dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1401 z 1588
Pokaż wyniki od 28.001 do 28.020 z 31759
  1. #28001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    copepods w butelce
    wlalam 3 flachy, za jakies 2 do 4 tygodni znow ich bedzie tysiace, za dwa tyg znow musze wlac 3 flachy i zobaczyc jak populacja sie utrzyma bo ryby zjedza duzo



  2. #28002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pistol chcial mi koralowca zakosic, ale sie mu nie udalo, ale ma sobie sile, to jest cala kolonia , tak sie zaparl ze az mu sie ogon do gory podniosl



  3. #28003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Yellowhead Jawfish

    kijowy filmik ale niestety z samego rana bylo, nie chcialam palic jasnego swiatla zeby jej nie przestraszyc, to ta co z tylu byla i przyszla na front
    no i TYLE je obie widzialam, poki co siedza w norkach schowane, malo ze schowane to wejsce zasypane tak ze tylko oko czasem widze, moze im wstyd przejdzie i w koncu wyjda





    zauwazcie jak sie rozgladala , szybko kopala domek bo prawie wszystkie ryby jeszcze spaly


    zdjecie jak film do kitu ale jak juz sie nie beda wstydzic to tak beda wystawac i obserwowac, jakby obie razem siedzialy - byloby ciekawiej, no moze sie w koncu znajda, bo podobno lubia ludzi obserwowac i sie popisywac
    swiatlko poranne nie widac, maja zolte glowy


    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 02-03-2021 o 23:50

  4. #28004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a jesli chodzi o podgladanie i obserwowanie...Big Brother Is Watching





    odwracam sie a ryba sie patrzy przez szklo, no co, moge ja moze i ona

    ryba jest niesamowita, ciagle na porzoid przychodzi i mnie podglada, czerwopna moze i ladniejsza przez swoj kolor ale ta o wiele ciekawsza i przychodzi, a tamta nie


    szpagaty robi i tez oczy na wszystkie strony lataja







    zobaczccie tez ma oczy w lezke jak Ciapata, Jawfish chyba tez takie maja





    a tu na lewe oko zobaczccie, fajnie widac galki - zrenica w srodku a reszta "przezroczysta" diabli wiedza jak to sie nazywa na wierzchu





    no i jak tu z rybami nie gadac ???

  5. #28005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Elfi podoba mi sie ta spadajaca woda, widzialam wlasnie takie kaskady na zdjeciach na necie jak googlalam to co robilas,, chyba lekki ciurk nawet by nie wkurza? nie stoi w sypialni?

    a co bedzie jak zaczna rosnac niepozadane glony?

    Denerwuje jak ciurka, bo to przy komputerach jest, gdzie siedzimy z mężem.

    Glonami mają się zająć krewetki i ślimaki.

    Ryby chyba opisywałam?

    Danio Galaxy:
    https://www.youtube.com/watch?v=7Wk_FwdFMA0
    lub erythromicron:
    https://www.youtube.com/watch?v=zsrhPbwal8E

    +
    Sawbwa resplendens:
    https://www.youtube.com/watch?v=8YJDeLD9hJ4

    lub danio tinwini:
    https://www.youtube.com/watch?v=uZ3V1sPmPGQ

    I jakaś ekipa czyszcząca:
    np. kiryski
    https://www.youtube.com/watch?v=oQnun_Flqx0
    lub otosy:
    https://www.youtube.com/watch?v=Fs5gISjG61E

  6. #28006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mika, ja na razie daje spokoj z remontami poza przemalowaniem kuchni i odswiezeniem korytarza i wiatrolapu. Tych dech to w zyciu nie sciagne, jedna sie mezatemu krzywo przykleila to po kilku sekundach juz nie dal rady oderwac, ten klej taki mocny i szybko wiązał. Teraz to tylko maszyna moge zerwac. jak sie znudzi ciemno zabejcuje na jasno. kilka lat styknie ale od dawna chcialam miec drewniana sciane, teraz poukladane i jak sie wchodzi to widac roznice.

    czekam wciaz na pstryczki czarne, nowe firany i naroznik. no i az szanowny pomaluje mi kuchnie i zamontuje kinkiet. pewnie znowu troche poczekam bo umęczon po dechach i juz sapal, ze chce od razu malowac kuchnie. no ale jak nie malowac, farba sie zepsuje

  7. #28007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi, fajne te rybki, nie nie pokazywalas wszystkich, wszystkie fajne ale te pierwsze najladniejsze (z rybek), i te czyszczace tez fajne.
    ile mozesz tam wpuscic?

  8. #28008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a nam sie dzis nudzilo - w domu zadnych zmian, na ogrodku snieg i lod - wzielismy nowe telefony. Juz czas, bo nasze prawie 2 lata maja

    pompe dzis poslali, z Teksasu idzie , super. Ale dzis zakladam jeszcze stara moze co nieco skimmer pociagnie.
    po rybke jeszcze nie pojechalam, moze jutro M mi odbierze?

    dzis bylo bosko na dworzu, wychodze o 6 rano a tam na plusie az mi cieplo bylo. I co dalej to cieplej, az sie ptaki odezwaly inaczej i cwierkaly wiosennie.

    M rybe wcielo, nie ma jej juz drugi dzien, niewiadomo dlaczego

  9. #28009
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Tar, czekam na twoje firanki, ciekawa jestem tej etaminy.
    W nas ciepło, dzisiaj nawet sprawdziłam, czy mogę róże przyciąć. powstrzymałam się ale kwitnące przebiśniegi na rabatkę zapraszają.

    Mania, bardzo proszę, żebyś kolejną pracowitą rybkę, powiększającą swój domek nazwała Syzyf Oglądam tych pracusiów i myślę, cholera, one do końca życia będą ten piasek z domku wysypywać.

  10. #28010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Elfi, fajne te rybki, nie nie pokazywalas wszystkich, wszystkie fajne ale te pierwsze najladniejsze (z rybek), i te czyszczace tez fajne.
    ile mozesz tam wpuscic?
    20 galaxy i 10 sawbwa + ekipa czyszcząca.

    A ile jest aktualnie u ciebie?
    Bo idzie się pogubić.


    ***
    U mnie w ogrodzie kwitną krokusy.

  11. #28011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika zebys wiedziala ze to syzyfowa praca, co sie nakopia to szok. Dzis nowa widzialam , ta co kolo pistola jest - wylazla do polowy i sie rozgladala, przy okazji sprzatajac, stalam i sie nie ruszalam zeby nie przeszkodzic, a potem wziela i zaslonila wlot. Druga nie wylazla, tylko widze jej czarne oczy w dziurze.
    Cudaczek (possum) caly czas z tylu, mam nadzieje ze wylezie, Ciapata tez ciagle w kacie.
    Jutro kazalam M przywiezc mi Tange, musze sprawdzic na stronie czy nie sprzedali jeszcze. Mam nadzieje ze nie padnie znow. Na biale musze poczekac bo maja przyjsc.
    Na dniach postaram sie nagrac Time -lapse jak koralowiec je. Takiego skurczybyka nowego kupilam ze musze codziennie kawal miecha dac zeby mi ryby nie wciagnal.

  12. #28012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi 39 ryb, licze z niebieska Tanga. Ile ekipy czyszczacej to niezbyt wiem, krabow zielonych mam 2 bo dwa eksmisje do M dostaly, niebieskich nie licze bo sa zeby byc a nic nie robia, ale sa ladne i fajnie machaja lopatami, krabow w muszelkach - nie mam pojecia bo nie pamietam ile kupilam i ile zyje (dzis im kupilam muszelki zebyb slimakow nie zabijaly), a slimakow to juz za Chiny ludowe nie wiem, dokladalam jeszcze dwie porcje. A duzych slimorow tez nie wiem ile mam.

  13. #28013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no u mnie cieplo bylo ale zeby cos roislo? to sobie musze na necie zobaczyc

    szlo sie po iPhona w pudelku byl telefon, kabelek i kostka.
    teraz sie idzie i jest telefon i kabelek.
    kabelek zmieniony, inne usb wejscie, kostke trzeba extra dokupic a jak sie ma starszy komputer to wcale sie nie podlaczy bo wejscia moze nie byc (przynajmniej na Macu), na szczescie stare kabelki tez dzialaja, na szczescie ja laduje bezprzewodowo i moja ladowarka dziala i na szczescie w moim iMacu mam az dwa te wejscia.
    Ale sa ludzie co nie maja wejscia. I trzeba albo kostke kupic extra albo kabelek przedluzke. I tak sukinkoty robia kase no ale ja nadal te telefony lubie.

    ale - udupili wszystkich teraz - M do samochodu potrzebuje ten extra kabelek przedluzke, a co z lotniskami i roznymi kafejkami? tam wszedzie normalne usb sa. Ciekawe czy przerobia czy beda mieli w nosie. bo Apple najwyrazniej mial wszystkich nie w nosie ale w czarnej duuu....

  14. #28014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tu sa muszelki co kupilam, mniejsze dla krabow, styknie na kilka lat, duze chcialam 3-4 ale trzeba bylo caly sloik wziasc, a ze byl ostatni to wzielam.





    ale nie o muszelki tu chodzi. O sloiczki chodzi. Takie "fajne" - nie w moim stylu - shabby look
    ale by sie nadaly po oproznieniu. Na jaki arszenik. Albo opium.
    Albo lepiej, zblizam sie do wieku starczego to zeby zaczna niedlugo wypadac. Bede zbierac. A potem zmielic i sprzedawac jako magiczny srodek na lenia
    W szamanke sie zabawic.
    no bo kurna mam takiego lenia do wszystkiego ze to SZOK

    nic
    mi
    sie
    nie
    chce


    jak nic wiosna idzie i porzesilenie sie zaczyna

  15. #28015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u mnie kwitna przebisniegi, ranniki, zaczely pierwsze krokusy. ładnie rozwinał sie oczar Arnold Promise i rozwija sie powoli ale za to bedzie bujnie kwitł oczar Feuerzauber. widzialm tez pierwsze kwiatki na ciemiernikach ale te mi nie robia, bo tak sobie je lubie

    Mika etamina to gladka prosta tkanina, delikatna, prosty splot. u mnie bedzie na gladko, nic innego tam nie pasuje, do tego mam vivany ikeowe szare i biale. szkoda ze sie z nich wycofali, najlepsze zaslony


    Mania mi tez sie nic nie chce, niby ogrod wzywa, niby mam zamowionych troche roslinek ale tez mam lenia okropnego. troche poczyscilam juz w ogrodzie, poscinalam wiekszosc traw, sucholce bylinowe, przyciełam pecherznice, tawuly, perovskie, trzmieliny, pieknotki, budleje i horty. zostala mi lezakownia, tam jeszcze koncowka sniegu lezala, musze uporzadkowac oczko. i tyle.
    w tym sezonie rowniez bede uskuteczniac kajaki, planuje rozpoczac weekendem majowym lekki splywik max 26 km, zebralam ekipe 10 osob, bedzie fajnie. a potem planuje dalej sie wprawiac i zaczac splywy trudniejsze, z wieksza iloscia przeszkod i uskokow. pewnie znowu do Włoch nie pojade przez to co sie dzieje wkurza mnie to.

    Dziewczyny rybek obie macie mnostwo, co jedne to ładniejsze. Elfir tez mi te pierwsze sie podobaja i te drugie takie srebrne strzalki. Mania na pewno chcesz kolejna tange? one cos za szybko padaja.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 04-03-2021 o 13:36

  16. #28016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR, biore bo powiedzial ze wymieni - w zadnym sklepie w ktorym bylam sie to nie zdaza i kaza sie cmoknac - wyjdziesz z ryba slonowodna ze sklepu i oni rece umywaja - chyba ze jest na wysylke i juz w torbie padnieta. Jak padnie - wiecej ich brac nie bede. Chyba zdecydoiwanie wole te mniejsze ryby, badz nie Tangi chociaz rosna tez takie duze. Bo pare mi duzych tu urosnie.


    Mnie konczenie ogrodu czeka i zmiana dachu nad tarasem, w zeszle lato strasznie duzo to czasu zabralo , bylismy na lodce tylko 2 razy Bo co weekend i M mial wolne to sie robilo. W tym roku juz chcemy poplywac wiecej - tyle naszej rozrywki.

    TAR to na kajaki jedz do mnie w gory, dobre splywy tam maja bo nawet miedzynarodowe zawody robia i sie plynie ze masz Polske po jednej stronie rzeki a Slowacje po drugiej

  17. #28017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mania, nie da sie. Na razie robimy spływy takie jednodniowe, ze wzgledu na bialasy. W poblizu mamy mnostwo rzek do ogarniecia. Głownie Brda. Pływalismy po Piasnicy - nuda, po jeziorach - nuda. Chcemy sprobowac w tym roku Wde, Wierzyce, Wietcise - na poczatek takie małe bystrzyny. Chce tez zaliczyc Piekiełko Uroczysko na Brdzie o to:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Piekie...ko_(uroczysko)

    w ub. sezonie plywalismy duzo od maja do października, bakcyl zalapany na ten sezon lepiej sie przygotuje. Ja rowerowa akurat nie jestem ale kajaki to moja bajka. Apropo wiosny to pedalarzy juz na drodze mnostwo nie mylic z rowerzystami to tacy w obcislych gaciach z pielucha w kroku majacy za nic przepisy drogowe, jadacy srodkiem drogi tak by absolutnie nikt nie mogl go wyprzedzic, powoduujacy najwiecej sytuacji kolizyjnych. Nie cierpie ich, po kilku niemilych przygodach włącza mi sie agresor.

  18. #28018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    serio? tutaj sa grzeczni, zawsze blisko brzegu, jeszcze nie widzialam jakiegos zeby jechal srodkiem

    nie bylam w tym roku w lesie kolo domu, w zeszlym trafilam na swierze slady kojota, zapomnialam napisac ale 2 tyg temu kojot byl pod moimi drzwiami, zostawil slady na schodach i tarasie

  19. #28019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u nas w wiekszosci chamówa. chociaz wielu kierowcow tez swietych nie jest. mnie najbardziej wkurza, ze pedalarz ma za nic innych uczestnikow ruchu tak samochody jak i pieszych i jak cos zrobi to zadna kara mu nie grozi. a kierowca mandat dostanie. ma droge dla rowerow to nie, musi popitalac 2-pasmowka na ktorej jest zakaz. ktos mu cos zrobi? krolowie szos. ale rymniesz takiego to za czlowieka pojdziesz siedzic chocby nie z twojej winy.

  20. #28020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to tu inaczej, na szczescie, i prawo na nich jest i oni zdaje sie sami stracha maja, bardzo duzo ich jezdzi jak sie juz cieplo robi, tez widac ze maratony strzelaja.
    ale paru zostalo stuknietych w downtown, ale tych normalnych bez pieluch , ale to juz kierowcow wina byla - przewaznie "zlotowa" jak to M taksowki nazywa.
    TAR pieszy i rowerzysta tutaj jest jak swieta krowa, ale fakt ze jak gina czy sa potraceni to wina kierowcow , takie zdarzenia jak nieraz w Polsce ogldam - bo macie bardzo glupie przejscia i te czeste stawania na przejsciach - tu tak nie ma. W Polsce bardziej agresywni kierowcy sa. Nie wiem jak w reszcie Europy ale jak porownuje tu i Polske jak jezdzimy to serio - w Polsce strach na ulice wyjechac a co dopiero isc?

Strona 1401 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony