dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1417 z 1588
Pokaż wyniki od 28.321 do 28.340 z 31759
  1. #28321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    „Osoba przesiedlająca się musi przedstawić właściwemu naczelnikowi urzędu celnego dowód potwierdzający, że przewożone rzeczy służyły do osobistego użytku.”

    Rachunki potwierdzające zakup są pomocne. Ale ten zagłówek... chyba oświadczenie. Kiedy się takie pisało i było git.

    Złapię chwilę, to może uda mi się znaleźć jakieś przydatne informacje.

    A tą babkę od bloga (link) nie zapytałabyś jak sobie poradzili?. Oni wracali już po wprowadzeniu nowych przepisów
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #28322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, jaki dowod? jakbym kontener brala chce zabrac moje wielkie lustro np co wisi nad schodami - jaki niby dowod mam im pokazac ze bylo moje uzywane skoro kupilam na lokalnych??? rozumiesz o co mi chodzi? jak narazie to wyglada ze jak nie masz na cos rachunku to nie wwieziesz, i takie to zmuszanie kupowania czegos w kraju.
    nie pytalam, moge zapytac, zobaczymy czy odpisze

  3. #28323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To przepis Unijny od 2004. Wcześniej było na oświadczenie.
    Nie wolno było kilku sztuk, ale pojedyncze proszę bardzo.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #28324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiesz, jakies male pierdoly moge spokojnie samolotem w paczcce poslac, ale duze sie nie da. Nie mieszkam tutaj 12 miesiecy ze moze wygladac ze przylecialam na chwile i wroce po zrobieniu zakupow ale jestesmy tutaj juz 33 lata, wiec jak oni sobie wyobrazaja miec rachunki, niech mi pokaza kogos kto tyle lat trzyma rachunki za jakies pierdoly

  5. #28325

  6. #28326

    Domyślnie

    Słuchajcie, nie wiem o co chodzi. Pisze tu czy prywatną wiadomość, naprodukuje się i jedno słowo mi tylko wstawia.

    Mania, czyli mamy zlot czarownic za dwa lata .

    Pestka, moja ciocia podobnie po szczepionce, dwa dni była chora

  7. #28327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiadomosci nie zaszczepione - nie zostaja przepuszczone

  8. #28328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mania, spokojnie. Rozejrzymy się. Dowiemy co i jak. Będzie okey. Spakujesz kontener i przyjedzie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #28329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Joanna, a mój J po szczepieniu był bez objawów. Tak ma wiele osób.

    Ja się nawet nie zdziwiłam, bo w koncu covidowałam na początku listopada. Może jakieś przeciwciała mi jeszcze zostały i ostro zareagowały na inwazję wirusa z zastrzyku. Ale się w nocy jednak przestraszyłam.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #28330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka ale co znaczy spokojnie? przeciez ja sie nie denerwuje tylko jestem ciekawa i szukam odpowiedzi.

    Ta Kasia odpisala - nici z tego, wyjechali do Canady z 6 walizkami, wrocili z 5, sprzedali co mieli wlacznie z samochodem i nie zabierali nic. Podala mi namiary na jakies polonijne strony ze moze cos tam ktos bedzie wiedzial, ale watpie, poprobuje. Sek w tym ze nie jestesmy w zadnym "kolku polinijnym" i nie mamy zadnych znajomych Polakow. Nie ma kogo popytac .

    tak czy siak, zaraz cos wkleje i bede prosic zebyscie mi to rozgryzly bo nie kumam

  11. #28331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drzwi do pokojów na planie mają 80 cm i niech to będzie punktem wyjścia na obliczanie długości ścian.

  12. #28332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a widzisz Elfi, to juz duza podpowiedz, a powiedz mi - drzwi tarasowe, te potrojne, kazda czesc tez by byla na 80 cm??
    bo jak on mi powie rozmiary z zaskoczenia nie bede wiedziala co zapytac bo zapomne, a tak juz obmysle plan co pytac

  13. #28333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    juz sobie policzylam, dzieki Elfi

  14. #28334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    juz sie wszystkiego dowiedzialam na temat mienia - co i jak i ile
    poszlam na strone poloni jaka mi tamta Kasia podala - i sie chlopak odezwal, zdzwonilismy sie, ale traf - z Zakopanego sasiad. Byl w Albercie, wrocil w zeszlym roku po 8 latach.

    chyba jedynie co nas w dupe walnie to prawo jazdy - bo zadne z nas w Polsce nigdy nie mialo, jakis czas mozna na kanadyjskim jezdzic ale pewno na stale to trzeba bedzie zdac polskie - i bedzie masakra macie inne prawa jesli o to chodzi, jak nic kilka razy podejscie bedzie

  15. #28335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mania blagam zrob to dla siebie i nie wracaj.. Blizej nam coraz bardziej do Bialorusi jak do Europy.

    Znajomy wrocil 2 lata temu ze Stanow, kupil dom, sciagnal rodzine i mienie. Wlasnie nas poinformował, ze za miesiac wracaja do Stanow, stwierdzili ze nie daja rady tu funkcjonowac. Teraz wlasnie sprzedaje kupiony tutaj dom i szuka czegos w Stanach.

    Jak bede miala mozliwosci i okazje tez sie stad wyniose.

    Przyjedzcie tu na probe na rok, wynajmijcie dom ale nie sprzedawaj tam domu i wszystkiego, zawsze to mozesz zrobic a odbudowac potem za duzo zachodu. a na stowe na ile zdazylam cie poznac tu na forum nie wytrzymasz. Strasznie bedziesz sie tu meczyc.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 16-04-2021 o 21:31

  16. #28336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR na szczescie jestem odludkiem i na szczescie nie ogladam TV i zlewam polityke - inaczej napewno bym zwariowala, taka osoba jest moja szwagierka , za kazdym razem jak bylam na wizycie zameczala mnie rozmowami o polityce i co w polskim rzadzie sie dzieje, a przeciez nie mam zielonego pojecia kto na stolkach siedzi. Czasami po ilus tam miesiacach sie dowiaduje ze cos tam wymysleli. Chce sie zaszyc i miec wszystko w 4 literach

    Ale powiem Ci jedno, chcialam zasiegnac kilka informacji i weszlam na polecone strony na ktorych sa ludzie z poloni badz z Polski - KOSZMAR ledwo pytanie zadalam wylonily sie aroganckie blade twarze, ide zaraz usune pytania . Temu nie zadaje sie z Polakami na emigracji ani nie naleze do zadnej grupy.

    wynajmowac nie musze, przeciez mam dom, zapomnialas? ale jak dla nas za maly temu zbudowac chcemy.

  17. #28337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Ty moze polityka sie nie interesujesz ale niestety ona ma wplyw na kazdy aspekt naszego zycia. oczywiscie to Wasza sprawa. Ale cos czuje podskórnie, ze nie dasz rady tu wytrwac, apopleksji dostaniesz jak cokolwiek bedziesz musiala zalatwic

    od kilku osob juz słyszalam, ze polonia to strasznie wredne mendy i lepiej sie z nimi nie zadawac, w łyzce wody cie utopia z zawisci

  18. #28338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR wiem ze zalatwic cos ciezko. Nawet nie chce myslec ile papierow i tlumaczen bede potrzebowala i ile czasu bedzie trwalo zebym dostala polski dowod i polski paszport ale jak mojej Mlodej sie udalo to i mi sie uda. Z tego tez wzgledu - wszystkimi papierkami bedzie sie zajmowal moj M, on jest chodzaca cierpliwosc, ja nerwus i zaraz bym sie pewno rozdarla jakbym jakas w okienku zlewajaca zobaczyla popijajaca sobie herbatke w czasie pracy i olewanie klienta - moj M bedzie stal i cierpliwie czekal az ona ta siepatke wypije wiesz o co chodzi

  19. #28339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    akurat dowod czy paszport to zadna filozofia. jak bedziesz miec dowod to robisz profil zaufany i wiele spraw zalatwic mozesz online. po cichu licze, ze paszporty niedlugo tez bedzie tak mozna. swoj dowod wyrabialam przez neta, nawet do fotografa nie poszlam, mezaty mi fote strzelil i przyjeli.

    zycie tu jest po prostu do d...py

  20. #28340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, ok. 80 cm - standardowy otwór pod drzwi balkonowe. same drzwi są ciut węższe, bo dochodzi rama.

Strona 1417 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony