dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1420 z 1421
Pokaż wyniki od 28.381 do 28.400 z 28404
  1. #28381
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    contario

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnówek
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie no, nie wierzę własnym oczom. Serio ktoś w obecnych czasach chce jeszcze zmieniać wungiel na wungiel? Boooorze.
    Nie pisałem swojego pytania do jakichś tam malkontentów czy innych fanatyków Twojego samouwielbienia. Jak nic nie wiesz na temat to nie pisz !!!

  2. #28382

    Domyślnie

    Cytat Napisał contario Zobacz post
    Nie pisałem swojego pytania do jakichś tam malkontentów czy innych fanatyków Twojego samouwielbienia. Jak nic nie wiesz na temat to nie pisz !!!
    Napisałem wcześniej, że kocioł rozciekł się po 2 latach. Napisałem na forum, to połatali w ramach gwarancji, tylko po tym, że napisałem w tym wątku. Generalnie, to nie chcieli nawet dyskutować. W zeszłym roku ponownie się rozciekł, a minęło 5 lat i po gwarancji.
    Skoro uważasz, że wydatek ponad 10tys na taki kocioł jest ok, Twoja sprawa.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-03-2022 o 22:04
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #28383
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    contario

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnówek
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja tylko zapytałem o poprawny (faktyczny) adres strony internetowej producenta tego kotła, a tu wszyscy na tak proste pytanie zamilkli i piszą nie na temat. !

    Przedzwonię jutro do tej firmy Instalco i się dowiem jaki mają adres strony internetowej i czy dalej działają czy też zakończyli już produkcję kotła i robią co innego - uff

  4. #28384

    Domyślnie

    Cytat Napisał contario Zobacz post
    Mnie też czeka zmiana starego kotła na V klasę i wybór padł na kociołek RBR K 15 kw . Na razie zapoznaję się z informacjami na jego temat no i mam nadzieję, że do 5 lat mi nie przerdzewieje, ani się nie rozcieknie.
    Z retortą powiadasz a dla czego nie z palnikiem SV200 TECHNIX.

  5. #28385
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    contario

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnówek
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Z retortą powiadasz a dla czego nie z palnikiem SV200 TECHNIX.
    Przyzwyczaiłem się do zwykłej retorty i dobrze mi się groszki na niej palą - tak, że tu zmian nie będę robił. Dalej będzie to palnik typu retorta.

  6. #28386

    Domyślnie

    Cytat Napisał contario Zobacz post
    Dalej będzie to palnik typu retorta.
    No a dlaczego akurat RBR K - patrzyłem go kiedyś i w przedbiegach odpadł - są też retorty w których korona palnika się w prawo/lewo obraca - takie coś jest chyba zdecydowanie lepsze od korony na stałe osadzonej.

  7. #28387

    Domyślnie

    Skoro od patrzenia u ciebie odpadł to co robisz na wątku który jest dla tego kotła? Patrzenie to nie opinia, posty użytkowników dają właściwy osąd tak że nie widzę abyś coś wiedział o tym kotle. Najlepiej od razu sypać reklamą tego co tam w sobie dusisz a nie owijać w bawełnę.
    Nie zapominaj o tym że to wątek o RBR Ekouniwersal czyli o kotle w którym paliłem 10 lat spalając po 6 - 6,5 T grochu.

  8. #28388

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Witam,nie mogę się od tygodnia doprosić informacji od sprzedającego kocioł.Kupilem rbr 12 kw jakies 10-11 lat temu.Pozniej zmienił kocioł nazwę na 11 kw.Z gminy przyszło mi jakiej klasy jest kocioł.I tu sprzedawca zapytany unika odpowiedzi.Czy ten kocioł wogóle ma świadectwo jakiejś klasy ?
    Na takie pytania odpowiadałem że pozaklasowy i to wystarczyło.

  9. #28389

    Domyślnie

    Dzień dobry, muszę przeprowadzić mały serwis w moim Rbr 17 kw ponieważ dymi się w miejscu połączenia podajnika z piecem, a nie wiem jak to w środku wygląda, potrzebny będzie sznur uszczelniający, czy wystarczy tylko uszczelniacz do kominków? A może jest gdzieś w sieci jakaś instrukcja, której ja nie mogę znaleźć

  10. #28390

    Domyślnie

    Wystarczy uszczelniacz kominkowy

  11. #28391

  12. #28392

    Domyślnie

    Od 2016 roku użytkuję kocioł wyprodukowany przez Instalco Łaszczów.
    Pod koniec ubiegłego sezonu w dość krótkich odstępach czasu kilka razy zerwało mi zawleczkę (pierwszy raz w historii).
    Wczoraj odpaliłem kocioł i po kilku godzinach powtórka sytuacji.
    Gdyby nie pozostałość opału z roku 2021 byłbym bardzo niespokojny czy to nie coś z silnikiem czy motoreduktorem. Na szczęście tego samego groszku już więcej nie mam (zasypałem ostatnie 100 kg), ale podpowiedzcie proszę na co zwrócić uwagę zanim zaczną się mrozy. Oryginalną zawleczkę zastępowałem śrubami z reguły klasy 5.8, z pełnym gwintem, bo takie miałem pod ręką. Teraz spróbuję się zaopatrzyć w 8.8. Tchę się boję czy to nie problem z czymś innym niż z samym opałem, ale po wyjęciu ślimaka nic tam raczej niepokojącego nie widać.
    Ostatnio edytowane przez flush ; 24-09-2022 o 09:53

  13. #28393

    Domyślnie

    Śruba 8.8 i tyle. Możesz zdemontować ślimak i sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś drewienka które może blokować. Może tam być jakaś zgorzel przyklejona do palnika która trochę blokuje wysuwanie węgla. Swoją drogą ja zawsze robiłem przegląd palnika przed sezonem czyli całkowite czyszczenie.
    Lekko ponad rok już nie palę i nie mam węgla, weszła pompa.

  14. #28394

    Domyślnie

    @flush sprawdź gniazdo ślimaka - jak jest jajo to będzie zrywać zawleczki
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  15. #28395

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem. U mnie RBR 11/12KW od 9 sezonów(pracuje ciągle bez wygaszania) i na sam piec złego słowa nie powiem. W sterowniku jednak 3 razy padła mi karta sieciowa. Raz przyjechała ekipa wymienić, potem już sam sobie kupowałem i wymieniałem.
    Ślimak praktycznie jak nowy jak go wyciągałem rok temu z ciekawości. Nic nie smaruje, koronę i dmuchawę raz zdjąłem jednak za wiele tam nic nie było. Już miałem zakładać pompę ciepła, jednak udało się kupić 5ton ekogroszku po 830zł na PGG to się jeszcze dwa sezony opędzi jak piec da rade.

    Taka moja mała opina. Pozdrawiam.
    Praca wrze ^^

  16. #28396
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Po tylu latach, wreszcie doczekałem się cen węgla sprawiających, że palenie przestało być opłacalne.
    Pozostaje mi już tylko pozbyć się złomu z kotłowni.
    Czy orientujecie się czy byliby jeszcze chętni na podzespoły typu palnik, motoreduktor lub zasobnik, czy to już lepiej zapakować na pakę i wywieźć całość na złom lub zostawić w kotłowni na ryzyko kolejnych zapomóg?

  17. #28397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam, mam problem z moim kotłem RBR. Ostatnio bardzo często zrywa mi zawleczkę. Problem zaczął się od momentu kiedy zacząłem palić ekogroszkiem z PGG a konkretnie Karlikiem. Praktycznie codziennie muszę zakładać nową zawleczkę. Co może być problemem? Może to być wina miału który osadza się w kanale podawczym i blokuje ślimak? Może problemem być granulacja? Sam już nie wiem czego się łapać. Może ktoś miał podobny problem. Dziękuję wszystkim za pomoc.
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/4242/
    Dom z 1960r.
    100m.kw podłogówki, 60 m.kw grzejniki. Dach wełna 21cm 0,034lambda. Ściany 10cm styropian.

  18. #28398
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    Dzień dobry,

    Po tylu latach, wreszcie doczekałem się cen węgla sprawiających, że palenie przestało być opłacalne.
    Pozostaje mi już tylko pozbyć się złomu z kotłowni.
    Czy orientujecie się czy byliby jeszcze chętni na podzespoły typu palnik, motoreduktor lub zasobnik, czy to już lepiej zapakować na pakę i wywieźć całość na złom lub zostawić w kotłowni na ryzyko kolejnych zapomóg?
    Witam,
    jestem zainteresowany palnikiem i podajnikiem!

    Mam pytanie chciałem ściągnąć koronę i uszczelnić ponownie ale tak wklejona że nie da rady. Od spodu przez drewienko nawalam młotkiem i nic.
    Podważać też próbowałem od strony podajnika ale nie ma podejścia dobrego!
    Cały czas dobrze się paliło a teraz tylko od strony podajnika jest żar a od drugiej czarno i niedopały.

    Czy ktoś ma RBR 5 klasy i może zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej??
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #28399
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Napisałem wcześniej, że kocioł rozciekł się po 2 latach. Napisałem na forum, to połatali w ramach gwarancji, tylko po tym, że napisałem w tym wątku. Generalnie, to nie chcieli nawet dyskutować. W zeszłym roku ponownie się rozciekł, a minęło 5 lat i po gwarancji.
    Skoro uważasz, że wydatek ponad 10tys na taki kocioł jest ok, Twoja sprawa.
    Gdzie ma słaby punk, gdzie nastąpił wyciek?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #28400

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Gdzie ma słaby punk, gdzie nastąpił wyciek?
    Rozciekl się.
    Nie będę się rozpisywać.
    Wystarczy tylko to, że po 2 latach od zakupu wrócił do naprawy, po tym, jak tu napisałem, że winą przecieku kotla instalator zrzucił na inwestora, Bo nie dał daszku nad kominem i lała się woda przez przewód kominowy.
    5,5t węgla na rok łącznie z grzaniem CWU latem.
    A.za.drugim razem, nie wiem.
    Poszedł na złom.
    Palnik i sterownik za grosze na olx.
    Kocioł nie pracował u mnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 1420 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony