dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 85
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2206

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Cool Robimy zabudowę kominka samemu

    Jak że ostatnio coraz więcej rzeczy w swoim domu wykonuję sam, postanowiłem również sam powalczyć z zabudową kominka.
    Zebrałem odpowiednie materiały i rozpocząłem wczoraj zabudowę. Będę co jakiś czas aktualizował postępy swoich prac, być może usłyszę jakieś mądre porady, a ktoś inny sam dowie się czegoś ciekawego.

    Zaczęło się wszystko od przetransportowania kominka z garażu do domu. Oto krótka metoda jak samemu przetransportować 130kg bez większych problemów zbicie kilku desek i dokręcenie 2 kółek do palety z kominkiem rozwiązuje sprawę.



    Złożenie stelaża na którym ma stać kominek to 10 minut pracy.



    Izolacja z płyt Silca (strasznie drogie, ale sprzedawca polecił zamiast wełny jeśli w domu są alergicy), podobno wełna może po jakimś czasie pylić, a tego moja żona by nie zniosła .

    Obudowa będzie wspierana przez stelaże aluminiowe w kolejności - płyta silca - stelaż - i na koniec płyta gips karton.
    Chcę aby między silcą a karton gipsem była pusta przestrzeń. Liczę na to że gips karton nie przypali się w tej konstrukcji.



    A tu pierwsze palenie



    Kolejny raz mam problem ze smrodem nowego kominka. Na początku miałem kozę, wydawało mi się że dym wydobywa się do pomieszczeń, ale koniec końców zrozumiałem że zewnętrzna farba mu się wygrzać i utrwalić. W kominku to samo, ten sam chemiczny smród ... rzeźnia.
    Wydaje mi się, że w kominku strasznie wolno się pali w porównaniu do kozy, która miała przy otwartych drzwiczkach "tryb turbo" Szyber w kominku otwarty maksymalnie, kratka w popielniczce odsłonięta, rura z powietrzem z zewnątrz pod kominkiem doprowadzona i jakoś tak się pali wolno. Dorzuciłem więcej drewna, kominek bardziej się rozgrzał i jakby dostał przyspieszenia. Po uchyleniu na szerokość 3 mm drzwiczek kominka, tempo spalania jest porównywalne z kozą myślę jak to przyspieszyć bez uchylania drzwiczek.

    Na chwilę obecna stan zabudowy wygląda jak na zdjęciach. Myślę jak to ładnie zabudować, żeby przestrzeń w salonie nie została pożarta przez wielki słup zabudowy. Chyba zrobię jakiś uskok nad kominkiem, jakieś pomysły ?
    Ostatnio edytowane przez zerocool ; 20-06-2011 o 01:35

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Mam pytanie . Jak włożyłeś wkład na swój "transporter" ?
    Miałeś już przygotowany i spedycja ci go wrzuciła ?
    Pomysł niezły. Kółka przydadzą się potem do samojezdnej skrzyni
    na drewno (?)

    Wkład ma ustawiony dopływ powietrza do spalania w taki
    sposób by po rozgrzaniu instalacji nie paliło się zbyt intensywnie.
    Nic nie kombinuj, uchylaj drzwi na początku i tyle. Szczególnie ,że
    po sezonie lub dwóch założysz wątek "co zrobić by mi się tak
    szybko nie paliło" . Te wkłady tak mają. Co do pomysłów , to dobrze
    od nich zacząć . Ty najpierw zbudowałeś 1/3 kominka - teraz myślisz .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Mam pytanie . Jak włożyłeś wkład na swój "transporter" ?
    Miałeś już przygotowany i spedycja ci go wrzuciła ?
    Pomysł niezły. Kółka przydadzą się potem do samojezdnej skrzyni
    na drewno (?)
    Transporter, lub Taczkominek jak go nazywam to w dolnej części paleta na której przyjechał kominek.
    Podłożyłem pod spód palety dwie deski (wcześniej podniosłem jeden bok i oparłem na gazobetonie), przybiłem, nawierciłem otwory pod kółka i przykręciłem. Później przybiłem 4 deski na każdym z rogów palety (w te grubsze belki). A na koniec do 4 deseczek przybiłem rączki taczkominka Tak to wygląda:



    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Co do pomysłów , to dobrze
    od nich zacząć . Ty najpierw zbudowałeś 1/3 kominka - teraz myślisz
    W planach miałem prostą konstrukcję, ale kiedy pociągnąłem profile do góry to od razu poczułem jak optycznie zmniejszył mi się salon. Teraz myślę jak zmniejszyć objętościowo obudowę, żeby tego salonu za bardzo nie oszpecić.
    Zastanawiam się też, czy na silcę kłaść jeszcze folię aluminiową, czy to już przesada ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


    Zastanawiam się też, czy na silcę kłaść jeszcze folię aluminiową, czy to już
    przesada ?
    Według mnie to faktycznie przesada. Te profile pod płyty izolacyjne to też według mnie zbytek mogący "popsuć" całość... No i zbytkiem też według mnie są płyty kartonowo gipsowe na płyty silca.

    Ale poczekaj co Eniu odpowie, prawdopodobnie przedstawi Ci obszerniejszy opis.
    Eniu ma więcej wolnego czasu.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-06-2011 o 20:50

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Kto chciałby pomarudzić nad moją wizją obudowy - to zapraszam na http://forum.muratordom.pl/showthrea...Kominek-Trocia...
    A ten wątek dodaję do swoich obserwowanych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zerocool Zobacz post
    (...)
    Izolacja z płyt Silca (strasznie drogie, ale sprzedawca polecił zamiast wełny jeśli w domu są alergicy), podobno wełna może po jakimś czasie pylić, a tego moja żona by nie zniosła .

    Obudowa będzie wspierana przez stelaże aluminiowe w kolejności - płyta silca - stelaż - i na koniec płyta gips karton.
    Chcę aby między silcą a karton gipsem była pusta przestrzeń. Liczę na to że gips karton nie przypali się w tej konstrukcji.
    (...)
    A czy tę płytę silca to trzeba jakimś klejem z siatką potraktować żeby może też nie pyliła? Rozumiem, że płyty są doskonałym izolatorem, ale jak wpływa temperatura na inne fizyczne cechy tego materiały. Czy warto go zabezpieczyć klejem z jakichś innych powodów?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    A czy tę płytę silca to trzeba jakimś klejem z siatką potraktować żeby może też nie pyliła? Rozumiem, że płyty są doskonałym izolatorem, ale jak wpływa temperatura na inne fizyczne cechy tego materiały. Czy warto go zabezpieczyć klejem z jakichś innych powodów?
    od zewnątrz tak - siatka i klej w celu wzmocnienia konstrukcji (od zewnątrz !)

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zerocool - zacząłeś tak fajnie, a w tej chwili nazwę Twojego wątku można powoli zmienić na "W jaki sposób nie robić kominka samemu" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Zerocool - zacząłeś tak fajnie, a w tej chwili nazwę Twojego wątku można powoli zmienić na "W jaki sposób nie robić kominka samemu" ...
    Pozdrawiam.
    Proponuje jeszcze inny tytuł "Sam buduj TAK pierwszy kominek , za DRUGI zapłacisz .... "

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Proponuje jeszcze inny tytuł "Sam buduj TAK pierwszy kominek , za DRUGI zapłacisz .... "
    Myślę, że czas zawiesić wątek.
    Od "profesjonalistów" z tego forum niewiele się dowiedziałem, więc nauka stąd płynie żadna.
    Każdy potrafi stwierdzić że tak się nie powinno robić, ale nie potrafi już (lub nie ma ochoty) wytłumaczyć dlaczego.
    Ja ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że nawet jeśli moja konstrukcja się rozleci, popęka, czy po prostu mi się znudzi, to koszt jej ponownego wykonania jest tak niski w porównaniu do "profesjonalnych" konstrukcji, że będę mógł postawić jeszcze trzy inne.
    Dziękuję za uwagę.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Brawo - Zrocool ... ale znowu najpierw robisz a potem pytasz ...
    Niepoprawny jesteś ... chcesz znowu rozbierać to co już zrobiłeś?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaBartek Zobacz post
    lakier na tynk,żeby szło np umyc i kurz się tak nie łapał
    A masz pewność od jakiej temperatury lakier którego
    użyjesz , zacznie wydzielać toksyczne związki , które
    Ty i twoje dzieci będą wąchać ?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Oczywiście że warto.
    Nie ma co się ładować w stare niesprawdzone i wycofywane technologie, czyli wracać do jaskiń.

    No ale z konstrukcyjnych płyt izolacyjnych kominek nadal będzie zimny, bo możliwość ogrzewania przez najzdrowsze ogrzewanie promieniowaniem zostanie mu zabrana.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 04-07-2011 o 19:43

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    A skąd wiesz że to najzdrowsze ogrzewanie?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mistrzu
    Wszystkich źródeł moich informacji nie mam zamiaru ujawniać tu na forum.

    Ale możesz spokojnie tą informacje pchać dalej bo jest pewna i sprawdzona, przez odpowiednie komórki organizacyjne i poważne instytucje.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie rób tak - Dlaczego ? - Bo tak -
    Chłopie - masz kilkaset wątków o kominkach i kilka tysięcy napisanych wiadomości.
    Nawet jeżeli przesiać to przez sito kłótni i sporów, to pozostaje tak pokaźny i konkretny materiał, że aż prosi się by czytać, czytać, czytać i chłonąć wiedzę ...
    Nie chce Ci się czytać? Czy czasu na to nie masz?
    Piszesz że od "profesjonalistów" niewiele się dowiedziałeś - od samego początku wielu "profesjonalistów" zaglądających do Twojego wątku daje Ci do zrozumienia że "walisz kichę" z tych "ytongów" aż skóra cierpnie ... dało Ci to cokolwiek do myślenia? Przecież i tak "zrobiłeś" to po swojemu ... no to po co "się produkować" i czas tracić ...
    Posłuchałeś do tej pory kogokolwiek kto zrobił kilkaset kominków więcej od Ciebie?
    Poczytałeś coś?
    Pozdrawiam.
    PS. Przepraszam za obcesowość wypowiedzi ... ma to na celu tylko i wyłącznie to, żebyś przemyślał sprawę i nie został kolejnym posiadaczem "kominkowego gniota". Bo samemu też można zrobić coś porządnego w temacie kominka, tyle że trzeba do tego podejść "normalnie" ...
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 19-07-2011 o 22:38
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    ja mam tylko jedno malutkie pytanko do kolegi który zabudowuje ten kominek,czy podstawa pod niego to jest sam beton czy beton a pod spodem styropian?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    kurde nie kumam twego postu

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Eniu prawdopodobnie chętnie by obszernie odpowiedział.

    No ale zastrzegłeś pytanie do kogoś innego konkretnego.

    Więc Eniu jako przykład kultury na Wielkopolskę (nietylko zresztą) niepytany milczy i zapewne jest mu smutno, że nie może odpowiedzieć.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A jak napiszę, że błędem jest wszystko oprócz izolacji tylnej ściany kominka? To czy cokolwiek to zmieni? Czy ten kominek będzie zrobiony przez jego wykonawcę od nowa tak jak powinno być?
    Czy kolejny raz na FM napisać znowu instrukcję budowy kominka od A do Z ?
    Przecież to wszystko było już kilkanaście (jak nie więcej) razy napisane na FM.
    Czy leniowi, który nawet nie raczy przejrzeć FM pod kątem swojej inwestycji warto pomagać i tracić czas na to?
    Czy będzie to kolejna "donkiszonada" a kominek i tak będzie zrobiony wedle własnego "widzimisie"?
    To znowu kolejny identyczny wątek, jakich było kilkanaście w przeciągu ostatnich paru lat na FM. Scenariusz się powtarza - radosna twórczość kogoś, kto uważa czytanie FM za stratę czasu, negatywne opinie i sygnały "profesjonalistów", że coś jest źle wykonywane, i krytyka innych za to, że w ogóle zwróciło się uwagę i rady, że może przecież lepiej się do takiej inwestycji przygotować od strony teoretycznej, a nie "klepać" bloczki BK bo akurat zostały na budowie ... a na FM wiedza podana jak na talerzu ... wystarczy chcieć ją brać ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 21-07-2011 o 10:41
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 1 z 85

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony