąc o tym, że tobie ufam
    Będę polować na te co masz ty. Nowy jest dla mnie za drogi, ale pojawiają się powystawowe i te mają rozsądne ceny. Chciałabym mieć jak ty jeden na parterze, a drugi na poddaszu. Niby lekkie, ale jak nagle potrzebny, to nie wygodnie latać po schodach. Zobaczymy. Najpierw jeden. Tym bardziej, że chcę kupić też piorącego VAXa. Też tani nie jest, ale firma za pranie dywanów bierze każdorazowo 200 zł i wcale nie jest to dokładne pranie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #24836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez mam pioroace, duzy i maly. Nigdy nie oddawalam dywanow, zawsze pralam sama, zwracalo sie po pierwszym praniu. Oszczednosc raz a dwa wygoda - pierzesz kiedy chcesz i kiedy trzeba.

    Pestka tez zaczelam od jednego Dysona - tego cienkiego. A potem juz nie wyobrazalam i nie wyobrazam sobie nie miec jednego na kazdej podlodze, do dobrych zeczy latwo sie przyzwyczaic. Nie musze latac i nosic i sie wracac "bo zapomialam".

    dziwie sie ze masz tak malo info, w koncu to angielski odkurzacz. Nie wiem jak w Polsce ale tutaj wchodze na nasza strone Dysona i moge albo napisac @ do nich, albo zadzonc albo - co roie jak chce cos sie dowiedziec - pisze. Maja chat. Nie ma tego w Polsce?





    a tak z innej paki....Kathy i Rick jeszcze nie maja swojego nowego domku wiec nie siedza w ciagu tygodnia tutaj, na weekendy tylko u Joanie siedza. Mowie wam - bosko!!!! cisza, spokuj, nikt nie patrzy, nie podlgada, nie ma zbiegowiska. Wszystko co dobre sie skonczy wiec kozystam! W parku tez malo ludzi, prawie nic - mam super wakacje ! M wpada kiedy moze, teraz w piatek przyjedzie, ale przedwczoraj wpadl na kilka godzinek.
    Ide zaraz myc domek po zimie. Mam tyle roboty ze juz ledwo zyje.
    Sciaglam bejce ze schodow - po zimie ja szlag trafil Na tarasie nie, zobacze, duzo roboty, moze poczekam jeszcze ten rok az wieej zlezie. Juz sama nie wem co nalozyc. Ktora ma olejowane deski i jak to sie sprawdza po zimie?

  17. #24837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jest polska strona Dysona i przedstawicielstwo https://www.dyson.pl/ Telefon owszem jest, ale obawiam się, że tylko w sprawie zamówienia. Chatu nie widzę.

    J mam olej na meblach (akacja) i tarasie (zwykła sosna). Na tarasie najpierw maziałam bejcą (Starwax), a potem olejem Altax. Po pierwszym olejowaniu, 3 krotne, wytrzymał 3 lata. Nie obłaził, bo on wsiąkł. Trochę po tych trzech latach zrobił się chropowaty. 4-tej wiosny wypolerowałam i położyłam olej 2 warstwy. Po tym konserwacyjnym olejowaniu już nic z nim nie robiłam. Powinnam 2 lata temu znowu wypolerować i położyć olej. Ale pan tartaczny powiedział, że może mi zrobić deski modrzewiowe, więc olałam naszą sośninę. Niestety znalazły się pilniejsze wydatki i taras czeka. Piękny nie jest.
    Meble nie stoją zimą na zewnątrz.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #24838
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Desperado się odnalazło

    Podkusiło mnie i woskiem Starwax wypolerowałam blat ławy i stół w kuchni. Niech mnie za to ktoś po łbie natłucze, robią się białe plamy od szklanek, czy nawet na chwilę wilgotną ścierkę położę i plama gotowa.

    Mania, u nas dyson jest w stacjonarnych sklepach mało dostępny. Raz oglądałam V8 w Krakowie w Media Markt. Teraz byłam we Wrocławiu i chciałam go koleżance pokazać, i doopa blada, ani jednego nie spotkałyśmy. Na polskie realia jest bardzo drogi w stosunku do innych odkurzaczy. Miele chyba ani razu nie widziałam, ale też specjalnie nie szukałam.

    Joana, może cię z ogródka na chwilę wyciągnę, w tkmaxx w Katowicach trafiłam na "naszą" tacę- 30cm za 99,99 Oszuści zakleili cenę 24,99 euro. W Koronie jej nie było.

  19. #24839
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    https://www.lidl-sklep.pl/DYSON-Akum...5-W/p100259317
    https://shop.dyson.pl/vacuums/v8-abs...l_pl__floorcar

    Mania co to jest- Małe narzędzie z silnikiem??? Czy te V8- ki z tych linków są takie same?

  20. #24840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A to ciekawecoo Starwaxie piszesz. Mam na parapetach i jest okey.

    Mmikka, ten dyson w lidlu jest chyba goly, bez żadnego dodatkowego sprzętu. Może stąd ta cena.

    Mania, proszę o dokształt Jak to jest. Co kupiłaś w standardzie. Wiesz, u nas z tym może być nieprawomyślnie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1242 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony