dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1418 z 1421
Pokaż wyniki od 28.341 do 28.360 z 28404
  1. #28341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie ma za co dziękować bo pewnie zaraz wyskoczy jakiś filip z konopi i napisze że karoka pierdoły pisze że on pali i jest zadowolony
    Palić oczywiście można ale ile się tego spali to już inna bajka, Varmem też palili ale kilku zasobniki też spaliło
    Jarać panie Zbyszku ile "sił" mu wystarczy a jak się rabarbar skończy to myśleć o jakimś bardziej cywilizowanym sposobie ogrzewania tym bardziej jak pamiętam to chyba nowy dom pan budował?

  2. #28342
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bynio2
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Małastów
    Kod pocztowy
    38-307
    Posty
    39

    Domyślnie pelet

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie ma za co dziękować bo pewnie zaraz wyskoczy jakiś filip z konopi i napisze że karoka pierdoły pisze że on pali i jest zadowolony
    Palić oczywiście można ale ile się tego spali to już inna bajka, Varmem też palili ale kilku zasobniki też spaliło
    Jarać panie Zbyszku ile "sił" mu wystarczy a jak się rabarbar skończy to myśleć o jakimś bardziej cywilizowanym sposobie ogrzewania tym bardziej jak pamiętam to chyba nowy dom pan budował?
    Zgadza się Panie Wieśku. Trzeba dążyć do bardziej cywilizowanych metod ogrzewania. Staramy się o gaz w naszej małej wiosce. To już będzie jakiś postęp
    tym bardziej że człowiek nie młodnieje i niedługo te 25 kg to mnie w ziemie wgniecie
    Solary już mam teraz fotowoltaika i może jak gazu nie będzie to coś na energię się zapoda
    To prawda nowy dom zbudowałem i w pięknych okolicach Beskidu niskiego sobię szczęśliwie 8lat pomieszkuję
    Pozdrawiam.

  3. #28343

    Domyślnie

    Cytat Napisał bynio2 Zobacz post
    Zgadza się Panie Wieśku. Trzeba dążyć do bardziej cywilizowanych metod ogrzewania. Staramy się o gaz w naszej małej wiosce. To już będzie jakiś postęp
    tym bardziej że człowiek nie młodnieje i niedługo te 25 kg to mnie w ziemie wgniecie
    Solary już mam teraz fotowoltaika i może jak gazu nie będzie to coś na energię się zapoda
    To prawda nowy dom zbudowałem i w pięknych okolicach Beskidu niskiego sobię szczęśliwie 8lat pomieszkuję
    Pozdrawiam.
    Pewnie w elektrykę pójdę ale stary rbr jeszcze ma się dobrze (•‿•)

  4. #28344
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    mój RBR Ekouniwersal 17KW został wypędzony z kotłowi przez pompę ciepła. Zostało mi trochę gratów do niego, może komuś się przydadzą?
    Zasobnik, dmuchawa, reduktor, silnik, ślimak. Sterownik już się sprzedał. Leży i się marnuje a wyrzucić szkoda.
    Palnik raczej nie nadaje się do sprzedaży, jest nadpalony z jednej strony.
    https://www.olx.pl/oferta/palnik-eko...8-IDEMHCw.html
    https://www.olx.pl/oferta/zasobnik-n...8-IDEMIyW.html

  5. #28345
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miuzziker

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    89

    Domyślnie

    Czy ktoś palił w kotle rbr pelletem? Jak się sprawuje. Nie cofa żaru? Jakie macie zużycie pelletu na sezon?

  6. #28346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Bez systemu strażak odradzam. Mam klienta w Krakowie, który pali ale tylko w sezonie zimowym.

  7. #28347
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miuzziker

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    89

    Domyślnie

    Nie miał żadnych problemów przez zimę? Też myślę na paleniem zimą

  8. #28348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ogólnie nie. Osobiście nie polecam. Jemu zrobiła się kiedyś cofka i zapaliło w zbiorniku ale był to okres ciepły i wietrzny. Od tego czasu pali tylko zimą.

  9. #28349
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    2 sprawy z RBR 12kW z 2014 roku,
    1' jak sprawdzić czujnik spalin? pokazywał ujemne, a teraz Błąd pokazuje (piec wyłączony). Od strony sterownika (W puszce) przewody zarobione miedzią, brak śladów korozji. Jeśli wymienić to na jaki?
    EDIT: już sobie znalazłem: https://sklep.esterownik.pl/produkt/40
    2' na wyświetlaczu mam same jasne kwadraty, co się mogło wydarzyć?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyswietlacz.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	447253
    czeka mnie wymiana? Da się to dokupić?
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 17-08-2020 o 20:55
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  10. #28350
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Na początek wyjmij kartę SD i włącz, jak nie pomoże to moduł Ethernet. Jak nie pomoże to płyta do wymiany. Pewnie po burzy dostała strzała skoro czujnik spalin do wymiany.

  11. #28351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moduł etherentowy działa, mam dostęp i z telefonu i z internetu.
    Archiwalne wykresy mam tylko z 2 miesięcy, potem historia znikła. także kartę SD sprawdzę dziś.

    EDIT:
    bez karty na wyświetalczu to samo.
    Włożyłem kartę spowrotem.
    pompy, podajnik i dmuchawa chodzą,
    reszta czujników też śmiga, więc chyba padł ten panel.

    macie takie panele na zbyciu?
    a czujnik T100 do saplin macie? czy nie zawracać Wam głowy i lepiej zamawiać na ecoal?
    dojdzie jeszcze wysyłka na Mazowsze.
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 18-08-2020 o 18:01
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  12. #28352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam wszystkie "bebechy" do starych i nowych wersji eCoala, rzadko zaglądam teraz na fora także lepiej dzwonić, numer się nie zmienił

  13. #28353
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Scorpionek2211

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-160
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Wiem że trochę późno...ale właśnie stałem się posiadaczem używanego rbr 12kw z 2016r.
    A tym samym dołączyłem do szczęśliwych użytkowników tego kotła.
    Czytałem trochę forum...ale niestety nie jestem w stanie przeczytać prawie 1500 stron.
    Jeśli mogę prosić o poradę. Czeka mnie instalacja, której muszę dokonać samemu.
    Mam na górze 4 mufy: 2 x bodajże 5/4, 1 x 3/4 i 1 x 1/2. Do czego one służą.
    Mam instrukcję...ale niestety producent chyba się troszeczkę pomylił...bo jest tam kocioł ale tylko z 1 zasilaniem.
    Może ktoś by podesłał jakąś aktualniejszą instrukcję...albo zdjęcia instalacji, żeby było wiadome co do czego.
    Poza tym widziałem post jak ktoś udostępnił zdjęcie rusztu awaryjnego. Niestety ja nie widzę tego zdjęcia...stąd kolejna prośba...gdyby jakiś łaskawy forumowicz zamieścił jeszcze raz taką fotkę.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

  14. #28354

    Domyślnie

    Kocioł u producenta można było sobie zamówić w dowolnej konfiguracji i z dowolną ilością wyjść, możliwe że 2 najgrubsze wyjścia to 2 obiegi CO, trochę cieńsze to CWU, a najcieńsze to zawór DBV do zabezpieczenia pracy w układzie zamkniętym.

  15. #28355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie
    Zakupiłem ekogroszek ale o małej ziarnostości. Jak sądzicie będzie go ubywało więcej noż o normalnej grubości??
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  16. #28356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Kocioł RBR 17kW niedawno został wpięty w bufor ciepła, zależy mi na tym aby załadować ten bufor do max 80 st, jak ustawić piec, aby go "szybko" załadował i sie odstawił, obecnie mam wrażenie, że sobie powoli grzeje.

    https://esterownik.pl/device/2991
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  17. #28357
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    P_79

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    39-321
    Posty
    59

    Domyślnie Komora powietrzna rbr 11kw

    Witam wszystkich

    Mam prośbę czy ktoś mi może podać linka do sklepu z komorą powietrzną do mojego pieca palnik ekoenergia???
    jak widać poniżej wyleciała dziura...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik2.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	451284

  18. #28358

    Domyślnie

    Ile lat ma palnik ,u mnie to samo, podeslij link jak zamówisz , ja na okres świąt dorazna naprawa ale pasuje to wymienić .Dodatkowo pojawił śie problem ze spalanim nie dopala węgla tylko przerzuca . Nie wiem co mu się stało było ok a teraz w pracy auto wydaję mi sie że zbyt czesto podaje a za słabo dmucha.

  19. #28359
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    mam problem żeby podłączyć eCoal do domowej sieci.
    Na sterowniku ustawiłem adres IP, maskę. bramę .

    Jak chce połączyć się z komputera sieci lokalnej w domu to prosi o login i hasło a następnie wyskakuje błąd:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ecoal.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	451571
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #28360

    Domyślnie

    Witam Szanowne Towarzystwo,
    Wiem, ze to nie do końca ten wątek ale...
    Mam na zbyciu sprawny palnik Batory z kotła RBR Ekouniwersal 12kW, kompletny (z dmuchawą, motoreduktorem i zasobnikiem na 150-160kg ekogroszku), stan bardzo dobry.
    Pierwsze uruchomienie listopad 2015, wtedy wygrzewał posadzkę. Później postał pół roku i w sezonie 2016 ruszył już pełna parą, nie był wygaszany ani razu do teraz.
    Palnik wyposażony w elektroniczną zawleczkę, u mnie chyba ani razu nie musiała zadziałać, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo.
    Do tego mam jeszcze zawór DBV.
    Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam na priv.

Strona 1418 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony