dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1377 z 1588
Pokaż wyniki od 27.521 do 27.540 z 31759
  1. #27521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie





    kolor z przodu i z gory

  2. #27522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Squamosa i koncertowo zlozone jajka przez Nassariusy





    krab je zjada





    a tu wczoraj w nocy...





    dwie na jednego???
    malzy nie przeszkadzalo, ani slimaki ani krab, nie rusza ja, chyba ze dorkna faldek wtedy reaguje i sie chowa badz zamyka


    z ciakowstek....jesli ryba wlezie do srodka - badz cos innego, ale bardziej ryby - malza sie zatrzasnie. I nie popusci. Bedzie trzymac az do zdechu. Swojego i ryby. Prawie w 100% obie gina i malza i ryba. I nie da sie malzy otworzyc - nawet nozem. Ma taki scisk. Czytalam jak probowali i nici z tego.
    Zdazaja sie malze ze ryby na nich siedza i nie przeszkadza im to, ale zadko, wiecej sie zamykaja z ofiara.


    a tu jest maciupki slimaczek ktory sie urodzil, bycmoze to jedyne zdjecie ktore mam, wczoraj juz go nie widzialam wiec niewiadomo czy nie zostal pozarty, ciezko dopatrzec, niektore ziarenka wieksze od niego





    muszelka slimaka jest 1-1.5 cm, wiec ile ma malenstwo? ten nawet 5 mm nie mial
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 12-01-2021 o 14:44

  3. #27523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    poznajcie Franka.
    Tak go nazwalam bo skojarzyl mi sie z Frankiem z Chlopakow do wziecia

    Lawnmower Blenny







    jeszcze jest malutki, ale takiego mi dali, osobiscie bym aiekszego wybrala, no ale jest co jest skoro wejsc do sklepow nie mozna
    paskudna rybka ale urocza na swoj sposob - kupilam go na glony, ale Franek obral sobie inne miejsce i 90% czasu spedza na pompie robiacej fale
    boje sie ze go w koncu wciagnie
    nie wiem czy to on czy ona


    akurat byla pora karmienia i pompy wylaczone, ale i tak siedzi zawsze na gorze na pompie



  4. #27524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ciezko zdjec ie zrobic bo chowa sie odrazu reagujac na swiatlo, ale przylapalam jak wylazla kawalek (wylazi codziennie w nocy na "zwiady", ale tylko kawalek, nie wylazi ze swojej tubki) pisalam ze Duster swoje piorka zzucil





    a tu kijowe zdjecie ale za daleko stoi bo go przestawilam - widac ze zaczely mu piorka odrastac






    a tu jest Kreseczka, przewaznie siedzi w rogu akwarium, przyklejona do szyby, czasem na szybie, ogolnie prawie wcale nie plywa chyba ze po jedzenie, malutka rybka i duza nie rosnie i mozna miec tylko jedna w akwarium, ta rybka, tak jak krewtki czysci ryby - siada na nich i co tam na luskach jest - robaki, stare luski - zjada. Poki co siadla na jednej tylko i na mnie - jak ukladalam koralowce po sprzataniu siedziala mi na przedramieniu - pewno myslala ze jestem duza ryba
    jak siedzi na szybie to od spodu jak rekin wyglada


    Neon Blue Goby





  5. #27525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lawnmower Blenny wygląda jak niewybarwiony mandaryn.

  6. #27526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a wiesz ze masz racje
    tylko buzka inna, Mandaryn ma tubke mala na zbieranie pods a Blanny ma szeroka na dziubanie glonow.

    a dla tych co nie wiedza - lawnmower to kosiarka


    chyba bede musiala rozebrac jedna czesc akwarium znaczy kamienie poprestawiac, a to sie rowna z powyciaganiem - na szybkiego zeby bakterie nie zdechly - ta nowa ryba, biedna siedzi wcisnieta miedzy kamienie przy tylniej szybie. Przedwczoraj wyszla na moze 20 sekund? i odrazu pogoniona zostala, wczoraj ani razu, dzis tez nie tak sie boi. A mala nie jest - i dwie duzo mniejsze ryby ja gonia
    akurat dwie te male tam w tej czesci maja swoje miejsca, wiec jakbym poprzestawiala kamienie narobilabym im zadymy w glowie i od nowa musialby szukac i robic swoje domki, moze wtedy by sie od niej odczepily. Czekam do wieczora i jak dalej nie wyjdzie - musze to jutro zrobic. bo mi z glodu tam zdechnie - co prawda wzucam tam jedzenie ale zawsze - stres ja moze wykonczyc

  7. #27527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i zle wiesci.........

    Mloda i jej maz maja covida, w tym Mloda ciezszego
    dzieci nie maja - jeszcze. Dwoje u rodziny, dwoje z nimi, wiec jak nic sie zaraza. Dostali testy dzisiaj spowrotem. wiec nici z powrotu do Polski.
    Kurrrr.....mac, mowilam jej zeby tam nie jechala bo zalapie, to sluchac nie chciala - bo przeciez ona wie lepiej.
    wogole jej kazalam nie wyjezdzac z canady bo w europie wiecej zarazen to nie, princessa mi mowila ze "nic sie nie stanie". Bo przeciez zawsze mnie i M traktuje jakbysmy nic nie wiedzieli, nie znali sie i urodzili w sredniowieczu

    tesciowa jeszcze czeka na wyniki - bo razem mieszkaja.
    maja kwarantanne przejsc, ciekawe jak w tyle osob na mieszkaniu.

  8. #27528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiedzą gdzie złapali?

  9. #27529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie wiedza, przed lotem/jazda do Polski musza znow testy zrobic. Dzieci mialy za darmo, ale oni musieli zaplacic 600$ i musza drugi raz zaplacic. Lekarz powiedzial ze moga znow wyjsc dodatnie - bo niewiadomo jak dlugo wirusa w sobie maja. Testy mowila ze dzieciom robila, ale nie wiem czy calej czworce cY tylko tym co z nimi sa - bo normalnie nie idzie sie dogadac
    stara baba a wypadaloby przez kolano przelozyc.
    moze tak sie skonczyc ze beda zmuszeni zostac w Anglii przez kilka miesiecy.

    rece mi opadaja

  10. #27530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na razie jest w domu, nie w szpitalu?

  11. #27531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w domu, co bedzie dalej nie wiem, poki co mowila ze zle sie czuje ale nie az tak zle, ale skoro i on ma i nie wiadomo co z tesciowa - a razem mieszkaja, moze sie albo nasilic, albo przejda ten slabszy typ jak Pestka i moje kuzynki w Polsce
    i to jest mam nadzieje - najlepsze wyjscie.
    oczywiscie nie zdaje mi sprawozdania codziennie, a jak sie dobijam nie odpowiada - wiec siedze i zgrzytam zebami

    najgorsze jest ze nie wierze tamtej rodzinie, dam sobie reke uciac ze ktos do nich przychodzi i stara wpuszcza, bo to "takie ludzie"

  12. #27532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pewnie wszystko będzie w porządku

  13. #27533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pisala dzisiaj ze sie dobrze czuje
    nie odpowiedziala co z tesciowa

    i miala jedna dobra wiadomosc - dostala polskie obywatelstwo. Ona i Nikus. Reszta trojki dostala od reki bo urodzili sie po ktoryms tam roku.

    wiecie, musialam wypelniac papiery i fedexem slac do Polski? Pytali o nas, o naszych rodzicow, o naszych dziadkow i o naszych pradziadkow Kim byli, gdzie mieszkali, co robili, kiedy sie urodzili.....tak jakbym wiedziala ohhh i jeszcze dokladny zyciorys nas - jak gdzie i kiedy i JAK wyjechalismy z Polski
    samolotem

    mam kolezanke z liceum tutaj co przyplynela ostatnim rejsem Batorego do Canady. 3 tygodnie plynela.

    tak czy siak, ma to obywatelstwo i sie cieszy ze fakt ze maja covida odsunela na drugi plan.

  14. #27534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trzymać teraz kciuki, by się tylko polepszało.

    Mam nadzieję, że nie będzie głosować na PiS, jak dostała obywatelstwo?

    ****

    Twoje błazenki chyba najmniej kłopotliwe. Nie chowają się, aktywnie pływają.

  15. #27535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie mam pojecia na kogo bedzie glosowac, pojecia o polityce nie ma przeciez i duzo nierozumie.

    Blazenki , jest ich 6, 4 pomaranczowe i 2 czarne. One w sumie w jednym kacie siedze i spia, czasem poplywaja wzdluz calego akwarium ale malo. Tylko dwie czarne za dnia sie odlaczaja i ida na drugi koniec - i tez siedza w jednym miejscu. wiec zadna atrakcja plywajaca , ale sa naprawde ladniusie i je lubie.

    mam wiecej rybek co plywa ciagle, np. Anthias'y, mam dwa rodzaje - jeden jest harem i Maharadza lasek 4 i on z nimi ; Lyretail Anthias, a do tego mam dwie Evansi Anthias - kupilam durna tylko dwie, zaluje ze nie 4, juz je wykupili, te dwie sa ladne pomaranczowo rozowe, harem jest pomaranczowy. Balam sie ze sie beda bic bo ta sama rasa temu wzielam 2, a tu nic, wszystko w pozadku.
    Midas Blenny - ten co jak wegorz plywa - juz sie rozochocil i nplywa po calym akwarium
    dwie co od M wzielam tez plywaja ciagle, fajne sa - caluja sie
    Flame hawkfish co skacze po kamieniach - nie moge jej dzisiaj znalezc mam nadzieje ze sie gdzies schowala tylko
    2 Banggai Cardinals - "stojace" ryby, w miejscu plywaja
    dwie "Strzalki", jedna juz mialam - to chyba najszybsza ryba u mnie jesli chodzi o chowanie, wczoraj dokupilam druga ale inna, czekalam czy wojna bedzie ale nie bylo, czekam teraz ktora bedzie szefowac. Ta co juz mialam sie duzo chowala i tylko na jedzenie wychodzila, ale jak nowa wczoraj wpuscilam to ciagle plywa. Black Cap Gramma - to ryba z dosc gleboka, do 120 metrow pod woda siedza, wiec przewaznie w jaskini ale ostatni tydzien zaczela wyplywac - nie mam jasnego swiatla, wiecej niebieskiego wiec jej nie razi. Nieduza rybka ale piekna, szkoda ze tylko jedna mozna miec (chyba ze juz sparowane sa).

    karmilam koralowce bo glodne byly wiec mam zolta wode, jak sie oczysci to pocykam fotki.

    a tamtej co znikla - nie wyciaglam, Kareem mi powiedzial zeby nie ruszac bo za duzo kamieni tam mam, narusze wszytkie kieszonki z syfem i bede miec wiecej amoni niz jak ryba zdechla. Sa dwie opcje - albo wyjdzie i siedzi tam gdzies schowana - co sie zdaza z rybami, potrafia sie i na dwa tygodnie schowac, albo ze stresu padla.
    sek w tym ze tej co ja gonila i atakowala nie chce sie pozbywac - Six Line wrasse - bo wyjada robactwo i slimaki ktore zjadaja malze. Jest tez jedna z najtrudniejszych ryb do zlapania. no nic, czekam i obserwuje, zobaczymy co bedzie.

    jeszcze mam kilka ryb, w tym "odkurzacze", zostawilam je na koniec bo sa ciekawe wkleje filmiki tez.

  16. #27536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na filmiku były błazenki nad małzami

  17. #27537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ano byly, te czarne sa odwazne i czesto mi pod reka plywaja - jak np czyszcze glony - musze je odganiac - dotykam je i odpycham bo inaczej nie chca isc.
    Tak samo jak Franka.
    Franek sie okazal nierob, len i obibok Mial "kosic" glony z kamieni a on co? ma to gdzies, widzialam tylko dwa razy jak z kamieni dziubal - przesiaduje obibok na pompie i stamtad dziubie. Zalozylam siatki na te pompy zeby go nie wciaglo - ma mniej dojscia do tych glonow - ale i tak madry - wie kiedy je wylaczam i wtedy sie zuca na glony tam, tak to siedzi na gorze. Dzis musialam mu zarelko na klipsa zalozyc tam wysoko. I zamiast robotnika mam kolege na zasilku i bede musiala go utrzymywac

    i z dobrych wiadomosci - dobrze ze Kareema wczoraj posluchalam i kamieni nie ruszylam, dzisiaj wieczorem jak ryby poszly spac - wyszla "zaginiona" rybka. Glodna byla, musialam na szybcika robic jedzenie (rozmrozic) , oczywiscie reszta zwachala i wyszla pojesc bo to wiecznie nienazarte. Ale ten six line nie zauwazyl jej - w kazdym badz razie wiem gdzie siedzi - i wcale nie tam gdzie myslalam, czyli sie przeniosla - wiec dobrze ze nie robilam zadymy. Kareem powiedzial ze bedzie tam siedziec dopoki Six Line nie zniknie z akwarium mam nadzieje ze nie. Trudno, trzeba eksperyment przeprowadzic, moze sie uda i sie pogodza.
    Spi w piasku pod skala. Te ryby przewaznie zakopane w piasku spia.

    M ma jednego co spi do poludnia. Musialam godziny karmienia przestawic przez niego. wstaje sobie kolo 12

  18. #27538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dawkuje po trochu - szybciej zima zleci

    patrzcie, juz polowa stycznia - zaczynam odliczac do maja az koliberki przyleca


    ktora to powiedziala ze moje wylewki w fontannie jak penisy wygladaja???
    zauwazylyscie ze malze wygladaja jak piczki............?????


    a propo malz - taka ciekawostka a raczej zagadka - mam ich 6 a slimaki tylko na ta jedna laza - WHY
    te duze i nowa malutka sa na dodatek gladkie i latwiej im lazic. Normalnie nie wiem.


    zdecydowalam sie ze wywalam tego malego huj....ka co mi rybe goni. Goni jedna , bedzie gonil nastepne, ide pulapke wlasnie robic, a jak ja zaloze wkleje nastepna ciekawa rybe.

    ile mi zajmie zlapanie jej i czy sie uda - wielka niewiadoma dzis bidulka wyplynela rano zjesc, na szczescie zdazyla - bo jak ja dojzal to Armageddon byl

  19. #27539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sleeper blue dot goby


    juz je mialam, niestety jak mi velvet powalil ryby to i one padly
    kupilam nowe.
    Te stare co padly byly fajne - razem spaly w norce.
    Te wzielam tez z jednego akwarium - i jeden zdecydowal sie po 20 minutach ze nie, ze on bedzie szefowal a drugi niech spada





    poprawialm cos w akwarium i sciaglam pokrywe, zanim sie obejrzalam jeden z nich wyskoczyl plasnal az huk byl - obok - wpadl do wiaderka. Myslalam ze padnie bo serio walnal niezle, ale nie, jest ok.


    tu jest po 20 min od wsadzenia do akwarium jak zdecydowaly ze ida na wojne





    jednym slowem wziely sie za mordy

  20. #27540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Midas Blenny po wpuszczeniu do akwarium zwial w pierwsza lepsza dziure - niestety trafil na domek Odkurzacza - bo tak je nazywam, stalam i sie rechotalam , serio. Jednym slowem bylo - "wypad stad!!! bo albo cie wykopie , albo cie cie zakopie!"
    Midasowi piasek wpadal do japy, wypluwal a ten zakopywal go i sprawdzal czy "juz"....



Strona 1377 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony