dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 121
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2413
    Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie Dążenie do spełnienia marzenia-Mila IV-raczej energooszczędna :)

Witam Wszystkich
    Słowo się rzekło,pozwolenie na budowę jest,także w miarę możliwości czasowych będę starał się przeprowadzać foto relację z inwestycji.
    Planowane rozpoczęcie na jesień 2011 chociaż widzę,że prędzej na wiosnę 2012
    Na początek projekt,kąt nachylenia dachu to 30st.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułul.jpg
Wyświetleń:	13389
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	241412

Nazwa:	horyzont-projekty-domow-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem (1).jpg
Wyświetleń:	13249
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	241413
    Stwierdziliśmy,że dla modelu rodziny 2+1 będzie akuratny a na starość nie będzie konieczności biegania po schodach
    Planowany budżet to 250tys.zł
    Rzut parteru po zmianach i adaptacji:
    Nazwa:  mila_adziww.jpg
Wyświetleń: 39086
Rozmiar:  69,4 KB

Założenia co do budowy:
    Zamierzam budować dom energooszczędny i w związku z tym Mila będzie posadowiona na płycie fundamentowej,izolowanej 20cm styropianu EPS200,rzut płyty poniżej:

Nazwa:	Scan0004.jpg
Wyświetleń:	39791
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	61911
    Z uwagi na to,że dom będzie budowany na terenie szkód górniczych III kat.płyta jest mocno zbrojona prętami fi12mm co 15cm,grubość płyty to 25cm.

Materiały do budowy starałem wybierać się jak najcieplejsze i takie,które pozwolą akumulować ciepło na potem,czyli ściany nośne zenętrzne będą z betonu komórkowego 24cm+warstwa 20cm grafitowego styropianu z lambda=0,31 W/mK,gdzie U ściany wyniesie ok.0,12 W/m2K.Ściany nośne wewnętrzne z silikatu 24cm a działowe z silikatu 12cm.
    Strop drewniany będzie izolowany trochę dyskusyjnie bowiem między belki stropowe będę wkładał 20cm w warstwach 10cm,styropianu grafitowego a na belki dodatkowo 10-15cm twardego styropianu typu EPS200.Pozwoli mi to uniknąć kładzenia folii izolacyjnej i dbania o nie zawilgocenie wełny od dołu i od góry,z drugiej strony nie będzie konieczne martwienia się o podłogę na poddaszu,gdzie spokojnie będzie można chodzić po twardym styropianie.
    Okna 3 szybowe,również z niskim współczynnikiem U prawdopodobnie będą montowane w warstwie ocieplenia.
    Oczywiście wentylacja będzie mechaniczna wywiewno-nawiewna z rekuperatorem.Projekt rozmieszczenia kanałów mojego wykonawstwa poniżej:

Nazwa:	strop1.jpg
Wyświetleń:	39632
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	61912
    Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
    http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf
    +wodna podłogówka.
    +bojler do cwu:
    http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/
    lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
    http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.
    Jako rezerwowe źródło ciepła będzie kominek z DGP lub akumulacyjny.
    Ogrzewanie podłogowe będę starał się umieścić w płycie fundamentowej,jeśli się nie uda tzn,nie przekonam konstruktora to rurki będą położone bezpośrednio na płycie,bez warswy izolacji.

W miarę nowych pomysłów na budowanie,dziennik będę rozszerzał
    Zapraszam do komentowania
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-02-2014 o 22:38 Powód: "prodżekt"

Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Podstawa,czyli ogrodzenie tymczasowe:
    Nazwa:  DSCN2964.jpg
Wyświetleń: 39151
Rozmiar:  93,6 KB

Zapomniałem dodać,że planuję GWC rurowe pod płytą.GWC będzie z rury drenażowej bez otworów fi160 ok.50m
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-06-2011 o 14:13

Domyślnie

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Podstawa,czyli ogrodzenie tymczasowe
    Nie przejmuj się tak płotami, ja do dziś nie mam płotu (żeby nie było mam żywopłot, który ma po paru latach pół metra wysokości) i żyje mi się z tym dobrze. Płot jakoś ogranicza mi przestrzeń i zmniejsza optycznie działkę. Masz działkę w ładnej okolicy, więc szkoda kasy na płoty - korzystaj z przestrzeni dookoła. Poza tym fajnie i życzę powodzenia na nowej drodze budowania
    Na stronie www.mojazielonaenergia.pl jest opis moich instalacji: pompy ciepła i fotowoltaicznej on-grid 4,4kWp wraz z monitoringiem on-line.TU są koszty pracy pompy ciepła, a TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Kod pocztowy
    43-200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

Domyślnie

Również trzymam kciuki za powodzenie inwestycji. Uda sie myślę na 156 %

Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Poza tym fajnie i życzę powodzenia na nowej drodze budowania
    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Również trzymam kciuki za powodzenie inwestycji. Uda sie myślę na 156 %
    Dzięki

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desmont1
    Kod pocztowy
    41-622

Domyślnie

podstawa jest- wiedza!
    napewno bedzie dobrze
    powodzenia!

Domyślnie

Arturo a kiedy Ci się ten płot zwróci?

Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał photos Zobacz post
    Arturo a kiedy Ci się ten płot zwróci?
    On mi się podwójnie zwróci,ponieważ nie dość,że odgradza to po budowie będzie do wykorzystania jako przepałka

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar a.lina
    Kod pocztowy
    44-100

Domyślnie

Szkoda Sąsiedzie, że budujesz w zupełnie innej technologii niż ja. A już liczyłam na wymianę doświadczeń, przemyśleń i namiarów na dostawców i wykonawców...

Domyślnie

Witam, ładny domek, życzę powodzenia w realizacji planów. Również uważam, że mając takie możliwości w wyborze materiałów trzeba z nich (oczywiście w miarę możliwości) skorzystać aby później cieszyć się komfortem mieszkania za rozsądną cenę

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Kod pocztowy
    32-590

Domyślnie

Powodzenia w budowaniu

Zastanawiam się nad ociepleniem poddasza właśnie styropianem. Planuje 15cm między krokwie i od spodu też 15. Martwią mnie tylko trochę opinie o butwieniu więźby i tym podobne. Częściowo(od góry) i tak krokwie były by odkryte. Myślę, że to wystarczy i będzie tamtędy sobie oddychać. Na styro położył bym siatkę z klejem i na to jakiś tynk cienkowarstwowy gładki.
    Albo druga wersja:
    Między krokwie wełna a od spodu styropian. hmmm

Jest jeszcze trochę czasu, może coś zaświta

Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Powodzenia w budowaniu

Zastanawiam się nad ociepleniem poddasza właśnie styropianem. Planuje 15cm między krokwie i od spodu też 15. Martwią mnie tylko trochę opinie o butwieniu więźby i tym podobne. Częściowo(od góry) i tak krokwie były by odkryte. Myślę, że to wystarczy i będzie tamtędy sobie oddychać. Na styro położył bym siatkę z klejem i na to jakiś tynk cienkowarstwowy gładki.
    Albo druga wersja:
    Między krokwie wełna a od spodu styropian. hmmm

Jest jeszcze trochę czasu, może coś zaświta
    Myślałem o styro od spodu i na to .....
    BIAŁY PROTEST...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-07-2018 o 23:11

Domyślnie

powodzenia w budowie, no i żeby Mila nie była jedynie energooszczędna ale też nerwo- i kieszeniowo- oszczędna
    PnB już jest, pomysł i uzgodnienia też no to kiedy idą łopaty w ruch?

Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    10

Domyślnie

dodaje powodzenia
    pozdrawiam, Pati

Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

dom wykończony, czas na ogród

Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał robertgl1 Zobacz post

Ups, opisz też na jaki etap planujesz ten budżet przy domu energooszczędnym, bo taki jest trochę droższy niż tradycyjny.
    Z mojego wyliczenia wychodzi, że 250 tys. to może dociągniesz do developerki. Ale życzę powodzenia, sam buduję Milę więc niejako wiem co mówię !

robertgl1
    Spoko,damy radę
    Mam dwie ręce (lewą i prawą) także zmieścimy się w budżecie i nawet zostanie deczko być może na PCi do cwu
    Trochę prac zamierzam samemu zrobić m.in rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych,sufity podwieszane,ocieplenie stropu,ocieplenie elewacji,panele podłogowe,część prac instalatorskich mam po znajomości w cenach "normalnych".

Dobrze zauważyłeś,że dom energooszczędny kosztuje "troszkę" drożej.W porównaniu z projektem gotowym mam o ok.15m3 więcej styropianu w każdej przegrodzie co daje ok.3tys.zł więcej a okna 3 szybowe z uwagi na dużą ilość fix-ów będą praktyczne w cenie zwykłych z projektu,z uwagi na grzanie prądem oszczędzam na kominie,samej instalacji co i cwu,koszt reku wyrówuje się z brakiem kominów i kanałów,także suma sumarum będzie na plus
    Wyliczone zapotrzebowanie w OZC to 60-62kWh/m2

Ekipę mam za 38tys.zł za SSO z kompletnym dachem,rozprowadzeniem wod-kan w płycie i GWC pod płytą,w szczegółach wg. dzisiejszych cen wygląda to tak:
    Stan 0 z wod-kan:
    Materiały-
    -podsypka-2tys.zł
    -kopara-1tys.zł
    -stal-4t-ok.10tys.zł
    -styropian EPS200 -36m3-9,5tys.zł
    -beton B30 45m3-11,7tys.zł
    -rura do GWC,rury do wod-kan-2tys.zł
    robocizna-10tys.zł
    SUMA-46,2tys.zł
    (jeśli uda się podłogówka w płycie dojdzie koszt ok.3tys.zł za rury i wykonanie ale odejdzie koszt wylewek)

SSO(stan 0+ściany wewn i zewn+dach)
    -solbet 24cm ok.125m2+klej-6tys.zł
    -silikaty 24cm+12cm+klej-4tys.zł
    -więżba ze stropem ok.13m3-10tys.zł
    -dachówka Nelskamp Nibra R-10 z membraną i pierdołami do dachu-18tys.zł
    -rynny ok.3tys.zł
    -komin-2tys.zł
    -okno dachowe+wyłaz-1tys.zł
    robocizna 28tys.zł
    Okna 3 szyby Eurocolor ECONO 86 ,U okna 0,8-10tys.zł(fixy-tarasowe dwa,prawe doświetle w salonie,jedne skrzydło w pokojach i kuchni)
    Kompletny SSZ-128tys.zł
    Mówi się,że do zamieszkania to podwójny koszt SSO czyli jak w mordę strzelił 250tys.zł (nie skromnie powiem,że liczę na 220-230tys.zl)
    Ale ja tutaj właśnie zaciskam pasa w kosztach dzięki własnej pracy
    Koszt pełnego c.o+cwu to tylko 3tys.zł (warto wytłuścić ),koszt ocieplenia stropu to tylko koszt styro czyli 10tys.zł,koszt WM to tylko koszt reku+aluflexy czyli 5tys.zł,koszt inst.elektr.to tylko koszt kabli ok.3tys.zł+1tys.zł,brak kosztów wylewek(rurki ogrzewania podłogowego w płycie),koszt łazienki to minus kabina prysznicowa+panel natryskowy bo lubimy wylegiwać się w wannie
    Tynki gipsowe wewnętrzne oprócz łazienki,wc i pom.gospod.
    Następna sprawa,że nie mamy ambicji,żeby był to pałac jedynie dla odwiedzających,wykończenie zgodne z trendem ale w niskich cenach
    P.S.
    Mamy podobne zabezpieczenia jeśli chodzi o trzpienie
    Oczywiście z zainteresowaniem podpatruję Twoją budowę
    Jakie zmiany masz w projekcie ? Jak masz rozwiazane schody strychowe ? Czy przewidujesz kiedyś "normalne" schody na poddasze ? (ja zostawiam miejsce w holu).
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-07-2011 o 23:21

Banned
    Arturo72

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Oczywiście krytyczne komentarze jak najbardziej możliwe i pożądane
    Lubię uczyć się na błędach i z błędów prostować
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-07-2011 o 20:37

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Kod pocztowy
    43-200
    5

Domyślnie

Arturo, kibicuję i podpatruję bo też na płycie będę stawiał domek (tej jesieni fundament).
    U mnie wstępna wycena SSO robocizny to 44000 (ale bez GWC).
    Odpowiesz na wiadomość PW?
    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

Domyślnie

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Witam Wszystkich
    Słowo się rzekło,pozwolenie na budowę jest,także w miarę możliwości czasowych będę starał się przeprowadzać foto relację z inwestycji.
    Planowane rozpoczęcie na jesień 2011 chociaż widzę,że prędzej na wiosnę 2012
    Na początek projekt,kąt nachylenia dachu to 30st.:
    http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/mila/0/215
    Stwierdziliśmy,że dla modelu rodziny 2+1 będzie akuratny a na starość nie będzie konieczności biegania po schodach
    Rzut parteru po zmianach i adaptacji:
    Nazwa:  mila_adziww.jpg
Wyświetleń: 39086
Rozmiar:  69,4 KB

Założenia co do budowy:
    Zamierzam budować dom energooszczędny i w związku z tym Mila będzie posadowiona na płycie fundamentowej,izolowanej 20cm styropianu EPS200,rzut płyty poniżej:

Nazwa:	Scan0004.jpg
Wyświetleń:	39791
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	61911
    Z uwagi na to,że dom będzie budowany na terenie szkód górniczych III kat.płyta jest mocno zbrojona prętami fi12mm co 15cm,grubość płyty to 25cm.

Materiały do budowy starałem wybierać się jak najcieplejsze i takie,które pozwolą akumulować ciepło na potem,czyli ściany nośne zenętrzne będą z betonu komórkowego 24cm+warstwa 20cm grafitowego styropianu z U=0,31 W/mK,gdzie U ściany wyniesie ok.0,12 W/m2K.Ściany nośne wewnętrzne z silikatu 24cm a działowe z silikatu 12cm.
    Strop drewniany będzie izolowany trochę dyskusyjnie bowiem między belki stropowe będę wkładał 20cm w warstwach 10cm,styropianu grafitowego a na belki dodatkowo 10-15cm twardego styropianu typu EPS200.Pozwoli mi to uniknąć kładzenia folii izolacyjnej i dbania o nie zawilgocenie wełny od dołu i od góry,z drugiej strony nie będzie konieczne martwienia się o podłogę na poddaszu,gdzie spokojnie będzie można chodzić po twardym styropianie.
    Okna 3 szybowe,również z niskim współczynnikiem U prawdopodobnie będą montowane w warstwie ocieplenia.
    Oczywiście wentylacja będzie mechaniczna wywiewno-nawiewna z rekuperatorem.Projekt rozmieszczenia kanałów mojego wykonawstwa poniżej:

Nazwa:	strop1.jpg
Wyświetleń:	39632
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	61912
    Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
    http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf
    +wodna podłogówka.
    +bojler do cwu:
    http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/
    lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
    http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.
    Jako rezerwowe źródło ciepła będzie kominek z DGP lub akumulacyjny.
    Ogrzewanie podłogowe będę starał się umieścić w płycie fundamentowej,jeśli się nie uda tzn,nie przekonam konstruktora to rurki będą położone bezpośrednio na płycie,bez warswy izolacji.

W miarę nowych pomysłów na budowanie,dziennik będę rozszerzał
    Zapraszam do komentowania
    Tam jest blad na rysunku powstal przez nieostrozne kopiowanie przez projektanta z wielu projektow: bo z rysunku wynika ze warstwy kolejne to : podbudowa z piaski z pospulka a za chwile w dolnym rogu twoj projektant pisze ze plyta, ma byc na chudziaku a to roznica duza . Bo styropian lepiej lezy na chudziaku i nie ulegnie polamaniu pod ciezarem budynku. Przeciez nie ma zbrojenia w srodku nasz stropianik jak plyta ?

Domyślnie

Cytat Napisał wanker Zobacz post
    Tam jest blad na rysunku powstal przez nieostrozne kopiowanie przez projektanta z wielu projektow: bo z rysunku wynika ze warstwy kolejne to : podbudowa z piaski z pospulka a za chwile w dolnym rogu twoj projektant pisze ze plyta, ma byc na chudziaku a to roznica duza . Bo styropian lepiej lezy na chudziaku i nie ulegnie polamaniu pod ciezarem budynku. Przeciez nie ma zbrojenia w srodku nasz stropianik jak plyta ?
    A moze on myslal ze moze na styropian chudziak a potem plyte

Domyślnie

Cytat Napisał wanker Zobacz post
    A moze on myslal ze moze na styropian chudziak a potem plyte
    to chyba mial napisac ze pod styropian chudziak

Strona 1 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia