dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1400 z 1588
Pokaż wyniki od 27.981 do 28.000 z 31759
  1. #27981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    od spizarni, moglismy albo mniejszy salon i wieksza kuchnie albo takie cos zrobic, mi akurat pasowalo, bo ta wneka na choinke pasuje i nie przeszkadza. a teraz bedzie stala witryna z ksiazkami. a kuchnia i tak jest duza 19 m. Nie lubie kuchniosalonow otwartych ale nie lubie tez sie tak calkiem zamykac.

    deseczki trafilismy bardzo równe, kilka gorszych poszły na docinki. Został mi 1 m2 materialu. Albo oddam albo cos z tego porobie
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 01-03-2021 o 14:17

  2. #27982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to po co drzwi chcesz

    tak na wszelki wypadek zostaw sobie troche, po roku zobaczysz czy sie nie powyginaja te na scianach od temperatur, tylko dobrze by musialy byc spakowane/scisniete.

    kuchnie masz fajna bo masz wyspe w srodku, jedynie co ja znow nie lubie - plyt i okapow nad wyspami i zlewow tez. Ja mam jakies 16m, moze troche wiecej, ale przez wystajaca lazienke i wyspe stojaco daleko inaczej to wychodzi wizualnie, duzo miejsca na srodku kuchni mam zmarnowanego przez to

  3. #27983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    update w akwarium
    bad news - biala tanga padla. musze zaraz jak mi koralowiec zje rozebrac czesc kamieni - znowu - zeby ja wyciagnac. Wczoraj byla ok, w nocy byla ok, dzis rano zanim jeszcze swiatla sie zapalily wystrzelila z jaskini i plywala do gory nogami, uciekla, potem znow to samo zrobila, nie zdazylam jej zlapac tylko przez dziurke zobaczylam ze lezy - nosem do gory.
    no ale - przewidywalam ze tak sie stanie
    czytalam dzis o tym wiele ludzi ma problem z tangami i padaja odrazu. Czyli tamte co mialam, gdyby nie velvet mialabym do dzis wszystkie, tymrazem nie trzymaja sie,
    niebieska Dori jest OK, poki co. Wielki apetyt ma i je co dam - chociaz tyle

    Good news - znalazl sie Possum Wrasse martwilam sie ze padl jak wyplynal z kratki, nie widzialam az do dzis - patrze a on z tylu za kamieniami, zakumplowal sie z dwoma rybami - raz sobie tam plywa z Ciapata a raz z Homolka. Wyglada dobrze, nie wiem czy jadl ale chyba jadl.

    Jaw Fish - dzis rano patrze a ktoras dziure kopie niedaleko kolo Watchmana i Pistola, sprawdzilam potem i sie okazalo ze to ta co na tyly poszla - czyli przeszla przez cale akwarium, sa obie. Wzucilam jej zarelko do dziurki mam nadzieje ze jadla, ta pierwsza jadla jak dalam bo widzialam. Wkleje potem filmik jak ta druga kopala.

  4. #27984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jesli nie sprzedamy domu to docelowo mam w planie przeniesienie plyty z wyspy na sciane, wtedy zrobilabym nizsza wyspe jako stol roboczy i tez mi tam okap nie bedzie wisial. ale jeszcze poczekam, dopiero co nowy okap zalozylam, musialabym wieksze przerobki w kuchn porobic. nie ta pora na takie szalenstwa. to przy wiekszym remoncie zrobie. bez okapu sobie nie wyobrazam gotowania. nie mialam 2 tygodnie umeczylam sie jak dziki.

  5. #27985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no bez okapu nie da rady
    ja mam wlasnie taka nizsza wyspe - wysokosci jak reszta blatow, nie lubie tych super wysokich, sie nadaja jak robisz barek do picia. A tak - jest jak blaty, a wyzszy niz stol, nie trzeba sie na wysokie stolki wdrapywac, nie zawala kuchni wizualnie.
    wiesz co, w bloku nie mialam okapu, nie bylo wylotow zalozylam okap i tak, kupilam taki co mial mozliwosc tylko na same wymienne filtry byc albo do podlaczenia na stale do wylotu - lepsze bylo to niz nic zabralam go potem i tutaj byl zanim kuchni nie zrobilismy, podlaczoiny do wylotu.

  6. #27986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tar, a jak kolor podłogi i kolor desek na ścianie? Podobne, czy bardzo się różnią?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #27987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    na pierwszym zdjeciu widac podloge, roznia sie mocno ale w oczy mnie nie boli podloga bardziej pasuje do ciemnej sciany, drewno calosc ociepla

  8. #27988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie już prawie na finiszu. Jeszcze jedna donica do obsadzenia, jeden podest i zamaskowanie wylotu wody.
    teraz musi ścianka zarosnąć mchem i pnączami.
    Przy zdjęciu z boku odbija się biurko i tablica na ścianie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210301_165443.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	453579   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210301_192500.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	453580   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210301_192441.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	453581   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210301_192510.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	453582  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-03-2021 o 19:15

  9. #27989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ale ekstra to wyglada

  10. #27990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dzieki.
    Ale nie jest tak kolorowo jak u Manii

  11. #27991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a trudno takie cos zrobic samemu? moglabym miec akwarium tylko z roslinami, jak to sie profesjonalnie nazywa?
    Mani akwarium boskie ale i nieco kosztowne. I ja sie przywiazuje za bardzo do zwierzakow, jakby mi rybka padla to chybabym sie zaplakala.

  12. #27992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak ta ścianka zarośnie, będzie wyglądało jak kawałek dżungli z mokradlami. Świetne
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #27993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    a trudno takie cos zrobic samemu? moglabym miec akwarium tylko z roslinami, jak to sie profesjonalnie nazywa?
    Mani akwarium boskie ale i nieco kosztowne. I ja sie przywiazuje za bardzo do zwierzakow, jakby mi rybka padla to chybabym sie zaplakala.
    Najlepiej zrobić wilgotne paludarium, bez wody, z samą wilgotną ścianką, wówczas jest najmniej pracy. To będzie taki większy "las w słoiku"
    Bo jak jest chociaż trochę wody, to dobrze mieć przynajmniej krewetki, które będą zjadały podwodne glony.
    Nie jest to trudne w zrobieniu.

    Za to akwarium z samymi roślinami wymaga pilnowania nawożenia. Normalnie to nawożą ryby i się jedynie uzupełnia składniki. Takie akwarium wcale nie jest łatwiejsze.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-03-2021 o 10:39

  14. #27994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi - swietnie to wyglada ! jakby juz miesiace temu jak nie lata bylo zasadzone a nie dopiero-co.
    Czy tam cos leci? mini wodospadzik?
    powiedz mi, co teraz tam bedzie dodawane? jakis pokarm, witaminy, jednym slowem - jakies dolewki zeby te roslinki rosly? a jak tak to co bedziesz dolewac?

  15. #27995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    szyja mnie boli, znow mi gorny dysk poszedl, poszlam na gore sie walnac i film obejrzec a tu telefom - zadzwonil wlasciciel sklepu, powiedzial zeby przyjechac i da nowe ryby, znaczy niebieska Powder Blue maja ze juz moze dac, a biale przyjsc maja to pozniej da, a jak go nie bedzie - ktokolwiek bedzie mam powiedziec ze nowe ryby maja mi dac

    napisalam im @ ale byla cisza, dodzwonic sie nie moglam a tu prosze.

    TAR - tez sie przywiazuje, nawet nie wiesz jak w zeszlym roku miala wipe out z velvetem jak plakalam za rybami pod koniec juz sie poiddalam i jak manekin wyciagalam zezwloki Teraz tez jak szalona gadam do ryb (no ok, do kilku bo sa poprostu fajne) i jakby mi padly bede zla, ale tez nigdy nie moglam zrozumiec jak mozna kupic zywego karpia na swieta i go ubic, juz opowiadalam jak sasiad nam zywe przyniosl i ucieklam na gore a jak tesciowa je zabila i zerobila to nie ruszylam.


    mowia ze ryba ma pamieci na 3 sekundy. Tylko ja sie zastanawiam skad taka teoria sie wziela - skoro ryba zapamietuje ze rurka=jedzenie, albo sa ryby jak byly moje Oskary ktore dawaly sie glaskac a jak M wsadzil lape to z zebami sie zucaly, a jak ktos obcy do domu przyszeld to gonily jak crazy w akwarium i jakby mogly toby wyskoczyly i pogryzly.
    Wczoraj jak biala Tange wyciaglam przyplynal Franek do mnie, jak zwykle pod reke - do glaskania. To dostal dwa glaski.
    dzis sie tak nazarl ze ma brzuch jak balon. Tez tak, co ryba to inaczej - moj je tylko co wzucam, glonoiw nie tyka i nic nie skubie, za to mojego M - nie je nic co sie wzuci a tylko glony skubie

  16. #27996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wczoraj mi pompa w skimmerze poszla, skimmer prawie 1000$
    rozkrecilam caly, wiedzialam ze cos z pompa, dupa nic nie dalo, czysta byla i czyszczenie nie pomoglo. Napisalam wiec do Red Sea (w US sa) , dzis odpisali zebym ja jeszcze raz rozkrecila i zdjecia porobila, porobilam i mowie im ze to motor w pompie idzie bo nic nie jest uszkodzone, rozwalone itd.
    Wlasnie odpisali zeby podac adres bo znalezli moj rachunek i przysla nowa pompe
    czyli wtorek dobry

  17. #27997
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Podoba mi się ściana z desek. Tar ty się tak samo szybko nudzisz meblami i wystrojem ja Mania.

  18. #27998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Elfi - swietnie to wyglada ! jakby juz miesiace temu jak nie lata bylo zasadzone a nie dopiero-co.
    Czy tam cos leci? mini wodospadzik?
    powiedz mi, co teraz tam bedzie dodawane? jakis pokarm, witaminy, jednym slowem - jakies dolewki zeby te roslinki rosly? a jak tak to co bedziesz dolewac?
    po ścianie leci woda wypływająca z deszczownicy zamocowanej na górze. Ściana jest z materiału nasiąkliwego. Z tego samego materiału sa naszyte kieszonki na rośliny. I na tych kieszonkach nadmiar wody się zbiera i spływa. Są dwa miejsca w których leci ciurkiem i dwa w których po prostu kapie. W sumie nie planowałam tego. Musiałam pokombinować by to ciurkanie było niesłyszalne - wygłuszałam podkładając mech.

    Teraz obserwuję ślimaki - czy żyją, bo niestety przez pomyłkę kupiłam do klejenia silikon z dodatkiem środka przeciw pleśniom, który jest toksyczny dla zwierząt wodnych.
    Robię podmiany wody, żeby to rozrzedzić. I być może wsadzę jeszcze tymczasowy filtr z węglem aktywnym, żeby wyłapał chemię.
    Jak się upewnię, że klej nie przepuszcza chemii, to wpuszczę krewetki a potem ryby.
    Zasadniczo rośliny mają być nawożone tym, co będzie się rozkładało we wodzie (odchody, resztki jedzenia). Rośliny pod wodą rosną w substracie który powoli uwalnia nawóz. A te w kieszonkach na ścianie w ziemi do kokedamy.
    A jeśli zauważę braki nawozowe, to mam nawóz do roślin wodnych. Rozrzedzonym mogę spryskiwać ściankę. Albo wcisnę pałeczki nawozowe.

    Ja tam leję wodę z kranu rozcieńczoną nieco wodą destylowaną (4:1), żeby mi się kamień na szybach nie robił za szybko.

  19. #27999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika - azauwazylas ze u mnie juz dawno cisza ze zmianamai?? byla faza, doszlam do punktu ze mi psuje i faza minela

    teraz musze sie martwic o co innego, facet gdzie byl parking i gdzie lodke trzymalismy - sprzedal cala ta ziemie. Trzeba poszukac nowego miejsca
    a tak fajnie bylo - na piechotke mozna bylo dojsc

  20. #28000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi podoba mi sie ta spadajaca woda, widzialam wlasnie takie kaskady na zdjeciach na necie jak googlalam to co robilas,, chyba lekki ciurk nawet by nie wkurza? nie stoi w sypialni?

    a co bedzie jak zaczna rosnac niepozadane glony?

    wybralas juz ryby? pokaz jakie beda

Strona 1400 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony