dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1416 z 1421
Pokaż wyniki od 28.301 do 28.320 z 28404
  1. #28301
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Panowie potrzebuje szybkiej pomocy , elektryk tak mi przekładał licznik w domu że uwalił mi sterownik . Potrzebuje na szbko kupić . Mam ecoala v3.5 chyba poprawnie napisałem. Tek do mnie 883408266

  2. #28302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Może z nim nie jest tak źle. Sprawdź bezpieczniki rurkowe i warystor. Jak jest walnięty to go wyłam. Jak coś to dzwoń.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 13-11-2019 o 05:59

  3. #28303

    Domyślnie

    Hej,

    ktoś z forumowiczów zna kogoś kto szuka używanego kotła ? Przywędrował do mnie gaz w ulicy i prawdopodobnie w przyszlym tygodniu będe odłączał swojego RBR'a. A więc RBR 17kW z 2012 roku z eCoalem i ekoenergią - raczej w stanie dobrym opalany przez większość czasu Wesołą. Raz sterownik był w naprawie prawdopodobnie przepięcie w czasie burzy (podczas wakacji) i naprawiony przez producenta, raz zawleczka się zerwała Chciałbym go puścić dalej w całości i pewnie wystawie go na OLX ale zastanawiam się nad jego wartością. Czy w samym kotle jest cos co nie jest "żelastwem" ? - kocioł waży 480 kilo to na samym "złomie" sie troche ustuka wartości.

  4. #28304
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Jaka cena i lokalizacja?
    Fokus 2

  5. #28305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    Jaka cena i lokalizacja?
    Obecne modele to koszt 9-10k w zależności od wersji, celowałbym może w połowę tej kwoty - na alledrogo widze jeden uzywany za 5.9k. Woj śląskie - zasobnik po prawej.

  6. #28306

    Domyślnie

    Cytat Napisał decybel Zobacz post
    Obecne modele to koszt 9-10k w zależności od wersji, celowałbym może w połowę tej kwoty - na alledrogo widze jeden uzywany za 5.9k. Woj śląskie - zasobnik po prawej.
    Trochę dużo jak za kocioł 7 letni, nigdy nie wiadomo czy kolejny sezon przetrzyma tak jak powyższe posty z RBR który po 3 latach padł a, zwłaszcza jak nowy z gwarancją Sztoker+ można kupić za 5kzł.

  7. #28307
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Trochę dużo jak za kocioł 7 letni, nigdy nie wiadomo czy kolejny sezon przetrzyma tak jak powyższe posty z RBR który po 3 latach padł a, zwłaszcza jak nowy z gwarancją Sztoker+ można kupić za 5kzł.
    No właśnie sam się niedawno zastanawiałem ile wołać za taki kocioł, bo w przyszłym roku po sezonie chyba będę się żegnał ze swoim RBR-em ekouniwersal 17kw z produkcją CWU i pojdę w ślady Karoki , mój praktycznie od października 2011r cały czas w ruchu czy lato czy zima temperatura rzadko kiedy poniżej 55*C . co roku przepala ok 2,5 do 3T paliwa róznie raz Eko polski raz ruski raz pelet czasami mieszanka.
    Z jednej strony kolega powyżej ma rację, ale z drugiej strony patrząc to jak widzimy dalej największym zagrożeniem jest rozszczelnienie i tu nie wiadomo którego szybciej trafi czy tego starego dobrze prowadzonego czy tego świerzaka, a pozostałe elementy jak sterownik, napęd motoreduktor, zasobnik, ślimak -wyjmowałem w tym roku wygląda jakby go wczoraj zamontowali itd wszystko odpowienio kosztuje i działa bez zarzutu.

    A tak przy okazji jak już tu jestem pytanie do fachowców Sterownik wyłącza zasilanie pompek przez jakieś przekaźniki czy elektronicznie przez jakieś tyrystory czy coś koło tego bo wymieniłem niedawno pompkę od podłogówki starego grundfosa na elektronikę IBO MAGI 25-40/180 i wszystko fajnie tylko po wyłączeniu przez sterownik pompki na jej wyswietlaczu robi się mała dyskoteka migają elementy wyświetlacza ,i tak myślę że może trzeba jakiegoś filtra bo jeżli rozłącza tylko przewód fazowy to po pozostałych coś sieje jakaś harmoniczna,

  8. #28308
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie były przekaźniki jak wymieniałem włącznik sterownika.
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  9. #28309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Trochę dużo jak za kocioł 7 letni, nigdy nie wiadomo czy kolejny sezon przetrzyma tak jak powyższe posty z RBR który po 3 latach padł a, zwłaszcza jak nowy z gwarancją Sztoker+ można kupić za 5kzł.
    No jak ktoś byłby zainteresowany to go puszcze znacznie taniej bo inaczej pewnie pójdzie na żyletki. Wg mnie troche szkoda go złomować bo dobry piec i nadal działa bez zarzutów. Jak go odepnę i postoi dłużej to się będzie nadawał do niczego. Paliłem raczej suchym węglem - w większości Wesołą przez te lata, do tego większość czasu albo zawór trójdrogowy albo pompa CWU z funkcją mieszającej na ochronę powrotu (chociaż ten model chyba nie wymagał). Ile jeszcze pochodzi to nie wiem ale powinien kilka lat pociągnąć.
    Ostatnio edytowane przez decybel ; 18-11-2019 o 12:24

  10. #28310
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Macher to zapewne nie była wina oryginalnego erbeera wytwórcy z papierkami że po 3 latkach padł a może też są to podróbki co do obi lecą - ale kto to wie
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 05-12-2019 o 22:29 Powód: .

  11. #28311
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ale Benek popłynąłeś

  12. #28312
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    ja już nie pływający wolę zasiadać czasem w kółeczku z bąbelkami a ratownik może mieć kłopoty jak mnie nie przypilnuje
    ja mam piecyk oryginał może mnie przeżyje ale kto wie
    z życia wzięte kupiłem dawno z salonu autko akumulator wytrzymał ponad 9 lat
    nabyłem takiej samej firmy bateria a raczej już w ciągu kolejnych 7 lat dwie wygląd autka jest w idealnym stanie tak sobie myślę mój rbr konkuruje z nim cóż czas pokaże
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 06-12-2019 o 09:03 Powód: .

  13. #28313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Benek nie ma podróbek RBR-K

  14. #28314
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    aż mi się lepiej oddycha w końcu jesteś oświecona góra nad górami tu taj
    co do akumulatorów jest może w inną stronę zmieniają się tylko naklejki ale
    Waga wskaże prawdę nie tylko o akumulatorach a także ....
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 07-12-2019 o 14:37 Powód: .

  15. #28315
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Minertu oświecona górko mam prośbę potrzebuję pomocy od ciebie czy jesteś ją w stanie uczynić tutaj

  16. #28316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ty odemnie potrzebujesz pomocy?

  17. #28317
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    tak ja nie wszechmogący -jutro prześlę ci fajne obrazki i ich tu nakleisz zgadzasz się

  18. #28318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ok tylko nie wiem czy sprosta tak trudne u zadaniu.

  19. #28319
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    dzięki wiedziałem że można liczyć na ciebie w końcu się kiedyś poznali uściskiem dłoni

  20. #28320

    Domyślnie

    Polska język, trudna język.

Strona 1416 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony