dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Które z poniższych ugrupowań uważasz za najmniejsze zło i ewentualnie ją poprzesz

Głosujących
66. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • SLD

    2 3,03%
  • SDPL

    3 4,55%
  • Samoobrona

    30 45,45%
  • PO

    16 24,24%
  • PIS

    3 4,55%
  • PSL

    1 1,52%
  • LPR

    1 1,52%
  • UW

    3 4,55%
  • UPR

    3 4,55%
  • Jagieli

    0 0%
  • 1 1,52%
  • 0 0%
  • 3 4,55%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie A może cosik z polityki?

    Może ktoś się zainteresuje i kliknie w mniejsze zło, bo w końcu ktoś rządzić musi.

    Zainspirował mnie ogłoszony dzisiaj sondaż w którym na pierwszym miejscu była Samoobrona z 30%!!! poparcia. Chyba jednak dobrze, że nie mam jeszcze domu, bo szkoda by go było porzucać wybierając się na emigrację.

    Początkowo chciałem dopisywać odpowiednie epitety typu barbarzyńcy i złodzieje, ale jeszce się ktoś obrazi, więc może wy sami.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jako pierwszy. PO. Ewentualnie gdyby nie na nich to na UW lub UPR. Gospodarka przede wszystkim. Bez niej możemy się tylko cofać lub stać w miejscu. Gospodarka daje kase - będzie kasa będzie reszta.
    _______________________________
    A tak na marginesie to prawica w tym kraju jeszcze nie rządziła bo rządu AWSu to nie były rządy prawicy a lewicy (związki zawodowe). Owszem ani PO ani UW nie są prawdziwą prawicą ale "czysty" UPR jest trochę przegięty, choć w wielu miejscach się z nimi zgadzam.

  3. #3

    Domyślnie

    A moze lepiej ominąć ten wątek (przy całej powadze i istotności samego tematu jako takiego)?

    I nie tylko myślę tu o mozliwych, delikatnie mówiąc: dyskusjach na poziomie bardzo niskich uczuć i reakcji (jest już ich w internecie cała mnogość), co i o pewnym problemie formalnym.
    Sondaże takie zwykle są miarodajne, jesli uchwycona jest konkretna chwila, jeśli dane zbierane są przez kilka miesięcy jest już gorzej. Może okazać się, ze największą popularnością cieszy się partia, która już nie istnieje (trochę to tak jakby zbierać sondaże na temat - z której strony wieje u was wiatr). Ponadto dziś popieram np. panią Kociołek, za tydzień pana Ogórka - o czym będzie świadczył mój głos oddany wcześniej i bez możliwości jego korekty, czy choćby ponownego głosowania?

  4. #4

    Domyślnie

    Polityka to mój konik , kiedyś nawet zawodowy. Ładnych parę lat temu przesiedziałem kilka lat w Sejmie, Senacie na różnych komisjach, posiedzeniach, klubach, trybunałach itd. Znam to zatem trochę od kuchni. Bałem się jednak podobny wątek rozpoczynać, bo faktycznie może być bardzo gorący. No ale skoro już jest... to moje sympatie leżą zdecydowanie po prawej stronie.

    Moim zdaniem lewica w wydaniu SLD/PZPR (SLD, a wcześniej SDRP, to w końcu bezpośredni spadkobiercy PZPR - partii rządzącej Polską z nadania Związku Sowieckiego jakby ktoś nie wiedział/zapomniał) zafundowała nam 45 lat realnego socjalizmu, który doprowadził Polskę na margines Europy i do cywilizacyjnego oraz - może nawet przede wszystkim - mentalnego zacofania (z czego bierze się m.in. sympatia do Leppera). Jakby tego było mało, ich poprzednie (już demokratyczne) rządy to staganacja i brak reform, ktore rozpoczal Balcerowicz. To, co jednak robią przez ostatnie 2,5 roku, z tymi wszystkimi złodzieskimi aferami, chęcią podporządkowania sobie wolnych mediów i absurdami w praktycznie wszystkich dziedzinach można już porównac z jakąś republiką bananową w głębokim buszu. I, co gorsza, to właśnie dzięki nierządom postkomunistycznej lewicy przez ostatnie 2,5 roku Lepper ma takie poparcie, jakie ma.

  5. #5

    Domyślnie

    UW. Od zawsze.

    W koalicji z PO, PiS i mądrą [czytaj: prawą (dosłownie i w przenośni)] częścią SLD.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak burza to burza!
    Uważam że przejściowo, przydałaby się u nas "mądra dyktatura", bo co kolejne wybory spowodują, to co już przeżywaliśmy parę razy.
    W sejmie gdzie wszyscy się zgadzają że jest źle, jednocześnie w grze interesów "jedni drugich ściagają za nogi w uchwalaniu istotnych aktów prawnych" i tym sposobem powstają jakieś legislacyjne "twory", które można interpretować w zależności od punktu "siedzenia", poprawiane potem po kilka razy i tak są niespójne a też i często sprzeczne z wcześniej już wydanymi.
    Moim zdaniem stabilność i prostota prawa są kluczem do sukcesu, gospodarczego i politycznego na arenie międzynarodowej a tym samym do poprawy "bytu" nas wszystkich.
    Przy tym "systemie" i rozdrobnieniu partyjnym jakie u nas mamy jakoś tego nie widzę. Pozdrawiam.pwm.

  7. #7

    Domyślnie

    ckwadrat zgadzam sie z tobą całkowicie. Dodam jeszcze, że nie mogę słuchać Panów z dawnego KC i ich kolegów, którzy przez lata wyzyskiwali normalnych ludzi i podtrzymywali system, z którego czerpali profity, są współtwórcami obecnej kiepskiej sytuacji kraju, a obecnie kreują się na jedynych wybawicieli Polski i ostatnich sprawidliwych.
    Na marginesie, obawiam się trochę PISu jako zbyt wojowniczego i socjalnego, słabo zorientowanego na rozwój gospodarczy. Część naszej prawicy (właśnie PIS), jest na tyle niedojrzała, że nie potrafi współdziałać i korzystać z kompromisu; ich taktyka to wszystko albo nic. Nie wróże dobrze koalicji PO - PIS jeżeli do niej dojdzie. Może powtórzyć się scenariusz AWSu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwm
    Uważam że przejściowo, przydałaby się u nas "mądra dyktatura", bo co kolejne wybory spowodują, to co już przeżywaliśmy parę razy.
    "mądra dyktatura" nie była by zła, ale gdzie znaleźć takiego mądrego? Czy ma to być idol nastolatek Andrzej L?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    UW. Od zawsze.

    W koalicji z PO, PiS i mądrą [czytaj: prawą (dosłownie i w przenośni)] częścią SLD.
    No ponury63 to ja z Tobą zagłosuję. Wybrałem PO. Koalicja w/w wydaje się rozsądna, jednak PIS i jakakolwiek frakcja SLD chyba nie dogada się. A swoją droga to ostatnie sondaże z Lepperoobroną na czele przerażają mnie i chyba nie tylko mnie. Ale widocznie populizm jest w cenie . A Polacy coraz bardziej sfrustrowani.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ale to jest nierealne.(czego akurat nie żałuję
    Nie zdziwię się jak ta garstka unitów przytuli się do nowego sld.

  11. #11

    Domyślnie

    Andrzej L niestety albo na szczęście nigdy nie będzie w Polsce "mądrym dyktatorem" nie ten "format", na tym stanowisku widziałbym raczej kogoś na podobieństwo Prez. Mościckiego, musiałby to być człowiek wykształcony i znający realia gospodarcze.

  12. #12

    Domyślnie

    No faktycznie, za AWS było trochę mniej afer, ale za to, trochę więcej głupoty. Stosowanie zasady TKM występuje zawsze i przez wszystkich. Chyba zagłosuję na Zielonych, przynajmniej mają jasno określone cele, ale gdyby sie dorwali do władzy to pewnie zachowywaliby się jak pozostali. Do władzy powinni być dopuszczeni ludzie, którzy są bardzo bogaci, tylko znudziło im się pomnażać swój majątek i teraz mogą coś zrobić dla kraju. Pewnie mniej by kradli, a może wcale?

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Zieloni to odnoga sojuszu-stąd faktycznie cele jasno określone.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie



    Wybaczcie mi, ale z tymi zielonymi nie mogłem się powstrzymać.
    No i Ziaba musi mi wybaczyć również

  15. #15

    Domyślnie

    Miało być gorąco a wątek zwiędł zanim rozkwitł.. Podlewam go zatem ciekawym tekstem w dzisiejszej Rzepie "Skąd wziął się Lepper".

    http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...styka_a_1.html

    Warto przeczytać.

  16. #16

    Domyślnie

    P.O. Tusk jest dla mnie Politykiem, któremu jestem wstanie zaufać

  17. #17

    Domyślnie

    Mimo że stawiam na PO, to jak widać nie jest ona taka różowa. Patrz Kozak i "Interes na piatkę" w Rzeczpospolitej z 2 kwietnia 2004.

    Też myślałem, że temat już pada, a przecież jest taki ciekawy i pasjonujący. to chba dlatego, że ludzie już polityki mają dość i są rozgoryczeni. Tylko, że właśnie przez to do takiego poparcia dochodzi I Mulat Rzeczpospolitej.

  18. #18

    Domyślnie

    TO ja, ponieważ jestem baaardzo przekorna i lubię siać ferment, powiem co myślę o naszej sytuacji politycznej:
    w naszej polityce jest za mało kobiet.
    Ile kobiet polityków (polityczek??) jest zamieszanych w afery w tym korupcyjne? No może jedna Renatka B...
    Która jest alkoholiczką? Która skompromitowała się romansami? Która jest oskarżona o molestowanie?
    Jak kobiety nad czymś pracują, to robią to po cichu i skutecznie. W naszej polityce zdominowanej przez panów z kolei dominuje niska kultura osobista, i działania ukierunkowane wyłącznie na roszady na stołkach i zdobywanie kasy. Gdyby było więcej kobiet w sejmie to byłaby większa frekwencja podczas głosowań i więcej uchwalonych potrzebnych ustaw.

    Znikam stąd, bo zaraz mnie panowie zlinczują i otrzymam miano feministki co u nas w kraju jest najgorszą obelgą.

    Życzę miłego weekeedu.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    LITOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

    TO BYŁO APOLITYCZNE FORUM. BŁAGAM NIE RÓBCIE TEGO.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    LITOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

    TO BYŁO APOLITYCZNE FORUM. BŁAGAM NIE RÓBCIE TEGO.
    Jest tu tyle różnych tematów, że i ten się zmieści. Nie chcesz, nie czytaj.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony