dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 912 z 1421
Pokaż wyniki od 18.221 do 18.240 z 28404
  1. #18221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neujan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Oščadnica
    Kod pocztowy
    02-301
    Dzielnica
    Slowacja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Zastanawiam się, ile kosztowałby RBR 125 kw. Sprzedaje takie Instalco? Jeśli tak posiada taki kocioł badania ekologiczne? Jaki jest zastosowany palnik? Jaki sterownik?

  2. #18222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał neujan Zobacz post
    Zastanawiam się, ile kosztowałby RBR 125 kw. Sprzedaje takie Instalco? Jeśli tak posiada taki kocioł badania ekologiczne? Jaki jest zastosowany palnik? Jaki sterownik?
    Jest 100kW z palnikiem ekoenergia i sterownikiem bruli.pl posiada badania .
    A tak pracuje https://esterownik.pl/sterownik/3922
    Na groszku średnim z Chwałowic. Ogrzewa ok 1300m2 hali produkcyjnej nieocieplonej oraz biura,szatnie,pomieszczenia sanitarne łącznie ok 100m2.Podłączonych jest 6szt nagrzewnic VOLLCANO + grzejniki.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #18223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Podstawa to własny rozum i dobry kalkulator a nie opinie znajomych,rodziny,sąsiadów,sprzedawców itp
    Tutaj się zgodzę.Ja za swój do zamieszkania wydałem 215 tys i koszt ogrzewania do tej pory od poczatku wrzesnia ok.930 zł .Więc myslę ,że tragedii nie ma i specjalnie mi nie zaimponowałeś Artur swoimi kosztami.
    A co szuflowania jakoś daję radę choć byłem "blokowcem"dość długo Po prostu mam swoją samotnie jak z małżonką się podroczę Obsługa nie sprawia mi problemów.
    Oczywiście liczę się z faktem,że piec nie będzie wieczny i kiedyś nastąpi jego zgon.
    Mojej mamie rozciekł się właśnie zasypowiec po 18 latach :O / wynik niezły/.Niestety musze jej szukać zasypowca bo innego nie chce i fundusze ma ograniczone.Coś do 3k. Może ktoś ma namiary na dobre piece w Małopolskim?
    W jej miejscowości działa firma Kolton hmm..widziałem te piece i powiem: całkiem całkiem...
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 16-03-2014 o 09:35

  4. #18224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post

    Coby już tak za bardzo nie odbiegać od tematu to co radzicie na ten gips? Bać się go? Jak nie to poprowadzę troszkę inaczej kociołek - tak byle tylko wilgoć się w nim nie pojawiła i pewnie zaoszczędzę troszkę na opale.


    ----
    .
    Moim zdaniem nie.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 16-03-2014 o 09:10
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #18225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Co do samego stwierdzenia, że taniej dom wybudować niż remontować, to jestem tego świadomy. Sam bym się tego podjął ale jakby mnie było stać. Wolę remontować drobnymi krokami to co mam niż budować od nowa spłacając kredyt przez 20-30 lat. Teraz mam dach nad głową, jakoś wyrabiam na ogrzewanie itd. Planuję w przyszłości (jak żonka pomoże to w przyszłym roku) ocieplenie całości styropianem to koszty ogrzewania ostro w dół pójdą. Może w przyszłości i PC u mnie będzie, ale na pewno nie taka jak teraz bo nawet na majtki by mnie nie było stać.

    Czemu niektórzy tak bardzo są przeciwni wunglowi? Jak go potrafimy dobrze spalić (nie tak jak moi sąsiedzi) to chyba warto nim ogrzewać chatkę. Przecież elektrownie z wungla prąd produkują. Czy ktoś się zastanowił ile strat jest na przesyle prądu? Ja nie mam wiedzy na ten temat, ale wiem, że straty te nie są małe, a więc jak będziemy się tutaj ekologią zasłaniać to nikt mnie nie przekona, że prąd jest ekologiczny. Przynajmniej do czasu gdy w Polsce elektrownie będą dalej z węgla korzystać.

    Dzięki Minertu za opinię na temat "gipsu". Jak będę w PL to postaram się stworzyć warunki by znów się pojawił i wtedy sobie sam go obejrzę.
    Ostatnio edytowane przez SiNi ; 16-03-2014 o 11:11
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  6. #18226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Też go kiedyś miałem paląc jeszcze w OGNIWIE.
    Też się pojawił jak wrzucałem sól na palnik.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #18227
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Się masz sprzedawaco i naganiaczu pomp widę że nawet cenami za prąd żonglujesz..skąd Ty masz takie ceny?? to Ty nie płacisz opłat dodatkowych??? typu,
    opłata zmienna sieciowa.( Tutaj im więcej zużywamy tym więcej płacimy)
    opłata zmienna sieciowa (j.w)
    opłata jakościowa (j.w)
    Opłata przejściowa (j.w)
    Opłata stała za dystrybucję (abo)
    Opłata abonamentowa ( abo)
    Pododawaj sobie te składniki do cen jakie podajesz i cena już nie będzie taka rewelacyjna... to Co Ty tu uprawiasz to dopiero jest naginanie faktów !! (zresztą jak zawsze u ciebie) Co tam sezon sie zaczyna i przydałoby się kilka pompek sprzedać??
    W przeciwieństwie do niektórych tutaj umiem posługiwać się kalkulatorem.
    Poniżej faktura za prąd za okres 23.10.2013-27.12.2013r i jak widać cena 1kWh to dokładnie 0,54664zł ze wszystkim.
    Nie oczekuje przeprosin...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	248731

  8. #18228

    Domyślnie

    hmm... aż dziwne.... chociaż raz napisałeś prawdę.... (znaczy co do ceny energii)

  9. #18229

    Domyślnie

    Kurcze spróbuję inaczej może poskutkuje
    Arturze72 drogi nam wszystkim
    Wybacz mi to że jestem idiotą i debilem. Niestety nie spotkałem cię wcześniej na tym forum i nie doradził mi nikt tak dobrze jak to ty wszystkim tutaj ładnie pomagasz. Wsadziłem w nowo budowany hotel piec na wungiel co jest grzechem niedopuszczalnym i śmiertelnym. Niestety milion już wydałem i nie stać mnie na pompkę na którą tak bardzo mnie przekonałeś. Muszę jakoś przeżyć okres w którym nazbieram do pompki i do rachunków na prąd jakie będę wówczas płacił ogrzewając ten hotel jaki buduję. Obawiam się tego że mój dom nie nadaje się na grzanie pompą ciepłą gdyż jego zapotrzebowanie na energię jest ok 60-70 kWh/m2 zatem dodatkowo udowodniłem Tobie swój debilizm. Idąc za tezą pewnego pana z innego forum (znasz go napewno - jest tak samo światły i prawy jak Ty - niejaki Tomasz B) wiem że takie budynki nie mają racji bytu zatem nie istnieją tak naprawdę a piece na wungiel się do budynków nie nadają. Zatem przebacz mi moje grzechy. Zarobię kolejny milion za który wybuduję domek 118m2 powierzchni użytkowej i zasilę go pompą ciepła jak matka natura i nie tylko przykazała. Wówczas poczuję się wolny i przyjęty do elitarnego grona elektryków.

    AMEN
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  10. #18230

    Domyślnie

    Może jednak koledzy się postarają i przycisną na ten mały znaczek na dole z wykrzyknikiem i napiszą że jest tu jeden taki co nam tak bardzo pomaga. Jak wielu kliknie w ten wykrzyknik to może moderator nas wysłucha? Im więcej głosów na najlepszego moderatora forum oddamy to więcej wiedzy załapie? Koledzy głosujcie na niego.

  11. #18231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A w czym 60-70kWh/m2/rok przeszkadza ?
    Przeszkadza w tym że mam hotel 350m2. CO polecasz do jego ogrzewania ??
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  12. #18232

    Domyślnie

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    Przeszkadza w tym że mam hotel 350m2. CO polecasz do jego ogrzewania ??
    Skończ wreszcie tą nierówną dyskusję z tym .... albo przedmieście się na inny wątek.

  13. #18233

    Domyślnie

    Panowie Artur jest bardzo ciekawy.... proponuje odpowiadac mu w tym wątku z jego cytatami... http://forum.muratordom.pl/showthrea...�dna-)/page103

  14. #18234

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dobrze wiesz...
    No pewnie, ze wiem
    Ukłony dla Redakcji

  15. #18235

    Domyślnie

    Dyskusję z Arturo, jeśli ktoś chce, prowadzimy tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9dna-)/page103
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  16. #18236

    Domyślnie

    Co może być przyczyną wzrostu temp podajnika jeśli żadne ustawienia nie były zmieniane?
    Czy jeśli podajnik ma temp. większą niż temp na piecu to jest w tym coś złego?

  17. #18237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Co może być przyczyną wzrostu temp podajnika jeśli żadne ustawienia nie były zmieniane?
    Czy jeśli podajnik ma temp. większą niż temp na piecu to jest w tym coś złego?
    U Ciebie takiego wzrostu nie widzę.

    Może żar się lekko zapadł przez te wichury ?

  18. #18238
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Wiatr.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #18239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neujan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Oščadnica
    Kod pocztowy
    02-301
    Dzielnica
    Slowacja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Mój kocioł jest już dostępny na e-sterownik.

  20. #18240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał neujan Zobacz post
    Mój kocioł jest już dostępny na e-sterownik.
    Numer 4403, ładnie ich przybywa. Ja swój zarejestrowałem 27.03.2013 i ma numer 2539. A pewnie jeszcze dużo jest niezarejestrowanych.

Strona 912 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony