dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1413 z 1421
Pokaż wyniki od 28.241 do 28.260 z 28404
  1. #28241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Przy okazji połatania dziury, przetarcia w rurze podajnika zastanawiałem się czy skuwać ten nagar. Po wsadzeniu ślimaka było sporo luzu więć zrezygnowałem, trochę teź, może na wyrost, balem się o ściankę rury w okolicach przetarcia.
    Jasiek, kowal1978 ma o ile dobrze pamiętam kociołek na małej Ekoenergii, nie znam do dzisiaj żadnego przypadku gdzie z "rurze" tego palnika wyleciała dziura.
    Znam może ze 4 przypadki gdzie przez przesadnie oszczędne palenie użytkownicy wypali w tym palniku odlew komory powietrza czy jak ktoś woli wewnętrzny rant korpusu palnika.

  2. #28242

    Domyślnie

    W jakim celu tak Wiesiu kręcisz?
    Nie raz,nie dwa na tym forum wklejalem fotki pękniętych na pół ślimaków ekoenergii, fotki dziur w korpusach. Nie raz i nie dwa pisałem co na to serwis, w skrócie Ci przypomnę, że jak wiarę młody palnik to przy dziurze na zewnątrz uznawali wymianę a przy dziurze w korpusie od strony paleniska w środku kotła zwalali na użytkownika.

    Nie raz i nie dwa pisałem, że końcówka ślimaka wyciera jajo w korpusie...

    To właśnie przez dziury i pękające ślimaki (po części wynikające ze zmian odlewu w czasie) zrezygnowaliśmy z tego na rzecz ewmara. Tu liczyłem, że będzie lepiej ze względu na tuleję łożyskujące końcówki ślimaka a czas pokazał,że wyszło podobnie tj z deszczu pod rynnę.

    Odpukujac od ok.2014 jak zmieniliśmy na Batory święty spokój ani jednej reklamacji na odlew, ani jednej dziury ani jednego uszkodzonego ślimaka. Wy w tym czasie kombinowaliscie z najtańszym niepowtarzalnym i kiepskim odlewem marki zeliwny, pewnie się jeszcze czkawką odbija przez ich upadek.

    Były z tym palnikiem problemy, może nie gigantyczne,ale występowały.

  3. #28243

    Domyślnie

    Potwierdzam, bo u mnie tak właśnie jest. Oprócz dziury w okolicy wentylatora, jajo w otworze prowadzacym. Zgrzyta, piszczy itd. Palnik Termotecha, chyba klon ekoenergii.

  4. #28244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jarek ja już nie mam żadnego celu żeby z czymś kręcić, mam to wszystko wiesz gdzie? Jak pisałem tak jest, ja na Ekoenergię złego słowa nie powiem i co wiem to piszę. Zapierdzielają po kilka lat przewalając tony węgla i jak im jakiś "chytrus" nie pomoże to nic się im nie dzieje. Sprzedałem z Ekoenergią bez przechwałek pewnie ze 350 może 400 kotłów to też trochę wiem jak to wygląda.
    Jasiek chyba to się przez płot to Termotech czy Ekoenergia? może ktoś napisać że Batory to też klon Ekoenergii i tak pisali tutaj też niektórzy. Po co?

  5. #28245

    Domyślnie

    W dużej części tak jest, tj chodzi i przewala dużo węgla. To nie są palniki na obecne standardy, wiadomo do czego były robione.

    Co do akcji róznych. Gdzieś tam w necie sugerujesz wymianę simeringu, gdzie widać że to zwykła woda z syfem która się zbiera w kołnierzu motoreduktora ekoenergii, późnego appmd czy też batorego. To bardzo typowe i częste, nie ma potrzeby ani zmiany simeringu ani dolewania oleju, dziwic się można, że skoro masz tak ogromny kontakt z liczba palników sugerujesz takie akcje. Nieważne

    Awarie:
    Każdy może poszukać w wyszukiwarce forum, zdjęć było, w ekoenergii pękały ślimaki i była to wina nieprzemyślanych zmian form odlewu.

    Awaria którą zganiasz na użytkowników z pękaniem frontu rantu palnika może tu winy użytkownika jest 1 na 50,
    przypominam Ci,że reklamowaliście tutaj sterownik automatyczny bez nastaw z dobranym softem do palnika żeliwnego. Tylko bardziej oblatani zmieniają na grupowe a szpece na dwustan

    Awaria o której wspominasz to wynik błędu konstrukcji palnika w połaczeniu z dłuższa pracą na niższych mocach. Jak były zaklejane otwory antyspalinowego, to po czasie to znika a na niskich mocach słabo tłoczone powietrze ma łatwiej przejść przez otwory jak mały palec po ślimaku jak po ciasnych szczelinach czy też otworkach głowicy spalania. Idzie to powietrze leniwie po ślimaku do komory i liże ten rant, który pęka. Drugi powód dla którego pęka ten front jest taki,że często polecamy dokładne wklejanie głowicy, jak ktoś ją smaruje też po dole i akurat pęknie czy wypadnie szczelinka tego uszczelniacza od czoła to robi się dysza i zamiast chłodzić wszystko na około upala....
    Głownym winowajcą kłopotów jest wadliwie wykonane powietrze antyspalinowe zarówno w kwestii pękającego ślimaka jak też wykruszającego się rantu.


    Idąc dalej otwory które wypadają w korpusach czy to ekoenergii, czy ewmara czy też palników marki żeliwny czy elgomnaxu itp to kwestia pasowania (dokładnośc odlewu i jego składanie) i pracy ślimaka w połączeniu z grubością ścianek korpusu oraz wadą odlewu , w tym miejscu gdzies się trafia niedomieszana większa ilość piasku i wyleci mniejsza czy większa dziura. Jedynym palnikiem a korzystałem z wszystkich wersji odlewu ekoenergia oraz 3ewolucji ewmara i od lat paru batory, to tylko w batorym od bodajże 2014r nigdy mi się nie zdarzyło aby wyleciała dziura w korpusie. W ani jednym palniku.


    Co do jakości palników
    Na tle elgomaxu, nie istniejącej już marki żeliwny z której tu korzystałeś, ewmaru, termotechu, technixa, komsteru, ekoenergii, batorego i o kim jeszcze zapomniałem...
    Moim zdaniem dobre są tylko dwa, drugie miejsce na podium mimo kłopotów ekoenergia (lekka modyfikacja i to dobry palnik) a pierwsze bezapelacyjnie jakościowo zgarnia batory. Reszta jest taka sobie z czasami dobrymi rozwiązaniami, które sa lepsze od tego w ekoenergii czy batorym, ale całościowo jest nieco gorzej (mam tu na myśli poprawione nowe ewmary z podparciem i łożyskowaniem końcówki ślimaka, dzięki czemu unika się wycierania jaja)

    Ogólnie zgadzam się że ekoenergia jest dobra a najlepszy jest batory ale za skarby nie zgodze się z Tobą,że wina jest tylko po stronie użytkowników
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #28246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie wiem do czego, kogo ten cały elaborat i dlaczego akurat tutaj. Możesz się oczywiście z czymś zgadzać czy nie podobnie jak ja a w sumie napisałeś to samo co ja że najmniej problematyczny jest batory a druga dla mnie to ekoenergia. I można w jednym zdaniu.

    A co do reklam to ja reklamowałem i reklamuję tylko jeden sterownik, Ty zaś co roku co innego, taki bez nastaw też reklamowałeś.
    Co roku inny palnik i inny sterownik jest najlepszy, to mój jest lepszy bo od lat ten sam

    Co do zdjęcia na fejsie tej przekładni to gratuluję oka, ja chyba już ślepnę na starość i po zdjęciu nie mogę stwierdzić czy to olej czy woda czy smar. Co złego widzisz w tym co napisałem tam gościowi? że jak wyciek oleju to ma dolać oleju a jak wyciekał to logiczne że nie bez powodu bo musiał wyciec przez uszczelniacz czyli wypadałoby ten simering wymienić, chyba że zaraz któryś z polujących tam poleci mu na swojej stronie zakup nowego motoreduktora?
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 25-10-2019 o 10:41

  7. #28247

    Domyślnie

    Wytłumaczę Ci dlaczego tutaj, bo zacząłes za plecami rąbać tyłki

    Jeden powiadasz? I nigdy nie polecałes i nie sprzedawałes sterowników PROND?

    a w RBR nie było zmian palników i nie zmianiało sie to z ekoenergii do batorego i póxniej nie piałeś z zachwytu na okrągłym marki żeliwny a później przeskok ponownie na batory.
    Przebadany pelletowy też w magiczny sposób z palnika Kipi przeskoczył na Venmę

    trochę sie ogarnij, bo na chamstwie daleko nie zajedziesz
    Nie wiem do kogo dokładnie adresowałes swoje wylewy czy do Kamila czy Darka czy też do mnie, ale miałbyś na tyle przyzwoitości aby to zrobić bezpośrednio.

    Tyle komentarza.

    Koledze Gmaj pomogłem ja z batorym, tak abys wiedział zanim kolejne pomyje tu czy gdzie indziej wylejesz

    ************************************************** ******************
    To,że palniki ekoenergia czy ewmar czy ostatnio batory pracuja i dobrze chodzą parę lat, to jest zasługa tego co nauczyłes się tu na forum, jest zasługa Twojej wczesniejszej pracy i pomocy, to także zasługa Minertu, moja, praca Darka M. czy Gmaj, czy Mikołaja czy wielu innych osób.
    Dzięki nam wszystkim, podpowiedziom jak poprawić spalanie, na co uważać przy palniku, jak konserwować. Dzięki temu wszyscy użytkownicy cieszą się dłużej tymi palnikami.

    ************************************************** *****************
    Norma 303-5:2012 wymusza aby stosowane paliwa teoretycznie były >28MJ, wiesz dobrze,że takich na naszym rynku czystych to są dwa Bobrek i Wesoła i tyle.
    Przez zmiany w normie oraz przez uszczelnienie rynku paliw sam widzisz ile trzeba robić przy sprzedaży węgla. Widzisz ile mieszanek pod różnymi nazwami także rosyjskich pojawiło się przez to na rynku.

    Palnik żeliwny obojętnie jaki, także ten najlepszy z paliwami o wyższym RI i kaloryczności >28MJ radzi sobie słabiej, wynika to z uzytego materiału, jego nagrzewania, odgazowywania itd. Wiesz jakie paliwa spala dobrze, nie muszę Ci tego przypominać. W świetle nowych wymogów potrzebne sa palniki do tych wymogów dostosowane.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 25-10-2019 o 12:10
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #28248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post

    Nie pajacuj, trochę sie ogarnij, bo na chamstwie daleko nie zajedziesz
    I vice versa. Wiem że znowu psuję Wam interes ale nie lubię właśnie chamstwa, jakiś dorad, porad ale w rzeczywistości żeby kosić ludzi. Na forach już nie idzie zaszaleć to przyszedł czas na fejsa.

  9. #28249

    Domyślnie

    Zachowałeś się jak zwykły cham mając za uszami numery które próbujesz przypisywać innym. W dodatku zabrakło Ci przyzwoitości takiej, aby powiedzieć to bezpośrednio masz problem do Kamila, nie pasuje Ci jego test paliw, nie pasuje Ci,że pokazuje na żywo emisje takiego czy innego paliwa, to powiedz mu to w twarz, jak masz taki sam problem do testującego groszki Darka, to też miej na tyle przyzwoitości aby powiedzieć to w twarz.

    Wylałeś po świńsku wiadro pomyj opisując idealnie swoje wcześniejsze zachowanie.

    Kamil nie pracuje ani ze mna ani dla mnie. Tak jak Ty pracujesz głównie na konto Instalco tak on oprócz testów opałów, które robi od x czasu jest serwisantem i pracownikiem innej firmy, pracuje na jej konto.

    Darek który prowadzi podobna grupę, założył ją dla kotłów Defro i sterowników Tech, kupił sobie ten inny sterownik i jest z niego zadowolony, pali na normalnym palniku.

    Twoi klienci, użytkownicy rbr podrzucili linka kiwając głową. Powiem Ci,że smutne to i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 25-10-2019 o 12:32

  10. #28250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wiem który i skąd a jeszcze tylko dlatego że coś źle zrozumiał. A tak w ogóle co mnie to obchodzi i dlaczego swoje żale tutaj wylewasz?
    Przychodzisz z fejsbuka tutaj smędzić, dlaczego tutaj a nie na fejsbuku?
    Ja z nikim ślubu nie brałem poza swoją żoną, ani z Tobą ani z Instalco ani innym producentem. Co tu kogo obchodzą jakieś Kamile czy Darki, ludzie nie wiedzą o czym piszesz, ogarnij się chłopie.

  11. #28251

    Domyślnie

    Nie atakuj gmaj, bo to nie on mi powiedział, jak chcesz jakies skróty robić. Pisz konkretnie i atakuj konkretne osoby dając im szanse na odpowiedź.

    Odpisuje tu, bo taki jesteś. Zapisałes się tam do grupy a tyłki zrąbałeś wszystkim na esterownik, nie mam i nigdy nie miałem tam konta podobnie jak pewnie żadna z osób atakowanych z grupy.

    Jak chcesz rzucać na kogoś błotem, to miej tyle odwagi i przyzwoitości, aby kierować to bezpośrednio do danej osoby w miejscu, gdzie ma szansę się obronić i coś odpowiedzieć czy też wytłumaczyć jak się odezwiesz normalnie.

    Kamil tu chyba tez konta nie ma, więc powiem tak, on te testy węgli robi pare lat, a samym węglem może dwa miesiące handluje, co zreszta można sprawdzić. Wybrał sobie takie, które uważa za dobre czy godne polecenia. Ma tego więcej, więc Ty jako stary handlarz węglem dobrze wiesz,że jakość opału nie jest taka sama i się zmienia. Tak było kiedyś z wesołą, ekoretem, jaret plusem itd. Więc prędzej czy póxniej oberwie mu się od kogoś w kwestii paliw, które oferuje. Nie można mu jednak odmówić tego,że wszystkie te paliwa wcześniej sprawdza i testuje.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 25-10-2019 o 13:19
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #28252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A czy coś nie tak napisałem? że kolejną hurtownię otwarliście na fejsbuku tym razem?
    Chłopie gościu który sprzedaje węgiel z wysyłką na cały kraj tworzy grupe na fejsbuku, robi testy, sresty itp dla Ciebie jest wiarygodny? co chwila link do strony itp, do niego przykeja się kilku producentów kotłów, to jeden słuszny palnik i sterownik. Wziąłem od Ciebie choć jeden kocioł na tej rurce? nie. przecież Ci powiedziałem że nigdy tego palnika nikomu nie zaproponuję to o czym piszesz że nie w oczy Ci powiedziałem? n może nie w oczy a przez telefon. Czy to ja robię filmik jak się rozniera tą rurkę na części i wymienia uszczelki a podczas tego filmiku kilka razy szkaluje palniki żeliwne ile to niby roboty jest z uszczelnieniem dyszy w żeliwniaku? ja?
    W nosie mam już że sobie to tu piszesz ale jak chcesz to ja mogę też sobie łazić za Tobą wszędzie i sobie smędzić?
    A dlaczego o gmaju piszesz, gdzie go atakuję? jak już to on wczoraj do mnie miał bo chyba czegoś nie doczytał, a z resztą...........
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 25-10-2019 o 14:15

  13. #28253

    Domyślnie

    Gooowno to był ten palnik marki zeliwny, większego bubla z modeli żeliwnych nie znajdziesz.

    Ten palnik sv on rozebrał kręcąc sobie filmik aby pokazać, że nie trzeba go nigdzie zaklejać,bo fabrycznie zastosowano gotowe uszczelnienia.

    Ten palnik pod względem emisji oraz aktualnych wymogów bije wszystkie retorty, w tym także ten dobry żeliwny na głowę. Jakby doszło do tego, że w domu z analizatorem sprawdzą kiedyś emisje, to wszystkie palniki retortowe tj fajki, żeliwne które lubisz, ale też ardeo które sam stosuje nie przejdą tego badania. Ten palnik jako jedyny zmieści się z emisjami w widełkach przewidzianych normą.

    Ekoenergia czy Batory do wyczyszczenia wymaga odklejenia paleniska i ponownego wklejenia co jest dość proste i po ostudzeniu paleniska nie trwa długo.
    Równie szybko albo szybciej czyści się komorę powietrzną SVki i można to zrobić podczas pracy palnika co możesz zobaczyć na moim filmie i stronie firmowej, tyle, że aby nie było tak różowo trzeba to zrobić częściej, ja uważam, że co spalenie 1,5 do 2ton a producent sugeruje oczyszczenie co 3miesiace. To jest najsłabszy punkt tego palnika.

    Co do jego zmian, pierwszy model to się nawet zgodzę, że może przyjąć krytykę, to w świetle 5ej klasy taki pierwszy, niedoskonały brucery.

    Aktualny model to taka już dobra wersja ekoenergii a mam nadzieję, że po drobnej korekcji mocowania dmuchawy będę mógł porównać do Batorego.

    Soft Sppv2 Boleckiego nad którym pracowałem pod ten palnik został przeniesiony na nowy model sterownika Argos PID Plus kolorowy, który zaprojektował Bolecki, więc to nie jest tak jak zarzucasz, że inny sterownik. To co Kamil pokazuje na filmach o starszym Argos PID 2x16 znaków to soft Włodka z cobra czy ognik więc też żadne odkrywanie Ameryki poza dopasowaniem pracy pod zestaw.

    Nie ma ani jednego idealnego palnika, każdy ma jakieś zalety i wady.

    Uważam, że nie musiałeś nikogo szkalować i oskarżać i na bank nie w miejscu, gdzie nikt z atakowanych normalnie nie zagląda.

  14. #28254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A kogo to tutaj obchodzi co dzisiaj tu napisałeś?
    Ja wiem że tylko winni się tłumaczą.
    Cała ta grupa to jedna ściema, reklama i handel, ciekawe czym ludzi będziecie za rok chcieli bałamucić.
    Widzę ze dalej chcesz to ciągnąć?

  15. #28255

    Domyślnie

    Karoka, jest mi obojetne czy Termotech to klon Ekoenergii. Podobne rozwiązanie i podobne usterki. To pol biedy ale Termotech nie ma już części zamiennych do tego i trzeba bawić się w łatanine lub wywalic 2 tysiące na nowy palnik. I to się nadaje do prasy.

  16. #28256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ekoenergie mógłbym złożyć w tej chwili do kupy, Burnery pewnie ze dwa leżą w kawałkach na półce, do Pancerpola muszę na sezon domówić ślimaki i rurę bo chyba tylko kolano żeliwne zostało. Przekładnie na każdą kieszeń, pewnie ze 3 może 4 kompletne leżą, od BHFa, Transtecno po Norda.
    Wniosek z tego wyciągam taki że nie warto pakować się w internetowe hity jednego sezonu, za długo siedzę na forach żeby nie widzieć jak i przez kogo te jednosezonowe hity są tworzone.

  17. #28257

    Domyślnie

    I tak być powinno, a nie, ze producent Termotech proponuje mi wymiane całości, czyli palnika, rury ślimaka( bo to jedna całość) i samego ślimaka. Moze tylko napęd dałoby się wykorzystać. Zupełnie inny palnik, pewnie z podobnymi niedoróbkami, ale mocowania inne, pod kosz pewnie tez trzeba by robić przejście.

  18. #28258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cześć
    Panowie ja trochę z innej beczki, takiego problema mam małego . Czujnik temperatury CWU od kilku dni wskazuje -14stopni, zakres kalibracji programowo to max o 30stopni. Wystarczy kupić nowy czujnik, czy to problem sterownika? Problem ten pojawił się przy zmianie trybu z LATO na ZIMA.
    Pozdrawiam

  19. #28259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Cześć
    Panowie ja trochę z innej beczki, takiego problema mam małego . Czujnik temperatury CWU od kilku dni wskazuje -14stopni, zakres kalibracji programowo to max o 30stopni. Wystarczy kupić nowy czujnik, czy to problem sterownika? Problem ten pojawił się przy zmianie trybu z LATO na ZIMA.
    Pozdrawiam
    a przewody masz dobrze wpięte w sterownik i w czujnik, nie upalił się któryś?
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  20. #28260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czy lato czy zima to nie ma wpływu na wskazania czujnika, prosto możesz sprawdzić czy wina stera czy ślak trafił czujnik Odepnij w sterowniku czujnik CWU i podłącz pod te śrubki inny czujnik, obojętnie który byle nie spalin ( ten jest inny PT100 ), możesz podpiąć nawet zewnętrzny czy wewnętrzny jeśli masz luzem, zobaczysz co pokaże i będziesz wiedział gdzie jest problem.

Strona 1413 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony