dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 111
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.206 z 2206
  1. #2201
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata W.

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Mam trzy problemy związane z kominkiem;
    Może ktoś znajdzie chwilę
    1.0 komin systemowy Brata został źle wykonany, to znaczy ma na jednej ze ścian i wlot dla spalin i wyczystkę. Wyczystkę trzeba przenieść na inna ścianę. doczytałam, że trzeba trójnik wyczystkowy zakleić a w rurze wyciąc otwór na nowy trójnik wyczystkowy. jakim preparatem się zakleja otwór w trójniku wyczystkowym?

    2.0 Obudowa kominka będzie z płyt Varmsen/Skamol o grubości 3cm.na całą wysokość pomieszczenia a więc 2,7m
    Czy na taką wysokość wystarczy jedynie klejenie i skręcanie płyt? Czy jakis stelaż nie jest konieczny?
    Czy możliwe jest wykończenie kominka od strony pomieszczenia płytkami ceramicznymi? Np płytkami 6x20 cm o grubości 9mm. Wydaje mi się to niemożliwe, ze względu na ich ciężar.

    3.0 Z kominka chciałabym wyprowadzić gorące powietrze do jednego pomieszczenie usytuowanego nad nim. Rozumiem, że trzeba wtedy zrobić komorę dekompresyjną ? Jaki przewód zastosować - elastyczną rurę izolowana na całej długości?
    z góry dziekuję za pomoc

  2. #2202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata W. Zobacz post
    Dzień dobry
    Mam trzy problemy związane z kominkiem;
    Może ktoś znajdzie chwilę
    1.0 komin systemowy Brata został źle wykonany, to znaczy ma na jednej ze ścian i wlot dla spalin i wyczystkę. Wyczystkę trzeba przenieść na inna ścianę. doczytałam, że trzeba trójnik wyczystkowy zakleić a w rurze wyciąc otwór na nowy trójnik wyczystkowy. jakim preparatem się zakleja otwór w trójniku wyczystkowym?
    Jeżeli trójnik wyczyskowy nie został dobrze wklejony z resztą kształtek systemowych to można go obrócić w odpowiednim kierunku, dźwignia prosta - grubsza deska, wycięcie kątówką kształtki zewnętrznej, przełożenie izolacji, przemieszczenie wklejenie ścianki zewnętrznej wyciętej.
    2.0 Obudowa kominka będzie z płyt Varmsen/Skamol o grubości 3cm.na całą wysokość pomieszczenia a więc 2,7m
    Czy na taką wysokość wystarczy jedynie klejenie i skręcanie płyt? Czy jakis stelaż nie jest konieczny?
    Czy możliwe jest wykończenie kominka od strony pomieszczenia płytkami ceramicznymi? Np płytkami 6x20 cm o grubości 9mm. Wydaje mi się to niemożliwe, ze względu na ich ciężar.
    Pogrubienia w narożnikach i innych miejscach z płyty Varmsen, według sztuki budowania takiej obudowy.

    3.0 Z kominka chciałabym wyprowadzić gorące powietrze do jednego pomieszczenie usytuowanego nad nim. Rozumiem, że trzeba wtedy zrobić komorę dekompresyjną ? Jaki przewód zastosować - elastyczną rurę izolowana na całej długości?
    z góry dziekuję za pomoc
    Komora dekompresyjna to zabezpieczenie stropu przed uszkodzeniem i pożarem.
    Elastyczne rury są wysmarowane olejem technologicznym, będzie kupa smrodu prze kilkanaście lat.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #2203
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata W.

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Jeszcze o tym moim mini DGP - a więc ta rura musi być stalowa w komorze a od stropu izolowana? Czy wystarczy tylko stalowa aż do samej góry, zakończona kratka w podłodze ? Doczytałam, że komora dekompresyjna musi być w przypadku DGP. To jest mini DGP, a strop mam betonowy oczywiście. Wiec komora chyba niekonieczna ?
    z gory dziekuję

  4. #2204
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Bez komory dekompresyjnej to do stropu można zamontować płytę z włókna ceramicznego.
    https://allegro.pl/listing?string=P%...20CERAMICZNEGO

    Rura powinna być oddzielona od stropu izolacją, metal się rozszerza i będą powstawać niepotrzebne hałasy.

    Do montażu nie można stosować pianek montażowych, wełny też nie polecam.
    Maty ogniotrwałe w rolkach, wykonane z włókna ceramicznego.
    https://allegro.pl/kategoria/materia...20ceramicznego.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #2205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata W. Zobacz post
    Dzień dobry
    Mam trzy problemy związane z kominkiem;
    Może ktoś znajdzie chwilę
    1.0 komin systemowy Brata został źle wykonany, to znaczy ma na jednej ze ścian i wlot dla spalin i wyczystkę. Wyczystkę trzeba przenieść na inna ścianę. doczytałam, że trzeba trójnik wyczystkowy zakleić a w rurze wyciąc otwór na nowy trójnik wyczystkowy. jakim preparatem się zakleja otwór w trójniku wyczystkowym?

    2.0 Obudowa kominka będzie z płyt Varmsen/Skamol o grubości 3cm.na całą wysokość pomieszczenia a więc 2,7m
    Czy na taką wysokość wystarczy jedynie klejenie i skręcanie płyt? Czy jakis stelaż nie jest konieczny?
    Czy możliwe jest wykończenie kominka od strony pomieszczenia płytkami ceramicznymi? Np płytkami 6x20 cm o grubości 9mm. Wydaje mi się to niemożliwe, ze względu na ich ciężar.

    3.0 Z kominka chciałabym wyprowadzić gorące powietrze do jednego pomieszczenie usytuowanego nad nim. Rozumiem, że trzeba wtedy zrobić komorę dekompresyjną ? Jaki przewód zastosować - elastyczną rurę izolowana na całej długości?
    z góry dziekuję za pomoc
    Można wykonać kanał DGP na piętro z płyty Varmsen. Jeśli to budynek murowany, spokojnie. Jeśli drewniany, bardzo ostrożnie....

  6. #2206
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata W.

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc. Ten kanał z płyt Varmsen zastosuję, bo rozwiązuje problem. Może być do poziomu wykończonej podłogi na piętrzei zakończony kratką? Czy musi wychodzic ponad podłogę?

Strona 111 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony