dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 319
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie, nie kupowaliśmy żadnego dodatku, czy warto, hmmm - otóż zdaje nam się, że hydraulik tak czy siak będzie miał własną wersję 'widzi-mi-się', zatem dodatki "...Podłogowe" i "Płaszcz Wodny" raczej pewnie mu się nie przydadzą... Ale może komuś się przydały, kto także Szmaragda budował, popytaj! Pozdrawiamy serdecznie.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  2. #42

    Domyślnie

    acici potrzebuję pomocy ,trochę nie na temat wybacz ,potem to usuniesz ,ale spróbuj pomóc bo czas mnie nagli,a o to problem (pisałem też na głównym wątku)
    Odpadł mi właśnie projekt domu ,który już miałem kupić i zobaczyłem w realu i jednak okazał się nie taki jak bym chciał.Może przez te skosy.Wracam do pomysłu piętrówki,ale u was przeszkadzają mi schody w salonie samym.Znalazłem coś podobnego i mam pytanie-jaka jest szerokość szmaragda,ale samej bryły domu,bez garażu.W tym co znalazłem ,boję się ,że może to dziwnie wyglądać, bo chyba sama bryła domu jest wąska ,poszerza ją optycznie ten dostawiony garaż i salon za nim ,ale boję się czy nie będzie wrażenia wąskiego klocka z czymś doklejonym.Stąd prośba porównajcie wymiary.Z góry dzięki
    http://www.dobredomy.pl/projekt/junona
    Żadna ze mnie elita

  3. #43

    Domyślnie

    wszyscy szmaragdowicze pewno czekają zniecierpliwieni na wznowienie prac więc na pocieszenie parę zdjęć wam zrobiłem

    http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/822980/1

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no cudownie, przepięknie - a balustrady... jak marzenie. A gdzie zdjęcia ze środka????????????????????
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  5. #45

    Domyślnie

    a gdzie wstawicie lodówkę jak nie tam?

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spoglądając na rysunek nieudolnie wstawiony przeze mnie w mini wersji, lodówka (a właściwie "szafa" z lodówką, piekarnikiem i mikrofalówką) będzie przy ścianie - tam gdzie po lewej stronie ściany są dwa skreślone kwadraciki... Czyli realnie tam gdzie aktualnie mamy przejście do jadalni. Zaś tu, gdzie aktualnie jest wnęka na lodówkę - będzie spiżarka z narożnym wejściem. Jak szybko się da, poprawię rysunek i go opiszę strzałkami, gdzie i co.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  7. #47

    Domyślnie

    halo dzień dobry, zima siem skonczyła śnieg przestał padać, mróz poszedł na drugi plan, czas wznowić prace .....
    piszcie coś co się dzieje, bo umnie jak narazie czekamy aż woda gruntowa opadnie.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Pozdrowienia od sąsiadów z tej samej wioski tak zupełnie przypadkiem tu trafiłem, więc postanowiłem pozostawić po sobie ślad

  9. #49

    Domyślnie

    a sąsiedzi coś zapomnieli ze dziennik budowy założyli i że są forumowicze fani projektu "Szamrad" którzy oczekują dalszych wpisów z realizacji inwestycji ...........

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A no nie zapomnieli wcale, tylko się nic nie dzieje na budowie, mamy przestój z powodu pewnych zawirowań i na razie nie ma jak się nami wesprzeć jeśli chodzi o postęp budowlany :/ Obiecuję, że gdy znowu ruszymy - następna pójdzie elektryka - reaktywuję wpisy ze zdwojoną siłą!
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agula26

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, chyba przyszedł czas i na mnie żeby się ujawnić i pochwalić bo piękny dom wybudowaliście!
    Jak tak na niego patrzę to bardzo mi przypomina nasz szmaragdzik też jasna elewacja i ciemna dachówka.

    Od początku Was podglądam i nie mogę się doczekać dalszych wpisów
    gratuluję i życzę powodzenia!

    a jakie drewno wokół okien planujecie?

  12. #52

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak samo my bardzo chętnie podglądamy innych co już wybudowali, bo naprawdę przyjemnie jest podziwiać efekty pracy przy tym cudnym projekcie tylko szkoda, że nas tak na razie niewiele, no i tylko kilka osób dzieli się tu zdjęciami ... mam nadzieję, że nas wszyscy szybciutko dogonicie!! też chcę oglądać dużo, dużo zdjęć Szmaragdzika!
    do agula26: nie planujemy drewna, bo nie będzie nam się chciało tego wszystkiego konserwować co 2 lata i nie bardzo by było w tym celu jak się wspinać by to zrobić - jest kilka miejsc trudno dostępnych (min. na ścianie z 3 małymi okienkami czy przy oknie klatki schodowej) i trzeba po dachu by było łazić.... eeeee tam! Chcemy pokryć płytami (panelami) elewacyjnymi drewnopodobnymi z materiału pcv, łudząco przypominającymi drewno - jak dla mnie - kobiety - niemal nie do odróżnienia heh. Rozglądaliśmy się za tym z ciekawości. Obliczaliśmy, że będzie to kosztowało ok 5 tys zł. na całość wnęk.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  14. #54

    Domyślnie

    powiedzcie mi deska elewacyjna ta w okolicach okna to się samemu maluje, czy też już taką można zakupić, i gdzie to dostane bo zupełnie niewiem gdzie tego szukać po godz. 18

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie, no nie maluje się samemu - kupuje się gotowe, specjalne pcv-ki już mające pożądany wygląd! Przykleja się to tylko, czy tam przykręca i już. Gdzie tego szukać, nie wiem... natomiast u nas są w takiej jednej firmie, która również zajmuje się produkcją okien. Trzeba sobie wygooglować, może coś znajdziesz lub pytaj tych co już mają na domku.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  16. #56

    Domyślnie

    ok już znalazłem wiem że się samemu maluje samemu się docina ale jakie wymiary mam przyjąć w przypadku okna w sypialni i łazience nad garażem? nie widzę tego w projekcie .....

  17. #57

    Domyślnie

    Aniu, jak postępy? Poprosimy o nowe zdjęcia bo tynki już chyba są...

    Pozdrawiam,
    A.
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozchol

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów Przymierzamy się z mężem do budowy domu SZMARAGD, mam ogromną prośbę do tych którzy budują lub budowali według tego projektu o podanie kosztów budowy domu. Czy koszty zamieszczone w kosztorysie tzn. około 390 000 za stan pod klucz są wiarygodne? Nie chcielibyśmy porywać się na coś, co przewyższy nasze możliwości finansowe i mieszkać później w nie wykończonym domku. Zaznaczam, że większość prac chcemy realizować systemem gospodarczym (robociznę związana z elektryką będę miała za darmo, układanie podłóg i wstawienie okien również, do tego podłogi i okna w cenach producenta tzn. bez narzutu Posiadamy działkę budowlaną w odległości 30 km od Warszawy, wszystkie media przy samej działce, a kanalizacja nawet już "wkopana" w działkę. Planujemy budowę "bez szaleństw" tzn. bez marmurów i kamiennych blatów ale też nie z byle jakich materiałów, aby uniknąć późniejszych wysokich kosztów eksploatacji. Będę wdzięczna za podanie chociażby przybliżonych kosztów jakie ponieśliście. Pozdrawiam.

  19. #59

    Domyślnie

    Acici
    Ja do Ciebie z pytaniem.
    Czy twoja podbitka jest z PCV i czy to może jest z firmy gamrat w kolorze grafit?

    Pytam bo od ponad roku szukam tego co wyrzuciłam robiąc porządki na budowie. a mianowicie potrzebuje 2 kawałków takiej podbitki o wielkości ok. 30x30 cm. Czy nie zostały ci może jakieś odpadki. Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Projekt Niewielki M05bL

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Anndzia, ale masz wyczucie.... żeby tak na zdjęciu zidentyfikować kolor i firmę? - dobra jesteś! Parametry się zgadzają, owszem. Ale nie mamy niestety takiego kawałeczka i szkoda, że nie możemy pomóc, bo po zrobieniu - jak chyba wszyscy - pozbyliśmy się ścinków, które nie były już potrzebne. A nie chcą Ci sprzedać jednej "belki"? Pewnie całe pudło trzeba zakupić, w którym jest ileś tam sztuk, tak?
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony