dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1390 z 1588
Pokaż wyniki od 27.781 do 27.800 z 31759
  1. #27781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a masz takie koralowce, co tworzą krzaczki (twarde)? (montipora, acropora)

  2. #27782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam, to wlasnie SPS-y sa
    Montipora 4 duze sztuki
    acropora - mam tylko jednego fraga - mialam dwie duze kolonie niestety okazalo sie ze mialy RTN i zdechly - i u mnie i w sklepie i u Chinczyka - od jednego suppliera byly - wszystkie chore stracilam duzo kasy

    cykne potem fotki

  3. #27783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przecinek - ciezko go ulapac z bliska bo trzyma sie z tylu wysoko gdzies i patrzy na wszystko, a wieczorem jak swiatla gasna idzie na zwiady i zasuwa po piasku - ale ma taki speed ze go nie moge ulapac. Ciezko go tyez dojrzec bo to cale 2 cm zywej rybki - jak wejdzie w dziurke to szukaj wiatru w polu, kilka razy mnie zrobil w konia - myslalam ze robal wylazi ze skaly
    ale - bardziej przydatny niz Franek - Franio sie opitala i glonow jesc nie raczy a po to go kupilam, za to Przecinek skubie.

    tu siedzi na gorgoni - gorgonia mi nymer odwalila i juz drugi tydzien zamknieta, jak tamta zolta
    Musze kupic fotosyntetyczne i nie bede sie przejmowac.





  4. #27784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pyjama Cardinal

    szkoda ze nie dwie naraz, ale chociaz jedna z bliska sie udalo wczoraj zlapac
    one jak te w paski kardynaly sa, nie wiem czy tez takie tance odprawiaja - musze poszukac, ale jajka tez w japie nosza, poki co nie wiem czy mam parke czy nie
    czasem jedna druga goni








    a tu jest Evansi Anthias - pisalam ze kupilam dwie tylko bo balam sie ze drugi harem anthiasow je pogoni, okazalo sie ze nie - chcialam wiec dokupic i wykupili a druga padla nie wiem czemu, sa ciezkawe do utrzymania podobno, ale ja podejrzewam inny powod - jak dojde "do tematu" to napisze.







    sa przepiekne te ryby, pomaranczowo-rozwe. Wczoraj tak na piasku wieczorem siadla jak zaswiecilam swiatlo na chwile - nie wiem dlaczego, nigdy na piasku nie siada, dzis z dusza na ramieniu wstawalam i schodzilam na dol czy nie padla ale zyje i daje po akwarium - moze do zdjecia chciala sie ustawic

    a ta z przodu co widac duza to wlasnie szef haremu Maharadza, Lyretail Anthias
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 08-02-2021 o 17:39

  5. #27785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    M mnie zarazil Wrassami - to tyakie "meskie" ryby , koniec koncow ja mam ich wiecej, doszly dwa nowe

    Orange Back Fairy Wrasse


    tu z netu fotka bo wcale nie jest latwo zrobic zdjecie rybie jak plywa jak szalona





    a tu u mnie - no sorry za jakosc, swiatlo tez mam inne







    tu nizej razem z druga fairy plywa - z ta co sie tyle tyg pod kamieniem chowala




    wygladaja tak samo, znaczy ksztalt, ale kolory inne, no i - rozowa malpa, rozbieralam cale akwarium zeby zlapac Sixline zeby wyplynela i sie nie bala, a ta wziela i zaczela mi ta nowa gonic - na szczescie coraz slabiej i sie przyzwyczaja, rybke przedwczoraj przywiozlam

    M jej n ie kupil - kupil sobie Tange a potem mi zazdroscil, kupi przy kasie

    ale jemu i sobie kupilam zolte


    Yellow Coris - wyglada jak zielona co juz pokazywalam ale ma kropki - kropki znikna zostan ie jedna jak uroisnie i na mordce bedzie miala - mam nadzieje, bo chyba u samczykow to jest - beda linie jak u zielonej


    tu sa obie razem, najpierw zielona ja gonila ale szybko jej przeszlo i razem plywaja, zakumplowaly sie.





    mam nadzieje ze to samczyk, jak urosnie bedzie tak wygladal





    brakowalo mi zoltego i w planie zolta Tanga byla, ale postawilam na Wrassa. Lisiczka zolta jest, ale Wrassy bardziej zolte sa i oba - i zielona i zolta i tamta w paski - wyzeraja zle robaki i zle slimaki z malz - jednym slowem robia to samo co robil Sixline
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 08-02-2021 o 18:16

  6. #27786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi tam gdzie oba wrassy plyna widac 3 Montipory, ta fioletowa jest wielkosci dwoch zlozonych dloni, ta nizej w niebieskim swietle swieci na szalony pomarancz

  7. #27787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten Orange Back Fairy Wrasse nie ma podgryzionego ogona?

  8. #27788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie ma
    zakrecal i sie mu pletwa "wygla"
    jak sobie klikniesz zdjecie gedzie sa oba to zdjecie bedzie duze to widac ze cala

  9. #27789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak pytałam o te twarde koralowce, bo oglądałam zdjęcia takiego akwarium, gdzie prawie same dorodne łodygi były i wyglądało to bardzo fajnie.

  10. #27790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a teraz zdjecied na wyobraznie

    zdjecie zle ale nie mialam czasu bo raz pierwszy raz stanely kolo siebie a dwa bylam na telefonie i musialam tekst zucic zeby poczekali - musialam cyknac fotke.

    Franus taki malutki ze hej, Odkurzacz jest duzy , strasznie sie utuczyl na moim wikcie - ten drugi na dole co dalam M jeszcze go niegonil. To teraz sobie wyobrazcie jakiego "Franka" ma M - wiekszego od mojego Odkurzacza - ma potwora. Wkurzona jestem bo za taka sama cene daja rozne wielkosci. W kazdym badz razie moj maly ale fajniejszy - przyzwyczajony do mnie, znow za rura mi latal jak sprzatalam, da sie glaskac. Pal szesc ze zrec glonow nie chce z kamieni





    a tu jest M ryba - zarabista, nazwalismy ja Pinokio
    nie chce franca jesc nic oprocz miesa, pierwsza do karmienia i sie zuca na najwieksze kawalki.
    Z tej rodziny Hawkfish jak ta czerwona co siedzi na kamieniach, ten tez siedzi. Balam sie wziasc go przez te male slimaczki co sie mi wykluly, potem w koncu zdecydowalam sie wziasc i nie ma, wykupili


    Longnose Hawkfish



  11. #27791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi czekam az urosna, kilka koloni kupilam, mialam wiecej duzych ale jak mi maszyneria siadla poszly sie rabac - pisalam o tym. Montipory duze juz kupilam bo ani myslalam czekac na fragi - ogolnie fragow niecierpie bo niecierpliwiec jestem. Niestety mam kilka bo kupic kolonie znaczy z torbami isc. Szczegolnie te z wyzszej polki. Ceny potrafia byc koszmarbne za jednego cala

  12. #27792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moje kraby Emerald - wszystkie jak kupilam byly tej samej wielkosci, ale dwa urusly duze.
    pare dni udalo mi sie jednego lobuza nagrac






    dwa male siedzialy sobie w dziurce, przytulone brzuszkami a ten znienack przyszedl i BOOOOO im zrobil taki gnojek

    i jak tu nie gapic sie - tam ciagle cos sie dzieje

  13. #27793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tylko poczatek, chyba do 26 sekundy, potem nie trzeba ogladac - zielony Wrasse szykowal sie do spania, przylapalam go jak miejsca szukal i probe generalna robil, ale nie poszedl jeszcze spac.





    z moich 5 spia w piasku - zielony, zolty i ten duzy w paski, dwie fairy spia miedzy kamieniami badz w norce pod kamieniem.


    a jakby jeden z tych 3 kolo szyby sie zakopal bylby taki widok





    zakopanie w piasku trwa szybciej niz testowanie piasku - na zywo przylapalam tylko duzego, moment to trwa. Ale nie nagrane mam bo nie ma szans wyczaic kiedy to zrobia.

  14. #27794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    szkoda ze nie nagrywalam , wlasnie na moich oczach sie zielony zakopal do spania - w tym samym miejscu. Zielony w paski tez juz zakopany, zolty jeszcze krazyl
    i go przylapalam - niestety juz swiatlo zgaslo i na slepo robilam - bylam szybsza od niego po omacku jechalam telefonem, ale on za to szybszy byl w zakopaniu - video do kitu ale i tak warto zobaczyc
    skubany - z rozpedu to zrobil



  15. #27795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Maxima kupe robi
    jest sie z czego cieszyc - raz ze pierwszy raz widze ze ktorakolwiek robi, a dwa - znazcy z nia wszystko w pozadku - to ta co ratowalam - wyleczylam ja, wszystko ladnie odroslo, wyglada super - przewaznie szlag je trafia jak to maja, tak w 99%, malo kto uratuje.





    a tu sie na nia wrabal slimak - te slimaki sa duze, nassariusy to male przy tych, to sa Banded Trochus - nic malzy nie robil, zjadal tylko glony z niej - Nassariusy zjadaja padline tez.
    Trochusy przewaznie na tylniej scianie siedza badz po skalkach chodza - wczoraj na malzy wyladowal. Zobaczccie potem na filmiku jak delikatnie po niej lazil, malza nawet nie zatrzasnela sie

    sa jeszcze jedne podobne Astrea - ale ich nie kupilam bo maja to do siebie ze jak spadna to nie umieja sie przewrocic i zdychaja, ale lepiej wyjedza z kamieni glony ktore Trochusy nie ruszaja. I sa polowe tansze, no ale. Wole zeby sie mi slimaki zyly.










    i nawiazujac do slimakow - Nassariusy widzialyscie jakja skladaly, Trochusy inaczej to robia - jajka wypuszczaja w wode - no i wlasnie przedwczoraj pierwszy raz zobaczylam. Bylo juz ciemno, ale robilam nocny "obchod" z niebieska laytarka, patrze a tu masa, setki jak nie wiecej leci w wodzie. Tak wiec bede miala i jakies trochusy malutkie - jak je Wrassy nie zezra

  16. #27796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widać, ze zbliza się 14 lutego - sekszą się na potęgę

  17. #27797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chyba tak

  18. #27798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    busted again!!





    nie przylapalam go jak niosl, bylam na gorze film ogladalam, jak zeszlam juz lezal - Odkurzacz porwal nastepnego koralowca, znow Yume, tymrazem nie mala na malym kamyczku ale na fragu wzial ja z drugiego konca akwarium ale nie doniosl - no za ciezka, wypadla mu , a juz tak blisko byl

    jak lapalam Sixiline i kamienie wyciagalam to kamien pod ktorym on siedzial tez wyciaglam - czego tam nie bylo! muszelki z krabow, muszle co nowe wieksze dla krabow wzucilam, odwloki krabow zzucone - normalnie smietnik - skubaniutki.
    dobrze ze zeszlam w pore, koralowce nie zdazyly sie popgryzc - alkurat dwa na ktorych mi zawsze najbardziej zalezy - yuma i pectinia

  19. #27799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    źle urządziłaś akwarium - ryby wiedza lepiej jak tam ma być, no!

  20. #27800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a zebys wiedziala ze zle - takie koralowce na fragach powinny byc przyklejone badz wysoko gdzies
    dzis je bede kleic

Strona 1390 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony