dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1565 z 1588
Pokaż wyniki od 31.281 do 31.300 z 31759
  1. #31281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    paczki z Wloch dzisiaj dotarly





    szwagier chociaz zadzwonil, ale bym wiedziala bobym sprawdzila, M szybko cyknal fotke jak rozmawiali temu zdjecie jakie zdjecie ale dowod jest ze doszlo, wyglada na super zapakowane, jesli mialoby strzelic to od temperatury.
    No i teraz musze kurna czekac az M poleci, niecierpliwosc mnie zezre na amen.


    pogonilam dzis tez sklep z lampami nad wyspe, powiedziala ze dzis do fabryki napisza i sie zapytaja, kase wzieli, lamp nie ma juz ponad miesiac, mowie jej ze data blizej co powiedzieli to powinni cos wiedziec, bo nie ma problemu czekac - problem jest sie dowiedziec ze ich wcale nie bedzie bo przestaja robic albo date przesuna w cholere dalej. Powiedziala ze dzis sie dowie i mi da znac - zobaczymy.

    za tydzien bede "slomiana wdowka" M jedzie do Halifax. 18hr jazdy samochodem, ciekawe ile by ta odleglosc by byla na polskie drogi. Mial leciec samolotem ale tylko we dwojke jada wiec nie kaze pracownikowi samemu jechac, a tamten leciec nie moze bo niezaszczepiony i go na samolot nie wpuszcza. Mlody w domu zostaje.

  2. #31282
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, u nas teraz mandaty wzrosły i szybko można stracić prawo jazdy. Więc jadąc z przepisami, to wasze 18 h może tutaj na dwa dni by się przełożyło.

  3. #31283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika nie o predkosc mi chodzilo, myslisz ze tu mandatow nie ma ustawowo w Ontario max na autostradzie mozna jechac 100/km. Serio. Debilnie. Kazda prowincja ma inaczej. Nie ze ktos jedzie tyle....za 110-115 mandatu nie dadza, ale normalnie kazdy zasowa 120-125, a jak nie ma policji to i wiecej sie rozumie.

    chodzilo mi o to ze Europa (cala, nie tylko Polska) to skupisko wielu krajow, bardzo duzo miast na malej plaszczyznie, tutaj sa to tysiace kilosow z konca na koniec i setkami km gdzie mozesz jechac i zadnego samochodu nie zobaczyc, najwyzej jakiego losia, sarny, niedzwiedzia, wilka. Przez to ze w EU miasto na miescie i nawet jadac z jednego konca Polski na drugi przejzdzasz przez setki miast i nie sa to autostrady - wiadomo spowalnia to jazde. Tu jedziesz autostrada caly czas, no, to mnie tak zaciekawilo ile by jechac przez takie "spowalnianie". Musze sprawdzic ile km beda mieli.

    na marginesie, w koncu musze stanac i fotke cyknac, wysyp dzikich indykow mamy, szukaja jedzenia na polach, najwiecej na polach gdzie kukurydza rosla.

  4. #31284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Mania, u nas też są autostrady

  5. #31285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Mania, u nas też są autostrady i tak zwane "S" więc jakbyś chciała przyjechać od siebie (jak już się przeprowadzisz) do mnie to ponad połowę drogi będziesz omijać miasta i wioski a jak byś chciała po drodze coś kupić lub zjeść to tylko MOP ci zostanie

  6. #31286

  7. #31287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Miałabyś do przejechania ok. 600 km z czego ok 450 już "S" i według nawigacji to 5,5 godziny

  8. #31288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    No cóż, zawsze znajdzie się ktoś kto chce się popisać...

  9. #31289
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    [QUOTE=gopax;8114309]No cóż, zawsze znajdzie się ktoś kto chce się popisać...[/QUOTE
    "Nasz" pirat drogowy Frog, został uniewinniony przez sąd za rajdy na drogach.

  10. #31290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiem ze sa autostrady toz jechalam nimi w Polsce, ale nie ma tak dlugich i tak szerokich jak tu, o to mi chodzi, przez to ze sa miasta po drodze. 6-7 pasow po jednej i 6-7 po drugij, nie ma korkw wtedy takich i mozna pruc, plus mamy ciagnace sie po kilkadziesiat km pas wyznaczony dla autobusoiw i samoichodow w ktorych jest wiecej niz jedna osoba, czyli nawet jak korek jest i resta jedzie 80 ty pedzisz 120 a ja jeszcze nigdy autobusu nie widzialam na tej lini (dalekobiezne)

  11. #31291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ponad 1888 km w jedna strone M ma przejechac
    teraz w tym tyg co pisalam ze taka sniezyce mielismy i M do pracy nie poszedl - zamkneli 2 autostrady w Tor, normalnie nie dalo sie jezdzic.Mam nadzieje ze oni po drodze takich siupow miec nie beda.

  12. #31292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    No niestety tak dobrze to tu nie ma max 3 pasy w jedną stronę widziałam gdy jechałam na wakacje w góry

  13. #31293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nie zazdroszczę takiej trasy... Ja po przejechaniu 800 km mam dość a gdzie jeszcze 1000???

  14. #31294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez im niezazdroszcze, ja mam dosc jak robie 200 na dzien ale to raz n a tydzien moze, a M codziennie robi jakies 300-400 dodajac do tego jazdy na roboty.
    maja zamiar jechac jakies 11-12 hr i stanac w motelu a reszte zrobic drugiego dnia. Najgorsze sa wlasnie autostrady na wygwizdowie, gdzie jeszcesz setki kilometrow, zadnego samochodu albo zadko, same pola czy lasy - najbardziej meczace i wykanczajace bo monotonne, przez miasto jak jedziesz autostrada to sie dobrze jedzie.
    Raz tak z Nowego Jorku czy Chicago wracalismy, nie pamietam, ale jeszcze po amerykanskiej stornie - oboje usnelismy otworzylam oczy jak zjezdzalismy wlasnie na betonowy mur rozdzielajacy autostrade, w ostatniej chwili szarplam M i odbil. Zjechalismy na zajezdni i sie kleplismy spac - niestety z nerwow nie szlo usnac. Niby niedaleko, ale wraalismy tego samego dnia co pojechalismy tam i bylismy po pracy

  15. #31295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    odpisala mi laska wczoraj wieczorem, z domu juz pewno - lampy beda, sa w drodze do do firmy w US, potem nie wiem, albo wysla prosto stamtad albo przyjda do sklepu u mnie gdzie kupilam? Tego jiuz nie napisala.

    dzis liczylam:

    dwa salony
    jadalnia
    kuchnia
    biuro x 2 (drugie jest mlodego ale tylko biurko tylko reszta moje w szafach)
    4 lazienki
    5 sypialn
    hall na gorze
    pralnia
    garaz
    szopka
    ogrod

    tyle mam do pakowania
    nawet mi sie myslec nie chce.
    czekam az sprzedam dom, bo zaraz potem jedno lozko sprzedam i bede miec jeden pokuj gdzie moge zaczac pakowac pudla i je tam ustawiac, bo teraz mi juz miejsca na "pochowanie" brakuje a nie moge miec na widoku pudel przy sprzedazy.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 22-01-2022 o 18:19

  16. #31296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zapomnialam dodac : stolu w jadalni co prawda juz nie ma ale jest cala reszta - plus lezy tam nowy materac, materac wazy tone, bez jaj, n ie ma szans jednej osobie go ruszyc no i jest wielki. Ja mam nadzieje ze nie kaze mi agent wstawic do garazu na czas ogledzin domu - jak co roku w zimie mam myszy w garazu, do domu sie nie przebijaja bo sciana miedzy domem a garazem jest z pustakow, ale jak co zimy slysze je jak uzeduja na antresoli, znow bedzie cos pogryzione. Nie moge tam materaca wsadzic wiec bo mi go nadgryza, na bank, bo cos nowego przeciez wypada sprobowac czy oby nie jadalne

  17. #31297
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Często czytałam, że myszy są ciekawskie. To mogą się wgryźć w nowe rzeczy. Mania, co z twoimi książkami? Też trochę się nagimnastykowałaś żeby te okładki takie porządne kupić.
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 22-01-2022 o 21:01

  18. #31298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tam sa albo myszorki albo nornice, nornice zawsze na ogrodku mialam, w zeszla zime zezarly mi pod sniegiem 4 krzaki, pamietasz. Ogolocily do galazek z igiel - tylko iglaki ruszyly, niezle darly bo nawet na galazkach slady po zebach byly. W domu nigdy nic nie mialam.

  19. #31299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mowisz o tej bibliotece co mialam? sgtrasznie ja lubilam, do dzis mi sie fajn ie robi jak patrze na stare zdjecie. Mika - tych ksiazek to juz nie ma z 2 lata Sprzedalam. Razem z polkami.
    Zostawilam sobie tylko te stare z przlomu 1880-1920, wszystkie albumy - bo czesc byla noweczki kgtore kupilam. Ksiazki teraz poupychane po szafach sa. Jedne widzialas stoja te bordowe w witrynce, to tylko czesc jaka mam po babci i dziadku. Zabieram je do Polski sie rozumie co mam, tylko te nowe z ostatniej 30-latki nie bede brac - zaniose do biblioteki albo zostawie u Mlodej, ale reszta cala ze mna idzie.

  20. #31300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopax Zobacz post
    No niestety tak dobrze to tu nie ma max 3 pasy w jedną stronę widziałam gdy jechałam na wakacje w góry
    te nasze "autostrady" to d..... nie autostrady. Szumnie nazwane dwupasmowki ale za to kosztuja tyle jakby wybrukowane zlotem byly

Strona 1565 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony