dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kocioł Ferroli biopellet błąd 02

    Witam mam nowy kocioł Ferroli biopellet 12kw i wyrzuca błąd 02 i wygasza pięć może ktoś wie co to za błąd i co zrobić dodam, że mam rurę wylotową od spalin wyprowadzoną tylko z piwnicy do góry na zewnątrz budynku nie jest wpięta w komin, dzwoniłem do producenta i powiedziano mi że może tak być zamontowane. Niestety serwis dziś i jutro nie pracuje. Dzięki.

  2. #2

    Domyślnie W instrukcji

    Cytat Napisał ASANAK Zobacz post
    Witam mam nowy kocioł Ferroli biopellet 12kw i wyrzuca błąd 02 i wygasza pięć może ktoś wie co to za błąd i co zrobić dodam, że mam rurę wylotową od spalin wyprowadzoną tylko z piwnicy do góry na zewnątrz budynku nie jest wpięta w komin, dzwoniłem do producenta i powiedziano mi że może tak być zamontowane. Niestety serwis dziś i jutro nie pracuje. Dzięki.
    26BIOPELLET PRO6.2. Alarmy W celu skasowania alarmu należy usunąć jego przyczynę oraz przytrzymać przez 3s przycisk wyłącznika „P2” (wyświetlenie komunikatu „kasowania alarmu”) Następnie jeszcze raz przytrzymać przez 3s przycisk wyłącznika „P2” w celu ponownego włączenia urządzenia KODStan systemu Opis błędu Przyczyna, czynności do wykonania

    STBEr02 Zablokowany Rozwarty presostat spalin: sygnalizowana tylko wtedy kiedy dmuchawa powietrza jest włączona Otwarte drzwi, nieszczelna komora spalania, niedrożny komin, sprawdzić drożność przewodu od koszyka paleniska do połączenia z presostatem( możliwe zanieczyszczenia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar durius
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    częstochowskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    26BIOPELLET PRO6.2. Alarmy W celu skasowania alarmu należy usunąć jego przyczynę oraz przytrzymać przez 3s przycisk wyłącznika „P2” (wyświetlenie komunikatu „kasowania alarmu”) Następnie jeszcze raz przytrzymać przez 3s przycisk wyłącznika „P2” w celu ponownego włączenia urządzenia KODStan systemu Opis błędu Przyczyna, czynności do wykonania

    STBEr02 Zablokowany Rozwarty presostat spalin: sygnalizowana tylko wtedy kiedy dmuchawa powietrza jest włączona Otwarte drzwi, nieszczelna komora spalania, niedrożny komin, sprawdzić drożność przewodu od koszyka paleniska do połączenia z presostatem( możliwe zanieczyszczenia
    Weż przestań , ameryki nie odkryłeś , tyle to my sami wiemy. Przepisałeś z książeczki pieca i tule. Mamten sam problem , cholerny piec potrafi wyłączyć sie w połowie dnia gdzie zaznaczam wcześniej był od A do Z czyszczony. Gdzie jest cholerny problem . Śąsiad mówił że trzeba "usunąć , odłączyć ten pieprzony czujnik chyba dymowy .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar durius
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    częstochowskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ASANAK Zobacz post
    Witam mam nowy kocioł Ferroli biopellet 12kw i wyrzuca błąd 02 i wygasza pięć może ktoś wie co to za błąd i co zrobić dodam, że mam rurę wylotową od spalin wyprowadzoną tylko z piwnicy do góry na zewnątrz budynku nie jest wpięta w komin, dzwoniłem do producenta i powiedziano mi że może tak być zamontowane. Niestety serwis dziś i jutro nie pracuje. Dzięki.
    Dzięki że podjąłeś temat ale zero pomocy. Co za cholerne piece. Mówiono mi jeszcze że przewód kominowy za mały , wąski.

  5. #5

    Domyślnie

    Rozwiązałem, niestety nie pamiętam jak,nie jestem pewien , ale chyba musiałem zmniejszyć temperaturę zasilania na piecu ( za mały był "odbiór" ciepła w stosunku do mocy ) i coś z wentylatorem . Niestety więcej nie pamiętam trochę czasu minęło.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar durius
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    częstochowskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ASANAK Zobacz post
    Rozwiązałem, niestety nie pamiętam jak,nie jestem pewien , ale chyba musiałem zmniejszyć temperaturę zasilania na piecu ( za mały był "odbiór" ciepła w stosunku do mocy ) i coś z wentylatorem . Niestety więcej nie pamiętam trochę czasu minęło.
    Popatrz proszę w swoje ustawienia na tym cholernym piecu ( jeżeli go jeszcze masz ) Dzisiaj ta łajza załapała po trzecim razie. Sam wiesz ile to samego prądu żre ( grzałka do 400 W i tak przez 5 min. , gdzie mogłaby się wyłanczać po 3 min.). Niemal codziennie musze byka czyścić , przecież to nie jest normalne. O serwisie można zapomnieć. Nikt nie jest w stanie pomóc. Płomień mam już w 2 max. 3 min , ale grzałka se świeci dalej. Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku.

    ...mnie cały czas wyskakuje Error. 02

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar durius
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    częstochowskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    ...a wentylator spalin ?...czy chodzi o ustawienie V 09 ? U mnie było fabrycznie na 2300 , ktoś mówił żeby ustawić na 1050 , jak miałem na 1200. Może o inne parametry z tym wentylatorem chodzi ? Ja mówie o wartościach V ( P3/menu system/wentylator spalin/V 09...i tu zmiany ). Zauważyłem jeszcze że w wentylatorze jest bardzo dużo popiołu , ale za cholere nie mogę się do niego dostać , srubki sie obrobiły a w dodatku widzę jakąś uszczelkę , nie moge sie do niego dobrać.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety nie odpowiem piec znajduje się w domku letniskowym ok 80km ode mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony