dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 104
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 2078
  1. #1161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    adam mk. nie tłumacz po raz setny swojego sposobu z perlitem,bo kazdy to zna,tylko w jakim celu wyważac drzwi juz raz otwarte?
    Chodzi mi o to ze forumowicze znaja te metode ocieplania podłogi na gruncie bo jest ona skrupulatnie opisana w tym temacie,tylko jakie ona ma zalety wobec innych równiez stosowanych metod ocieplenia podłogi na gruncie,tak w aspekcie finansowycm jak i technicznym...uff
    pozdrawiam
    A no tylko i wyłącznie dlatego, ze język tu użyty jest na poziome 6 klasy szkoły podstawowej. Pomimo tego, co chwile ktoś oczekuje dodatkowych wyjaśnień. Wystarczy przeczytać ze dwie strony ze zrozumieniem i wszelkie zalety techniczne jak i finansowe staną się oczywiste. Niestety nie dla wszystkich... jak widać.

  2. #1162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    front247
    Chyba zaczynam rozumieć o co Ci chodzi...
    Ale przecież pisałem, ze to nie ja rozdymam temat, tylko ci, którzy "dopytują" o to co pominęli czytając pobieżnie.

    Mam propozycję!
    Zrób zbiorcze kompendium i wstaw tutaj.
    Takie o wszystkich metodach i w kilku wyczerpujących słowach o każdej - tak, jak postulujesz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #1163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    W tym kompendium wiedzy można wspomnieć o podgrzewaniu gruntu pod chudziakiem,nadmiarem ciepła z kolektora słonecznego. Działa.Pan instalator,montujący stelaż pod WC ,był uprzejmy przewiercić peksa od ogrzewania podłogowego.Przy okazji sprawdziłem co się dzieje pod styropianem.Sucho jak pieprz.,mimo,że papa,folia,styropian,folia,peksy montowane szpilkami(podziurawiły folię w cholerę) i anhydryt.Oprócz tego,że sucho to na jesień darmowego ciepła da.

  4. #1164

    Domyślnie

    Prawidłowo:
    ubity piasek - jak się boisz "podciągania" , to daj żwirek 4-8mm stabilizowany cementem
    styropian
    szczelna folia
    wylewka 5-10cm

  5. #1165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atma135

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Poczytałem,chcę zrobić dobrze.Pewnie będe kolejnym który zastosuje perlit(choć na Lubelszczyźnie trudno dostępny,a transport drogi.Najbliżej znalazłem w Starachowicach,przy 14m3 ceny z transportem oscylują w granicach 200zł za metr.Jeśli ktoś zna możliwość tańszego nabycia proszę o kontakt)
    Skłaniam się raczej do mieszania z cementem,i mam pytanie do p.Adama.Skoro dodając cementolitu alibo/i szkła wodnedo uzyskujemy nienasiąkliwą warstwę termoizolacyjną(i hydroizolacyjną?) czy nie można zrezygnować z robienia wanny z papy?
    A te spinki do mocowania alupexa nie lepiej wbić tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę?

  6. #1166
    Banned
    zybel

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    ja jeżdżę do Zębca 125 zł netto/m3 na fiata dukato wchodzi mi 10m3. na swoją chałupę poszło mi już 18m3 i jeszcze ze 2 kursy muszę zrobić.

    na stronie perlit polska jest przepis na podłogę na gruncie z zastosowaniem perlitu hydrofobizowanego.

  7. #1167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    "A te spinki do mocowania alupexa nie lepiej wbić tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę? "
    Sugerowałbym też rozważenie wbicia ich w linii prostej od miejsca, gdzie powinien mieścić się rozum do wspomnianego powyżej.

    "czy nie można zrezygnować z robienia wanny z papy?"

    Pewnie można.
    Ale...
    Papa kosztuje (w skali wydatków na dom) praktycznie... nic.
    Bituminy sprawdzają się od ponad 2500 lat.
    Z perlitem się "nie żrą" a cementolit jest droższy jak papa i wiadro lepiku.

    Jakby tak plazmowym palnikiem stopić/zeszklić wierzchnią warstwę chudziaka to też papa zbędna...
    Tyle, ze tu pod 4-5 tysięcy stopni trzeba by podejść.
    Skutecznie by było, ale tanio - nie.

    W stacjach kosmicznych też mają problem wilgoci/wody a papy nie stosują.
    Tyle, ze stację taką wspólnie cały świat buduje, bo to domek na lata dla wszystkich nacji (po kolei, po kilku, według potrzeb, możliwości i uzgodnień).

    Skłaniam się do takiego stanowiska:
    Trzeba by wszystko przy budowie domu robić najskuteczniej jak się da przy zastosowaniu najprostszych , możliwie, metod i środków.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #1168

    Domyślnie

    Może warto, zanim sie przystąpi do prac budowlanych dla siebie, być na próbie szczelności czyjegokolwiek domu, dobrze gdy blisko i w najbliższym terminie. albo przejrzeć najświeższe zeznania forumowiczów co zrobili badania termowizyjne. Wtedy może, trochę na skróty, zyska sie poważniejsze podejście do budowy. Na podstawie tych krótkich doświadczeń człowiek zyska chęć robienia budowy starannie. Tymczasem na budowach jest brudno i brzydko i to chyba skłania większość do traktowania budowy po żołniersku, pach betoniara, pach łopata, paca, kombinerki.... ale nie budujemy chwilowego lokum, to ma być tak dobre jak.... sama nie wiem, meble Swarzędz czy porcelana Rosenthal... Trochę to wydaje trudne, gdy się spojrzy na ekipę która przyjdzie to robić, ale Ty płacisz im za robotę a sobie zapłać za dyrygowanie ich robotą. Oni prawie nigdy nie będą chcieli zrobić lepiej niż "wystarczy".

  9. #1169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inż.Trix

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    Adam zgadzam się z Tobą Prawie w 100%. Jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum która wie co pisze. A co do hydroizolacji pod styropian proponuję chudziak na to papa na lepiku + folia na dysterbicie. Dalej styropian i posadzka. można zalać szlichtę pod styropian eliminując w ten sposób utlenianie ale osobiście uważam że papa na lepiku + folia na dysterbicie wystarczy.

  10. #1170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jednak nie dam styropianu w podłodze:

    Odnośnie styropianu dobrze napisał kolega Tomek B

    "Styropian to przede wszystkim powietrze, które jest zamknięte w jego porach. Kiedy ocieplamy podłogę w temp. otoczenia wyższej od temp. podłogi dochodzi do kondensacji pary wodnej zawartej w powietrzu, zostaje to wszystko na zawsze na izolacji przeciwwilgociowej (folia, papa). W przypadku uruchomienia płyty grzejnej w okresie grzewczym zaczyna się kradzież ciepła. Ciepło z płyty grzejnej przenika przez pory styropianu doprowadzając tę wilgoć ponownie do stanu gazowego, która migrując przenosi ciepło z płyty grzejnej do chudziaka. Na powierzchni izolacji, która zawsze ma temp. 10 stopni (ponieważ leży na chudziaku), dochodzi do ponownej kondensacji, cykl się powtarza a złodziej ciepła jest bardzo syty i lubi wilgoć, ponieważ to bardzo dobry przewodnik.
    Na ścianie, będzie podobnie, szczególnie jeśli dom zostanie bardzo dokładnie ocieplony a wilgoć z domu nie jest odprowadzana we właściwy sposób, dlatego co niektórym nawet grzyb rośnie.
    Można położyć te płyty styropianowe, ale należy to zrobić w temperaturze otoczenia zbliżonej do temperatury wylewki betonowej (chudziaka), wtedy przy braku gradientu temperatur, nie dojdzie do kondensacji.
    Zimą styropian jest prawie suchy. "
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #1171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inż.Trix

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    zaraz zaraz to ciepło przez styropian migruje do dołu? No czegoś takiego to ja jeszcze nie słyszałem a jeśli już tak się dzieje to jest to tak znikome zjawisko że zaryzykuję stwierdzenie że nieistotne.

  12. #1172
    Banned
    zybel

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    działa trochę na zasadzie heat-pipe.

  13. #1173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakimś tam rozwiązaniem mogłoby być położenie XPS, już nie jest to skupisko sklejonych kuleczek pomiędzy którymiu się dzieją "cuda niewidy" ale jedna duża kuleczka. Tylko ta cena
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 10-08-2012 o 09:51
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #1174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    ktoś pisał że po położeniu perlitu trzeba po nim pochodzić bo delikatnie jeszcze osiądzie .to może go w dwóch warstwach dać -pierwsza gruba a druga wyrównująca już po tym osiadaniu?

  15. #1175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie zdajesz sobie sprawy kolego jak to się kładzie. Od razu mówię tylko jedna warstwa. Nie ma czego wyrównywać, bo przecież na perlit pójdzie wylewka
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #1176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    kilka zdjęć z bezpyłowej technologii mieszania perlitu i gipsu.samo układanie już niestety mniej









    Ostatnio edytowane przez qubic ; 31-08-2012 o 15:05

  17. #1177
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Niestety, nie znaleziono strony.
    forowicz
    wieczny plac budowy...

  18. #1178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    kilka zdjęć po zasypaniu jeszcze przed polewaniem wodą






  19. #1179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pięknie ci to wyszło
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #1180
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    no to jak tak pięknie to może wrzucę linka z filmikiem

Strona 59 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony