dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 332
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    pojawiła się na rynku nowa koncepcja, bezpośrednie parowanie bez wymiennika w kotłowni, gaz po skropleniu jest bezpośrednio wprowadzany w miedzianą podłogówkę czyli temperatura gazu na wyjściu z podłogówki ma np 25C, w przypadku układu układu z wymiennikiem temp. na wyjściu z wymiennika od 33C w sezonie grzewczym - do 45C latem. Minusem nowatorskiego układu jest niwelacja GZ w stosunku do poziomu sprężarki, zbyt wysoko umiejscowione GZ może doprowadzić do skrócenia żywotności sprężarki im wyżej tym wolniej gaz się przemieszcza tym samym większa praca sprężarki, graniczne ciśnienia przy rozprężaniu 2bary przy skraplaniu 14 bar, trzeba policzyć na jaka wysokość max można pompować gaz przy założeniu średnicy wew rurki w podłodze 8mm i długości pętli 100mb. Kto chętny?
    Albo mi się wydaje, albo właścieciel firmy Thermogolv (dystrybutor Ziriusów) zastosował takie rozwiązanie jako pierwsze w swojej karierze i to u siebie w firmie. Czyli - wnioskuję - jest to rozwiązanie wcale nie nowinkowe, a być może nzarzucone .

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam! Czy ktoś z was zna firmę Sofath oferującą PC bezpośredniego skraplania i parowania ???????????????. Za kompletny system jak dla naszego domu 112 m2 tzn.wykonanie kolektora poziomego, wykonanie podłogówki, montaż pompy, zasobnika CWU i sterowania chcą 40 000 zł brutto.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza i Konrad Zobacz post
    Witam! Czy ktoś z was zna firmę Sofath oferującą PC bezpośredniego skraplania i parowania ???????????????. Za kompletny system jak dla naszego domu 112 m2 tzn.wykonanie kolektora poziomego, wykonanie podłogówki, montaż pompy, zasobnika CWU i sterowania chcą 40 000 zł brutto.
    nie znam ich, niech wam dadzą listę klientów do obdzwonienia, odwiedzenia w najbliższej lokalizacji, bez tego nie ma co się pchać w nieznane firmy bo to duże ryzyko.
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    @ puzondm
    Mi to wygląda na reklamę, już odpowiadałem w tym temacie w innym wątku i zero dyskusji
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    nie widziałem a chciałem pomóc nawet wlazłem do nich na stronę
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My dziś byliśmy jeszcze raz u gościa, który ma pompy z tej firmy i którą nam gorąco poleca, ma też inne pompy np. Danfoss, ITV i jeszcze inne. Wszystko nam się podoba jeśli chodzi o tą pompę. I okazuje się, że nawet spora grupka w naszym rejonie ma taką właśnie pompę , dał numery do tych ludzi... Ponoć sprawdza sie bardzo dobrze...Firma robi cały projekt i wszystko od A do Z . Nie wiem jak to będzie w naszym przypadku ale decydujemy się właśnie na ta pompę Sofath natea, myślę, że też sie nie zawiedziemy

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    to faktycznie troll
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jaki troll?????

  9. #29

    Domyślnie

    Chyba mieli na myśli takiego ,który w głupi sposób nagania na dane rozwiązanie/firmę
    Żadna ze mnie elita

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Z czym przesadzamy????

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza i Konrad Zobacz post
    Z czym przesadzamy????
    to było do mnie,
    zanim podejmiesz decyzję jaka pompa a tym bardziej jaki instalator
    musisz obejrzeć ze 3 kotłownie w jego wykonaniu,
    najlepiej nie jakieś świeże tylko kilku letnie,
    dowiesz się wtedy czy są jakieś wady w użytkowaniu jak jest z serwisem ile to kosztuje,
    ja zanim wydałem swoje 42 tys to byłem na 4 inwestycjach i obdzwoniłem ponad 20 użytkowników którzy mieli PC po okresie gwarancji,
    inaczej nie mógłbym spać spokojnie,
    na tym forum jest masę wpisów sfrustrowanych klientów którzy zakupili PC nie przykładając się do sprawdzenia firm pod tym względem.
    A potem ci ludzie chodzą i gadają że PC jest BE psując rynek wielu dobrym firmom.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    właśnie tak robimy sprawdzamy ta firmę, dzwoniliśmy już do osob ktore maja owy sprzęt od tego własnie Pana i sa zadowoleni i zero zastrzezen . Firma w polsce dziala od 2006 roku i zostala wykupiona przez de detriech.Wydaje mi sie ze facet nie jest jakims naciagaczem bo jesli by byl to pewnie nie polecil by nam takiej pompy za 45000 tylko danfosa za 20 000 drożej , on sam buduje dom i tez zaklada pompe sofath .

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    no i minusem tego rozwiązania jest to że GZ w podłodze jest na stałe do tego typu PC, jak wam się coś za np 10 lat spitoli to nawet nie będzie możliwości zamiany PC, ja bym sobie takiej podłogówki nie zrobił bo mi zamyka możliwości na przyszłość, ciekawi mnie też dlaczego francuzom nie szła sprzedaż tej pompy dopóki nie wykupił ich dietrich, nie jestem też przekonany do rozwiązania DZ pionowego przy bezpośrednim parowaniu, podobnie rozwiązuje to polskie Fonko, argumentują tu że regulacja na przepływie gazu wystarcza by olej wracał do sprężarki, jak dla mnie to taka sprężarka będzie pracować o wiele krócej niż w układzie poziomym DZ, ale do końca nikt tego nie wie, Ziriusy działają od 20 lat, fonko chyba od 6 lat te francuskie też krótko, za 10 lat będziemy wiedzieć kto dał dupy.
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Więc tak ProStaś u nas tez beda dwie PC i to bedzie kosztowalo nas 48 tys i tak w porównaniu do innych jest to dobra cena, aj esli chodzi o DZ to u nas poziomy będzie.A to czy mi sie ona spitoli za 10 lat czy nie tego nie wiem i jesli kupilbym jakas inna pompę tez nie bylbym w 100% pewny że bedzie mi działać dożywotnio

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza i Konrad Zobacz post
    Więc tak ProStaś u nas tez beda dwie PC i to bedzie kosztowalo nas 48 tys i tak w porównaniu do innych jest to dobra cena, aj esli chodzi o DZ to u nas poziomy będzie.A to czy mi sie ona spitoli za 10 lat czy nie tego nie wiem i jesli kupilbym jakas inna pompę tez nie bylbym w 100% pewny że bedzie mi działać dożywotnio
    Jest to jedno z najgorszych rozwiązań jakie mogą przyjść mi do głowy. Pompa gruntowa nagrzewa dom i powietrze w kotłowni, aby pompa do cwu schładzała kotłownię. Zapłacisz za część ciepła podwójnie, jakby nie mówić. Idiotyzm.

    Jeszcze gorsze rozwiązanie to pionowe DZ na bezp. odparowaniu. W instalacjach chłodniczych nawet przy niewielkich różnicach poziomów robi się syfony aby "zmusić olej do powrotu, przy wspomnianym Fonko to chyba była kiedyś mowa o 30(!!!) metrach.
    Nigdy w życiu bym takiego rozwiązania nie "sprzedał"!!!
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to myślisz ze pompa do CWU jest pompą powietrzną ,jednak się mylisz bo druga pompa jest także z wymiennikiem gruntowym z oddzielnią pętlą niż ta do ogrzewania domu poza tym w zimę pracuje tylko jedna pompa i pompa głowna nagrzewa wodę i dom a w porze wiosenno-letniej do ogrzewania wody sluzy druga mala pompa z odzielnym DZ

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    To jeszcze bardziej idiotyczne rozwiązanie.
    Po co dublowanie sprężarki, wymienników i tak dalej.
    Ja nie rozumiem, za chińskiego boga nie wiem jaki w tym sens...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jeszcze się odezwę do wroclawia
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wiesz po tym co tu piszesz i niewiadomo jak bardzo się wymądrzasz wnioskuje, że musisz być przeszkolonym fachowcem w dziedzinie pomp bezposredniego parowania i skraplania, za pomoca jednej takiej pompy niemozliwe jest grzanie wody bez ogrzewania domu dlatego potrzebna jeszt druga mala pompa a jej koszt jest relatywnie nieduży.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza i Konrad Zobacz post
    (.....)się wymądrzasz wnioskuje, że musisz być przeszkolonym fachowcem w dziedzinie pomp (....)
    Wyobraź sobie że nie jestem "przeszkolonym fachowcem" jak przypuszczasz, robię dużo więcej w temacie pomp ciepła niż "przeszkolony fachowiec".
    Buduję i montuję (m. in.) SWOJE pompy nie tylko do ogrzewania domów i jeszcze nie wpadłem na taki głupi pomysł żeby robić dwa kolektory i dwie pompy ciepła gruntowe do jednego domku z podziałem jedna do c.o./druga do c.w.u..... MOŻE ma to jakiś bliżej nie określony cel ideowy, ale ekonomicznie nie ma żadnego sensu.
    Owszem robi się po kilka(czasem -naście) pomp w kaskadzie ale to z innych względów i przy mocach -dziesiąt/-set kilowatów...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony