dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 319 z 319
  1. #301
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    aici odświeżyłam sobie Twój wątek i zauważyłam, że masz dwie skrzynki z gazem: jedną na ścianie budynku, a drugą w granicy działki, z czego to wynika ? - ja mam jedną w granicy działki stąd moje pytanie
    jeszcze jedno pytanie odnośnie tej rury, to jest miedź i jak mniemam z gazem, dlaczego tak dziwnie jest puszczona nad kaloryferem ?
    Cytat Napisał acici Zobacz post






    baaardzo podobają mi się kafelki ścienne kuchenne, zapisałam sobie nazwę, dziękuję, że podajesz takie informacje

    ładne też masz kafle do garażu i kotłowni, zarówno ściany jak i podłoga, wygląda że też porządnie masz je położone

    przyglądam się z zaciekawieniem ogrodzeniu, bo u mnie to aktualny temat, miałaś robiony fundament ? jeśli tak to na jakiej głębokości ? mogłabym prosić o kilka fotek ogrodzenia ? dzięki Tobie na poważnie zaczynam myśleć o wiacie na śmieci, zgrabnie to u Ciebie wygląda i myślę, że będzie praktyczne

    no i fenomenalnie masz zrobiony odpływ aż sobie zapiszę zdjęcia, jeśli pozwolisz

  2. #302
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki kjuta, staram się bardzo, by innym było trochę łatwiej budować. Co do skrzynek z gazem to taki jest wymóg i przepisy..... dlaczego ty masz jedną - nie wiem (co nie znaczy że jest to źle, nie wiem). U nas w tej na elewacji jest zawór odcinający dopływ gazu. Rura miedziana z gazem leci nad kaloryferem dlatego, że skrzynka - ta na elewacji o którą pytałaś, wypada dokładnie pod oknem - podobnie jak kaloryfer, dlatego nie było innego wyjścia by puścić rurkę jakąkolwiek inną drogą, tak by łączyła się z resztą, która leci w pionie przy wejściu z dworu do kotłowni.
    Ogrodzenia jeszcze nie mam, więc na razie nie wrzucam nic ponad to, co widzisz na forum. Pod słupkami biegnie fundament w jednej linii prostej (czyli jeden długi dla wszystkich słupków) i ma on głębokość ok. 1 metra.
    Domek dla śmieci - wspaniała sprawa - czysto, estetycznie i bezpiecznie. Nic nie zmoknie, nie przewróci się itd.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  3. #303
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi

    ja nie mam zaworu na elewacji, więc może to dlatego, u mnie też wbijali się rurką na wysokości kolana ale poszli po ścianie do góry i dalej przy suficie


    kopaliście sami pod fundamenty dla ogrodzenia i sami je wylewaliście ? macie robioną dylatację ? przymierzam się do tematu ogrodzenia, ale straszne kosztorysy do mnie spływają i zaczynam rozważać opcję jakiejś samoróby lub przynajmniej częściowo

  4. #304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepraszam ze dopiero teraz odpisuje.... Nie mamy zadnej dylatacji przy fundamentach, a prace "kopalniane" i zalewanie robili nam panowie, ktorzy murowali slupki do bramy i bramki oraz wiate smietnikowa. Prace moim babskim okiem oceniam jako czystą, schludną i naprawde porzadnie wykonaną. My pol na pol systemem gospodarczym, czesc ekipy, czesc samemu.

  5. #305

    Domyślnie

    Super! Podaj proszę model zmywarki i ten drugiej zamrażarki, ok? Zmywarka ma bardzo fajne programy
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #306
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal_kulesza

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-305
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć,

    My z żoną jesteśmy na etapie zmiany ścianek wewnętrznych na piętrze.
    Zauważyłem na poniższym rzucie że ta mała garderoba ma wejście od łazienki. Czy Wy też zrobiliście pralnię z tego pomieszczenia?
    Jeżeli tak, można prosić o zdjęcie


    Pozdrawiam,
    Michał



  7. #307
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak Michal, mamy tam pralnię - to malutka dziupla ale juz widzielismy w marketach budowlanych rozne fajne rozwiazania montazu suszarek do sciany, moze zrobimy tez taka przy suficie. Stojaca na upartego sie zmiesci takze, ale wtedy nie otworzy sie calych drzwi. Garderobę robimy natomiast w tym malym pokoju na przeciw schodow.
    Zdjecia pralni sa na stronie 5, wraz ze zdjeciami łazienki!

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Wszystko pięknie i fajnie, pamiętajcie aby biały zlew impregnować i ciągle myć. Strasznie zaciąga osady z kawy, herbaty.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  9. #309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyznam, że jeśli chodzi o zlew kuchenny to polecieliśmy na reklamę materiału tectonite, z którego jest zrobiony tenże zlew. Producent obiecuje gwiazdkę z nieba, na opakowaniu same ochy i achy, a niech spróbuje odbarwić jakimś barszczykiem - zrobimy dym!! Ale tak serio, to oczywiście skoro już zdecydowaliśmy się na tak niewygodny kolor, to pomyślimy o impregnacie zawczasu tylko nie jesteśmy w tym za bardzo zorientowani, co dobre.


    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  10. #310
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nie pierwszy raz juz trafiam na Wasz dziennik. Bardzo wiele inspirujacych pomyslow. Dziekuje tez za dzielenie sie dokladnymi informacjami jak numery kolorow farb I inne szczegoly. Przydatne info zawsze w cenie. Rowniez mam bardzo dobre doswiadczenia z Magnatem. Bede sledzil. Pozdrawiam Michal

  11. #311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzieki, zachecam do odwiedzin - dobrze wiedziec, ze sie na cos przydaje chec dzielenia sie doswiadczeniem Co prawda idzie ta budowa wolno i apatycznie jak szukanie idealnej skorupki przez gołego slimaka ale.... juz blisko finishu, no i jeszcze sporo zdjec i postow do wrzucenia, zanim sie wprowadzimy.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  12. #312
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin8006

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-083
    Posty
    1

    Domyślnie

    Acici czy możesz podać jaką mieliście kubaturę budynku po Waszych zmianach w projekcie?

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Marcin, pojecia nie mam!! Nigdy to liczone nie bylo, bo ta informacja jest.... do niczego nie przydatna. Wiem tylko, ze po staremu metrow bylo 133 a po nowemu czyli z powiekszona jadalnia tak moze 142.

  14. #314
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojtyw

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, patrzę po zdjęciach i nie mogę dostrzec jak rozwiązaliście sprawę wentylacji grawitacyjnej w kuchni (wiem że macie WM ale jak widzę kominy od WG zostały) Na dachu są dwa okrągłe kominki ale w ścianie nie widać pustaków wentylacyjnych.
    Drugie pytanie to przesunięcie ścianki w łazience na dole - ta oryginalna stała na fundamencie - czy dolewaliście fundament pod "nową" tylną ściankę czy stoi na chudziaku?
    Pozdrawiam.

  15. #315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedno ujście wentylacji jest w rurze okapu a drugie zakryte zaślepką w suficie w rogu między dwoma oknami. Mamy rekuperację, więc sprawa wentylacji ma się nieco inaczej w tym przypadku!
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    Marcin, pojecia nie mam!! Nigdy to liczone nie bylo, bo ta informacja jest.... do niczego nie przydatna. Wiem tylko, ze po staremu metrow bylo 133 a po nowemu czyli z powiekszona jadalnia tak moze 142.
    145 wyszło po zmianach
    ---------------------------------------------------------

  17. #317
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysztoof

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Józeów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej Wszystkim,
    Jestem nowy na forum i niedawno zdecydowaliśmy się z żoną na projekt, którym cały czas się wszystkim chwalimy Jest to dom stworzony na podstawie Szmaragdu i nazywa się Willla Diamentowa. W zawiązku z tym, że układ pomieszczeń jest praktycznie identyczny co w szmaragdzie to będę się też posiłkował waszymi wpisami na tym forum.
    Wrzucam link do projektu: https://www.mgprojekt.com.pl/willa-diamentowa
    Dajcie znać co myślicie i bardzo prosze o informację czy może ktoś z was buduje dokładnie ten dom? Chciałbym sie dowiedzieć jakie koszty budowy stanu surowego otwartego (najlepiej z tego roku lub 201

  18. #318

    Domyślnie

    czekam na zdjęcia po zakońceniu całości

  19. #319
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totomasz

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Czy ktoś zamykał przestrzeń tarasu na rzecz powiększenia salonu w wersji classic szmaragda ? Co z pomysłem na podcień i taras ?

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony