dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 93
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1850
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bistro

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Drzwi firmy wikęd

    Witam wszytskich mam pytanie czy ma ktos drzwi z tej firmy bardzo mi sie podobaja i cena przystepna.Nic nie moge znalesc o nich w internecie.Zastanawiam sie nad ta firma wikęd albo kmt.Prosze o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Hejka

    Tez szukam info o firmie Wikęd.
    Ma ktoś już może zamontowane?

  3. #3

    Domyślnie co do Wiked`u

    Witam
    To moi niedalecy sąsiedzi. My nie mamy od nich ani okien, ani drzwi. Skorzystaliśmy z oferty Bertrand`ów, bo akurat mieli promocję na 3 szyby i wycena wychodziła podobnie jak w Wikędzie za 2 szyby. Mam sporo znajomych, którzy mają od nich okna i chwalą. Wykonanie ok, dobra jakość i serwis bez problemu. Zastanawiałam się nad parapetami od nich, ale tez znalazłam lepszą ofertę. Odnośnie drzwi, to 4-5 tys wydawało mi się drogo i zdecydowaliśmy się na drzwi KMT. Za tą cenę uważam, że to bdb wybór, ale jeśli macie środki, to Wikęd ma bardzo rozbudowaną i ciekawą ofertę. To solidna firma. Okna od nich widziałam, drzwi też, więc to na pewno sensowna opcja. Może jedynie, co do obsługi klienta miałabym zastrzeżenia, ale to tylko dlatego, że znam ludzi.
    Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem post powyżej, bo 4-5 tys. za stalowe drzwi, to chyba u Hormanna..
    Ja zamówiłam drzwi Wikędu o nazwie wzór 12, i za te drzwi (100), w kolorze antracyt wraz z montażem mam zapłacić 2.500 brutto (a dopłacam za niestandardowy rozmiar do wybranego przeze mnie koloru). Ponadto posiadam także katalog ich produktów z czerwca br. i nie znalazłam w nim droższych drzwi, jak 1989 zł netto.
    Za to mój sprzedawca stolarki polecił mi właśnie Wikęd, z uwagi na jego bogate wyposażenie w cenie, w porównaniu do np. KMT, gdzie trzeba płacić za to, co w Wikędzie jest już ujęte w cenie.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rob_i_anet
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie proszę o zdjęcia

    Witam, mnie też zainteresowały te drzwi. Czy można prosić tych, którzy mają je już zamontowane o zdjęcia i opinie? Chętnie zobaczyłabym jak się prezentują drzwi w kolorze Antracyt.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Bardzo proszę, oto zdjęcia mojego wyboru z Wikędu.
    Drzwi noszą nazwę "wzór 12":

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	antracyt.jpg
Wyświetleń:	2360
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	98975

    A tak prezentują się zmierzchającą porą w moim SSZ, niestety w niepełnej okazałości:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	11691
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	98976

    Póki co, nie mam im nic do zarzucenia, a jak będzie wyglądało użytkowanie, odpowiem za kilka miesięcy.
    A wszystkim zainteresowanym dorzucę, że należy zwracać uwagę na ich rozmiar standardowy. Ja tkwiłam w błogim przekonaniu, że skoro zamówiłam "100", to i ich wysokość będzie zlicowana z całym frontem moich otworów stolarki. Niestety, fabryka produkuje je tylko do wysokości 207 cm ;(
    Nie bardzo to wygląda w porównaniu z oknami (o wys. 230), ale innej możliwości nie było..
    Pozdrawiam.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kasiu, ładne masz drzwi Moje prezentują się podobnie, czyli z kartonem na szybce

    Dla tych, którzy się wahają dodam tylko, że mimo mrozów poniżej -20st.C nie przemarzają.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    A wszystkim zainteresowanym dorzucę, że należy zwracać uwagę na ich rozmiar standardowy. Ja tkwiłam w błogim przekonaniu, że skoro zamówiłam "100", to i ich wysokość będzie zlicowana z całym frontem moich otworów stolarki. Niestety, fabryka produkuje je tylko do wysokości 207 cm ;(
    Nie bardzo to wygląda w porównaniu z oknami (o wys. 230), ale innej możliwości nie było..
    Pozdrawiam.
    Idąc tym tokiem rozumowania "110" miałby mieć 250cm wysokości?
    Oj.. to jest oczywista sprawa i osoba robiąca pomiar/przyjmująca zamówienie powinna to jasno określić.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    osoba robiąca pomiar/przyjmująca zamówienie powinna to jasno określić.
    Bardzo śmieszny byłby taki tok rozumowania, jaki zaprezentowałeś Pomimo blond włosów, aż tak dalece w swoich rozważaniach bym nie poszła Właśnie, zabrakło tej informacji. Ale co tam, pewnie niestandardowy rozmiar w dwóch parametrach, nie byłby już tak korzystny cenowo.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Hmm.. więc jak rozumiem zrobili Ci szersze drzwi, ponad standard.. ? To faktycznie mogli by je rozciągnąć też do góry.
    Poważnie - nie rozumiem w czym jest problem dla takiej firmy. Niechęć? Obawy o wypaczanie?
    Co do informacji - sądzę że wymiar był podany w zamówieniu/umowie..
    A na pocieszenie - nie jest źle. Drzwi u Ciebie są w miarę symetrycznie w bryle domu, do tego cofnięte, więc i na idealną wysokość wyglądałyby na niższe.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Dzięki za pocieszenie
    Sprawa wyglądała tak, że otwory na drzwi i bramę były przygotowane pod Hormanna. A że w ostateczności zrezygnowałam z jego produktów, otwór na drzwi pozostał odpowiedni do "setek". Tylko przy pomiarze i zamawianiu w firmie od stolarki, nie pomyślałam o ich wysokości (hormannowskie miały mieć 2115).
    No w sumie nic się nie stało, ale gdyby firma od stolarki poinformowała mnie, że montowane drzwi będą niższe, nie przeżyłabym takiego szoku i nie gnała 10 km do domu, sprawdzić co było w zamówieniu. Ot, życie i niedoczytanie folderu reklamowego. I przyznaję, źle, ostatecznie nie jest.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja również zamawiam model 12 wikędu, tylko z dodatkowym naświetleniem bocznym. Czy moglibyście wrzucić aktualne zdjęcia tego antracytu i napisać jak po pewnym czasie w użytkowaniu?
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też szukam opinii użytkowników najlepiej z naświetlem bocznym. Czy ktoś coś dorzuci do tematu ?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BUTER

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Bulkowo
    Kod pocztowy
    09-454
    Posty
    14

    Domyślnie

    Pracując wcześniej u jednego z dealerów drzwi (między innymi były tam drzwi Wikędu) w dziale reklamacji mogę polecić te drzwi.
    Usterki występowały rzadko, cenowo wychodziły ok na tle konkurencji (jakość/cena). W razie problemów z drzwiami lub akcesoriami nie robili problemów - po prostu dosyłali uszkodzony element i tyle.
    Jedyny minus (może oczywisty) - bardzo pilnowali aby nie dać nowych drzwi gdy ktoś uszkodził je sam w trakcie montażu lub gdy montaż był schrzaniony.
    Mi podobała się opcja dla dealerów z wycenianiem - wszystko jasno i czytelnie a do tego przed zamówieniem znałem cenę co do grosika (dla mnie i dla klienta).

    P.S. z dostawkami i naświetlami od razu zobacz jak Ci je dostarczą - rzadko bo rzadko ale czasem pomylili zamówienia

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Witam serdecznie, na Państwa prośbę zamieszczam zdjęcie drzwi z naświetlem bocznym oraz górnym: Wzór 12 kolor antracyt oraz drzwi w wersji jednoskrzydłowej z pochwytem 120cm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	6528
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	228061Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie forum.jpg
Wyświetleń:	11326
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	228063

    Pozdrawiam
    Regionalny kierownik sprzedaży
    WIKĘD

  16. #16

    Domyślnie

    a co to za model drzwi??

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    a co to za model drzwi??
    Drzwi WIKĘD seria PREMIUM wzór 12 szyba piaskowana kolor antracyt.

    Pozdrawiam
    P.J

  18. #18

    Domyślnie

    Witam ja mam Wikęda wzór 26 z podchwytem w kolorze orzech z naświetleniem górnym otwierane do środka. Wyglądają bardzo fajnie ale... no niestety jest ale zamknięte drzwi mają chyba zbyt duży luz i nie dochodzą do uszczelki zgłoszone do raklamacji opiszę jak się skończyło po wizycie serwisu.
    Po zamontowaniu przez firmę przedstawiciela z Janikowa jak zabrałem się za obróbkę drzwi zaóważyłem że nie są zamontowane idealnie w pionie (na wysokości drzwi uciekają górą do środka o 0,5 cm) zgłosiłem do firmy gdzie zapytali czy z nich kożystam i nie nadepnołem przypadkiem na niezabezpieczony/podpartyn próg...? Oczywiście nie nadepnołem ale poczekam najpierw na wizytę serwisu Wikęda i później w razie czego będę użerał się z firmą która mi je sprzedała i montowała. O wynikach działań napewno napiszę.
    Pozdrawiam

    Marcin W.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wzywasz serwis do banału. Jak się przyjżysz, to na ościeżnicy jest regulowany zaczep zamka. Wystarczy go poluzować , dopchnąć i dokręcić.
    Ale nie dziwię Ci się że tak reagujesz, bo sprzedawca jak widzę nie bardzo się kwapi.

  20. #20

    Domyślnie

    No tam to już do oporu jest przesunięte i w tym właśnie jest problem

Strona 1 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony