dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 93
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1850
  1. #1581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    a co sądzisz o Termiczna Osłona Podproża® CALa, mam zamówione drzwi CALa i mają coś takiego mi zamontować - ma to sens ?

    pozdrawiam
    Ma. Ja praktycznie zawsze montuję na TOPie, ale zawsze dokładam pod spód warstwę purenitu. Raz - daje łącznie to 13cm izolacji ( 8+5cm) i pozwala oddzielić się od wylewki, a dwa - purenit jest twardy i można go klasycznie poziomować na podkładkach. Sam TOP wg mnie powinien być klejony jak inne styropionopochodne podwaliny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1582

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ma. Ja praktycznie zawsze montuję na TOPie, ale zawsze dokładam pod spód warstwę purenitu. Raz - daje łącznie to 13cm izolacji ( 8+5cm) i pozwala oddzielić się od wylewki, a dwa - purenit jest twardy i można go klasycznie poziomować na podkładkach. Sam TOP wg mnie powinien być klejony jak inne styropionopochodne podwaliny.
    dzięki , jednej rzeczy nie rozumiem . Drzwi będą "stać" na silikacie (silka 24) od zewnątrz i po tej stronie mają ja wyciąć pas silikatu aby wstawić TOP. Natomiast od wewnatrz wylewka jest do krawędzi silikatu - czyli na dole będzie po montażu "pustka" pomiędzy wylewką a drzwiami - kurczę nie wiem czy Ja klarownie opisuję .

  3. #1583

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mam nadzieję, że uda Ci sie otworzyć link:
    https://www.dwdomel.pl/dwonline/zdje...0chowanego.PDF
    Osobiście uważam, że ta instrukcja powinna być doręczana z każdym zamówiony samozamykaczem lub zamieszczona na stronie producenta.
    Wielkie dzięki. Plik otwiera się dobrze i wszystko jasne.

  4. #1584

    Domyślnie

    UWAGA!!! Nie można znaleźć opinii o wikędzie, bo ktoś sie o to stara, te drzwi są beznadziejne. Wypaczają się, nie zamykają, wyginają w łuk. odpadają z nich elementy. Nie kupujcie tego, cały czas problemy, jedne drzwi wymienili, przysłali następne, których wada ujawniła się w mniejszym stopniu, czyli każde drzwi od nich to bubel i brak odpowiedzi na reklamacje!!

  5. #1585
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagrgvbq54hb Zobacz post
    UWAGA!!! Nie można znaleźć opinii o wikędzie, bo ktoś sie o to stara, te drzwi są beznadziejne. Wypaczają się, nie zamykają, wyginają w łuk. odpadają z nich elementy. Nie kupujcie tego, cały czas problemy, jedne drzwi wymienili, przysłali następne, których wada ujawniła się w mniejszym stopniu, czyli każde drzwi od nich to bubel i brak odpowiedzi na reklamacje!!
    Jakieś zdjęcia itp dowody by się przydały, bo bez tego mało wiarygodna opinia.

  6. #1586

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagrgvbq54hb Zobacz post
    brak odpowiedzi na reklamacje!!
    Mam zupełnie odmienne doświadczenie.

    Pisałem o tym, więc się nie będę powtarzał.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #1587

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzięki , jednej rzeczy nie rozumiem . Drzwi będą "stać" na silikacie (silka 24) od zewnątrz i po tej stronie mają ja wyciąć pas silikatu aby wstawić TOP. Natomiast od wewnatrz wylewka jest do krawędzi silikatu - czyli na dole będzie po montażu "pustka" pomiędzy wylewką a drzwiami - kurczę nie wiem czy Ja klarownie opisuję .
    Ktoś ma sprawdzony sposób czym wypełnić tą pustkę między wylewką a podwaliną pod drzwiami?

  8. #1588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Ktoś ma sprawdzony sposób czym wypełnić tą pustkę między wylewką a podwaliną pod drzwiami?
    Postępujemy w zależności od rodzaju podwaliny. Jeśli to poszerzenia PCW to normalnie pianką + uszczelnienie przed wodą. Jeśli to klinaryt, to on musi być podparty po całości, czyli albo stawiany (+klej do styropianu) na idealnie zrobionej wylewce, albo podlewa się go betonem (są takie specjalne pompki). W obu przypadkach to istotna część montażu i uważam, że to powinna zrobić firma wstawiająca drzwi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagrgvbq54hb Zobacz post
    UWAGA!!! Nie można znaleźć opinii o wikędzie, bo ktoś sie o to stara, te drzwi są beznadziejne. Wypaczają się, nie zamykają, wyginają w łuk. odpadają z nich elementy. Nie kupujcie tego, cały czas problemy, jedne drzwi wymienili, przysłali następne, których wada ujawniła się w mniejszym stopniu, czyli każde drzwi od nich to bubel i brak odpowiedzi na reklamacje!!
    No cóż. Mogę potraktować ten post jako prowokację konkurencji. Reklamy jednopostowców usuwamy, jest też presja ze strony forowiczów by to samo robić z takimi anonimowymi postami szkalującymi. Z tym, że jak widzisz nie robimy tego, bo byś miał "potwierdzenie" dla swoich słów. jestem na tym forum kilkanaście lat, cieszę się zaufaniem użytkowników jak i administracji forum,więc mam wgląd w usuwane posty (z resztą nie tylko tu jestem moderatorem ). Także czuję się upoważniony by powiedzieć, że Twoje posądzenia są kompletnie nie trafione. Jako praktyk (w branży stolarki pracuję ponad 20lat) mogę powiedzieć : tak, Wikęd się stara i robi dobre drzwi. To nie znaczy, że podchodzę do nich bezkrytycznie. Na setki zamontowanych drzwi mam sporadyczne reklamacje (także w tej chwili) ale jestem póki co spokojny o ich przebieg, bo zgłaszam rzeczy uzasadnione a nie wyimaginowane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1590

    Domyślnie

    Drzwi Wikęd wzór 31 szyba pękła po 2 dniach od zamontowania . Wydaję mi się że była za ciasno spasowana . Reklamacja nie uznana z powodu braku możliwości sprawdzenia czy to nie ja ją zbiłem. Montażysta który montował te drzwi miał już 2 takie przypadki .

  11. #1591
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Z góry przepraszam, jeśli pisze w złym temacie. Szukam w internecie instrukcji jak wyregulować drzwi WIkęd. Totalnie nie ma nic... Drzwi, które posiadam to model 26 C ze zwykłą ościeżnicą. NIe wiem jak podejść do regulacji. Drzwi obcierają jakoś po środku. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony jakością. Za taką cene nie warto inwestować w tą markę...
    Bardzo proszę o pomocKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200606_131932.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	444935Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200606_131943.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	444936
    Ostatnio edytowane przez basix ; 06-06-2020 o 12:33
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  12. #1592
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał basix Zobacz post
    Z góry przepraszam, jeśli pisze w złym temacie. Szukam w internecie instrukcji jak wyregulować drzwi WIkęd. Totalnie nie ma nic... Drzwi, które posiadam to model 26 C ze zwykłą ościeżnicą. NIe wiem jak podejść do regulacji. Drzwi obcierają jakoś po środku. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony jakością. Za taką cene nie warto inwestować w tą markę...
    Bardzo proszę o pomoc
    Wrzuć zdjęcia swoich drzwi. Różne serie - różne okresy produkcji - różne zawiasy + różna regulacja. Na pierwszy rzut oka musisz przesunąć drzwi w stronę przeciwną do obcierania Nie napisałeś z której strony obcierają- przy klamce czy zawiasach.
    Zmartwię Cię - z opisu to wygląda na błąd montażu - wypchniętą ościeżnicę, czyli za słabe mocowanie. Jakość drzwi nie ma nic do rzeczy.

    Podobnie post wyżej, z szybą. Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło, by pękła w tych drzwiach (ogólnie to chyba raz w życiu, lata temu w drzwiach które dziś kosztują pod 10 tys..).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wrzuć zdjęcia swoich drzwi. Różne serie - różne okresy produkcji - różne zawiasy + różna regulacja. Na pierwszy rzut oka musisz przesunąć drzwi w stronę przeciwną do obcierania Nie napisałeś z której strony obcierają- przy klamce czy zawiasach.
    Zmartwię Cię - z opisu to wygląda na błąd montażu - wypchniętą ościeżnicę, czyli za słabe mocowanie. Jakość drzwi nie ma nic do rzeczy.

    Podobnie post wyżej, z szybą. Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło, by pękła w tych drzwiach (ogólnie to chyba raz w życiu, lata temu w drzwiach które dziś kosztują pod 10 tys..).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200606_131932.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	444937Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200606_131943.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	444938

    Tym razem obcierają przy rogu na dole drzwi (jak się stoi wewnątrz to po prawej stronie) i pewnie masz racje - zły montaż, a mi wmawiają że to przez uderzenie coś tam mogło się stać ze ciągle problem powraca...
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez basix ; 06-06-2020 o 14:11
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  14. #1594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może jestem jakiś tępy, ale dalej nie wiem czy na dole przy rogu to na ościeżnicy, czy progu. No i że po prawej to fajnie, ale czy na stronie klamki czy zawiasów.
    Te zawiasy reguluje się tak: wybijasz bolec do góry, obracasz zawiasem w drzwiach. I tyle.

    Ps. jak uderzyły, to jest możliwe, że zmieniło sie ich ustawienie, nie trzymają przekątnej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1595
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może jestem jakiś tępy, ale dalej nie wiem czy na dole przy rogu to na ościeżnicy, czy progu. No i że po prawej to fajnie, ale czy na stronie klamki czy zawiasów.
    Te zawiasy reguluje się tak: wybijasz bolec do góry, obracasz zawiasem w drzwiach. I tyle.

    Ps. jak uderzyły, to jest możliwe, że zmieniło sie ich ustawienie, nie trzymają przekątnej..
    skrzydło ociera ościeżnice po stronie klamki
    wybijam bolec ale to skrzydło trzeba ściągnąć?
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  16. #1596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał basix Zobacz post
    skrzydło ociera ościeżnice po stronie klamki
    wybijam bolec ale to skrzydło trzeba ściągnąć?
    Praktycy nie ściągają jak nie muszą (ciężko potem założyć). Zwalniasz dwa odpowiednie zawiasy i kręcisz.
    Ale wydaje mi się. że może lepiej jakby to obejrzał fachowiec by zdiagnozować i usunąć przyczynę a nie tylko skutek.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1597
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Praktycy nie ściągają jak nie muszą (ciężko potem założyć). Zwalniasz dwa odpowiednie zawiasy i kręcisz.
    Ale wydaje mi się. że może lepiej jakby to obejrzał fachowiec by zdiagnozować i usunąć przyczynę a nie tylko skutek.
    Ja już je raz reklamowałem i to jest walka z wiatrakami. "Fachowiec" z firmy, która montowała mi drzwi przyjechał, ustawił i na tym koniec. Twierdzi, że to od uderzenia (bo nie było od początku odboju) i że to moja wina no i nie chcą uznać reklamacji.

    Uważam że firma Wikęd ma gdzieś swoich klientów, bo nawet nie można zareklamować bezpośrednio u nich.

    Niestety jestem skazany na te drzwi i musze nauczyć się je regulować co jakiś czas. Pytanie za 100 punktów: jak kręcić żeby tak ustawić aby nie ocierały?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez basix ; 13-06-2020 o 07:41
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  18. #1598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zlituj się i napisz coś rzeczowego, bo na razie to wróżka potrzebna by Ci pomóc.
    Ps. Poszukaj innej firmy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1599

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Postępujemy w zależności od rodzaju podwaliny. Jeśli to poszerzenia PCW to normalnie pianką + uszczelnienie przed wodą. Jeśli to klinaryt, to on musi być podparty po całości, czyli albo stawiany (+klej do styropianu) na idealnie zrobionej wylewce, albo podlewa się go betonem (są takie specjalne pompki). W obu przypadkach to istotna część montażu i uważam, że to powinna zrobić firma wstawiająca drzwi.
    Podziękował. Tylko, że chodziło mi o przestrzeń między drzwiami a wylewką/jastrych a nie chudziakiem Ma ktoś mądry sposób jak to wypełnić?

    Co do podwaliny pod drzwi to sprzedawcy oferują klinaryt (7cm) albo poszerzenie (6cm). Co z tego lepsze? Chciałbym purenit (mam okna na tej podwalinie) ale salon gdzie kupowałem stolarkę okienną nie ma w ofercie Wikęd :/

    Chyba, że zna ktoś salon na Śląsku co montuje Wikęd na purenicie.
    Ostatnio edytowane przez manitou ; 13-06-2020 o 22:03

  20. #1600
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zlituj się i napisz coś rzeczowego, bo na razie to wróżka potrzebna by Ci pomóc.
    Ps. Poszukaj innej firmy.
    Zadałem rzeczowe pytanie: jak wyregulować drzwi więc nie wiem o co Ci chodzi? Aż tak skomplikowana czynność że potrzeba do tego wróżki?
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

Strona 80 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony