dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 93
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 1850
  1. #1641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może klej do gwintów?

    Dwa: smarowanie. Zamek uderza o zaczep. Jak jest "tępo" to go bardziej wprawia w drżenia.

    Ale tak na prawdę, wg mnie kłania się dokładność montażu. Idealne ustawienie ościeżnicy od strony zawiasowej, dopasowanie strony klamkowej do skrzydła (bywają rozbieżności), wyparcie tego, mocowanie, piana.
    Inaczej drzwi będą którymś rogiem bardziej napierać na ramę. Podciągnięcie na zaczepie pomoże, ale tam gdzie dolega bardziej będzie prężyło i odpychało zaczep.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Niestety ten produkt jest przereklamowany szczególnie tu na forum. Fakt że montażyści też w PL to tragedia. Moje drzwi poprawiali już chyba z 5 razy. Zaczęło się od problemów z wyregulowaniem, później problem z listwą ryglową-czy jakoś tak się nazywa. teraz mam problem prawdopodobnie z uszczelką samo opadającą na dole. Niestety na całej długości drzwi wieje mi jak w starej stodole. Musze na noc szmatami uszczelniać. Nie wiem czemu ale ta uszczelka jeszcze kiedyś fajnie się ruszała. Teraz jest w gnieździe i ni cholery nie opada, jakby guma ją trzymała na górze.Brudu tam nie ma, syfu raczej też żadnego nie złapała. Macie pomysł o co chodzi?

  3. #1643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Skoro i to forum i montażyści w Polsce to tragedia, to może zapytaj gdzieś za granicą..
    Wygląda, że masz problem ze swoim wykonawcą, a przyczyn bym się doszukiwał w montażu. Masz foto ze stanu surowego?

    Nie ma prawa aż tak wiać dołem. Ta uszczelka tylko doszczelnia. Za główny efekt odpowiada uszczelka obwodowa na skrzydle. Może jej nie masz? Zdarzyło mi się ostatnio. Wypadała, klientka wyrwała i w mrozy musiała podkładać koce.
    W mojej ocenie to nie była uzasadniona reklamacja, ale serwis który mnie obsługuje (DW Domel z Łomży) bez gadania przysłał nową uszczelkę, którą wymieniłem klientce.

    Pytasz o pomysły? Może zamarzła. Może przycisk się urwał? Jak nie puści przy roztopach, to pozostanie zdjąć skrzydło i zobaczyć co tam się dzieje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #1644

    Domyślnie

    Hehe... Ja pier... co tutaj się dzieje? Ja te drzwi mam zamiar zamawiać w marcu. Z opisów niektórych to moje, stare 20 letnie drzwi no-name od lokalnego producenta za 1500 złotych chyba to klasa premium względem tych Wikęd. Ani nic w nich nie wyblakło, ani nie ma żadnych nieszczelności, wypaczeń, itd. Są tylko cholernie zimne bo brak ocieplenia. Po 20 latach padła klamka, której już nie ma w produkcji. Z racji tego, że latem jednak ocieplam dom 15 cm grafit 0.031 to wypada wymienić drzwi jako potężny mostek termiczny - no i ta nieszczęsna klamka z którą nic nie da się zrobić. W ogóle to miałem jaja z tymi drzwiami jak było u nas( woj. podlaskie) -35 w nocy a nawet poniżej -20 stopni to zaczął zamarzać cały mechanizm zamkowy. Ledwo co dało się krecić kluczem. Na noc drzwi nie zamykaliśmy, żeby nie było rano niespodzianki z niemożliwością otworzenia zamka kluczem. W środku w drzwiach pewnie jest jakaś wilgoć która zamarzła, albo próbowała zamrznąć.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 09-02-2021 o 16:52

  5. #1645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Skoro i to forum i montażyści w Polsce to tragedia, to może zapytaj gdzieś za granicą..
    Wygląda, że masz problem ze swoim wykonawcą, a przyczyn bym się doszukiwał w montażu. Masz foto ze stanu surowego?

    Nie ma prawa aż tak wiać dołem. Ta uszczelka tylko doszczelnia. Za główny efekt odpowiada uszczelka obwodowa na skrzydle. Może jej nie masz? Zdarzyło mi się ostatnio. Wypadała, klientka wyrwała i w mrozy musiała podkładać koce.
    W mojej ocenie to nie była uzasadniona reklamacja, ale serwis który mnie obsługuje (DW Domel z Łomży) bez gadania przysłał nową uszczelkę, którą wymieniłem klientce.

    Pytasz o pomysły? Może zamarzła. Może przycisk się urwał? Jak nie puści przy roztopach, to pozostanie zdjąć skrzydło i zobaczyć co tam się dzieje.
    Z forum jest taki problem że jak kilkunastu opłaconych spamerów którzy robią tutaj reklamę co niektórych produktów. Nie piszę tu tylko o drzwiach, ale też o innych produktach.
    Co do drzwi uszczelka jest, tylko dziwnie próg jest niżej niż ta uszczelka, wygląda jakby drzwi były za wysoko na zawiasach. Przerwa między progiem a dołem drzwi to około 1cm. Z tego co Pamiętam próg dokręcało się do futryny więc nie podejrzewam złego osadzenia. Uszczelka porusza się jak próbuje ją podważyć ale ciągnie ją do góry jak by była na gumie.Wcześniej ona sama opadała i palcem ją mogłem podsunąć do góry

  6. #1646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Z forum jest taki problem że jak kilkunastu opłaconych spamerów którzy robią tutaj reklamę co niektórych produktów. Nie piszę tu tylko o drzwiach, ale też o innych produktach.
    Absolutnie się nie zgadzam z taką opinią. To jest oszczerstwo i pomówienie. Opłacany spam jest kasowany na bieżąco.
    Można napisać, że osoby wypowiadające się na tym forum mają swoje preferencje, znają te produkty z własnej praktyki i je polecają. Nie widzę na forum ani nigdzie w sieci fachowców od wszystkiego nie związanych z branżą. Chyba że za takich uznać Inwestorów, którzy wybudowali swój dom i swoje wybory uważają za najlepsze. Trudno się też im dziwić. Dla mnie to są cenne opinie, ale jako głos w sprawie, a nie wyrocznia.
    Na forum jest / było sporo przedstawicieli różnych firm konkurencyjnych. Długo nie zagościli. Widocznie ta "opłacalność" nie jest taka jak myślisz.

    Pozostawię Cię z Twoim problemem. Nie pomogę, opis nic mi nie mówi. Nie można wykluczyć zepsucia uszczelki.
    Ja jednak dalej sugerują, że takie problemy drzwi jakie opisujesz biorą się z montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #1647

    Domyślnie

    Podpowiedzcie ,gdzie można zamówić drzwi Wikęd na Dolnym Śląsku . Teren przy granicy z Czechami. Rejon Kotliny Kłodzkiej. Myślę nad Premium Termo wzór 43B otwierane na zewnątrz. Nad drzwiami jest daszek. Drzwi będą schowane bliżej wejścia także do końca muru zewnętrznego będzie ze 40cm. Montaż w takiej dość głębokiej wnęce. Stare KMT obecnie otwierane do wewnątrz maja już ze 20lat i ościeżnica jest zajechana przez wcześniejszego właściciela i dmucha po bokach jak też od dołu. Zamawiałem oryginalne uszczelki ale i tak nic to nie daje. Dom nie jakiś mega oszczędny. Okna plastiki dwuszybowe styro 10cm . Przeczytałem cały wątek tu na forum i wynika z tego ,że bez odpowiedzialnego montażu to można zapomnieć o tych drzwiach zresztą i nie tylko zapewne o tych . Martwią mnie też liczne wpisy o wypadających uszczelkach , lub ich brak czy też za krótkich uszczelkach. Pomijam fakt klamek AXA na które też były skargi itd itd. Dla tego bardzo ważna jest sprawa montażu. Może ktoś z Was ma sprawdzonego dystrybutora i ekipę , która montuje takie drzwi w moim rejonie. Nie ma nic bardziej denerwującego jak po montażu nowych drzwi zaczyna być z nimi kłopot i na dodatek trudno jest cokolwiek załatwić w ramach serwisu czy gwarancji. Także będę wdzięczny za polecenie sprawdzonej ekipy i sklepu.
    Dom 110m2 .Okna plastiki, Ocieplenie styropian 10cm.
    Ogrzewanie domu grzejniki10szt.Bufor 1000l kospel
    CWU 300l solary hewalex i grzałka kospel 3kw na 220v.
    taryfa g12w.
    Pomieszczenie regulator pokojowy ustawiony na 22stC.
    PV 9,9kw. Bauer i Solaredge.
    Od lutego 2023r zmiana ogrzewania na Pompę Ciepła przeróbka Rotenso Unico 7kw+AHU Split.
    Za luty 2023 PC wzięła 780kwh.
    Obecnie średnia w marcu 20kwh doba.

  8. #1648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Niestety, mogę Ci tylko polecić telefon do serwisu Wikęda z prośbą o polecenie dobrego montera. Sekretariat czy też sprzedaż może podać najbliższego z listy (tak przynajmniej ja robiłem 20 lat temu bo nie byłem świadomy wartości montażu), a serwis powinien znać dobre ekipy.

    Stare drzwi nie miały regulowanych zaczepów i tam trzeba było piłować ościeżnice, przez co drzwi dostawały luz, a po latach "telepanie". Do tego mogło dojść osłabienie mocowania zawiasów itp.
    Nowe drzwi w podstawowych seriach najpewniej mają większą grubość (54 zamiast 40mm), inne zawiasy (Wikęd - kołkowe), a czy lepsze okaże się za 20 lat. Inne zamki (nie wszystkie firmy), lepsze uszczelki. Może mam farta, ale nie miałem istotnych problemów z wypadającymi uszczelkami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1649

    Domyślnie

    Problem uszczelek załatwia się podczas montażu. Był taki okres w Wikędzie, gdzie rzeczywiście kilka takich drzwi i u mnie się przewinęło. Cóż - poza kilkoma dodatkowymi minutami pracy dla montażysty wiele więcej z nimi problemu nie ma. Trzeba było tylko podkleić uszczelkę podczas montażu. Klamki to fakt. Sam mam taką AXĘ u siebie w Premiuimach. Klej do gwintów znacznie poprawił jakość klamki i luzu po jakimś czasie użytkowania.
    Co do montażu to Fin dobrze Ci radzi. Handlowcy Wikędu będą wiedzieli kto tam dobrze montuje.

    P.S. z racji regionu (przepięknego ale mega zimnego zimą ) może lepiej jednak Optimum na Termo. Dodatkowa przylga zawsze doszczelni konstrukcję drzwi. Ja też mam stary dom po modernizacji. Montowałem Premiumy na stalowej ościeżnicy, bo w tamtych czasach to była najwyższa półka w Wikędzie. Teraz jakbym miał do mojej starej chałupy wybierać drzwi to raczej szedłbym w optimu + termo. Może Termo Prestige jakby mnie żona z domu nie wygoniła . Póki co drzwi działają, a ja jakoś nie chcę niszczyć elewacji więc temat dla mnie na przyszłość do rozważenia.

  10. #1650

    Domyślnie

    Dziś byłem w innym salonie drzwi i miałem okazję zobaczyć na żywo Wikęd Prestige... Wizualnie drzwi super, masywne, grube. Chyba na tym koniec zalet. Te drzwi, żeby zamknąć trzeba dość mocno napychać. Jest niby dzyndzel wystający w zamku, co niby ma pomagać w lżejszym zamykaniu, ale wydaje mi się, że on bardziej przeszkadza niż pomaga. Druga kwestia to gałka zamykania zamka od środka. Ona nie ma przeskoków. Krecisz tym jakby było coś tam urwane. Odruchowo się sprawdza, czy rzeczywiście zamek został zaryglowany. Ja jednak wolę i nie tylko ja jak są te przeskoki przy przekręcaniu zamka. Normalnie cyrk jakiś z tymi całymi Wikędami.
    Podchodzę kilka metrów do Gerdy nawet nie wiem co to za model, ale dość cienkie. Tutaj zamykanie to bajka - wystarczy lekko popchnąć, pyk i zamknięte z dość przyjemnym dźwiękiem zamykania. Dźwięk zamykania drzwi w Wikęd jest tragiczny. Gałka w Gerdzie ma przeskoki przy zamykaniu i tak powinno być - to też w jakimś stopniu działa na psychę i ma się odczucie(pewność), że zamek prawidłowo się zamknął.
    To szukanie dzwi już zaczyna mnie wku... Zawsze coś nie tak.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 23-02-2021 o 14:37

  11. #1651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A jak popatrzysz na drzwi przez pryzmat zdjęcia termo, to dopiero się "ucieszysz". Gerda miała na tym forum "odpowiednią" fotorelację.

    Obroty gałką to kwestia zamka, a nie wkładki. Zamki Maco czy też Winkhausa ale też podstawowe GU tak mają - tam obrót następuje płynnie. Znanym mi wyjątkiem jest zamek GU Secury Automat - tu następuje zamknięcie klamką lub trzaśnięciem (kwestia konstrukcji/uszczelek /montażu/ a potem gałka przeskakuje o raz i od razu blokuje ruch klamki - jest nie tylko pewność zamknięcia, ale i blokada w położeniu zakluczonym. Natomiast w zamkach "kręconych" zwykle po naciśnięciu klamki następuje odepchnięcie skrzydła przez uszczelki /i krzywizny co pogłębia problem). Zamek GU Automat znam od zawsze z drzwi Urzędowskiego. Ostatnio widzę go w drzwiach Barański, Doorsy czy też najwyższych seriach KMT.

    To trzaskanie na ekspozycji mnie zastanawia: na mojej Wikędy chodzą bez problemu. To w KMT przez lata nie miałem zamontowanej uszczelki by nie robić złego wrażenia. Dlatego bardziej obstawiam słabość ekspozycji którą oglądasz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #1652

    Domyślnie

    Póki co przez płynny obrót zamka wykluczam drzwi Wikęd. Dla mnie to niepojęte, żeby nie było przeskoku. Gość w salonie drzwi pieprzy mi głupoty, że to zaleta. Jaka tam zaleta. Dla mnie wada. Na razie tak zostanie, może jeszcze zmienię zdanie.

  13. #1653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Póki co przez płynny obrót zamka wykluczam drzwi Wikęd. Dla mnie to niepojęte, żeby nie było przeskoku. Gość w salonie drzwi pieprzy mi głupoty, że to zaleta. Jaka tam zaleta. Dla mnie wada. Na razie tak zostanie, może jeszcze zmienię zdanie.
    Sorry, ale zagalopowałeś się z tymi określeniami. Zachowam dla siebie co myślę o głupocie w tym przypadku.

    A Ty masz pełny wybór wg własnego gustu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #1654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Póki co przez płynny obrót zamka wykluczam drzwi Wikęd. Dla mnie to niepojęte, żeby nie było przeskoku. Gość w salonie drzwi pieprzy mi głupoty, że to zaleta. Jaka tam zaleta. Dla mnie wada. Na razie tak zostanie, może jeszcze zmienię zdanie.
    Jeden lubi brunetki drugi blondynki. Ja tam wolę zamek zamknąć bez zbędnego klikania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #1655

    Domyślnie

    Ile tam minęło, 2 dni od ostaniego mego postu? Jednak robię powrót do Wikęda. Już przeboleję ten cały popsuty zamek, który nie ma przeskoków... Dlaczego powrót do Wikęda? Strasznie podoba mi się ten Glass Design GD01a i GD02a, zwłaszcza w kolorze "Dąb bielony". Te czarne elementy, coś pięknego. Do tego ramka szyby zlicowana z powierzchnią drzwi. Także biorę pod uwagę te drzwi, bo z racji, że będę ocieplać chałupę, także robił nowy dach, bo niestety wiatrówka jest za krótka. Dach, rynny i podbitka będą czarne. Ściany biały tynk cienkowarstowy bez żadnego przełamania białego. Tak mi te drzwi Glass Design cały czas nie dają spokoju. Wydaje mi się, że będą ideanie pasować do domu.

    @finlandia
    Czy te drzwi z kolekcji Glass Design widziałeś na żywo i może masz jakieś o nich zdanie? Nie wiem, może jakieś negatywy od strony technicznej? Bo wygląd to wiadomo, nie każdemu muszą one się podobać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2021-02-25 at 20.49.59.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	453496  

  16. #1656

    Domyślnie

    Seria ta bazuje na podstawowych grupach / seriach jakie ma Wikęd. Premium, Optimum i Termo Prestige Lux. Inne jest przetłoczenie pod ramkę tak aby licowała się ona z powierzchnią skrzydła.

  17. #1657

    Domyślnie

    Niestety, nawet jakbym chciał Glass Design to nie mogę ich mieć. To przeszklenie jest za ciemne - w korytarzu będzie za ciemno. A drzwi to jedyne źródło światła, żeby trochę doświetlić korytarz w dzień, który nie ma okna.

    Finalnie będzie to kolekcja: INOX wzór: 21A, kolor: "Złoty Dąb", okucia: Black, przeszklenie: lustro weneckie

    Coś jak tutaj na fotce poniżej. Wydaje mi się, że też ciekawie wyglądają takie drzwi.

    @theme jak dopłacę, żeby wykonali te drzwi w technologii ALU to ramki przeszkleń będą zlicowane ze skrzydłem, czy będą dalej wystające?

    źródło fotki: "SITKO Drzwi Bramy" # nie jestem autorem fotki, więc wypada a nawet trzeba podać kogo to, więc to żadna reklama firmy. "Wygooglana" fotka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2021-02-26 at 21.18.43.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	453515  

  18. #1658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    My mamy wzór 12 z reflexem , thermo prestige lux złoty dąb
    jakoś na razie nie mamy z nimi problemu z zamykaniem, zamontowane w grudniu 2019.
    W kotłowni mamy wersję bez szyby OPTIMUM też złoty dąb
    zwykłe klamki , nie chcieliśmy pochwytów , to dom a nie galeria czy supermarket.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  19. #1659

    Domyślnie

    Filmik z 2018 roku, ale ostatni komentarz z tym samym problemem sprzed 3 dni...

    https://www.youtube.com/watch?v=a3zecWW2Zs8

    @e_nygma u Ciebie nie jest, albo nie było jak na tym filmiku?

  20. #1660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Odpukać , na razie wszystko dobrze
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

Strona 83 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony