dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 2 z 1421
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 28404
  1. #21

    Domyślnie

    Czy palnik Ekoenergia zaliczany jest do palników II generacji?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    Czy palnik Ekoenergia zaliczany jest do palników II generacji?
    Jest zaliczany.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedż miło mi zapytam jeszcze czy RBRekouniwersal 17kw bo taki mnie interesuje z uwagi na wylot spalin do mego komina był badany u ciebie, z palnikiem brucer lub burner s na wykazie go niema natomiast innej mocy są z Instalko
    Ostatnio edytowane przez marek43 ; 27-06-2011 o 22:41 Powód: błędy ort.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    ...zapytam jeszcze czy RBRekouniwersal 17kw bo taki mnie interesuje z uwagi na wylot spalin do mego komina był badany u ciebie...
    Nie był.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdek77 Zobacz post
    Witam,
    wiem że to nie sezon, ale zakładam nowy temat, aby użytkownicy kotlów Rbr z firmy Instalco, mieli gdzie, dzielić się uwagami z zakresu szeroko rozumianej obsługi i wrażeń z użytkowania
    http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon6.png
    Od siebie pragnę zwrócić uwagę na wszechogarniający nas marketing, który nie omieszkał ominąć branży kotlarskiej, również firmy Instalco?
    Do czego zmierzam, ano jako osoba nie będąca w temacie palenia, kotłów itp.(pierwszy kocioł) przed zakupem postanowiłem poszukać informacji.
    I tak trafiłem na parę interesujących tematów na tym forum. Między innymi o palniku Brucer, jego następcy Burner-s i sterowniku eCoal.
    Szukając połączenia Burener-s + eCoal trafiłem na stronę producenta, który informuje cyt.
    "Od 1 kwietnia kotły
    RBR-EKOUNIWERSAL
    o mocach 17 i 23 kW
    są dostępne z najnowszym
    palnikiem żeliwnym
    BURNER-S.
    Jest to udoskonalony
    następca palnika Brucer"

    Po upewnieniu się że piecyk się zmieści w mojej kotołowni, zdecydowałem się na zakup.
    Jakież było moje zdziwienie gdy kocioł do mnie dojechał, otóż okazało się że palnik Burner-s jest dostepny za dopłatą, a w standardzie montowany jest palnik Ekoenergia. Gdybym został poinformowany o tym wcześniej, miałbym prawo wyboru, a tak zostałem postawiony przed faktem dokonanym.
    Czując się "lekko" zdegustowany zaistniałą sytuacją, postanowiłem uprzedzić o tym, zainteresowanych kupnem tegoż kotła.
    Koledzy dzwońcie, pytajcie , upewniajcie się przed zakupem , aby nie być później zdziwionym jak ja , bo dla mnie było oczywiste ze kupuje kocioł z palnikiem Burner-s.

    Pozdrawiam
    Jeżeli mogę sobie pozwolić na sprostowanie Twojej wypowiedzi to prawie wszystko się zgadza to co piszesz ale zapomniałeś dodać jednego.
    Fajnie,że wkleiłeś informację ale nie pełną a pełne info wygląda tak.
    Od 1 kwietnia kotły
    RBR-EKOUNIWERSAL
    o mocach 17 i 23 kW
    są dostępne z najnowszym
    palnikiem żeliwnym
    BURNER-S.
    Jest to udoskonalony
    następca palnika Brucer

    Informacje pod numerem
    84 66 11 659


    lub e-mail
    [email protected]


    Sam się trochę dziwię,że nie zapytałeś producenta o to i nie poinformowałeś go z jakim palnikiem sobie życzysz kocioł.
    Piszesz
    Gdybym został poinformowany o tym wcześniej, miałbym prawo wyboru, a tak zostałem postawiony przed faktem dokonanym.
    Natomiast wystarczyło zadzwonić i dopytać.

    I jeszcze poczytaj to bez jakiejś złośliwości z mojej strony
    http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 28-06-2011 o 09:52
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #26

    Domyślnie

    He, no tak nie dopytałem to fakt, ale jak kupuje jagodziankę to też nie pytam czy aby na pewno jest z jagodami

    Poza tym to dzwoniłem i się dowiadywałem się co i jak, ale żeby pytać o palnik, nie przyszło mi do głowy (błąd nowicjusza?)
    ,po prostu zasugerowałem się właśnie ww. cytatem.
    w moim rozumowaniu wygląda to tak, kotły były dostępne z palnikiem brucer, a od 1 kwietnia z palnikiem burner-s

    Pozdrawiam

    Edit; Producent zamieścił info dotyczące palników na swojej stronie
    http://firmainstalco.pl/index.php?art=13
    oraz skontaktował się ze mną, co Mu się wielce chwali
    Ostatnio edytowane przez ferdek77 ; 28-06-2011 o 19:16

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdek77 Zobacz post
    He, no tak nie dopytałem to fakt, ale jak kupuje jagodziankę to też nie pytam czy aby na pewno jest z jagodami

    Poza tym to dzwoniłem i się dowiadywałem się co i jak, ale żeby pytać o palnik, nie przyszło mi do głowy (błąd nowicjusza?)
    ,po prostu zasugerowałem się właśnie ww. cytatem.
    w moim rozumowaniu wygląda to tak, kotły były dostępne z palnikiem brucer, a od 1 kwietnia z palnikiem burner-s

    Pozdrawiam

    Edit; Producent zamieścił info dotyczące palników na swojej stronie
    http://firmainstalco.pl/index.php?art=13
    oraz skontaktował się ze mną, co Mu się wielce chwali
    Wszystko było by jasne gdybyś kliknął w zakładkę RBR EKOUNIWERSAL
    A pro po jakiej mocy masz kocioł,tak z ciekawości pytam i jak się Tobie kociołek podoba?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdek77 Zobacz post
    Czyli jak wyjdą jakieś kwiatki, to nie będzie wiadomo po której stronie jest problem, sterownik - palnik, czy współpraca obu?

    Ok. dzięki, coś czuje że w okresie zimowym będę miał mnóstwo pytań
    Jeśli wyjdą jakieś kwiatki (a wiem,że nie wyjdą) to służę pomocą
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #29

    Domyślnie

    Mam 17kw na 150 m ,więc myslę że starczy ,a kociołek mi się bardzo podoba , wręcz "cieszy oko" gdy zejdę do kotłowni. Moja Teściowa gdy przyjadą do niej goście, wszystkich zaraz prowadzi na domek żeby pochwalić się na jakim etapie jestem( pracuje za granicą i tylko podczas urlopów kończę dom) a i tak wszyscy zainteresowani są tylko kotłem

    dziękuję na pewno skorzystam

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdek77 Zobacz post
    Mam 17kw na 150 m ,więc myslę że starczy ,a kociołek mi się bardzo podoba , wręcz "cieszy oko" gdy zejdę do kotłowni. Moja Teściowa gdy przyjadą do niej goście, wszystkich zaraz prowadzi na domek żeby pochwalić się na jakim etapie jestem( pracuje za granicą i tylko podczas urlopów kończę dom) a i tak wszyscy zainteresowani są tylko kotłem

    dziękuję na pewno skorzystam
    Ten palnik dla 17kw jest idealny ,sterownik ustaw na 15kw.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #31

    Domyślnie

    Czy w przypadku palenia na ruszcie awaryjnym sterownik zarządza podawaniem powietrza?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    Czy w przypadku palenia na ruszcie awaryjnym sterownik zarządza podawaniem powietrza?
    Witam!
    Jest taka możliwość . W tym celu najeży odłączyć podajnik i ustawić sterownik w trybie auto. Istnieje jednak pewne ryzyko przy bardzo suchym i drobnym drewnie , że temperatura spalin przekroczy wartość 500 st. wtedy może dojść do uszkodzenia czujnika spalin.
    Z reguły to się nie zdarza ale takie ryzyko istnieje.

    Pozdrawiam
    Daniel B.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    Czy w przypadku palenia na ruszcie awaryjnym sterownik zarządza podawaniem powietrza?
    Witam!

    Potwierdzam słowa Pana Daniela, spaliłem na ruszcie awaryjnym około 20 kg drewna i kocioł świetnie pracował w trybie automatycznym (z odłączonym podajnikiem).

    Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    super-dziękuje, korzystając z obecności na forum producenta proszę o wyjaśnienie dlaczego palnik stosowany ekoenergia w 17kw ma tylko nacięcia pionowe-dysze wew. korony palnika.Przeglądając palniki też ekoenergi II generacji zauważyłem dodatkowe otwory nadmuchowe okrągłe, czy to nowsze czy starsze rozwiązanie mające na celu lepsze dopalanie lub rezygnacja na rzecz poprawy spalania.Zapytam jeszcze czy w przypadku stosowania palnika ekoenergia w 17kw ilość tychże nacięć jest dopasowana do mocy kotła oraz kto jest producentem tego palnika-może już wystarczy na teraz, pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    super-dziękuje, korzystając z obecności na forum producenta proszę o wyjaśnienie dlaczego palnik stosowany ekoenergia w 17kw ma tylko nacięcia pionowe-dysze wew. korony palnika.Przeglądając palniki też ekoenergi II generacji zauważyłem dodatkowe otwory nadmuchowe okrągłe, czy to nowsze czy starsze rozwiązanie mające na celu lepsze dopalanie lub rezygnacja na rzecz poprawy spalania.Zapytam jeszcze czy w przypadku stosowania palnika ekoenergia w 17kw ilość tychże nacięć jest dopasowana do mocy kotła oraz kto jest producentem tego palnika-może już wystarczy na teraz, pozdrawiam
    Jeżeli można...

    Jak nazwa wskazuje producentem palnika Ekoenergia jest firma Ekoenergia.

    Mały palnik Ekoenergia ma mniejszą dziurę, którą opał wydostaje się do strefy spalania, ilość nacięć jest dobrana przez producenta do mniejszej głowicy spalającej. Max. moc dużej Ekoenergii to 35-40kW, mała ekoenergia na ekogroszku osiąga do 20-25kW.

    Co do otworków, to już producent kotła musi Ci odpowiedzieć. ...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #36

    Domyślnie

    Można -można dzięki za szybką fachową odpowiedż, kolej na producenta z tymi dziurkami wokół to mnie jeszcze drąży

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    super-dziękuje, korzystając z obecności na forum producenta proszę o wyjaśnienie dlaczego palnik stosowany ekoenergia w 17kw ma tylko nacięcia pionowe-dysze wew. korony palnika.Przeglądając palniki też ekoenergi II generacji zauważyłem dodatkowe otwory nadmuchowe okrągłe, czy to nowsze czy starsze rozwiązanie mające na celu lepsze dopalanie lub rezygnacja na rzecz poprawy spalania.Zapytam jeszcze czy w przypadku stosowania palnika ekoenergia w 17kw ilość tychże nacięć jest dopasowana do mocy kotła oraz kto jest producentem tego palnika-może już wystarczy na teraz, pozdrawiam
    Odpisałem Ci na priva>

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    Odpisałem Ci na priva>
    Paląc na ruszcie awaryjnym zawsze odłączamy lub wyjmujemy czujnik temperatury spalin !!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek43 Zobacz post
    Można -można dzięki za szybką fachową odpowiedż, kolej na producenta z tymi dziurkami wokół to mnie jeszcze drąży
    Kwestie z dziurkami już wyjaśniliśmy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #40

    Domyślnie

    sprawdż priva

Strona 2 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony