dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 351 z 353
Pokaż wyniki od 7.001 do 7.020 z 7041
  1. #7001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post

    mi się udaje wrzucać wszystko na serwer muratora - tylko trzeba przez edycję zaawansowaną oraz max 5 zdjęć do posta. Z zewnętrznymi serwerami mam złe doświadczenia... Firma znika lub wprowadza abo i znika wszystko - jest tu kilka takich przykładów na forum
    Mi (i nie tylko mi) wcięło fotki z FM z 13 lutego 2021.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8033902

  2. #7002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie nie działa żadna opcja dokładania zdjęć. Też zgłaszałam 3-krotnie i nadal jest jak jest już kilka miesięcy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #7003

    Domyślnie

    Ja również nie widzę żadnych zdjęć z zewnętrznych serwerów. To bardzo zniechęca, więc coraz rzadziej zaglądam na to forum, które kiedyś było dla mnie takie ważne
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  4. #7004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    U mnie nie działa żadna opcja dokładania zdjęć. Też zgłaszałam 3-krotnie i nadal jest jak jest już kilka miesięcy
    U mnie różnie. Czasami działa normalnie, czasami w zaawansowanej edycji, a czasami tylko jak dodaję z serwera zewnętrznego (ta ostatnia metoda jeszcze mnie nie zawiodła).

  5. #7005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i spadł śnieg. Fotki niestety tylko dla przeglądarek firefox. Pretensje do właściciela forum.





    W związku z tym ze iglo działa na systemie fatek, i wszystkie punkty oświetleniowe mają kilka funkcji ostatnio dołożyliśmy funkcje lodówki do kotłowni, pralni i rozdzielni. A także garażu. Wchodzisz do danego pomieszczenia, otwierasz drzwi, światło się zapala. Zamykasz drzwi światło się gasi. Jak w lodówce

    Są tez negatywy, jak dzieciak nie zamknie drzwi to się świeci i świeci.

    Zrobiliśmy też pilot do bram wjazdowych , na zwykły przycisk do światła. Działa bardzo sprawnie. Dodatkowo jest radiolinia pilotem proxy podłączonym do napięcia +12V. Koniec ze słabym zasięgiem zwykłych pilotów.

    Jakoś tak mnie z rana naszło.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #7006

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    ostatnio dołożyliśmy funkcje lodówki do kotłowni, pralni i rozdzielni. A także garażu. Wchodzisz do danego pomieszczenia, otwierasz drzwi, światło się zapala. Zamykasz drzwi światło się gasi. Jak w lodówce
    Oswiec mnie , bo nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem. Tak wiec, otwierasz np. drzwi do garazu, swiatlo sie zapala. Po czym wchodzisz, zamykasz za soba drzwi - i swiatlo gasnie ? Jak to w lodowce ? I co dalej - wyciagasz komorke albo jakas latarke, i sobie swiecisz, zeby cos tam ogarnac na polkach, czy w aucie ? A jak wjezdzasz do garazu i jest ciemno, to czy musisz isc otworzyc drzwi, zeby zapalilo sie swiatlo ? Idem w pralni - otwierasz drzwi, staje sie jasnosc, wchodzisz, zamykasz, nastaja ciemnosci. I jak tu oprozniac pralke ? Albo napelniac ? Bo jesli w srodku jest jakis pstryczek-elektryczek, to nie bardzo widze potrzebe dublowania jego funkcji. Wiec oswiec mnie, wyjasnij prostymi slowami, jak krowie na rowie...

  7. #7007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Unas w domu „grasują” piloty sterujące światłem. Po kilku niezłych awanturach, właśnie są na etapie przeróbek na dublowanie funkcji pstryczków elektryczków. Okazały się być niezłą zarazą.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #7008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wygada to tak, że np w garażu jest pstryczek dwu klawiszowy. Jeden klawisz odpowiada właczeniu światła , a przytrzymany dłużnej wyłącza wszystkie światła w domu. Drugi klawisz otwiera drzwi garażowe a przyciśnięty dłużej otwiera bramę na posesji. Klawisze są odpowiednio podpisane.
    Funkcja lodówka działa niezależnie od tego pstryczka
    W pralni jeśli jesteś w środku nie zamyka się drzwi. Wcześniej działała inna funkcja, tzn po każdym otwarciu drzwi światło włączało się na 3 min potem gasło.
    Co wymyśle za pół roku bog to raczy wiedzieć.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #7009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Wygada to tak, że np w garażu jest pstryczek dwu klawiszowy. Jeden klawisz odpowiada właczeniu światła , a przytrzymany dłużnej wyłącza wszystkie światła w domu. Drugi klawisz otwiera drzwi garażowe a przyciśnięty dłużej otwiera bramę na posesji. Klawisze są odpowiednio podpisane.
    Funkcja lodówka działa niezależnie od tego pstryczka
    W pralni jeśli jesteś w środku nie zamyka się drzwi. Wcześniej działała inna funkcja, tzn po każdym otwarciu drzwi światło włączało się na 3 min potem gasło.
    Co wymyśle za pół roku bog to raczy wiedzieć.
    A to nie lepiej czujka ruchu? Przecież jak wejdziesz do garażu, spiżarni czy pralni to nie zastygasz w bezruchu.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-12-2021 o 20:44
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #7010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czujki ruchu są ok, ale czasem jest problem z nimi w małych pomieszczeniach.
    Zasada której się trzymam to jeśli masz do wyboru czujkę a kontaktron w drzwiach zawsze bierz kontaktron. To samo z czujkami bezprzewodowymi. Zawsze jeśli to możliwe wybieram przewodowe.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #7011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam taką w wiatrołapie czy przedpokoju - jak kto woli. Jak do tej pory minusów nie zaobserwowałem. Tylko tyle że ty masz małe tygryski a to może być zgubne.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #7012

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post

    Co wymyśle za pół roku bog to raczy wiedzieć.
    Dzieki za wyjasnienia, wymyslisz na pewno cos bardzo interesujacego .

  13. #7013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kiedyś nadejdzie ten dzień, że wejdę do środka i kupię aspirynę. Przy okazji zobaczę część kopuły od środka. Dziś mi się nie udało.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #7014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dziś w iglo pękła pierwsza 1MWh Pomiary od 1.04 do 27.04 .2021. Miłego dnia.
    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Słonecznie masz. U mnie 1000 kWh nabiło pół dnia później, a instalacje mamy prawie takie same. 15 maja poznam mój uzysk roczny, a potem jak to się przełoży na finalne rozliczenie z ENEA.
    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Wiec tak kolega Gaweł miał racje, trzy ostatnie słoneczne dni to przebicie delikatne 70kwh codziennie. Poruszam się chyba już w maksymach tej instalacji.
    rozumiem ze mowa o PW?
    jakie macie panowe taryfy ?
    wlasnie zalozylem 10Kw i musze podpisac umowe w PGE - wczesniej mialem innego dostawece
    i zastanawiam sie ktora taryfe wziac i co ile rozliczanie ?

  15. #7015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    i zastanawiam sie ktora taryfe wziac i co ile rozliczanie ?
    Rozliczanie półroczne. Jeśli produkcja pokrywa zużycie to bierz tą z najniższymi kosztami stałymi. Jeśli nie to G12W.

  16. #7016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Rozliczanie roczne.
    Pierwszy rok wziąłem taryfę G12w, po analizie faktury, przeszedłem na G12.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #7017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie obecnie g12w. I raczej wątpię żeby się coś zmieniło bo planuję PC.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #7018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Kiedyś nadejdzie ten dzień, że wejdę do środka i kupię aspirynę. Przy okazji zobaczę część kopuły od środka. Dziś mi się nie udało.

    do zobaczenia
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #7019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i mikołaj przybył do kopuły





    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #7020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że nie wyświetla zdjeć na innych przeglądarkach

Strona 351 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony