dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Eh... mam problem nie lada. Gdzieś półtora roku temu kładłem dachówkę. a pod nią jak nalezy folię. W tym roku miałem ocieplać dach i tu niespodzinka... Patrzę a w folii sią wyraźne dziury! Najpier myslałem że to nie problem bo to pewnie ptaki... Jakież było moje zdziwienie kiedy spostrzegłem że cała folia na całym dachu rozlatuje sie w palcach w drobny mak! Już złożyłem reklamację do hurtowni. Ale co tu teraz począć? Dach 300m2 4 spadowy z 6 wykuszami... jeszcze raz to przekładać? Ile to będzie kosztować? Już drugi raz tak połozyć się nie uda! Wszystko było przycinane przecież na miarę. Co polecacie? Co wy o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie umiem Ci doradzić ale podaj choć jak to była folia ku przestrodze innych - tu żelazna zasada Forum powinna nie obowiązywać.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co wiem to paroizolacja powinna być zakładana od strony ciepłej [tak żeby wilgoć nie wchodzia w izolację] - położysz w dachu wełnę mineralną i podepniesz nową folię. Ta stara rozpadła się prawdopodobnie od wysokich temperatur od nagrzewania dachu. Reklamacja natomiast była słuszna. Każdy materiał budowlany powinien mieć dopuszczenie do stosowania - folie też.

  4. #4

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia wiem, że folia to ważna rzecz. Zwróć uwagę na parametry folii - to ma zasadnicze znaczenie przy kładzeniu wełny mineralnej do ocieplenia. Jak ma słabe parametry,to będziesz musiał zrobić co najmniej 3 cm przerwę dylatacyjną.
    Wydaje mi się, że pod dachówką powinno się raczej kłaść folię paroprzepuszczalną, a nie paroizolacyjną, a może sie tylko przejęzyczyłeś.
    Pozdrawiam Danka

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    "Wydaje mi się, że pod dachówką powinno się raczej kłaść folię paroprzepuszczalną, a nie paroizolacyjną, a może sie tylko przejęzyczyłeś."
    dokładnie sorry

    To była folia MEMBRAFOL PLUS
    Dodatkowo(może kogoś zainteresuje) to nie tylko mój problem z tą folia.. Jak chcecie to poczytajcie: http://groups.google.com.pl/groups?h...mie%26rnum%3D4

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy jeden i drugi anonim to ten sam (polecem rejestrację).
    Folia pod dachówką na krokwiach powinna byc folią paroprzepuszczalną. Folię izolacjną daje się zaraz za płytami GK licząc od wewnątrz poddasza - nigdy inaczej.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Nie każdy jest całkiem anonimowy
    Autor:apache21 ([email protected])
    Temat:folia
    Grupy dyskusyjnel.misc.budowanie
    View this article only
    Data:2002-06-05 10:46:58 PST


    Eh... mam problem nie lada. Gdzieś półtora roku temu kładłem dachówkę. a pod
    nią jak nalezy folię. W tym roku miałem ocieplać dach i tu niespodzinka...
    Patrzę a w folii sią wyraźne dziury! Najpier myslałem że to nie problem bo
    to pewnie ptaki... Jakież było moje zdziwienie kiedy spostrzegłem że cała
    folia na całym dachu rozlatuje sie w palcach w drobny mak! Już złożyłem
    reklamację do hurtowni. Ale co tu teraz począć? Dach 300m2 4 spadowy z 6
    wykuszami... jeszcze raz to przekładać? Ile to będzie kosztować? Już drugi
    raz tak połozyć się nie uda! Wszystko było przycinane przecież na miarę. Co
    polecacie? Co wy o tym sądzicie?



    Pozdrawiam
    Trapp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony