dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1330 z 1588
Pokaż wyniki od 26.581 do 26.600 z 31759
  1. #26581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla wielu sprzedawców wytrzymała jest tez Albicja, eukaliptus i inne wynalazki.

    Jest dziwnie mało informacji na jej temat w necie, także na zagranicznych stronach. Nie chodzi mi o teksty reklamowe, ale rzetelny opis pochodzenia odmiany, szkółkarza, który ją wyprodukował, testy klimatyczne.
    Bo podejrzane jest, skąd bez krzyżowania, nagle hortensja pnąca zyskała częściową zimozieloność? Skąd miałaby mieć te geny?

    Co więcej, mam wrażenie, że europejskie szkółki same tego nie produkują, to import z Azji.

    Znalazłam tylko:
    Strefy USDA
    Strefa 9, Strefa 8, Strefa 7
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-05-2020 o 15:16

  2. #26582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie widzialam nigdy tej hortensji, ale pewno u nas nie ma skoro strefy od 7 w gore

  3. #26583
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Nie znam nikogo kto kupił. Ze 2 lata temu pierwszy raz o nich przeczytałam. Ciekawe czy ktoś kupił i mu zimę przetrwała? Swoje przez 2 czy 3 zimy zakrywałam tkaniną, łatwo było, bo na płasko do płota przyczepiałam wielką szmatę. Może na ogrodowisku ktoś miał?
    Buk, który już kiedyś wklejałam. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2819.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	444371

    Moja jedna piwonia znów nie zakwitnie. Dwie dostałam od jednej pani, z jednego krzaka. Rosną z metr od siebie, tak samo traktowane. No szlag mnie już 3 rok z rzędu trafia.

  4. #26584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ostatnie zimy przetrwa, bo strefa 7 to -10 stopni, a tyle tej zimy nie było, przynajmniej w Wlkp.

    Hortensja pnąca, która normalnie się u nas uprawia, rośnie w Japonii, Korei i na Sachalinie.
    Ma też podgatunki z Birmy, południowych Chin. Być może to jest właśnie ten południowy podgatunek?

    Ta Winter Suprise w ciągu 10 lat dorasta do 2 m, wiec jest bardziej krzewem niż pnączem.

  5. #26585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moja hortka pnaca to zwyklak bez odmiany, ładnie mi rosnie, rok temu ok. 20 maja mielismy przymrozek z -12, padly wszystkie azalie, kaliny, magnolki, generalnie pogrom. dzis czytalam na ogrodowisku, ze w rejonie Warszawy taki przymrozek wystapil. u mnie wtedy przeszedl dwoma pasami po ogrodzie, rabaty z jednej strony ściete z drugiej strony nieruszone. do swojego ogrodu raczej staram sie nie kupowac roslin wrazliwych, po co potem sie wkurzac.

  6. #26586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAr no tak, ale nawet jak masz mocne rosliny, ale zaczna kwitnac badz miec spore paczki, a przyjdie mroz to i tak je moze sciachac

    Dzis mialam 30 w cieniu, ile na sloncu nie wiem. naokolo juz klimy wlaczaja - ja swojej nie moglam bo piec wylaczony. Ile w sloncu nie mysle nawet bo staralam sie siedziec w domu. W cieniu pod dachem bylo mi za goraco.

    Wlazla czarna wiewiora po 9 rano na sama gore na mojego wielkiego klona. Jest 4:22 popoludniu - siedzi tam nadal. ODWALILO jej? Usmarzy sie w tym sloncu i bede miec trupa na drzewie ktorego siagnac nie bede mogla nawet??? bo za wysoko? Lisci nie ma jeszcze, drzewo lyse, zero cienia. Poczekam jeszcze i akcje ze szlaufem zrobie zeby ja zgodnic.

    Inna srawa ze w trzy dni wytresowalam maniusia - na slowo "wiewiora" - leci jak glupi i je goni zupelnie jak moj Manius Senior.
    Rude OK, ale czarnych nie cierpie jak szczury wygladaja

  7. #26587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    mowilam ze mam pecha i pojdzie tasmowo???
    byla laska pie obejrzec - poszedl motor. Mialam dwie opcje - wymienic motor (tani nie jest ale mam pokrycie) albo wziasc nowy piec. A ze moj piec juz ma swoje lata i zacofany - wzielam nowy. Bo jak poszedl motor to zacznie reszta isc.
    Szybki serwis bedzie bo 1.5hr po sprawdzeniu.
    no mam pecha

  8. #26588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i guzik, jest tak malo miejsca - bo M obudowal przeciez, z tylu lazienka jest - ze przyjda technicy dopiero w srode wymierzyc i podumac jak sie dostac, a zakladac nowy beda w piatek. Ale jak juz to za jednym zamachem dolozylam nawilzacz na caly dom - pieknie , juz od lat planowalam i co roku nie zalozylam bo cos innego wpadalo. Najlepsze jest ze za darmo. jak sie zapytalam, powiedzial facet ze tak zakrecil ze za darmo bedzie a wiem ze za darmo bo cena za piec byla powiedziana przed pytaniem. I mam jeszcze za darmo czyszczenie wszystkich rur "wydechowych" gdzie cieplo/zomno leci. I na koniec uwaga - dostaje karte kredytowa na 500$ .
    Chociaz tyle po tych pechowych wypadkach. No ale to wszystko dlatego ze piec wzielam od kompanii z ktorej mam gaz.

    pytanie brzmi - co nastepne sie zrypie?????????

    piekarnika nadal nie mam i pewno jeszcze dlugo miec nie bede

  9. #26589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    z piecem wyszlo w sumie ok. bedziesz miec nowy i sprawny ale bez piekarnika nie moglabym funkcjonowac, u nas dziala czesto.

  10. #26590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tar malo miesa jemy, malo innych pieczonych, wiecej warzyw itp wiec jest ok. Ale i tak pochodzil, przeciez go za grosze kupilam uzywanego. Mial byc tymczasowo a byl pare lat. Teraz juz nowy bedzie ale tutaj one majatek maly kosztuja wiec musze poczekac. Dopiero co pozwolili nam oracwac, od marca na dupach siedzielismy. Skonczymy ten ogrod i wtedy. Narazie konca nie widze w wydawaniu kasy na deski, czekam wlasnie az M wstanie i znow po deski i to jeszcze nie koniec.

    Obudzilam sie o 6 rano i juz mialam wstawac a tu rajwach przed domem. czarnuch takiego skrzeku narobil ze mowie - jak nic, wlazl synogarlicy do gniazda i wyjadl jej dzieci (badz jajka), wstje, patrze przez okno a tu jastrzab siedzi na choince placzcce a czarnuch go atakuje za chwile jastrzab w choinie i jeszcze wiekszy rajwach - no ale jak, czarmuch synogarlicy napewno by nie bronil tylko jej wyczyscil gniazdo - czyzby czarnuch razem z synogarlica mialy tam gniazdo? Nie wiem. Za duza i za gesta nie widac. W kazdym badz razie czarnuch przegonil jastrzebia , ku mojemu zdziwieniu.

    a tymczasem wczoraj Oriole znow wrocil....







    i tyle go widzialam
    usiadl na klonie ale zanim wyciaglam aparat spod recznika (M rznal deski) i go podnioslam i wlaczylam to zwial. Ale jest, wrocil, dobra wiadomosc wiec. Poidelko po weekendzie przyjdzie.
    Koliberek wczoraj mi za glowa bzyczal.

    cyklam wczoraj pare ptakow wkleje potem.

  11. #26591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bylam wlasnie sprawdzic choine - synogarlica siedzi na gniezdzie, wiec mam zagwozdke co tam z tym jastrzebiem sie dzialo.

    a to u sasiadki pod pergola - juz ma dwoje dzieci i to nawet spore sa - moja chyba dalej jajka wysiaduje



  12. #26592
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, na pewno piekarnik ci nie padnie Ciesz się, że go nie masz
    Pytałaś o nowego kota, na razie nie bierzemy.
    Mam pierwsze 2.5 pomidorki. 2 są "duże" jeden malutki. Krzaczki zostawia się same sobie, czy trzeba z nich trochę liści urywać?

  13. #26593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika - no nie padnie bo juz nie dziala

    sluchaj , bylam dzis po ziemie do japonczykow i pod drzewo - Boguska bedzie za tydzien, wisteria tez - musze przypilnowac.

    jest poludnie mam juz 30C w cieniu, ani jednej chmurki, na sloncu koszmarny parnik Na wtorek pokazuja 38C

    ps. ze bylam po ziemie zobaczylam ze maja poidelko dla Oriole, to wzielam. Moze tamto uda sie mi odmowic.

  14. #26594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak sie ma wszystko hurtowo psuc, to sie popsuje. Prawo Murphiego dziala

    dzis rano zepsul sie czajnik.
    Moj KA czajnik. Ten co go juz nie robia

  15. #26595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ktoś klątwę rzucił Weź omotaj siebie i dom czerwoną nitką

  16. #26596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nitka to malo powiedziane - jakims grubym jak udo sznurem

  17. #26597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dużo masz jeszcze tych potencjalnych psujów? Powiąż na nich czerwone kokardki. Na moją lodówkę działa
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #26598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chyba bym wykupila wszystkie czerwone wloczki, nici i sznurki z materialowego
    sama zobacz u siebie, sie nie zwraca uwagi na cos z przyzwyczajenia - dopoki nie wysiadzie.

  19. #26599
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Czajnikowa to ja byłam tutaj. Kilka przeciekało, potem długo nie miałam czajnika. Z okazji zimy kupiłam i po tygodniu czy dwóch przycisk otwierający klapę wpadł do rączki czajnika i tam został. Firma przysłała nowy.
    Mania, koniecznie na aparacie fotograficznym wstążeczkę zawiąż. I internecie

  20. #26600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika pamietam o czajnikach jak pisalas Nikt by nie zauwazyl, ale ja jak widze jakas wode to juz panikuje. Pamietacie jak mi lazienka przemokla i sufitem zaczelo leciec? Suszylam suszarka. Dis rano nastawilam kawe ( w maszynie) i tak stoje i mi wzrok do czajnika przyciaglo - patrze a tu kaluza. Wytarlam i postawilam i mowie poczekam - ale znow wylecialo Zwale na Mlodego - ostani go uzywal Dobrze ze mam zapasowy - nowy w zeszlym roku do domku w lesie kupilam, nie nauzywalam sie go i przywiozlam, to nie musialam odrazu jechac do sklepu.

    I uwierz, jak Elfi i Pestka napisaly o nitkach pierwsze co pomyslalam to aparat i komputer. Bez internetu bym wytrzymala pare dni, sie placi sie wymaga.


    pamietacie ta pogode co pokazalam ? no wiec dodajcie sobie po 10C.
    W domu w srodku mam 35C na dworzu jest 39C. Od wczoraj zdycham, nie ma pora w moim ciele ktory by sie nie otworzyl. Taki humid ze oddychac nie moge, woda w plucach. na sloncu moja skala 50C sie konczy, czuje sie jakby bylo 100C. Teraz przyszedl deszczyk i nawet grzmi - jest jeszcze gorzej
    a ja nie moge sobie klimy wlaczyc bo piec zepsuty jutro przychodza wymierzyc a zakladac w piatek - od piatku dopiero sie zaczyna ochlodzenia - mam jeszcze 2 dni meki

Strona 1330 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony