dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 93
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1850
  1. #1681

    Domyślnie

    Tak wygląda konfig moich drzwi Wikęd Prestige. Cały czas jeszcze myślę nad tym okapnikiem. Czy on mi potrzebny...


    PRESTIGE TERMO LUX
    Drzwi 1-skrzydłowe (D1)
    Wew.: Złoty Dąb Zew.: Złoty Dąb
    W przypadku duokoloru i bikoloru kolory wyżej podane są kolorami ościeżnicy
    Kierunek otwierania: Prawe, otwierane do wewnątrz
    Szerokość skrzydła: 90N
    Model: Wzór 21A
    Szyba: Lustro Weneckie
    Kolor ramki międzyszybowej: czarny
    Strona ramki:Obustronnie
    Kolor ramki: black
    Profil ramy: Ościeżnica Termo Prestige Lux
    Profil progu: Próg PVC/ALU 78 do Prestige
    Kolor zawiasów: black
    Sposób otwierania: Klamka-Klamka
    Kolor okuć: black
    Typ wkładki:KL_C_GAL
    Kolor wkładki:black
    Okapnik: Tak
    Montaż okapnika: Tak
    Wysokość poszerzenia klinarytowego: 150
    Szerokość posz podpr.:150mm, Długość:1033mm
    Dopłata za Poszerzenie klinarytowe - ogólne 180,00
    Cena bazowa 4539,00
    Dopłata za szybę i ramkę 269,00
    Wkładko-Gałka kl. C 55/55 Wilka TP LUX Od 205,00
    wewnątrz gałka
    Kolor: Black,
    Klamka Prestige kl C z zabezpieczeniem Do serii 320,00
    TERMO PRESTIGE LUX
    Black
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2021-03-01 at 18.26.19.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	453567  
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 01-03-2021 o 17:56

  2. #1682

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Cały czas jeszcze myślę nad tym okapnikiem. Czy on mi potrzebny...
    Ok, wszystko już jasne. Mogą go zamontować w fabryce i mogą go nie montować. Tylko trzeba to zgłosić, żeby sami nie montowali w fabryce. Okapink przyjedzie jako oddzielna listwa do montażu we własnym zakresie. U mnie nie będzie zacinać deszcz, bo będzie duże zadaszenie(weranda).

  3. #1683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Panowie, co powiecie na takie wyceny. Czy drzwi od tamtego roku tak mocno poszły w górę? Najbardziej jestem zaskoczony ceną wersji premium (kotłownia zewnętrzne).

    1.Drzwi wikęd wejściowe:
    Seria: Termo Prestige Lux
    Typ: Drzwi 1-skrzydłowe
    Wzór: 30
    Kolor: Winchester
    Przeszklenie: Lustro Weneckie
    Kierunek otwierania: Lewe na zewnątrz
    Okucia: Klamka Prestige z zabezpieczeniem
    Kolor okuć: Black
    Kolor ramki: Black

    Cena : 6860 zł z montażem

    2. Drzwi wikęd zewnętrzne do kotłowni:
    Seria: Premium
    Typ: Drzwi 1-skrzydłowe
    Wzór: 01
    Kolor: Winchester
    Kierunek otwierania: Lewe na zewnątrz
    Okucia: Klamka Magnus
    Kolor okuć: Tytan

    Cena: 3500 zł z montażem

    3. Brama segmentowa UniPro - Panel gładki, bez przetłoczeń. Sterowanie automatyczne METRO, wymiary 5000x2200, kolor winchester.

    Cena: 8700 zł z montażem (podobno długi czas oczekiwania na okleinę winchester)
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 09-03-2021 o 16:18

  4. #1684
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwankk

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-223
    Posty
    3

    Domyślnie Nie Polecam

    Drzwi po 2 mc uzyskały dodatkowe kolory(plamy), krzywizna drzwi ok 1cm,, wykończenie..... przy otwartych drzwiach widać piankę ze środka. Wg producenta to normalne. Również wg niego drzwi zewnętrzne wg gwarancji służą do tego by leżały w ciepłym i suchym pomieszczeniu.
    Ostatnio edytowane przez iwankk ; 10-03-2021 o 04:24

  5. #1685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwankk Zobacz post
    Drzwi po 2 mc uzyskały dodatkowe kolory(plamy), krzywizna drzwi ok 1cm,, wykończenie..... przy otwartych drzwiach widać piankę ze środka. Wg producenta to normalne. Również wg niego drzwi zewnętrzne wg gwarancji służą do tego by leżały w ciepłym i suchym pomieszczeniu.
    Wrzuć jakąś fotkę, bo ciężko jest sobie wyobrazić o czym piszesz. Oczywiście krzywizn raczej nie uchwycisz, ale ciekaw jestem o których mówisz.
    Widoczna pianka? przez ościeżnicę? A są zatyczki na otwory montażowe?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #1686
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Moze ktoś się orientuje czy te moje wyceny są ok? Co do drzwi to te prestige termo lux jeszcze rozumiem taką cene bo wiadomo montaż + klinaryt pod drzwi za darmo nie jest ale ta wersja premium za 3500zl to juz mnie zdziwilo. A może jakąś inną markę mi polecicie? KMT? Vetrex?

  7. #1687

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwankk Zobacz post
    Drzwi po 2 mc uzyskały dodatkowe kolory(plamy), krzywizna drzwi ok 1cm,, wykończenie..... przy otwartych drzwiach widać piankę ze środka. Wg producenta to normalne. Również wg niego drzwi zewnętrzne wg gwarancji służą do tego by leżały w ciepłym i suchym pomieszczeniu.
    Omg... aż trudno uwierzyć. Też bym chciał zobaczyć fotkę. Operuj słowami skrzydło i ościeżnica, bo pisanie drzwi to nie wiadomo o co Ci chodzi.

  8. #1688
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Czy to prawda że drzwi z vetrexu są cieplejsze od tych z wikędu? Dostałem wycenę vetrex Premium 5500zl vs wikęd Prestige 6860zl i zastanawiam się co wybrać.
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 11-03-2021 o 11:13
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  9. #1689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Czy to prawda że drzwi z vetrexu są cieplejsze od tych z wikędu? Dostałem wycenę vetrex Premium 5500zl vs wikęd Prestige 6860zl i zastanawiam się co wybrać.
    Obecny swego czasu na forum Cinek montuje drzwi jednej i drugiej marki i wspominał, że idzie w kierunku Vetrexu.
    W tanich modelach i seriach Vetrex nie będzie konkurencyjny, ale już w serach wyższych seriach może być (np. ze względu na wykonanie na wymiar). Nie jestem salonem firmowym Vetrexu ,więc nie mam ich w ofercie a tym samym nie mam i odpowiedniej wiedzy. Czy jest cieplejszy? wg katalogu chyba tak, ale mówimy o ułamkach nie mających realnego przełożenia na oszczędności z tego tytułu. Drzwi mają być ciepłe (dobre Ud), ale przede wszystkim powinny być w miarę możliwości szczelne (tu nawiązuję do bram - mają z zasady niezłe U, ale żałosną szczelność) oraz niezawodne. I chyba obie marki które rozważasz są porównywalne, także - współczuję wyboru. Weź tych, którzy są lepsi i w razie awarii będą mieli "bliżej" na Twoją budowę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1690
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Obecny swego czasu na forum Cinek montuje drzwi jednej i drugiej marki i wspominał, że idzie w kierunku Vetrexu.
    W tanich modelach i seriach Vetrex nie będzie konkurencyjny, ale już w serach wyższych seriach może być (np. ze względu na wykonanie na wymiar). Nie jestem salonem firmowym Vetrexu ,więc nie mam ich w ofercie a tym samym nie mam i odpowiedniej wiedzy. Czy jest cieplejszy? wg katalogu chyba tak, ale mówimy o ułamkach nie mających realnego przełożenia na oszczędności z tego tytułu. Drzwi mają być ciepłe (dobre Ud), ale przede wszystkim powinny być w miarę możliwości szczelne (tu nawiązuję do bram - mają z zasady niezłe U, ale żałosną szczelność) oraz niezawodne. I chyba obie marki które rozważasz są porównywalne, także - współczuję wyboru. Weź tych, którzy są lepsi i w razie awarii będą mieli "bliżej" na Twoją budowę.
    Drzwi vetrexu miałbym od firmy co montowała mi okna. 1400zł różnicy na drzwiach to dużo jeśli parametry mają porównywalne. A z ekipy od okien jestem zadowolony.

    A jakie drzwi powinienem zamontować do kotłowni z zewnątrz i jakie z domu do garażu? Czy też powinny być w miarę ciepłe jeśli garaż będzie nieogrzewany?
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  11. #1691

    Domyślnie

    Obie firmy moim zdaniem porównywalne. Zwracaj uwagę na detale i użyte komponenty przez te firmy. Mam na myśli rodzaj i jakość zamków, zawiasów, wkładek itd.

  12. #1692

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Obecny swego czasu na forum Cinek montuje drzwi jednej i drugiej marki i wspominał, że idzie w kierunku Vetrexu.
    Czasem zaglądam

    Sprzedałem / zamontowałem juz blisko 100 szt drzwi Vetrex i niedawno zrezygnowałem całkiem z oferowania Wikędu.
    Vetrex cały czas udoskonala swój produkt, przybywa dodatków wyposażenia. Przybywa też ułatwień dla montażystów, które na początku kulały (np fajnie rozwiązanie dla poszerzeń pod drzwi z dostawką).

  13. #1693

    Domyślnie

    Przepraszam za kontynowanie tematu drzwi Vetrex, w temacie o firmie Wikęd, ale mam pytanie do Cinka.
    Mianowicie, czy i ew. w jaki sposób Vetrex rozwiązał brak samozamykcza w swoich drzwiach? Oczywiście o ile masz taką wiedzę, bo widzę na Twoim FB, że większości drzwi V. jakie tam wrzucasz ma klamkę (i dobrze!)

  14. #1694
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Obie firmy moim zdaniem porównywalne. Zwracaj uwagę na detale i użyte komponenty przez te firmy. Mam na myśli rodzaj i jakość zamków, zawiasów, wkładek itd.
    Kurde a skąd mam wiedzieć jakie tam są zamki, zawiasy itp;p Jest napisane, że są to są Nie przywiązywałem do tego takiej wagi, bo chyba za taką kasę szajsu by nie stosowali.
    Jeszcze jak piszecie, że jakość porównywalna w obu firmach to już sam nie wiem co wybrać.
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  15. #1695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Zdecyduję się na tego wikęda. Na wejściowe pójdzie Prestige Lux. A jakie waszym zdaniem wybrać na zewnętrzne do kotłowni? Kotłownia jest w garażu nieogrzewanym ale w kotłowni chciałbym położyć styropian i dać pętle podlogówki tak żeby utrzymywać te +10* z racji wodomierza, pc i reku. Jakie drzwi tam zastosować? Wystarczą premium czy może premium termo? A może optimum? Będzie jakaś duża różnica między nimi?

  16. #1696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na fb ktoś Ci dobrze doradzał.
    O ile na wejściu lepsze także ze względu na funkcje reprezentacyjne (oraz szczelność!) to w kotłowni poprzestałbym na zwykłych Premium, które ze swoim Ud łapią się w wymogach warunków technicznych. Owszem - one mają słabszy punkt w postaci stalowej ościeżnicy i aluminiowego progu bez przekładki termicznej, ale w takim miejscu w zupełności wystarczą. Dokładanie do ościeżnicy alu 700zł to wg mnie przesada jeśli nie wynika z kwestii techniczno-montażowych.
    Między domem a garażem w zupełności wystarczy Normal, chyba że otwierane w stronę domu, to Premium miałyby ładniejsze zawiasy z osłonkami w kolorze klamki (ot, taki banał

    Swoją drogą - szkoda że Wikęd nie ma wersji wewnętrznej takich drzwi, z jednym zamkiem i możliwą zwykłą klamką..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1697

    Domyślnie

    Do kotłowni prawidłowo nie powinny być drzwi ppoż? O ile to ma być kotłowania. Chyba, że maszynowania została nazwana kotłownią.

  18. #1698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Do kotłowni prawidłowo nie powinny być drzwi ppoż? O ile to ma być kotłowania. Chyba, że maszynowania została nazwana kotłownią.
    Jest jakiś wymóg związany z mocą "pieca". W praktyce nie dotyczy budownictwa indywidualnego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1699
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Na fb ktoś Ci dobrze doradzał.
    O ile na wejściu lepsze także ze względu na funkcje reprezentacyjne (oraz szczelność!) to w kotłowni poprzestałbym na zwykłych Premium, które ze swoim Ud łapią się w wymogach warunków technicznych. Owszem - one mają słabszy punkt w postaci stalowej ościeżnicy i aluminiowego progu bez przekładki termicznej, ale w takim miejscu w zupełności wystarczą. Dokładanie do ościeżnicy alu 700zł to wg mnie przesada jeśli nie wynika z kwestii techniczno-montażowych.
    Między domem a garażem w zupełności wystarczy Normal, chyba że otwierane w stronę domu, to Premium miałyby ładniejsze zawiasy z osłonkami w kolorze klamki (ot, taki banał

    Swoją drogą - szkoda że Wikęd nie ma wersji wewnęt rznej takich drzwi, z jednym zamkiem i możliwą zwykłą klamką..
    No i o to mi chodziło. Brakowało mi uzasadnienia co do wyboru.
    Czy na jakieś dodatki do drzwi wejściowych powinienem zwrócić uwagę? Kontaktron? Elektrozaczep? Kopniak? Klamka z zabezpieczeniem?

    Rozumiem, że ciepły montaż to podstawa czyli podwaline z klinaryt i taśmy wokół drzwi?
    Czy w tych zewnętrznych do kotłowni też zastosować ciepły montaż?
    Czy drzwi można wysunąć w warstwę ocieplenia bez stosowania drogich konsol jak do okien?

    emigrus moja kotłownia to tak na prawdę maszynowni tylko tak jakoś mi się utarło nazywać to kotłownia.
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 16-03-2021 o 10:24

  20. #1700

    Domyślnie

    Panowie, lustro Weneckie w Wikęd przepuszcza część światła, czy to typowe lustro? Lustro Weneckie to mamy w łazienkach. Co ma na myśli Wikęd pisząc o "lustrze Weneckiem"? Czy to po prostu błędna nazwa lustra Fenickiego?

    U mnie mały upgrade Prestige Termo Lux:

    Wylatuje kolor Złoty Dąb a na jego miejsce Antracyt Szafir
    Wzór 21A wylatuje i na jego miejsce póki co dwa wzory 12 albo 30. Jeszcze nie mogę się zdecydować który.

    Z racji tego, że to będzie teraz przeszklenie centralnie na środku to myślę o dopłace do P4. Zawsze to zainteresowany będzie musiał trochę z 15 minut namęczyć się siekierą, czy młotkiem, żeby zbić P4 i dostać sie do gałki zamka od środka. Abstrahując od pikowania zamka...
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 16-03-2021 o 23:30

Strona 85 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony