dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1344 z 1588
Pokaż wyniki od 26.861 do 26.880 z 31759
  1. #26861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    M wczoraj skonczyl scianki, niestety dzis sie okazalo ze jest tak jak myslalam i woda co po ulewie sie zebrala przecieka. Niezbyt sie tym przejmuje bo guma do srodka idzie ale wole zeby nie przeciekalo, w kazdym badz razie cement za swierzy byl i w kilku miejscach mam strumyczki. M pojechal z Mlodym po nastepne torby cementu bo wczorajsze 10 co przywiozlam - za malo. Wysypuje naokolo.
    Skimmer dzis zaklada. I wlasnie zatkanie dziury naokolo. Troche kopania jeszcze bedzie na rury. Nie wiem czy bede miala gume zalozona w tym tyg. Ale M wygonil chlopakow samych do pracy i wzial wolne do niedzieli to wiecej sie zrobi.
    odkurzacza jeszcze nie probowalam. Narazie go zlozylam. Poki co jade na malym Mlodej.

  2. #26862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika zapomnialam napisac - przepiekne widoczki! Wody zielony kolor cudowny

  3. #26863
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Któregoś dnia tam wrócimy. Może znów trafimy, że prawie nikogo tam nie będzie.
    Chciałabym trafić na wysoki poziom wód
    https://www.neverendingtravel.pl/201...biornik-wydra/

  4. #26864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika pieknie. Daleko masz tam?

  5. #26865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    praca powoli sie posuwa do przodu.

    Poniewaz jak pisalam M sie wtedy zlenil i nie zrobil tyle co powinien - nie moglismy zewnatrz pomalowac - tym takim czarno gumowym co sie fundamenty maluje zey nie przeciekalo. Za duzo mokrego, za duzo gliny ktora bedzie schla tygodniami albo miesiacami. Wiec zrobilismy to od srodka.





    na zewnatrz duzo zementu wlal, po 2 dniach juz prawie nie lecialo. A lecialo tylko spodem.

    skrecanie skimmera z przedluzka.













    przedluzki sie nie daje jak jest naturalne oczko jak ma TAR czy Gosik, bo gore mozna ladnie kamieniami czy czyms innym przykryc, ale u mnie trzeba bylo zeby byla wylewka naokolo. Na ostatnim zdjeciu widac ze go wsadzilismy z boku zamiast naprzeciw. Plan sie zmienil bo sie okazalo ze bym musiala zrobic bardzo wysoki chodnik i wtedy zabic sie mozna. Daje sie albo narzeciw wylewek albo tak jak wiatr wieje. Akurat wyslo w tamtym miejscu. Tam bedzie wy;ewka - tu sie plany zmienily ale napisze potem.


    guma od rana sie grzala na sloncu, nie trzeba bylo z suszarka sie bawic na szczescie

    [url=https://postimg.cc/1gNSRxgN]


    Material

    [url=https://postimg.cc/HrD4vXwD]


    guma i znow material - na scianke gdzie idzie druga scianka





    zeby miec plaskie rogi guma jest zalozona "na koperte"





    i stawianie drugiej scianki





    M tez zrobil przymiarke zeby zobaczyc jak bedzie na ta wyskosc co chcemy





    wczoraj tylko jeden pasek scianki zrobil, dzis ja sprawdzalam - ani sie ruszy, tak sie przykleila do materialu. Teraz jak pisze wlasnie wzial sie za robote i robi dalej.



    a tu zdjecie bonus - pojechalismy wczoraj wywalic w koncu pikarnik bo mi miejsce zajmowal w garazu, przy okazji moje drzewo - a dokladnie korzen z kawalkiem pnia co scielam. No i wyobrazcie sobie ze drzewko z niego sie zrobilo stalo w garazu, w ciemnicy, nie podlewane przeciez bo na wywalenie - puscilo galazki
    mozna by wkopac gdzies i by bonsai byl . W polowie lipca go wykopalam i tak sobie wyroslo.



  6. #26866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a teraz co sie zmienilo

    pamietacie bubblery co kupilam? No wiec Fedex w US mi je zgubil Kase oddali i mialam drugi raz kupowac i zrezygnowalam. Oczko bedzie w jasnych kaflach i jest duzo glebsze niz stare bylo - jakbym pociagla rury do tych bubblerow byloby je za bardzo widac. Wiec ich nie bedzie szkoda bo je chcialam - na starym mialam tez, ale tam widac rurek nie bylo.

    druga zmiana - przez to ze dopiero w praniu wyszlo jak krzywy ogord mam i skimmer z boku wyladowal - cala tamta strona gdzie skimmer bedzie wylana wylewka z betonu, na rowno, czyli ta strona bedzie rowna z fontanna i psy beda musialy uwazac. Czyli plan sie zmienil prawie caly - nici z mojego kamiennego ogrodu i tych kamieni tez nie bedzie naokolo - wyladuja w oczku i bedzie jak w starym. Jednym slowem caly ogrodek bedzie betonowy. Lepiej dla mnie zgarniac liscie.

  7. #26867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja tam nie mogę się doczekać finału

    U nas upał 36 w cieniu było. Całe sadzenie czeka aż trochę odpuści I teraz, Mania, mogłybyśmy się licytować która ma większą rozpierdziuchę w ogrodzie Tak mam przed oknami salonu.

    Nazwa:  IMG_3690w.jpg
Wyświetleń: 573
Rozmiar:  105,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #26868
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Pestka, pytałaś Kasię o te badanie? Widok z okna masz cudny, zero sąsiadów.

    Mania, blisko mamy, 20kilometrów. Fontanna przez te podwójne ścianki maleje, banan się nie zmieści.

  9. #26869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mmikka, Kaśka nie wie. Powiedziała, że zapyta znajomej, która chyba takie badanie robiła. Trymają konie w tej samej stajni, więc jest szansa, że w tygodniu się spotkają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #26870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fakt, widok fajny, ale to tylko strasznie przerośnięta nawlocią łąka. Tyle, że jest nadzieja, że za mojego życia nic się tu nie wybuduje. Czasem facet z sąsiedniej wsi wypuszcza ty stadko koni, bo właścicielka łąki mu pozwoliła.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #26871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka niezle zrylas
    cudowny masz ten ogrod, jakbym miala taki to bym drzew nasadzila i miala las

  12. #26872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika zdjecia sa zludne - banan spokojnie wejdzie
    ale nie bedzie banana, bo powiedzialam M ze banan ok, ale gdzie ja go bede trzymac? bedzie ;ezal na wodzie i [sul widok czy mam zawalic sobie szopke? Powiedzial ze dla dla Steve'a i Sahary - kupili swoj [ierwszy dom i juz maja basen na ogrodzie, wprowadzaja sie teraz pod koniec miesiaca. Ja mam fajne lezaczki wodne ktore sie sklada w fajne koleczko, miejsca nie beda zajmowac.

    Mlody ma prawie 2 metry, a jeszcze kupa miejsca



    nie zwracajcie uwagi na M, on i Mlody maja tendencje wystawiania mi paluchow jak robie zdjecia

  13. #26873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ciag dalszy roboty

    Pestka, nikt bardziej nie czeka na final niz ja. Ale wklejam bo moze sie komus sprzydac jak zrobic takie bajorko, wszedzie sa "przepisy" na normalne oczka, ale na takie bardziej formalne nie ma nigdzie Mimo ze jestem na polskim Muratorze to w googlu je pokazuje, a wsadze jeszcze na Pin'a.


    scianka zostala postawiona, dziury wywiercone.







    6 baterii na okraglo bo M nie ma zadnej wiertarki na kabel. Balismy sie czy nie spali sie wiertarka. Latwo nie szlo przez to bloczki. Jeszcze ich nie zalal z gory, bo jakby zalane byly to kaplica.


    zaczal klasc warstwe cementu, ten jest inny - ma dodatek epoxy, zeby byl twardszy i zeby woda go nie wyplukiwala.




    ciekawe czy dwie warstwy wystarcza czy bedzie trzeba 3.


    tu wczoraj po skonczeniu




    a tu dzisiaj rano - juz sie zaczal robic szary, ale jeszcze nie wysechl wiec do konca nie wiem jaki kolor betonu bedzie







    tu Mlody mi palucha wyciagnal, musialam fotke obciac rura do wylewek i od przelania czesciowo zalana w betonie, potem zasypalismy kamieniami. Na to bedzie beton szedl a tam gdzie pompa z drzewa podnoszone.



  14. #26874
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja też czekam na efekt końcowy

  15. #26875
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Któregoś dnia tam wrócimy. Może znów trafimy, że prawie nikogo tam nie będzie.
    Chciałabym trafić na wysoki poziom wód
    https://www.neverendingtravel.pl/201...biornik-wydra/
    Ładnie, ale mam tam 550 km, to na weekendowy wypad za daleko

  16. #26876
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Gosia, zdecydowanie za daleko.

    Mania, jak dwumetrowego dryblasa za Chińczyka na tym pokazie przebrali? A tak na serio, to bardzo przystojny on jest.
    Bardzo czasochłonna i kosztowna inwestycja, oby za 2 lata ci się nie znudziła. Dużo kontenerów byś musiała zamówić

  17. #26877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Super ta fontanna będzie. Ja bym z niej nie wychodziła, gdybym miała taką. Dziś prawie 40 w cieniu było.

    Mania, ja mam tyle drzew, że ciąć jesienią będę, bo za gęsto miejscami. No, i trochę za dużo cienia mi się porobiło tam, gdzie wolałaby mieć słońce. Sadziłam za ciasno, a one tak się rozbuchały, że jedno drugiemu przeszkadza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #26878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka no patrze tylko na ten kawalek co pokazalas, reszty nie widac, ale mi sie mazzy widok z okna / tarasu na dziki las. Zadnych rabat z kwiatami, tylko na dziko .

    jak konie masz tam to juz sam piekny widok

  19. #26879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika, sama nie wiem, Chinole niscy sa to byl najgorszy pokaz, beznadziejne ciuchy, a nogi kazali mu ogolic. Ten projektant to nie wiem czy cos sprzedaje??

    Fontanna fakt - czasochlonna i kosztowna, nie wiem ile razy juz bylam po beton w sklepie bo dowoze po 6 toreb i ciagle brakuje Ale najdrozsze byly wylewki, swiatelka, pompa. No ale, jak ja cos wymysle....
    Czy mi sie znudzi? nie
    stara tez mi sie nie znudzila, tylko stala w zlym miejscu i stanela mi na drodze postawienia scianki od sasiadow (gdzie hustawka jest). Na poczatku pamietam ze chcialam ja w tym miejscu gdzie teraz ta stoi ale sie balam ze mi ogordek zawali, potem zalowalam ze jej tam nie postawilam - dalej by stala i bym nowej nie robila. A teraz patrz, duzo wieksza zrobilam.A wlasciwie M robi z Mlodym bo ja siedze i dyryguje tylko.

    narazie przerwa, M do pracy wrocil i ma tydzien zawalony po pozne godziny, nie wiem czy sie uda na tyg wylac podloge. Tak normalnie juz by mozna wlewac wode, no ale kafle maja isc wiec znow sie przedluza. Pytalam sie wczoraj M czy skonczymy zanim hortensje z tylu zaczna przekwitac??? Juz prawie polowa sierpnia, dlugo sie nia nie naciesze.

    no i jeden minus to taki ze na zime cala wode bede musiala spuszczac - przez to ze kafle beda. Zeby nie popekaly jak beda mrozy i odwilze.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 10-08-2020 o 19:36

  20. #26880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dla Gosika

    jedna strona (kawowy poranny kacik) - z tej strony mi zawsze zacina, brakuje jednej deski. Przedtem byly drewnane shutters jak pamietasz, plotowe deski. Deska do deski - nic nie przemaka i nie leci. Widac kawalek zaluzji.





    druga strona nadal nie wykonczona

    tam idzie zasloniecie tylko gora - dom z tylu nizszy niz moj - slonce po oczach rano swieci i deszcz zacina, bedzie tylko kawalek zasloniete jak wyrysowalam





    nie wiem czy pamietasz moje gazebo - w nim tez scianke postawilam bo by wszystko mokre bylo, iles tam lat stalo - sofy zawsze suche byly.
    A jesli chodzi o siwtalo - mam 3 lampki, dwie stolowe male i jedna podlogowa
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 10-08-2020 o 20:18

Strona 1344 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony