dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 319
  1. #281

    Domyślnie

    A to zienia postać sprawy My zrobiliśmy hmm szaro grafitowy czy jakoś tak
    Biały miałem w poprzednim domu - masakra po jednym/dwóch paleniach
    ---------------------------------------------------------

  2. #282

    Domyślnie

    [QUOTE=certa;7151693]A to zienia postać sprawy My zrobiliśmy hmm szaro grafitowy czy jakoś tak
    Biały miałem w poprzednim domu - masakra po jednym/dwóch paleniach [/QUOTE



    Witam, wlasnie rozpoczelismy swoja przygode ze szmargdem. Jestesmy na etapie fundamentow. I mam pytanie do tych co juz go prawie wybudowali lub sa juz zamieszkale. Czy istnieje mozliwosc obejrzenia u kogos domku? Mysle nad kilkoma zmianami ale mam pewne obawy.
    Pozdrawiam

  3. #283
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciek102

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jelcz-Laskowice
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich Szmaragodowiczów my również zaczynamy przygodę z tym projektem, w chwili obecnej jesteśmy na etapie papierologii dlatego przed startem budowy chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda taki domek na żywo w celu ewentualny drobnych poprawek i zmian w standardowym projekcie. Czy jest ktoś na forum kto umozliwiłby nam zobaczenie domu, jesteśmy z Dolnegośląska ale jeśli ktoś buduje gdzieś dalej możemy również podjechać

    Druga sprawa to koszta budowy, chciałbym podpytać, zweryfikować, sprawdzić i porównać z waszymi wycenami

    Jeśli znajdzie się ktoś chętny podzielić się wiedzą i doświadczeniem bardzo proszę o pomoc na forum lub prywatnie [email protected]

    Z góry dziękuję

  4. #284
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WojciechSm

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    śledzę postępy w budowie i gratuluję.

    Czy osoby budujące lub te które wybudowały Szamargd lub Szmaragd 4 mogą podzielić się kosztami z poszczególnych etapów ?
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc i podesłanie kosztorysów.

    [email protected]

    Pozdrawiam

  5. #285

    Domyślnie

    Porównać kosztów się nie da moim zdaniem bo wszystko zależy za ile kupisz materiał
    Razem z projektem powinien być kosztorys i wystarczy z nim się udać do kilku hurtowni celem wyceny
    ---------------------------------------------------------

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    Spoglądając na rysunek nieudolnie wstawiony przeze mnie w mini wersji, lodówka (a właściwie "szafa" z lodówką, piekarnikiem i mikrofalówką) będzie przy ścianie - tam gdzie po lewej stronie ściany są dwa skreślone kwadraciki... Czyli realnie tam gdzie aktualnie mamy przejście do jadalni. Zaś tu, gdzie aktualnie jest wnęka na lodówkę - będzie spiżarka z narożnym wejściem. Jak szybko się da, poprawię rysunek i go opiszę strzałkami, gdzie i co.
    Witam, Od niedawna przymierzam sie do budowy nieco innej wersji Szmaragda 5 który jak widać po prostu ewoluuje. Mam pewien problem z kuchnią ponieważ zależy mi żeby umieścić w niej w jakiś sensowny sposób spiżarnię nie rezygnując przy tym z garderoby od strony holu. Widziałam że planowaliście spiżarkę taką rogową i był też umieszczony projekt kuchni. Czy macie może już zdjecia realu jak to wyszło, czy kuchnia nie za bardzo zamknieta w stosunku do jadalni i salonu. Na samych planach ciężko stwierdzić. Będę wdzięczna za jakieś fotki bądź informacje. Pozdrawiam Iwona

  7. #287
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BeredziAnka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, acici chciałam zapytac czy zmienialiście rozmiar okien w kuchni?
    Pozdrawiam
    A

  8. #288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak, okno duże kuchni zostało zmniejszone do szerokosci - 170 cm.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  9. #289

    Domyślnie

    Witam, z Żoną również planujemy budowę Szmaragda. Z myślą o zebraniu wszystkich Szmaragdowiczów w jedną społeczność dla lepszej i szybszej wymiany informacji stworzyłem na Facebooku grupę, link --> Grupa budujących dom Szmaragd.
    Może uda się zebrać wszystkich zainteresowanych w całość i stworzyć fajną oraz merytoryczna grupę z poradami dla budujących oraz chcących wybudować ten dom. Zapraszam do dodawania się oraz pisania postów. W grupie siła Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez thomash24 ; 01-11-2017 o 21:20 Powód: literówka

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Otwierać okna w Gliwicach by odetchnąć pełną piersią... Nieźle... Tego się nie robi tylko dla powietrza, ale AŻ dla powietrza, do tego oczyszczonego filtrami przy nawiewie. A jeszcze pieniądze z zużytego, a wcześniej ogrzanego, powietrza odzyskuje. WM i rekuperator gazowi nie szkodzą, bo to dwa zupełnie inne systemy. Jeden wentylacyjny a drugi grzewczy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #291

    Domyślnie

    Zgadza sie, fajnie miec powietrze oczyszczone, ale w Gliwicach czasem tez da sie odetchnac Niestety cena reku nie zacheca, do tego dochodza rozne filtry i tez nie sa za grosze. A raczej bez filtrow to tez bym bala sie, co tam w tych rurach tak naprawde krazy... Natomiast kasa zwraca sie z odzysku powietrza ogrzanego, ale zeby reku pracowalo, to korzysta z pradu...

  12. #292

    Domyślnie

    Acici, a jeszcze taki pytanko: u Was piec gazowy hula caly czas? Chodzi mi o grzanie wody. Cos mi sie wydaje, ze Wy tez macie solary? Jak Wam taki system sprawdza sie? Bo z kolei solary to przezytek )). Jak cos, to prosze na maila: [email protected] Pieknie dziekuje!

  13. #293
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Reku - koszt filtrów około 200-300 PLN na rok, moje reku zużywa prądu za około 10 PLN miesięcznie.

    Komfort w domu z WM bardzo duży, mieszkam od września i już nie wyobrażam Sobie domu bez WM.

    Wentylacja grawitacyjna to latem wogóle nie działa a zimą to tylko chłód do domu wpuszcza.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #294

    Domyślnie

    Marcin34_Śl - oj to ja faktycznie musze poszperac bardziej... A kto Wam robil reku? Macie jakis sensowny namiar?
    A dom czym ogrzewany? Pewnie pompa (zgaduje)

  15. #295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    O matko, to teraz ktoś buduje jeszcze domy bez rekuperacji?
    Dla mnie wentylacja grawitacyjna to taki sam przeżytek technologiczny jak balia z tarą zamiast pralki i wygódka z serduszkiem zamiast łazienki w domu.
    A przecież i balia i sławojka wychodzą taniej od pralki automatycznej i łazienki w domu.

    U mnie koszt filtrów to kilka złotych, bo robię je sama z maty filtracyjnej.

  16. #296

    Domyślnie

    ...buduja, buduja i to calkiem duzo Tak samo mozna powiedziec, czemu nie stawiac tylko domow z plaskim dachem, przeciez skosy to przezytek...
    Poki co to az 3 architektow odradzalo mi reku. Osobiscie uwazam, ze klima tez nie jest dobra, ale zyc bez niej juz nie potrafie A rekuperacja tez mozna chlodzic. Jestem skolowana roznymi opiniami na ten temat, stad czytam i wypytuje.

  17. #297

    Domyślnie

    Elfir, a podrzuc prosze jak masz jakies ciekawe artykuly o reku... Ja bym chciala a boje sie tego ustrojstwa Dziekuje!

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w necie to można najwyżej trafić na reklamy. Tylko na forum szukaj relacji posiadaczy.
    Reku nie działa jak klima. Owszem, może delikatnie obniżyć temperaturę, jak zainwestuje się w gruntowy wymiennik ciepła. Ale to nie jest równoważnik klimy.

    Ja bym wykopała architekta, który reku odradza. Bo to znaczy, że nie ma pojęcia o projektowaniu nowoczesnego domu, który spełniałby współczesne standardy energetyczne.

    Nie sztuka zbudować dom, na którego ogrzewanie będzie się płacić rocznie 4 tyś. grzejąc piecem na ekogroszek.
    Sztuka to zejść poniżej 1500 zł rocznie grzejąc bezobsługowym prądem.

    A kształt dachu to nie kwestia nowoczesności tylko kontekstu miejsca w którym się buduje.

  19. #299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    @acici widzę że udało się przetransportować posty we właściwe miejsce.

    Przy okazji odświeżyłem sobie Twój dziennik i zauważyłem temat który mam właśnie na tapecie, mianowicie brodzik w podłodze. Początkowo chciałem odpływ liniowy, ale ten Twój mi się spodobał. Możesz skrobnąć jak to zostało wykonane? Płytkarz rzeźbił sam spadki czy to na jakimś systemie jest oparte? Nie widzę tam żadnej rynienki, nie boisz się że woda wypłynie na łazienkę? Chyba że drzwi będą z uszczelką przy podłodze?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Płytkarz sam robił spadki, zatem woda wypływać nie będzie ale oczywiście szyba z uszczelką jest przewidziana także. Jest tam założona kratka na środku i taka to konstrukcja. No nawet ładnie faktycznie to wyszło
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony