dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1266 z 1588
Pokaż wyniki od 25.301 do 25.320 z 31759
  1. #25301
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Niedaleko nas, na drzewach wiszą kawałki plakatów wyborczych naszego burmistrza. Dół zdarty, góra się dobrze trzyma, tylko kolor włosów od deszczu i słońca wypłowiał.
    Wybory były rok temu, jakąś dobrą taśmą musieli kleić
    Weszłam na monitoring powietrza i jak na początek października jest dramat. Normy wielokrotnie przekroczone.

  2. #25302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Już napisałaś o reklamach ale dodam co nieco o moiich wrażeniach.
    W Kanadzie tak właśnie jest, że są reklamy i to więcej niż u nas, ale jak to nazwałaś stałe. Szyldy nad sklepami. W PL są one płatne i to sporo. Dlatego pomniejsi właściciele sklepów umieszczają reklamy (m.in. nazwy sklepów) w oknach, bo za te ani miasto, ani właściciel budynku nie może pobierać opłaty. Robi się bałagan. Dodajmy do tego ten obrzydliwy śmietnik plakatowy i banerowy. Okropność.
    A Kanada mimo tej ilości SZYLDÓW, jak na zdjęciach, wygląda całkiem porządnie. Jak byłam, oglądałam ten natłok reklam nawet z przyjemnością, bo także te stare i zniszczone przez czas, ani w połowie tak nie budzą odrazy jak nasz polski bałaganik.

    Mam za sąsiadów parę pisowską. Powiesili na swoim płocie wielki baner z Szydło i jakimś facetem. Następnego dnia albo wiatr, albo może ktoś, zerwał 4 sznureczki, które przewleczone przez metalowe oczka nabite w banerze, były uwiązane do płota. Szmata zwisła zasłaniając 3/4 baneru i tak już kilka dni wisi. Sąsiedzi, skądinąd wykształceni i bardzo kulturalni ludzie, choć bardzo pro PiS, codziennie wyjeżdżają z bramy obok. Ciekawe jak długo to badziewie będzie nam tak zdobić drogę. Po wyborach im zwrócę uwagę jeśli nie zdejmą tej pisowskiej szmaty. Piszę, że to szmata złośliwie, bo to bardzo porządnie wykonany baner i z dobrego materiału. PiS ciężkie miliony wyłożył na kampanię wyborczą.
    W ogóle to śmieszne, bo obok tego baneru przejeżdżają mieszkańcy tylko 3 domów i właściele płotu, na którym wisi. Droga jest ślepa.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #25303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mmikka, ostatnio często czytam wpisy na fb w „Wągrowiec dla klimatu - stowarzyszenie”. Przerażające co tam można zobaczyći przeczytać. Tak jest w wielu miejscowościach, a nasi rządzący nic nie robią, żeby to zmienić.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #25304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no wlasnie - szyldy nie moglam sobie slowa przypomniec.
    Pestka duzo jest blisko centrum, ale w reszcie nie ma, uwierz, wiecej reklam w Polsce jest. Bylas dawno temu tutaj. A w Polsce jak pisalam - przyzwyczailas sie. Dla mnie zawsze jest szok reklamowy.
    W centurm jak wisza - nawet na budynkach te "stale" so ok, nadaja klimat cemtrum no i zadne z nich nie zaslaniaja okien mieszkalnych. Jesli jest biuro badz sklep - ok, ale nie mieszkalne okna.

  5. #25305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie





    Mika takie. No i na drugim zdjeciu widac o ile mniejszy wzielam bo chcalam wiecej podlogi odslonic - tam gdzie witryny nie moge podniesc jest ten stary i tam sie konczyl.
    kawalek widac starego o ile ciemniejszy byl, a chcialam jasniutkie.

    tu widac tez z pufa na starym i na nowym






    i stalam i nie byl taki ciemny nawet ale na zdjeciu ciemniejszy wyszedl
    nowy ladnie sie z kremem mi zgral i z szara sciana



  6. #25306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a przy biurku byl jeszcze inny, super ciemny szary wiec teraz jest super jasny


  7. #25307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurna, spojrzalam teraz - dywan o niebo ladniej na zywo wyglad niz na zdjeciach co wkleilam
    kupilam jeszcze jeden. I sie zastanowie czy wsadzic pod stol czy do sypialni. W jadalni tez ok bedzie jak wymierzylam.

    odezwali sie dzis z ubezpieczenia. Najpierw ze nie wiedza czyja wina czyli M musi zaplacic 500 a reszte oni, a potem doslali drugi ze nie jego wina byla i wszystko pokrywaja, wlacznie z wypozyczalnia. Wycenili naprawe na 9 tysiecy M jutro do shopy zajedzie powiedziec ze absolutnie zadneg klepania, wszystko ma byc nowe orginalne. I tylko sie modlic zeby plytki z elektronika nie trzeba bylo zmieniac. M powiedzial ze pojada po brudasie bo mial prawo jazdy na trucki a nie normalne. Na te dlugie z przyczepa. Moga go wywalic z ubezpieczenia i bedzie mial problem drugie znalezc. Co nagle to po diable- trzeba bylo wczesniej wstac i przedewszystkim nie pedzic jak wariat do momentu ze sie traci panowanie na drodze i niech sie cieszy ze nikt z boku nie jechal i nie walnal w M bo by skrobali go z asfaltu

  8. #25308
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Aż miło przypomnieć sobie twoje wnętrza, fajnie, że fotki wstawiłaś. Na tym dywanie usiadłabym obok Maniusia i głaskała na dwie ręce, Maniusia i dywan.
    Szlag by mnie trafił gdyby mi zaproponowali klepanie a nie wymianę wszystkiego na nowe.Niezaprzeczalnie, dobrze, że nikt nie zginął. U nas ciągle pokazują śmiertelne wypadki, masa ludzi na drogach ginie.
    Pestka co ciebie na Wągrowiec wzięło?

  9. #25309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post

    i tak jest tylko. .
    Wiesz, u mnie na osiedlu domków jednorodzinnych nie ma żadnej reklamy - jedynie szyld nad wejściem do fryzjera.
    Bo ciężko reklamować coś w miejscu o małym natężeniu ruchu, na bocznych drogach, gdzie nie ma firm.
    Więc spokojnie takie zdjęcie zrobię też w Polsce.
    Nawet na rynku mojego miasteczka są tylko szyldy nad sklepami, bez takich wielkopowierzchniowych reklam.

    U nas też nie wolno wieszać na cudzym płocie jakiś ogłoszeń. Możesz spokojnie pozwać tego, co wiesza. Albo zdjąć reklamę samemu (byle nie niszczyć banneru)

  10. #25310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Bardzo ładne dywany ale jednak u ciebie nic się zestarzeć nie zdąży.

    A za nie posprzątane plakaty z kampanii są kary, wystarczy zgłosić. Po wyborach mają określony czas na ich posprzątanie.

    Niestety mamy mocno poobklejane i poobwieszane miasta i niestety często kiepskiej jakości te banery są. Miała nawet wejść jakaś ustawa by to ograniczyć ale chyba nie weszła. Nie wiem czy tak tylko u nas jest bo światowa nie jestem.
    Mi to bardzo przeszkadza ale z drugiej strony bardzo cenimy sobie wolność więc jak ktoś chce swój płot obwiesić to jego sprawa. Bo bez pozwolenia cudzego płotu nie można. Reklama i ogłoszeń też nie można w publicznej przestrzeni wszędzie rozlepiać, tylko w wyznaczonych miejscach, kwestia tylko taka czy ktoś tego przestrzega i czy ktoś pilnuje by tak się nie działo.

  11. #25311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi nie zrozumialysmy sie
    Jakby nie patrzac Polska pojechala po bandzie z reklamami - tego typu co pokazalam jak macie. Mnie to razi. Bo zaslaniaja wszystko co ladne. Okna ludziom, kamienice, ploty. Czytam gazety i wiem ze jest to problem i wiem ze wiele miast w Polsce sie za to wzielo i zaczlo usuwac. Nie wypowiem sie na temat innych krajow w Europie bo nie wiem. Tak jak dziewczyny napisaly - stare pourywane nawet burmistrza wisza i wisza i nikt tego nie czysci. I dopiero co pisaly o tych wyborczych plakatach na plotach, czytalam tez o tym w gazetach. Nie wolno wieszac ale wieszaja u Was na plotach, nie mozna samemu sciagnac - takie macie prawo. Musicie zadzwonic i sami musza sciagnac. Dla mnie to paranoja ze ci co startuja nie maja poszanowania dla prywatnych ludzi - dlatego pokazalam jak u nas glosuja - tabliczka wbita w ziemie i tylko na zadanie kogos kto tego chce a nie samowolka. Bo reklam na prywatbuch posesjach nie ma.
    chyba ze ktos bierze za to kase, na co nazekam tutaj - mowie o farmerach, bo pred domem nikt nie stawia. Jedziesz, piekne widoki, lasy, skaly a tu siyp - w polu stoi wielka reklama na kilkanascie metrow. Zawze na to nazekam. Zabijaja widoki.
    Nie odbieraj tego ze tu cacy a w Polsce fe. Bo tu tez nie sa swieci, ale nie na taka skale jak macie u siebie.
    powtorze - za kazdym razem jak czytam ze jakis burmistrz, prezydent w miasta w Polsce sie wzial za to i robi czystke - bije mu brawo.

  12. #25312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika ciezko fotke bylo zrobic bo Manius zaraz pierwszy musi obadac co to Oh i bardzo lubi pozowac do zdjec
    Mika tutaj tez codziennie sa wypadki smiertelne.
    A co do zabijania, dzis znow glosno jest, wczoraj na oczach matki zabili 14 syna. Nozem. 3 osoby byly ktore to zrobily, jedna z nich byla 14-latka. Wszystko sie stalo przed szkola. Nie wyobrazam sobie co przechodzi matka!
    a nie dalej jak wczoraj wieczorem - jeszcze nie wiedzialam o tym co sie stalo - mowilam M ze jestesmy lucky. I ze jestem dumna z naszych dzieci. Nie wpadly w zadne zle towarzystwa, gangi, narkotyki, nawet nie pija i nie pala - wyszly na ludzi, mimo ze my bylismy bardzo mlodymi ridzicami i nie kielismy tu nikogo dla nich - wyjki, ciotki itp. To co teraz z malolatami sie dzieje to szok. Nasze dzieci byly ok, ale naszych znajomych dzieci w tym samym wieku juz tak nie bylo.

    Doriko nie zdazy sie zestarzec ale robie recyckling - rozdaje albo sprzedaje , temu tez nie kupuje super drogich rzeczy. Dlatego moje persy to sa "persy"

    tak pisalam o tym wyzej - sa prawa ktore sa nie przestrzegane bo nadal rozwieszaja wam bez pozwolenia i mimo grozb kar nie sciagaja. A wez ty szara myszko cos przeskrob to za czekoladke pojdziesz siedziec. Pod tym wzgledem tu jest tak samo. Jak sie ma kase i wladze to mozna wszystko bo przeciez "czy ty wiesz kim ja jestem"

  13. #25313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dziewczyny jakiej kawy uzywacie do maszyn espresso?? chodzi mi o ziarna do mielenia, jak tam jestescie dajcie namiar bo musze dzis kupic

  14. #25314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Kupuje lavazza
    ale ja to wielkim smakoszem kawy nie jestem, pijam napój mleczny o smaku kawowym ;P

  15. #25315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Doriki - napoj mleczny o smaku kawy
    no wlasnie lavazza czy arabica?
    ale mam opcje swiezej kawy robionej przed wyslaniem na dowozke co tydzien badz co dwa.
    skleroza nie choraba, zapomnialam jaka uzywalam w mojej starej maszynie 8 lat temu

  16. #25316

    Domyślnie

    Ja wypijam multum kaw, wiec szukam promocji. Od czasu do czsu stary przywiezie jakieś lepsze. Mania , chodzilo ci chyba o arabica czy robusta.

    Dywany piekne, ty juz kilka wymienilas ja nadal żadnego nie mam. A nie, przepraszam brat mi ostatnio jakis kudlaty przytargał. Nie przepadam za takimi, ale mojego M córka zachwycona, no to leży w jej pokoju.

    A mi się te reklamy nie podobają ani u nas ani te w Toronto. No i chyba u nas juz też jest ich nieco mniej.

  17. #25317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    szukalam, szukalam i znalazlam, nie ma co za wysylki placic - 6min od domu mam sklep z kawami i sa swiezo prazone na zamowienie.
    Joana ze stara maszyna kupowalam juz gotowe w torebkach albo sypane z pojemnikow, sek w tym ze nie byly swieze.
    Ja zyje na kawach. Dziw ze jeszcze zyje. Bo potrafie nic nie jesc tylko litrami ja zlopac. Ale mi nie szkodzi - mam niskie cisnienie.
    W KONCU MAM MASZYNE musze sie pochwalic. To i dobra kawe trza.

  18. #25318
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Kilka razy kupiłam kawę w palarni, świeżo wypalaną. Niestety, dla nas jest to zbyt droga opcja. Też poluję na promocje w marketach. Czasem pellini 1kg trafi się w świetnej cenie.
    Mania, masz tą wymarzoną maszynę?

  19. #25319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika jeszcze nie wiem ile ta swiezopalona kosztuje, moze tez fortune, ale za kpsulki tez duzo place - na kawie nie oszczedzam bo ja lubie.
    Tak moja wymarzona
    myslalam jak masz Ty - z drugiej reki i szukalam, niestety nie bylo tej co chcialam. Musialam kupic nowa, wiec jak juz...to pojechalam po bandzie. Za kare ze czekalam 7-8 lat




    czyli kupilam podgrzewacz do kubkow i ten czarny pjemnik (tylko ja wzielam mniejszy bo na co mi duzy , mam jeszcze ten szklany ) i ta nowa rurke co wypuscili metalowa. Maszyna w piatek przyjezdza, podgrzewacz i na mleko po weekendzie.

    mialam wziasc model wyzej i sie wahalam, ale za duza roznica na kasie byla, wolalm te dodatki kupic. I cos mi tam w tej wyzszej nie pasowalo. Miedzy innymi wysokosc wylewek bo moje szklanki by nie weszly.

  20. #25320
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Gratuluje
    Słowo się rzekło, M był w Pl, ty masz maszynę
    Fajny ten pojemnik na mleko. Najśmieszniejsze jest to, że my od wiosny dalej czajnika nie mamy. Czasem jak robimy herbatę w kubku, to z maszyny wodę leję, natomiast jak w dzbanku zaparzaczu, to w małym garnku gotuję. Zazwyczaj lecimy na samej kawie, to brak czajnika nie dokucza za bardzo.

Strona 1266 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony