dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 277
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.

    Na początku wazna informacja - komentarze do dziennika proszę umieszczać w osobnym wątku - link znajduje się na dole w moim podpisie.

    W końcu znalazłem trochę czasu, by założyć własny dziennik budowy i tym samym podzielić się z wami postępem prac.

    Działkę o powierzchni 755m2 otrzymalismy z żoną (praktycznie w prezencie ślubnym) od moich rodziców w sierpniu 2005. To grunt rolny klasy IV ale pod zabudowę tak więc nie powinno byćproblemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę

    Tak wtedy wyglądała(widok z okna sąsiedniego domu - rodziców)

    UWAGA !!!! WSZYSTKIE ZDJĘCIA ZOSTAŁY UZUPEŁNIONE NA STR. 14 DZIENNIKA kliknij tutaj by przejść do zdjęć: ----> klik
    Ostatnio edytowane przez carringtontomas ; 17-02-2011 o 18:47 Powód: uzupełnienie zdjęć w dzienniku

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Po przejrzeniu tysięcy różnych projektów oraz po przeanalizowaniu naszych zdolności finansowych (nie chcemy uruchamiać żadnego kredytu) stanęło na projekcie D04 – Powszechny z katalogu Muratora (projekt można obejrzeć klikając na link w moim podpisie).
    Dodatkowo budujemy garaż wolnostojący dwustanowiskowy.
    Zaczęliśmy w końcu zdobywać poszczególne dokumenty wymagane przy pozwoleniu na budowę.
    Decyzję o warunkach zabudowy otrzymaliśmy dość szybko jednak przed zimą nie pomyślałem o zleceniu do geodety wykonania mapy do celów projektowych.

    Finał był taki, że zima trzymała dość długo, do kwietnia 2006 widok był następujący:


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    W końcu w maju geodeta przekazał nam mapki i wraz z projektem przekazałem je do architekta celem adaptacji projektu oraz wprowadzenia zmian w projekcie.

    Tak wygląda rzut parteru przed zmianami:


    Zmiany jednak będą następujące:
    - przestawienia okien z sypialni (w dole projektu) na ścianę frontową i od ogrodu
    - zrezygnowaliśmy z potrójnych drzwi balkonowych w salonie i zastąpiliśmy je podwójnymi
    - pojedyńcze drzwi balkonowe w salonie zrobiliśmy podwójne.
    - w małej łazience przesuwamy okno bliżej wejścia natomiast w ścianie między łazienkami robimy wnękę 90x45 by zmieścić tam kabinę prysznicową.
    - zrezygnowaliśmy z budowy oranżerii i z sypialni będzie wyjście bezpośrednio do ogrodu przez podwójne drzwi balkonowe (to już trzecie !!!!! <szok>)
    - budujemy taras narożny i częściowo go zadaszamy. Taras ma szerokość 4m od domu a zadaszenie będzie 3m.

    To chyba już wszystkie większe zmiany – oczywiście ściany działowe będą równieź przesuwane jednak nieznacznie i nie warto o tym pisać na tym etapie, bo jak znam moją żonę, to jeszcze się wiele w środku zmieni

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Ustaliliśmy, że zgromadzone dotychczas środki przeznaczymy na stan surowy – zamknięty a w międzyczasie spróbujemy odłożyć maksymalną kwotę na prace wykończeniowe spieniężając równocześnie nasze małe skromne 38,5 metrowe mieszkanko
    Dom będzie budowany systemem gospodarczym (mój ojciec, zaprzyjaźniony sąsiad i ja) zakładany cel: - zmieścić się w 150 000 na gotowo.

    plan ambitny więc trzeba zabrać się do roboty.

    Dotychczas wszelkie wydatki na dokumentację, architekta, geodetę itd = 4570 pln

    02 września 2006 wbilismy pierwszą "łopatę" :



    Na zdjęciu ojciec biegający ze sznurkiem, by oparator dobrze wykopał a i tak się machnął o szerokośc pół łyżki w jednym miejscu i musieliśmy poszerzać ręcznie - na szczęście był tani bo skasował nas 600 i 3 piwka.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Dalszy etap to zbijanie desek pod szalunek i jego wykonanie. Trochę mozolna praca jednak wykonanie fundamentów to podstawa więc postaralismy się:




  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Kilka dni po zalaniu ław fundamentowych i zaizolowaniu uzaczęliśmy stawiać ściany fundamentowych z bloczków betonowych:

    pierwszy bloczek:



    ostatni bloczek:



    gotowe ściany:


  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Sorry, że póki co mój dziennik wygląda jak album zdjęciowy, ale co tu opisywać jak wszystko widać
    Obiecuję w późniejszym okresie na bieżąco aktualizować dziennik. Mam nadzieję, że wytrzymam do zamieszkania :-]

    Może ten dziennik przyda się przyszłym budowniczym nie tylko domku D04 :-]

    Lepikowanie ścian fundamentowych:



    instalacje i kanalizacja:



    wypełnianie wnętrza podsypką (kruszywo będące mieszaniną cegły rozbiórkowej i piachu) po ubiciu trwarde jak cholera :-]



    a to ja podczas "drgawek"


  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    No i najważnieszy element "stanu zero" cxzyli zalewanie płyty.




    Koszt całkowity stanu zero 17 350 złotych.

    Dodatkowo kupiłem już okna w firmie Oknoplast Kraków wraz z roletami zewnętrznymi: 3 okna balkonowe 215x180, 2 okna do sypialni 150x150, 1 okno do kuchni 120x150, oraz 2 okna łazienkowe 90x60 oraz 1 okno 60x60 - cena za całość z odbiorem pod koniec marca do 10 415 złotych

    Z innych zakupów pustaki z Kozłowic 25 P+W (przywieźli w wigilię ) na dom - cena za 1 szt 5,80 brutto całość 6 264 oraz na garaż Poromur od Jopka G36 cena za całość 2500.

    Kilka dni temu kupiłem dachówkę celtycką Braas (kolor czarny) wraz z gąsiorami itd za cenę 7 941,96 (powierzchnia dachu ok 140 m - kopertowy)

    Na tym, póki co kończę dziennik (dużo tego było na dziś) - jak zrobię nowe zdjęcia to wrzucę w celach poglądowych :-]

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    No i jak tu się nie denerwować - urlop zaplanowany, materiał na działce, chęci i siła do pracy jest a tu śnieg spadł nie miał kiedy?

    Z racj tego, że muszę jeszcze rozgarnąć trochę przywiezionej ziemi na działce i poczekać aż teś śnieg stopnieje urlop przesunąłem o tydzień.
    Ruszamy ze ścianami 29-30 marca. Zobaczymy co powstanie do Świąt Wielkanocnych

    Acha, dostaełm wycenę na więźbę prefabrykowana i zadaszenie tarasu, wraz z transportem i montażem 13 800 brutto. Myślę, że gdzieś w okolicach czerwca pojawią się zdjęcia z montażu.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Z racji tego, że coraz więcej osób pyta mnie o koszty budowy.....

    Suma stan "0" 17 425,48 zł

    oczywiście nie doliczam kosztów związanych z paliwem, telefonami itd.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Stan zerto zakończony sukcesem, czas więc zabrać się za stan surowy

    Ściany mamy 25+12 styro - buduję więc z pustaka poryzowanego z Kozłowic, Porotherm już wtedy był trudno dostępny - jesli ktoś zwróci uwagę na datę to zauważy, że zrobiliśmy sobie niezły prezent gwiazdkowy w postaci 18 palet (60 szt. na palecie) no i ta cena - jeszcze 5,80 brutto za sztukę, jak to dobrze czasem pójść po rozum do głowy i kupić materiały przed końcem roku i przyszłych podwyżek:


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Z następnych zakupów jakie poczyniłem to zakup okien i dachówek oraz zaliczka na więźbę prefabrykowaną.

    Pod koniec marca przywieźli nam okna, które tymczasowo skłądujemy w piwnicy moich rodziców, dachówka Braas przyjedzie pod koniec kwietnia praktycznie w tym samym czasie kiedy będą montować więźbę.

    Poniżej zdjęcia okien (pięciokomorowe bo takie chciała moja kochana żonka wypełnione argonem i współczynniku 1,0)
    Okna poniżej to okna balkonowe,które ze względu na duże wymiary 215x180 musieliśmy wyciągnąć z ram, bo nie zmieściły się przez drzwi :-]




  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    No i zaczęło się :-]

    Ruszyliśmy ze ścianami - urlop wzięty więc cza sna postawienie ścian około tygodnia (we trzech). Na szczęscie pustaki są P+W więc kładąc tylko poziomą fugę powinno pójść gładko:

    Po położeniu wartswy papy jako izolacji poziomej zakładamy pierwsze narożniki:



  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Budowa idzie pełną parą - później będzie gorzej bo wysoko i trzeba się wdrapywać na rusztowanie.
    Murujemy póki co we trzech z czego ja dodatkowo walczę z betoniarką i odpowidam za transport zaprawy (na zdjęciu)





    A oto efekt po dwóch dniach pracy - w końcu już widać, że coś robimy :-]


  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Kolejne dni to walka z pustakami i praca po 13 godzin dziennie rąk nie czułem - schudłem parę kg - ponoć mi się przyda :-]
    W końcu domek osiągnął wymaganą wysokośc 11 warstw, jednak już podczas pracy okazało się, że kłądziemy zbyt małą fugę (przyjąłem 1-1,5cm a wyszła 0,5) więć musiałem kupić parę pustaków z betonu komórkowego i położyć ostatnią warstwę by wyrównać wysokość.

    widok z rogu północno-zachodniego:



    widok od strony południowej:



    widok od frontu (można zauważyć częściowo wykonane zbrojenie pod kolumny frontowe):



    widok od strony wschodniej:


  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Jesteśmy szczęśliwi - pozosteje teraz zrobić szalunek pod wieniec i go zazbroić.

    Tak wyglądały moje rękawice po kilku dniach pracy:



    Kupiłem już formy papierowe na kolumny frontowe fi 30cm i długość 3m (przyzwycziłem się już do braków wszystkiego w hurtownaich więc nie zdziwiłem się jak usłyszałem, że mają jedną 3m i jedną 4m - wziąłem obie - najwyżej się obetnie i będzie forma pod słup wzmacniający podporę tarasu):



    Oraz powyginałem strzemiona na zbrojenie giętarką własnej produkcji :-]



    Dzisiaj po pracy zaczynamy szalowanie i mam nadzieję skończymy w piątek, gdyż w sobotę 14 kwietnia chcemy zalać wieniec.

    Nie wiem dlaczego, ale zaczęliśmy szalunek od wewnątrz - chyba dlatego, że byliśmy "troche" zmęczeni i tak było łatwiej :-]

    Oto zdjęcie poglądowe:

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Wczoraj udało się zazbroić dom dookoła i postawić kolumny - dzisiaj ciąg dalszy, jednak pozostały tylko prace "kosmetyczne" takie jak stężenie szalunku, końcowe wypoziomowanie, pozatykanie dziur itd...



    Pierwotny termin zalewania wieńca założony na sobotę jest coraz bardziej realny - gość w betoniarni czeka tylko na sygnał.

    Cena dość atrakcyjna 213,50 brutto za 1m3 betonu + pompa 300, ja potrzebuję 4 m3 więc całośc powinna się zamknąć na 1154,00.


  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Z uwagi na fakt, iż "znajomy" zbrojaż, którego poprosiłem o pomoc złapał ciąg alkoholowy - zbrojenie wejścia wykonujemy sami wobec czego zalewanie wieńca przesunęło się na poniedziałek godz. 12 (ale będzie upał !!!!!)

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    No i nadszedł długo oczekiwany moment - zalewamy - wzięte pół dnia urlopu i w samo południe czekamy na gruchę z pompą.
    Jeszcze ostatnie spojrzenie na zbrojenie:



    ekipa czeka zwarta i gotowa



    W końcu przyjechała grucha a w chwilę po niej pompa.



    Zdjęć z samej "akcji" zalewania niestety nie mam, bo nie miał kto robić zdjęć niestety, jednak efekt końcowy widać na zdjęciu poniżej.


  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Wczoraj z racjitego, że wieniec sobie łądnie schnie zajęliśmy się garażem. Sąsiad, który ma całkiem nieźle wyposażony park maszynowy przywiózł zakupione już kilka mieisęcy temu 4 palety pustaków POROMUR od Jopka.
    Zostały 2 palety pustaka z domu więc resztę postawimy z betonu komórkowego.

    Po zaizolowaniu podłoża za pomoca papy i folii zaczęliśmy zakłądać narożniki i wyciągnęliśmy je na 4 warstwy - dzisiaj ruszamy ze ścianami garażu - jutro zdjęcia :-] O mały wlos zapomniałbym o drzwiach z boku więc pospiesznie je wyznaczyłem, żeby późniejnie było zbędnego kucia - zastanawiałem się nad szerokością drzwi (początkowo myślałem, że 80 starczą) jednak po dyskusji z ojcem stanęło na tym, że będą 90'ki - przynajmniej nie trzeba się będzie przeciskać z rowerem.

    Na marginesie dodam, że jesli ktoś zdecyduje się na pustaki od Jopka to niech się przygotuje na niezłą przygode z murowaniem - pustaki kszywe, wypukłe przynajmniej z dwóch stron - ogólnie porażka, no ale jak je kupowałem za 4,30 brutto/szt to nie ma czego wymagać (wiem, że teraz jest ok 6,50 - 7 pln).

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony