dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 332
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli masz firmę która się pompami zajmuje i montuje tak????Jeśli tak To może zaproponujesz coś od siebie jesli chodzi o nasz domek????

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    jeszcze jedno mnie martwi w tej koncepcji ogrzewania z bezpośrednim skraplaniem, ile macie metrów przewodu podłogowego do położenia w domu?, chyba jesteście świadomi że nie jesteście w stanie zarządzać temperaturą pomieszczeń, co za tym idzie jak sobie firma radzi z przegrzewaniem przewodów podłogowych?
    przecież temperatury na skraplaniu są od 45C do 95C taka temperatura w podłogówce??
    Ostatnio edytowane przez puzondm ; 30-09-2011 o 11:55 Powód: error
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Iza i Konrad
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Miastko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dom podzielony jest na dwie strefy dzienną i nocną z dwoma termostatami. Pompa pracuje w cyklach utrzymując rządana temperaturę w danych strefach a na wyjściu na podłogówkę znajduje sie specjalny moduł wychładzający czynnik do 35 stopni

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Napiszę tak - lepiej korzystać ze sprawdzonych, 100 procentowych rozwiązań. Nie warto w domu, który ma nam służyć x lat stosować skomplikowanych układów i to droższych od standardu, nawet jakby to miało być trochę bardziej efektywne. To tak jak z francuskimi autami jeszcze z 10 lat temu napakowanymi gadżetami. Teraz wszystko przestaje działać, elektronika itp. po prostu sypie się na potęgę. Podobnie z tak chwalonymi nowoczesnymi dieslami, nawet najlepszych firm. Mam obawy, że podobnie może być w Waszym planowanym układzie. Jest strasznie skomplikowany, dużo możliwych "źródeł awarii", których naprawa może kosztować kupę kasy. Pomyślcie jednak nad prostą pompą gruntową glikol-woda, jakich wiele na rynku, albo nad Ziriusem M2 z bezpośrednim parowaniem, który z powodzeniem grzeje również CWU.

  5. #45

    Domyślnie

    Dla powierzchni domu 130m2 mając pompę 8..9KW jaki duży kolektor poziomy z rurek miedzianych trzebaby zastosować ? Zirius dla wersji M2-9 podaje 3x70 lub 4x60 mb. Co myślicie ?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza i Konrad Zobacz post
    Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to myślisz ze pompa do CWU jest pompą powietrzną ,jednak się mylisz bo druga pompa jest także z wymiennikiem gruntowym z oddzielnią pętlą niż ta do ogrzewania domu poza tym w zimę pracuje tylko jedna pompa i pompa głowna nagrzewa wodę i dom a w porze wiosenno-letniej do ogrzewania wody sluzy druga mala pompa z odzielnym DZ
    A niby po co? Nie może tego robić ta sama PC co do CO? Może chodzi o regenerację DZ? Jeżeli tak, to PC na potrzeby CWU w moim przypadku pracuje po kilka, kilkanaście minut (około 1h dziennie). W tym czasie niemal wystarczy jej glikol znajdujący się w pomieszczeniu z PC. No może ciut wyciągnie z ziemi, ale nie ma kompletnie mowy o wychładzaniu DZ.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    Dla powierzchni domu 130m2 mając pompę 8..9KW jaki duży kolektor poziomy z rurek miedzianych trzebaby zastosować ? Zirius dla wersji M2-9 podaje 3x70 lub 4x60 mb. Co myślicie ?
    Nie za duża ta PC?

  8. #48

    Domyślnie

    130m2 grzanych podłóg, 180 m2 cały dom.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ok. Będziesz miał jednak moim zdaniem PC przewymioarowaną, ale moim zdaniem to dobrze. Lepiej wykorzystasz tanią taryfę.

  10. #50

    Domyślnie

    Dzięki Liwko, ale pytaniem była wielkość kolektora z bezpośrednim parowaniem. Wzorując się na Ziriusie, to powinien być OK. Czy ma ktoś inne zdanie ?

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    Dla powierzchni domu 130m2 mając pompę 8..9KW jaki duży kolektor poziomy z rurek miedzianych trzebaby zastosować ? Zirius dla wersji M2-9 podaje 3x70 lub 4x60 mb. Co myślicie ?
    to zależy od bardzo wielu rzeczy, ale idąc na skróty jeśli masz odpowiednio dobraną moc PC, to w Ziriusie wspomniany przez ciebie zestaw nr2 - czyli 4x60 używasz wtedy gdy masz suchy grunt np piach, suchy ił,lub masz dom na wywyższeniu gdzie mocno wieje, masz to napisane na stronie thermogolva, co nie znaczy że nie możesz sobie wsiąść 4X60 na życzenie, kosztuje to nieznacznie więcej a masz wieksze DZ -koszt miedzi to 3860 SEK netto razy 4 no i plus 23% niestety.
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  12. #52

    Domyślnie

    Do puzondm Nie wiem ale raczej mam 60cm gliny i pod nią suchy piach Jest jedno ale: teren z kolektorem będzie w najniższym punkcie działki, więc cała woda opadowa z nieba i z rynien domu będzie kierowana w to miejsce więc będzie ostro podlewać kolektor wsiąkając

  13. #53

    Domyślnie

    Czy zamiast rur miedzianych 4x60mb (suma 240mb) zastosować 3x80mb (suma 240mb) albo 3x100mb (suma 300mb), to mocno wzrosną opory dla tłoczonego czynnika ? Jakie to ma wady i zalety ?

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    Czy zamiast rur miedzianych 4x60mb (suma 240mb) zastosować 3x80mb (suma 240mb) albo 3x100mb (suma 300mb), to mocno wzrosną opory dla tłoczonego czynnika ? Jakie to ma wady i zalety ?
    da się na pewno, skutek taki sam jak z podłogówką, większe obciążenie sprężarki, w ziriusie się nie da tego zmienić bez utraty gwaranci na pc
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  15. #55

    Domyślnie

    Nie wiem z jakiej średnicy rurek robi Zirius, ale można wykonać za rozsądne pieniądze kolektor z rurki fi-8 grub. ścianki 0,8mm 5x50mb = 250mb. Myślę, że taka średnica to nie jest zbyt duży opór dla sprężarki.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    Nie wiem z jakiej średnicy rurek robi Zirius, ale można wykonać za rozsądne pieniądze kolektor z rurki fi-8 grub. ścianki 0,8mm 5x50mb = 250mb. Myślę, że taka średnica to nie jest zbyt duży opór dla sprężarki.
    pewnie że można kiedy jest się świadomym tego co się robi, tylko trzeba się liczyć utratą gwarancji, Zirius daje miedziane przewody kryte tellurem który ma zapobiedz wchodzeniu w reakcję miedzi ze związkami aktywnymi znajdującymi sie w ziemi.
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  17. #57

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to sumaryczne długości poszczególnych kolektorów muszą być zbliżone, raczej nie głębsze niż 30m. Powrót oleju do sprężarki reguluje się na poszczególnym kolektorze oddzielnie. Średnice rurek muszą być dwie czyli np 8mm na dole kolektora wygięta w U i dalej 6mm. Co do pokrywania miedzi różnymi materiałami to raczej działa na minus bo jest to dodatkowa izolacja a jeśli chodzi o ochronne to przecież miedź najwyżej się utleni - może ktoś znalazł kiedyś np kopiejkę albo widział zabytkowy zielony dach - materiał raczej długowieczny.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    wrzuć tą monetę do szklanki dodaj trochę soli i dolej 3 krople wody utlenionej
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  19. #59

    Domyślnie

    Ja cały czas mam na myśli kolektor poziomy.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    a co brakuje ci miejsca na działce że tak kombinujesz?
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony