dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 93
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1850
  1. #1541
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Twoje wyobrażenia powinien rozwiać sprzedawca. Dobrze wciśnięta uszczelka nie wychodzi .
    moje wyobrazenia? nic sobie nie wyobrazam, tylko widze ze uszczelka wiecznie wylazi. na fejsie tez czytalem o tym ze w tych drzwiach te uszczelki wypadaja. klej jest tu rozwiazaniem. ja z tych drzwi jestem zadowolony, zeby nie bylo ze narzekam.

  2. #1542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiesz, jak ja ją wkładam, to też wychodzi i to jeszcze nim odjedziemy z budowy. A jak zrobi to mój majster (mocno ją wpycha) to - o dziwo - jest skutecznie. .
    A ja jeżdżę na zgłoszenia i ta kwestia nie jest problemem. Jeszcze nie musiałem podklejać tej uszczelki, chociaż też czytałem o takich problemach u innych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #1543

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    ps. Co do pytania z wcześniejszego postu: nie wiem czym dobrze zmniejszyć taki otwór. Uważam że lepiej dobrać bardziej dopasowane rozwiązania dostępne w katalogu, ale jak rozumiem cena decyduje..
    Sprzedawca nie proponował mi takiego rozwiązania więc z niego nie skorzystałem. Widzę, że montujesz wikęda. Powiedz mi czy byłby problem z montażem takich drzwi bez zmniejszania otworu z tych 110?

  4. #1544
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak dołożysz kawałek supereksu na kotwy i klej to nic tego nie ruszy.

  5. #1545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablikos Zobacz post
    Sprzedawca nie proponował mi takiego rozwiązania więc z niego nie skorzystałem. Widzę, że montujesz wikęda. Powiedz mi czy byłby problem z montażem takich drzwi bez zmniejszania otworu z tych 110?
    Byłby, bardzo duży. Te drzwi wisiałyby na pianie. Przy którymś trzaśnięciu może by nawet wypadły ze ściany
    Taka sytuacja to podstawowy błąd montażowy pt. zbyt duże luzy montażowe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    Producent uznał reklamację złożoną przez firmę montującą. Skrzydło wraca do fabryki na naprawę.
    Na czas jej trwania dostanę skrzydło zastępcze. Wedle pogłębionych ustaleń, ma to być takie samo (wymiarami) skrzydło jak mam teraz zamontowane.

    Intuicja mnie nie zawiodła....przyjechały drzwi/skrzydło zastępcze NIE PASUJĄCE (zbyt krótkie) do mojego ościeża.
    Jak szybko przyjechały, tak szybko odjechały.

    Ten rzekomo dobry serwis firmy Wikęd nie połapał się jakie konkretnie fabryka wyprodukowała mi drzwi. I przysłał za małe...

    No to czekam co dalej....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #1547

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    3. jaki jest sens wyprodukowania zastępczego skrzydła pod mój wymiar (szerokość standardowa. ale wysokość 235 cm), przewożenia go w jedną stronę, przewożenia skrzydła do naprawy, montowania zastępczego, wymontowania zastępczego, przewożenia naprawionego z powrotem, zamontowania docelowego naprawionego skrzydła i odwiezienie z powrotem zastępczego?

    Dodam tylko, że moje skrzydło to 26D, czyli nic wymyślnego, bez szyb, bez pochwytu, elektrozamka itd, tylko klamka AXA - nie prościej i nie taniej byłoby wyprodukować nowe skrzydło?
    Wiem, że głupawo to wygląda, pisanie jeden post pod drugim i do tego jeszcze samocytowanie, ale...

    Zastrzegając, że na razie to informacja ustna: ktoś właśnie - po nieudanej próbie zamontowania skrzydła zastępczego - doszedł do wniosku, że nie ma co produkować takich nietypowych drzwi i będzie usunięcie wady poprzez wymianę skrzydła na nowe.

    Jakie płyną z tego wnioski?
    1. Czasem rzeczy oczywiste giną w meandrach procedur, a ludzie patrząc na regulaminy zatracają racjonalny osąd sytuacji,
    2. Jeśli rzeczywiście dostanę nowe skrzydło, to nie pozostanie mi nic innego jak pochwalić firmę Wikęd - spartolić może każdy (nie myli się tylko ten, kto nic nie robi), nie każdy jednak może wyjść z tego z twarzą,
    3. Drzwi (Termo Prestige Lux) parametrami są rewelacyjne, nic nie wieje, ładnie się domykają i stanowią naprawdę niezłą barierę przed ucieczką ciepła - na chwilę obecną zrezygnowaliśmy z drzwi z przedsionka do dalszej części domu (po zimie zobaczymy, czy jest komfortowo).
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #1548
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cześć.
    Mam problem ze szczelnością i regulacją 5 letnich drzwi Wikęd.
    Od strony klamki drzwi są nieco opadnięte do dołu. Poza tym ogólnie górny kant nad klamką słabo przylega. Regulacja docisku na zamku jest na maxa. Mam 2szt drzwi tej firmy i drugie są ok.
    Ktoś podpowie jak regulować te zawiasy aby podnieść kant nad klamką do góry? Chyba trzeba poluzować imbusa, lekko wysunąć/ wsunąć cały zawias i docisnąć imbusa? Narazie nie próbowałem, bo nie mam nikogo do pomocy. Tylko, że wtedy całe drzwi się odchylą przód/ tył, a nie góra/ dół? Czy raczej trzeba jak w drzwiach wewnętrznych- zdjąć zawias i wkręcić/ wykręcić jeden obrót zawias gwintowany wkręcony w skrzydło? Jak widać drzwi mają tyko 1 małą blokadę na płaski śrubokręt. No chyba, że płytki elewacyjne coś zasłaniają??? Bardzo proszę o pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20191212_003.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	438117Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20191212_005.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	438118
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  9. #1549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz.
    Regulacja /podniesienie skrzydła do góry odbywa się poprzez wkręcenie tych małych zawiasów.
    Nie musisz ściągać całego skrzydła. Odblokuj dwa górne bolce, całość będzie się trzymała na dolnym ale pozwoli na tyle odchylić, by wkręcić po obrocie.
    Jeśli odchodzi sam górny róg to można poluzować ten widoczny od wewnątrz imbus i lekko dopchnąć skrzydło. Możesz to zrobić sam podpierając drzwi klinem.

    Jednak ja nie wykluczam kwestii montażu i wyparcia ościeżnicy przy dolnym zawiasie. Jeśli nie była ona odpowiednio zabezpieczona, to pod wpływem ciężaru mógł się przesunąć cały pion.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1550
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedź.
    Jeśli minimalnie otworzę drzwi to w górnym kancie (pozioma część) jest jakieś 7mm luzu, a jednocześnie bocznym górnym kantem (pionowa część) prawie szoruje po bocznej futrynie. Na dole pod klamką oczywiście jest znacznie większa szczelina.
    Wystarczy wkręcić wszystkie 3 zawiasy po jednym obrocie?
    Czy najpierw próbować luzować imbusy i górę dopchnąć, środek zostawić, a dół odchylić?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  11. #1551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wg mnie takie luzy sugerują brak przekątnych na ościeżnicy (brak wyparcia, może nieprecyzyjny montaż od razu).
    By wyregulować przekątną to wkręcałbym górny zawias (jak się uda to dwa obroty, środkowy jeden).

    By regulować docisk, doleganie - operujemy imbusem od strony ościeżnicy. I raczej tylko ten, gdzie skrzydło odstaje. Trzeba próbować ruch po ruchu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #1552
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Jutro spróbuje. Aby rozebrać zawias trzeba wykręcić śrubkę płaskim śrubokrętem i wybić przebijakiem sworzeń?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  13. #1553

    Domyślnie

    Trochę za duże te wartości regulacja to zazwyczaj 1-3 mm w te lub we wte. Przyda Ci się druga osoba w razie czego lub sposób bardziej popularny ale wymagający więcej zręczności, czyli to co pisał Finlandia. Poluzować górny zawias, przesunąć skrzydło i dokręcić.
    Ja zapytam dodatkowo jak były montowane drzwi? Czy dobrze były dobrane dyble? Czy drzwi są na styrodurze, na gołym betonie czy na poszerzeniu? 5 lat temu poszerzeń Wikęd nie dawał więc przypuszczam, że był to XPS i mógł trochę usiąść, albo montaż był mało precyzyjnie zrobiony.

  14. #1554
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Operacja już wykonana w 2 osoby. Górny zawias udało się wkręcić 2 obroty, środkowy o 1 obrót.
    Drzwi były montowane na styrodur 5cm.
    Dodatkowo zozwierciłem docisk na zamku i około 1,5-2mm mocniej dociąga do uszczelki.
    Jest już znacznie lepiej, aczkolwiek przy zamkniętych drzwiach od strony zawiasów uszczelka jest ściśnięta na jakieś 3-4mm, natomiast od strony zamka jest bardziej 8mm. Uszczelka jest zwyczajnie luźna.
    Jeśli poluzuje imbusa i odciągnę zawiasy to chyba nic to nie da?
    Myślę, że jedynie zwiększenie grubości uszczelki od strony klamki może uszczelnić te drzwi?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  15. #1555

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie. Robiąc wyceny na okna wszędzie dostaliśmy dodatkowe rabaty ok 30% od ceny katalogowej. Natomiast zamawiając 2 pary drzwi Wikęd cena z katalogu. Za optimum wzór 36 z ościeżnicą 12 3209zł + 120 za skrócenie +380 montaż, razem 4005zł. A za premium wzór 01 ościeżnica 11 1559+360 montaż. Czy partnerzy udzielają jakichkolwiek rabatów? I drugie pytanie - przez niewiedzę zrobiliśmy za małe otwór drzwiowy 100x208cm i nie zmieści się w nim ościeżnica termo a same drzwi muszą być w wersji 90N. Jaka jest wewnętrza szerokość tej ościeżnicy do 90N? I czy w trakcie montażu jej wewnętrzna cześć jest wypełniana w całości pianą i czy zwykły próg aluminiowy można też w trakcie montażu wypełnić pianą? Poradźcie coś koledzy, w razie czego zrobię zdjęcia. Dzięki za odpowiedź.

  16. #1556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rabat: czyli marketing. Ja np. na okna z jednej firmy daję 2-3% a z innej 25-35% ale to nie ma przełożenia na cenę. W obu przypadkach moja realna marża jest taka sama.. Ale przy drzwiach sprzedawanych bez rabatu miałbym ją trochę wyższą. Osobiście uważam, że rabat do 10% jest realny do osiągnięcia (zwłaszcza dla stałego klienta) ale czasem "konsultuję" cudze wyceny i widzę że drzwi chodzą w kwotach katalogowych.
    Miałem klienta który twierdził że dostał 20% rabatu. Trudno to potwierdzić, pięknie oklejony "salon pro" zamknął się jeszcze w ub.r.

    Dwa: wymiary: "eNki" w Wikędzie mają o 5 cm mniej niż standard. Także 90N to 85cm światła przejścia.
    Ościeżnica z założenia powinna być wypełniona pianą, dlatego ważne jest by otwór miał luzy (1cm), inaczej monter nie ma kontroli nad ilością wpuszczanej piany. Próg alu to takie coś niespecjalnego (średnio da się go docieplić, bo to cienki profil z wyżłobieniami), dobrze by miał oparcie w postaci poszerzenia (to fabryczne to też takie niespecjalne ) - wtedy między próg a poszerzenie warto dać doszczelnienie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1557

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    2. Jeśli rzeczywiście dostanę nowe skrzydło, to nie pozostanie mi nic innego jak pochwalić firmę Wikęd - spartolić może każdy (nie myli się tylko ten, kto nic nie robi), nie każdy jednak może wyjść z tego z twarzą,
    3. Drzwi (Termo Prestige Lux) parametrami są rewelacyjne, nic nie wieje, ładnie się domykają i stanowią naprawdę niezłą barierę przed ucieczką ciepła - na chwilę obecną zrezygnowaliśmy z drzwi z przedsionka do dalszej części domu (po zimie zobaczymy, czy jest komfortowo).
    Ad, 2, Zwlekaliśmy z firmą wykonawczą z wymianą skrzydła. Przyznaję. Ale skoro trwały prace wykończeniowe, to bez sensu było zakładać nowe drzwi - a to ktoś obetrze, a to zabrudzi jakąś farbą, a to walnie wiadrem......
    Ad rem. Mam od niedawna ganz noje skrzydło. Podpisuję się pod tym wszystkim co poprzednio napisałem. Brawo Wikęd. Chylę czoła, mogę też polecić lokalną firmę montującą (jakby co na priv).

    Ad. 3. Chyba nie będzie drzwi z przedsionka do reszty domu. Termo Prestige Lux są naprawdę szczelne i ciepłe. Wyboru, nie żałuję.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  18. #1558

    Domyślnie

    W takim razie czy w otwór wysokości 208cm mogę założyć termo prestige lux? W katalogu jest opcja skrócenia tych drzwi. Fabrycznie potrzeba 211cm. I jak rozumiem cena obejmuje oscieżnicę termo i ciepły próg? Szerokość mogę bez problemu zwiększyć do z 100 do 105 cm bo nadproże ma spory zapas po bokach.

  19. #1559

    Domyślnie

    Zamów ze skrótem drzwi na ok 2060. Ościeżnica alu i próg ciepły sa w cenie. Nie ma za to wypelnienia pod próg (poszerzenie / klinaryt) i to w stanie surowym powinno byc zastosowane na odpowiednią wysokość

  20. #1560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Skrót w TP to 180zł.
    Szerokość otworu dla drzwi "90-tek" potrzebna jest 110, a najlepiej i 111cm. W 105cm da się wcisnąć drzwi 90N ze światłem przejścia 85cm, czyli niezgodne z naszymi przepisami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 78 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony