dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 93
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 1850
  1. #1821

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No cóż. Mogę potraktować ten post jako prowokację konkurencji. Reklamy jednopostowców usuwamy, jest też presja ze strony forowiczów by to samo robić z takimi anonimowymi postami szkalującymi. Z tym, że jak widzisz nie robimy tego, bo byś miał "potwierdzenie" dla swoich słów. jestem na tym forum kilkanaście lat, cieszę się zaufaniem użytkowników jak i administracji forum,więc mam wgląd w usuwane posty (z resztą nie tylko tu jestem moderatorem ). Także czuję się upoważniony by powiedzieć, że Twoje posądzenia są kompletnie nie trafione. Jako praktyk (w branży stolarki pracuję ponad 20lat) mogę powiedzieć : tak, Wikęd się stara i robi dobre drzwi. To nie znaczy, że podchodzę do nich bezkrytycznie. Na setki zamontowanych drzwi mam sporadyczne reklamacje (także w tej chwili) ale jestem póki co spokojny o ich przebieg, bo zgłaszam rzeczy uzasadnione a nie wyimaginowane.
    co to za kłamliwe oskarżenia? konkurencja, szklaowanie, posądzenia? imaginacje? to chyba ty pracujesz dla wikędu, albo dają ci dobre prowizje za montaż tego badziewia, drzwi nie domykały się i wyginały, odpadła blaszka przytrzymująca szybkę, raz wymienili drzwi, potem było nieco lepiej, ale znowu odpadły elementy, przysłali drzwi zastępcze, podoklejali szyby i odesłali po wielu miesiącach i upominaniu się

  2. #1822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagrgvbq54hb Zobacz post
    co to za kłamliwe oskarżenia? konkurencja, szklaowanie, posądzenia? imaginacje? to chyba ty pracujesz dla wikędu, albo dają ci dobre prowizje za montaż tego badziewia, drzwi nie domykały się i wyginały, odpadła blaszka przytrzymująca szybkę, raz wymienili drzwi, potem było nieco lepiej, ale znowu odpadły elementy, przysłali drzwi zastępcze, podoklejali szyby i odesłali po wielu miesiącach i upominaniu się
    Pogrubiłem byś zrozumiał: mówisz o sobie? Jak długo masz drzwi? Juz gdy zgłaszałeś pierwszy raz post pojawiły sie glosy proszące o foto. Ja Ci wierzę, ale chciałbym zaspokoić swoją ciekawość i zobaczyć te wady. To jak w końcu było: reklamowałeś, wymienili drzwi. Czyli ok? Potem znowu reklamowałeś, uwzględnili reklamację. I chyba jest ok?

    A co do tego dla kogo pracuję: dla siebie. Od 18 lat prowadzę własną firmę w branży. Od ok 10 lat oferuję m.in. tą markę jako tańszą alternatywę dla drzwi drewnianych, które są dla mnie nr1. Nikt mi nie płaci prowizji, działam w warunkach normalnej konkurencji, kwoty za montaż mam jedne z niższych wśród podobnych firm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #1823

    Domyślnie

    Czym innym jest praca "dla", a czym inny współpraca "z" jakąś firmą. Co jak co ale Fin to chyba ostatni reklamowałby coś za pieniądze wbrew sobie.
    A co do samych drzwi (tych czy innych) warto jednak posiłkować się jakimś zdjęciem, bo pisanie że coś jest złe i tyle to każdy może tak sobie pobajdurzyć. A często gęsto prawda leży zupełnie gdzie indziej - np. w montażu drzwi. Choć nie twierdzę, że Wikęd na 200% jest idealny. Ma swoje mikro mankamenty jak z wypadającą uszczelką z gniazda ale to załatwia się kroplą kleju i w zasadzie po temacie.

  4. #1824
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Witam,

    Od 2021 roku posiadam drzwi wejsciowe do domu Termo Prestige Lux GD01A.

    Mam problem z opadajaca uszczelka. Generalnie irytuacy jest dzwiek jaki generuje (klikanie gdy skrzydlo odchodzi do oscieznicy i zwalnia ten bolec).

    Ale najwiekszy problem mam ze skutecznoscia dzialania tej ruchomej uszczelki. Dziala iscie loteryjnie, albo opada cala swoja dlugoscia (na szerokosc skrzydla) na dol (od roku niespotykana sytuacja), albo jest przekoszona na jedna ze stron.

    Gdy po wcisnieciu bolca zwalniajacego uszczelke opada ona od strony zawiasow na dół, to wtedy przy przeciwleglym koncu skrzydla uszczelka jest calkowicie schowana w srodku drzwi, no moze wystaje max 0.5mm na samym krancu.
    Wystepuje tez sytuacja odwrotna, ze od strony zawiasow uszczelka nie opada, a opada ładnie od strony przeciwnej skrzydla.

    Co moze byc przyczyna? Jak to usprawnic by dzialalo zgodnie z zalozeniem? Probowalem wazeliny technicznej i wd40, ale bez sukcesu.

    Mam tez problem z niedokladnie przyklejona uszczelka, ale to moze ktos z nas butem tracil kant dolny skrzydła i "naderwał" koncowke uszczelki. Jakim klejem to przykleic by nie doszlo do negatywnej reakcji z uszczelka i czym odtluscic powierzchnie?

    Generalnie czuje chłód w miejscu naderwanej uszczelki zwlaszcza, ze pokrywa sie to z nieopadaniem ruchomej uszczelki.

    Dziekuje za pomoc i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez Maniek82r ; 01-05-2023 o 13:24 Powód: Literówki

  5. #1825
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Nikt nie pomoze? Szczerze liczylem na wsparcie Kolegi finlandia

    Mam jeszcze jeden problem, drzwi opadly troszke na zawiasach po 2 latach. Jak podniesc do gory strone lewa skrzydla patrzac od zewnatrz (przeciwna do zawiasow) o okolo 0.5cm?

  6. #1826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobrze opisałeś tematy, ale... przyczyn może być dużo.
    Dla uszczelki opadającej - nie wiem jak w Wikędize (z moich obserwcji wiele z nich w ogóle nie działa od startu bo są nieustawione) ale w innych drzwiach takie częściowe opadanie czasem jest przyczyną zbyt słabego wysunięcia (mozna regulować wykręcajc "biolec" regulacyjny), a czasem wady: od usterki samej uszczelki po przeszkodę w postaci jakiegoś uszkodzenia skrzydła (wgniot, coś się przykeiło) które blokuje płynność ruchu.

    Drugoi wpis - regulujemy przekątną górnymi zawiasami odpowiednio ściągając skrzydło w ich stronę, ale... to by znaczyło że raczej ościeżnica nie trzyma pionów (brak wyparcia zawiasów? Opadnięty pion ościeżnicy wynikający z braku podparcia?
    Dużo gdybania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #1827
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmmariusz

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadam drzwi Termo Prestige Lux. Regulując siłę docisku skrzydła za mocno dokręciłem śrubki głównej, środkowej listwy zaczepowej we futrynie aluminiowej w wyniku czego zniekształceniu i pęknięciu w okolicach otworów z gwintem uległa płaska blaszka znajdująca się pod regulowanym zaczepem (fachowcy na pewno wiedzą o którą chodzi). Proszę doradźcie gdzie mogę kupić tą część. Na czarnych, plastikowych elementach tej listwy oraz listew górnej i dolnej pisze MACO. Szukałem w internecie, ale nigdzie nie znalazłem samej tej części. Najchętniej bym kupił blaszkę wraz z zaczepem. Sama listwa jest OK. Załączam zdjęcia. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230515_173850.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	464975Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230515_173857.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	464976

  8. #1828

    Domyślnie

    Najszybciej taką część dostaniesz w Wikędzie. Odezwij się do nich przez salon gdzie kupiłeś drzwi. Powinni Ci pomóc w problemie. Co prawda odpłatnie ale nie będzie to majątek.

  9. #1829

    Domyślnie

    Jestem na etapie zamykania domu i poszukuję drzwi zarówno wejściowych jak i tzw. tylnych do pomieszczenia gospodarczego.
    Zaoferowano mi takie coś:
    Drzwi frontowe z przeszkleniem: Otwór 1281x2105mm
    OPTIMUM TERMO
    Drzwi 1-skrzydłowe z naświetlem bocznym (D1N01)
    Wew.: Antracyt Jedwabny Zew.: Antracyt Jedwabny
    W przypadku duokoloru i bikoloru kolory wyżej podane są kolorami ościeżnicy

    Poszerzenie: 52mm , pozycja:Góra, długość:1281mm
    Kolor zew: Antracyt Jedwabny, Kolor wew: Antracyt Jedwabny
    Dopłata za Poszerzenie 52mm OPTIMUM, PRESTIGE TERMO LUX 397,11
    Ilość sztuk: 1 Cena netto/szt: 7146,59 zł

    + tzw. tylne drzwi
    Drzwi 1-skrzydłowe (D1)
    Wew.: Antracyt Jedwabny Zew.: Antracyt Jedwabny
    W przypadku duokoloru i bikoloru kolory wyżej podane są kolorami ościeżnicy
    Kierunek otwierania:Lewe, otwierane na zewnątrz
    Szerokość skrzydła: 80
    , Model: Wzór 01
    Profil ramy: Ościeżnica 11
    Profil progu: Próg aluminiowy
    Kolor zawiasów: inox
    Sposób otwierania: Klamka-Klamka
    Kolor okuć: inox
    Typ wkładki:INVEST
    Kolor wkładki:inox

    Cena bazowa 2239,00

    Akcesoria:
    Klamka Prime z rozetą Do serii PREMIUM Inox
    Wkładka Investlock klasy C 45/30t PREMIUM Kolor: Inox, 140,00
    Ilość sztuk: 1 Cena netto/szt:2379,00

    Przeczytałem jeden z tych obszernych tematów dot. produktów Wikęd i pytanie czy warto czy ewentualnie coś zmienić, poprawić?
    Na każdym etapie trzeba się doktoryzować…..

  10. #1830

    Domyślnie

    Zastanów się czy potrzebujesz wkładki invest lock. Jeśli tak to spoko jest to opcja. Jak nie, to szkoda Twojej kasy.
    Widzę poszerzenie pod główne drzwi ale nie widzę tam Klinarytu. Zamieniłbym materiały, bo poszerzenie nie jest tym samym co ciepła podwalina.

  11. #1831
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Witam,

    Odpadl mi (jeden z trzech) ten plastikowy języczek, srodkowy.

    Do czego w ogole sluza te plastiki i jaka pelnia role w drzwiach? Czy to cos antywlamaniowego czy bardziej termoizolacyjnego? Docisk?

    Czy mozna bez problemow uzytkowac takie drzwi bez tych plastikow czy mam walczyc z zalozeniem tego?
    Probowalem z kwadrans ale trzeba chyba wysokich umiejestnosci manualnych, nie chce sie wczepic na swoje miejsce, moze trzeba cos rozkrecic?

    Pomijam fakt, ze bez tego plastiku, drzwi zamykaja sie przyjemniej....

    Pełne piętro - "skosy to zło"!
    Nowoczesna kostka 11,1x8,9 na płycie fundamentowej - 20cm Xps pod spodem;
    Pow. użytkowa 145m2;
    ściany 20cm styro 0.36;
    strop 40cm styro 0.36;
    dach dwuspadowy 144m2; strych nieużytkowy nieocieplony;
    okna Vetrex v82 + HST Vetrex slide v82;
    WM + reku Airpack 400V air++;
    CO + CWU gaz - kocioł Victrix Exa 24kw + zasobnik Immergas 125L;
    100% podłogówki; brak kominka; klima 4x split Mitsubishi Heavy Premium.
    PV 12.88kW NE(5.52)+SW(7.36). 30st.

  12. #1832

    Domyślnie

    To jest po to żeby ten stalowy jęzor nie uderzał w ościeżnice jak zamkniesz drzwi bez naciskania klamki. Jak naciśniesz ten plastik to stalowy jęzor się chowa. Kwestia estetyki.

  13. #1833

    Domyślnie

    Nie jest to niezbędny element. To ma uprzyjemnić korzystanie z drzwi. Czyli to co pisał wyżej marvinetal. Oczywiście jak chcesz to możesz złożyć reklamację i dodać stosowne zdjęcia.

  14. #1834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Mam oderwana uszczelke w Wiked Termo Prestige Lux. Zwisa na dlugosci okolo 6cm, pewnie ktos zahaczyl butem.



    Z czego jest ta uszczelka? Zwykla guma czy jakis Epdm?
    Jakiego kleju uzyc do przyklejenia tej uszczelki do skrzydla?
    Pełne piętro - "skosy to zło"!
    Nowoczesna kostka 11,1x8,9 na płycie fundamentowej - 20cm Xps pod spodem;
    Pow. użytkowa 145m2;
    ściany 20cm styro 0.36;
    strop 40cm styro 0.36;
    dach dwuspadowy 144m2; strych nieużytkowy nieocieplony;
    okna Vetrex v82 + HST Vetrex slide v82;
    WM + reku Airpack 400V air++;
    CO + CWU gaz - kocioł Victrix Exa 24kw + zasobnik Immergas 125L;
    100% podłogówki; brak kominka; klima 4x split Mitsubishi Heavy Premium.
    PV 12.88kW NE(5.52)+SW(7.36). 30st.

  15. #1835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Jakiego kleju uzyc do przyklejenia tej uszczelki do skrzydla?
    Ta uszczelka nie jest na wcisk?

  16. #1836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Z tego co widzialem lezac na podlodze to jest tylko przyklejana bez wcisku (chodzi o ta szeroka, nie ta opadajaca docieplajaca prog).

  17. #1837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem czy to "zwykła guma" czy raczej epdm. Użyłbym kropelki. Ew. kropelki silikonu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #1838

    Domyślnie

    Ja się jednak uprę ten Wikęd zrobi robotę, a tej wersji Prestige lux to już w ogóle na zewnątrz -17*C a drzwi od wewnątrz mają około 20*C.W życiu bym ich nie wymienił na nic innego. Moje zdanie są zajebiste, jak wiemy uszczelki trzeba dociskać co prawda lika lat temu płaciłem mniej niż 5000zł. Ale to dobrze wydane pieniądze.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #1839
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ramy też mają 20*C przy -17?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #1840

    Domyślnie

    Uszczelki są tam wciskane. Ja często sprawdzam na montażu czy siedzą dostatecznie ciasno, bo dawno temu Wikęd miał tendencję do zbyt luźnych gniazd na te uszczelki (mowa o uszczelce w skrzydle - nie opadającej czy uszczelce w ościeżnicy). Zwykły silikon załatwia sprawę. Ja zazwyczaj używam neutralnego, bo taki też daję pod ościeżnice w drzwiach wewnętrznych.

Strona 92 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony