dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 104
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 2078
  1. #161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    łeb mnie boli.
    czyli pod tego perlita dać bardzo dobrą izolacije przeciw wodną.?
    dać coć w stylu paby icopala szybki fundament i na to perlit .?

  2. #162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Adam napisał papa, bituminy. Myślę, ze Icopal byłby dobry. W ogóle to strach pytać bo nie chodzi mi o wydawanie pieniędzy za markę i prestiż, ale czy jest coś równie dobrego na fundamenty i wszelkie hydroizalacje niż Icopal? Bo się spotykam z sarkazmem jak tylko rzucę słowo Icopal. Oszczędzać to można na meblach i kafelkach bo to się szybko wyrzuca i likwiduje.

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    łeb mnie boli.
    czyli pod tego perlita dać bardzo dobrą izolacije przeciw wodną.?
    dać coć w stylu paby icopala szybki fundament i na to perlit .?
    Jeżeli jest wysoki poziom wody gruntowej lub grunt o właściwościach podciągania kapilarnego, np. glina, to rzeczywiście szczelna wanna z izolacji jest konieczna.
    Jak chcesz mieć 100% pewności, że izolacja cieplna będzie sucha (styropian, czy perlit), to daj chudy beton ze spadkiem do studzienki kontrolnej. Całość oczywiście bardzo dobrze zaizoluj, a do studzienki zostaw dostęp, normalnie szczelnie zamknięty. Jeżeli pod izolacją pojawi się woda (pochodząca z dyfuzji pary wodnej przez posadzkę lub z nieszczelności hydroizolacji), to będziesz o tym wiedział (chociaż niektórzy pewnie woleli by nie wiedzieć), ale też możesz w prosty sposób ją usunąć. W takiej sytuacji wilgotność izolacji będzie na niskim poziomie, i nie będzie miała większego wpływu na jej opór cieplny.

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie piach do 4m, a woda na 1.7m
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie piach do 4m, a woda na 1.7m
    Na wszelki wypadek daj drenaż opaskowy, np. na poziomie 1m pod powierzchnia terenu (poziom wody gruntowej może ulec zmianie).
    Na piasku chudy beton i dalej perlit, wg receptury Adama (jeśli Ci się spodobał ) lub styropian i posadzka (z podłogówką lub bez niej).

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie w którym miesiącu stan wód powierzchniowych jest najwyższy? Poza tym na działce mam studnię która już robi za osuszacz terenu. Ale nad tym drenażem pogadam z architektem. Ponieważ mam jajo woda będzie się lała w kółko dosłownie, a przecież żadnej rynny nie przewiduję
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakby ktoś bym zainteresowany perlitem to znalazłem aukcję na allegro. Ja to niestety dopiero za rok

    http://allegro.pl/perlit-na-wylewki-...697259670.html

    czyli Cena Ep180 - 159zł ,Ep200 - 219zł

    Autorus
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    FlashBack jak wielu tu w tym wątku planuję budowę i robię własny kosztorys, aby zaplanować na co mnie będzie stać w pierwszym etapie i jak daleko go pociągnę. Chcę porównać "standardowe" wyliczenia z tymi, które ja wolałabym wykorzystać. Jak narazie perlit wychodzi w tej samej cenie co dobry styropian więc tu pytań więcej nie mam /no może + gips/. Jeszcze sprawdzę jak będzie bliżej wykonania ceny w Czechach bo mam blisko.

  9. #169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    faktycznie cenowo to nie problem z tym perlitem.
    ja mam trochę inny problem - majster wyjechał w narożnikach bloczkami do poziomu zero , będę musiał zrzucić z 7 bloczków fundamentowych, muszę 11,3 cm wysokości isomura zmieścić w wysokości ocieplenia .
    duchowo byłem nastowiony że izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku będzie na tym samym poziomie jak ta sama izolacja przeciwilgociowa na fundamentach.
    dla mnie 20 cm perlitu to mus.
    tak naprawdę minmum to 25 cm.
    może niepotrzebnie martwię się wywijaniem folii czy papy z chudziaka żeby polączyć ją z izol fundamentu..
    rozumiem że jeżeli podniosę 0 10-12 cm wysokość podłogi to przy okazji to będzie na plus w obronie przeciw podciąganiu wilgoci?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 10-07-2011 o 16:58

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Pod 1/3 domu będzie piwnica więc trochę kombinacji, ale wytrzymamy. Kopanie będzie ciekawe bo tam kamień, skała i trochę gliny. czyli system odwadniający niezbędny. Właśnie co do kosztorysów to zgadzam się dlatego staram się to okiełznać i nie wychodzi tak żle jak to malują. Zliczam różnice. Pozdrawiam!

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    daliśmy za kosztorys parę złoty - w sumie przydaję sięprzy liczeniu materialu

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    perlit w razie jakiejś nieszczelności folii , papy jest w stanie się o wiele bardziej obronić niż nawet xps-dobrze to rozumiem?
    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Tak. Zawiera bardzo dużo tlenków wapnia, magnezu itd.

    Czy można pokusić się o zastąpienie xps-a na ścianach piwnicy perlitem?
    Jest to materiał bardzo lekki, nie będzie problemu z wykonaniem szałunku i codziennym dolewaniem kolejnej warstwy na zewnętrznych ścianach piwnicy.
    Przy tym rozwiązaniu wystąpi problem z wiązaniem do muru przy założeniu że ściana została uprzednio zabezpieczona dysperbitem lub papą. Można to rozwiązać poprzez zasypywanie powstającej izolacji.

    Czy to zda egzamin?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 10-07-2011 o 23:00
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #173
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Adam miał rację. Dziś po 4 dniach od położenia styro 2x8cm na folii na chudziaku po jego zdjęciu było wilgotno. Nie pływało. Ale wilgoć była wyraźna.
    Zakładając, że:
    1. Dostawa wilgoci skończy się z chwilą wylania i wysuszenia posadzki. W końcu pod panelami będzie folia albo będą kafle.
    2. Nie mogę jej odprowadzić niżej, bo mam fatalny grunt i na chudziaku jest papa termo.
    3. Nie oddam styro, bo pocięty i rozłożony

    Wyjściem, które się nasuwa to umieszczenie pod styro materiału który zwiąże tę "chwilową" wilgoć. Wymyśliłem wapno lub gips.
    Zasypałem wapnem Nie mam pojęcia ile zwiąże tej wody. Czy całą. Zobaczymy jutro. Już pod koniec dnia było widać, że wapno jest inne.
    Adam zejdź proszę jeszcze raz na mój padół i napisz słowo (albo kilka, bo jeszcze weźmiesz to na serio).
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Czy można pokusić się o zastąpienie xps-a na ścianach piwnicy perlitem?
    Jest to materiał bardzo lekki, nie będzie problemu z wykonaniem szałunku i codziennym dolewaniem kolejnej warstwy na zewnętrznych ścianach piwnicy.
    Przy tym rozwiązaniu wystąpi problem z wiązaniem do muru przy założeniu że ściana została uprzednio zabezpieczona dysperbitem lub papą. Można to rozwiązać poprzez zasypywanie powstającej izolacji.

    Czy to zda egzamin?
    Tak będę ocieplał fundament od środka.

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Adam miał rację. Dziś po 4 dniach od położenia styro 2x8cm na folii na chudziaku po jego zdjęciu było wilgotno. Nie pływało. Ale wilgoć była wyraźna.
    Zakładając, że:
    1. Dostawa wilgoci skończy się z chwilą wylania i wysuszenia posadzki. W końcu pod panelami będzie folia albo będą kafle.
    2. Nie mogę jej odprowadzić niżej, bo mam fatalny grunt i na chudziaku jest papa termo.
    3. Nie oddam styro, bo pocięty i rozłożony

    Wyjściem, które się nasuwa to umieszczenie pod styro materiału który zwiąże tę "chwilową" wilgoć. Wymyśliłem wapno lub gips.
    Zasypałem wapnem Nie mam pojęcia ile zwiąże tej wody. Czy całą. Zobaczymy jutro. Już pod koniec dnia było widać, że wapno jest inne.
    Adam zejdź proszę jeszcze raz na mój padół i napisz słowo (albo kilka, bo jeszcze weźmiesz to na serio).
    Janie było widać, że wapno jest inne.... dałeś to gaszone?

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Dokładnie tak
    Stosowanie izolacji przeciwwilgociowej, co nie zatrzymuje wilgoci to jakaś paranoja.
    Robimy wannę z papy na lepiku.
    Szczelną. Do tej wanny wsypujemy ten pelit z gipsem.
    Tam nie ma miejsca na odrobinę powietrza wilgotnego, coby chciało penetrować tę zasypkę.
    Robimy na zsypce twardą "skórkę", żeby się dało po tym chodzić i wykonywać dalsze prace.
    WTEDY jest zrobione dobrze i na sucho.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Poprzednią wypowiedź wkleiło "na churra"..
    Ni w pięć ni w dziewięć...

    jan_z_wolna
    Co Ty kombinujesz?
    Twoim (i nie tylko) problemem jest to, że chudziak ma te 7st a powietrze ze 30.
    ZMIEŃ ten stan!
    Daj tam z 5cm perlitu (na sucho i nawet bez gipsu!!!)
    Odetniesz te niskie temperatury od dolnej powierzchni styro i proces ustanie!
    Styro nie będzie klawiszował...
    Roboty na dniówkę.
    A do tego następnego domu, co go zbudujesz - to już będziesz wiedział!

    Wapno zostaw tam w diabły!
    Zrobiłeś wściekle solidną barierę na mikre życie. (jak przodkowie robili)
    Niech zostanie, bo nie przeszkadza. Piasek, nawet pusty w środku, z wapnem się nie pogryzie...
    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 11-07-2011 o 10:37
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #178

    Domyślnie

    witam
    nie zauważyłem by było wcześniej - perlit można także kupić w firmie CERTECH (http://certech.com.pl) - jak kupowałem do zasypywania "pierwszej warstwy", mieli najtaniej, ponadto uzyskałem dużo interesujących informacji.

    Mam także pytanie, jaka jest wydajność owej mieszanki perlitu z gipsem? Czy jeśli z obliczeń, wyjdzie mi, że potrzebuję np 30m3 izolacji, to mam się zaopatrzyć w 15m3 perlitu, 15m3 gipsu? Czy też np, podczas mieszania, z powodu różnic w granulacji objętość się zmniejszy? Lub przy zraszaniu wodą nie opada nieco poziom?

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Słuchaj Adam, czy można zrobić chudziaka w postaci perlitobetonu? Chyba nie ma żadnych przeszkód?

  20. #180
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aga i Krzysiu
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza/Sosnowiec
    Posty
    63

    Domyślnie

    Jestem właśnie przed układaniem izolacji na podłodze. Jak styropian zamienię na perlit, to jak do niego mocować rurki ogrzewania podłogowego? Na siatce stalowej? podobno to nie jest dobre rozwiązanie.

    PS: Czy pod rurki dawać folię? Wylewkę planuje anhydrytową.
    Ostatnio edytowane przez Aga i Krzysiu ; 11-07-2011 o 13:28

Strona 9 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony