dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 93
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1850
  1. #41

    Domyślnie

    Piotrze, ci_d zlicował górną krawędź naświetla z górną krawędzią okna po prawej stronie i wygląda to bardzo dobrze. W dodatku jest jeszcze nisko wysunięta połać dachu co zmienia "klimat" wokół drzwi.
    U korpol natomiast nie widać wiele więcej jak 26-ki na styrodurze.

    Dobrze, że Wikęd ma opcje drzwi z naświetlami górnymi, bocznymi lub w zamian ich z dostawką boczną. Dzięki temu każdy może dopasować drzwi do konkretnego projektu. Ale jak już wspomniałeś - o gustach się nie rozmawia. Najważniejsze, że jest w czym wybrać oraz są możliwości techniczne na zastosowanie różnych rozwiązań.

  2. #42

    Domyślnie

    theme nie było to spowodowane oszczędnościami. Osobiście (podkreślam) nie podoba mi się górne naświetlenie (co innego boczne), niestety nie zauważyłem, że otwór na drzwi w projekcie jest większy od standardowego (nauczka na przyszłość). Poniżej coś więcej niż tylko 26-ki na styrodurze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0711.jpg
Wyświetleń:	1773
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	235808

    Nawiasam mówiąc okna też z Wikęd-u, Brama garażowa (niewidoczna tu) też
    Ostatnio edytowane przez korpol ; 18-01-2014 o 00:42

  3. #43

    Domyślnie

    Korpol - oszczędności to tylko przykład / pytanie dlaczego takie wyjście z sytuacji .
    U Ciebie widząc więcej niż na poprzednim zdjęciu przyznam, że naświetle górne nie wyglądałoby dobrze do takiego wejścia do budynku. Znacznie lepiej zagrałoby to z naświetlem bocznym lub dostawką - ale nie za szeroką.

    ...niestety nie zauważyłem, że otwór na drzwi w projekcie jest większy od standardowego (nauczka na przyszłość)...
    Przy kolejnym domu pójdzie łatwiej

    Największym plusem brania całości od jednego producenta (jeśli produkuje wszystko) jest ten sam odcień laminatu. Zakładam, że reszta poza drzwiami jest równie dobra jakościowo, bo nie miałem okazji spotkać się z oknami Wikędu. Profil Veka lub KBE brzmi dobrze ale liczy się to jak są złożone okna do kupy. Jak wrażenia u Ciebie? Coś się dzieje?

  4. #44

    Domyślnie

    Największym plusem brania całości od jednego producenta (jeśli produkuje wszystko) jest ten sam odcień laminatu. Zakładam, że reszta poza drzwiami jest równie dobra jakościowo, bo nie miałem okazji spotkać się z oknami Wikędu. Profil Veka lub KBE brzmi dobrze ale liczy się to jak są złożone okna do kupy. Jak wrażenia u Ciebie? Coś się dzieje?

    Ja brałem wszystko od jednego producenta (sprzedawcy -brama Wiśniowski ale kupiona w Wikędzie) z racji na to że mieszkam za granicą i ciężko było by skoordynować w czasie np trzy różne ekipy a przy montażu stolarki chciałem być osobiście. Zaś co do jakości to trudno cokolwiek jeszcze powiedzieć poza tym że na pewno do regulacji są 2 skrzydła w potrójnych oknach - ale to chyba normalka. Okna na profilu Veka - alphaline, ciepła ramka wszystko wygląda ładnie ale czy solidnie to za parę lat się okaże . Co do odcienia to faktycznie cały zestaw bardzo pasujący do siebie ale zawsze się znajdzie ktoś, kto znajdzie igłę w stogu siana Poniżej zdjęcie zrobione dzisiaj brama, okna, drzwi...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 008.jpg
Wyświetleń:	1264
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	235995

  5. #45

    Domyślnie

    Najważniejsze, że Tobie się podoba a jakość tak jak mówisz - zobaczysz za rok, dwa czy też pięć.
    Na wiosnę pewnie dojdzie do tego podbitka pod kolor i będzie na prawdę dobrze.
    W jakim kolorze dobierasz podbitkę? Pod okna/drzwi/bramę czy pod kolor dachu? Ostatnio Klient robił sobie dach w bardzo ciemno-szarym baasie i do tego bardzo zbliżona podbitka pod kolor dachu dobierana. Wyglądało to super, choć do jasnej elewacji dał ciemne rury spustowe od systemu rynnowego.

    P.S. dobrze, że usunąłeś folię ochronną z okiem i drzwi, bo jak dostanie UV to jest problem z zerwaniem jej gdy się zwulkanizuje na laminacie.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    A może to Wykonawca usunął zewnętrzne folie? Co wg mnie powinno się robić w ramach montażu.

    Z tymi odcieniami to nie do końca musi być prawda. Materiały do produkcji okien, bram i drzwi pochodzą najczęściej od różnych dostawców i nie zawsze są to te same laminaty - mimo tej samej nazwy.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A może to Wykonawca usunął zewnętrzne folie? Co wg mnie powinno się robić w ramach montażu.

    Z tymi odcieniami to nie do końca musi być prawda. Materiały do produkcji okien, bram i drzwi pochodzą najczęściej od różnych dostawców i nie zawsze są to te same laminaty - mimo tej samej nazwy.
    Nie wiem jak w bramach ale okleiny drzwi stalowych i okien różnią się oczywiście pomijając te najbardziej typowe a powód dokładnie taki jak podałeś, różni producenci laminatów:
    - okna - to Renolit czy LG
    - drzwi stalowe - dostawca laminowanych blach Lampre


    Pozdrawiam

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    W bramach też bywa różnie - szczególnie jak brama ma strukturę tzw. "kora drewna". Nie wiem jak w Krispolu - czy oni wszystkie elementy - okna, drzwi i bramy oklejają u siebie, ale potencjalnie byłaby szansa na dokładnie tą samą okleinię.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    z tego co wiem to Krispo pracował/pracuje na panelach bramowych Kingspana ale jakimi oni okleinami okleinują panele to nie wiem.
    Być może jest to Renolit i wtedy kolor będzie zgodny - bramy z oknem, Krispol nie jest producentem drzwi stalowych, to co produkuje to PCW i ALU i tutaj kolor również powinien być zgodny - okleiny Renolitu.

    pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A może to Wykonawca usunął zewnętrzne folie? Co wg mnie powinno się robić w ramach montażu.
    Zgadza się. Niektórzy na siłę próbują zachować zabezpieczenia co wychodzi im bokiem. Chyba każdy z nas widział nie jeden taki przypadek z folią na drzwiach, oknach, parapetach, bramach. Później klienci chodzą po różnych punktach i szukają pomocy.
    Tak na prawdę nie ma później skutecznego sposobu na usunięcie folii bez ryzyka uszkodzenia powierzchni laminatu.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z tymi odcieniami to nie do końca musi być prawda. Materiały do produkcji okien, bram i drzwi pochodzą najczęściej od różnych dostawców i nie zawsze są to te same laminaty - mimo tej samej nazwy.
    Również się zgodzę po części z Tobą, bo nie każdy laminat można nałożyć na karzą powierzchnię oraz materiał. Niektóre nie lubią być mocno załamywane innym to nie przeszkadza. Myślę jednak, że w obrębie jednego producenta zawsze łatwiej o bardzo zbliżony lub nawet taki sam laminat niż u innego producenta. Choćby wzór usłojenia będzie praktycznie identyczny a odcień o ton w jedną lub w drugą stronę.
    Przy różnych rozmiarach powierzchni (np rama okna i brama garażowa) nie będzie tak się rzucało w oczy.
    To jak z malowaniem ścian. Mała próba a cała ściana będą miały z pozoru inny kolor, dopiero po przyłożeniu próbki do ściany okazuje się, że jest to ten sam odcień.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Pochwale się tu wam swoją prywatną realizacją u klienta. Jeśli komuś znudził się kolor złoty dąb, orzech to może czas aby kolor czerwony w stolarce stał się modnym.

    Oczywiście realizacja w trakcie prac, czekam aż klient zrobi elewację i będzie można zerwać taśmy i folię ochronną.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140111_110616.jpg
Wyświetleń:	1911
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	236784

  12. #52

    Domyślnie

    Wygląda to dobrze a jeszcze lepiej będzie z "ceglanym" klinkierem na cokole.
    Złotego dębu rzeczywiście jest już przesyt, choć kolor nie słabnie na popularności w stolarce i podbitkach dachowych.
    Jaki to kolor RAL? Przy robieniu wyceny, ze strony Wikęd odsyła mnie do strony http://www.ralcolor.com/. Znacznie łatwiej dla mnie określić RGB jak RAL.

    P.S. Wrzuć Piotrze fotki po zerwaniu folii, bo jestem ciekaw jak to wygląda z ramkami alu i pełnym kolorze.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 23-01-2014 o 08:29

  13. #53

    Domyślnie

    Piotrjazewicz - wcześniej pisałeś, że jesteś regionalnym kierownikiem sprzedaży więc może Ciebie podpytam o to czy Wasi sprzedawcy mają próbki kolorów RAL o których pisaliście wyżej z Theme? Pokazali nam tylko te co są w standardzie do wyboru. Miały być wcześniej antracytowe 26-ki ale widzę, że Żona nie odpuści a ja nie chcę kupować kota w worku, bo link, który dałeś niby pokazuje kolory ale u mnie na monitorze wygląda to inaczej jak u Żony więc nie do końca wiem co miałoby przyjechać.

    P.S. dajcie jakieś plakaty do sprzedawców, że Żonom wstęp wzbroniony i zróbcie drzwi w jednym max w 2 kolorach i do tego nie więcej jak 3 wzory, bo ilość czasu spędzonego na wybieraniu drzwi niedługo przekroczy czas budowy surowego otwartego.
    Nie zapeszam ale póki co wzór zostaje trzymajcie kciuki!

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszpe Zobacz post
    Piotrjazewicz - wcześniej pisałeś, że jesteś regionalnym kierownikiem sprzedaży więc może Ciebie podpytam o to czy Wasi sprzedawcy mają próbki kolorów RAL o których pisaliście wyżej z Theme? Pokazali nam tylko te co są w standardzie do wyboru. Miały być wcześniej antracytowe 26-ki ale widzę, że Żona nie odpuści a ja nie chcę kupować kota w worku, bo link, który dałeś niby pokazuje kolory ale u mnie na monitorze wygląda to inaczej jak u Żony więc nie do końca wiem co miałoby przyjechać.

    P.S. dajcie jakieś plakaty do sprzedawców, że Żonom wstęp wzbroniony i zróbcie drzwi w jednym max w 2 kolorach i do tego nie więcej jak 3 wzory, bo ilość czasu spędzonego na wybieraniu drzwi niedługo przekroczy czas budowy surowego otwartego.
    Nie zapeszam ale póki co wzór zostaje trzymajcie kciuki!
    Witam

    Janusz w odpowiedzi na Twoje pytanie, już coraz większa liczba Naszych odbiorców wyposaża się we wzorniki RAL - tyczy się to drzwi malowanych w naszym katalogu opisane jako linia drzwi CAMELEON (drzwi malowane proszkowo, nie na mokro). Standardowo oferta obejmuje na dzień dzisiejszy 7 kolorów - złoty dąb, orzech, biały, antracyt, wenge, mahoń, winchester jest to blacha stalowa ocynkowana, pokryta drewnopodobną folią PCV.

    Co do żon, to tak jak wyjście do sklepu na zakupy, trzeba byłoby wszędzie produkty ograniczyć do dwóch trzech nie więcej - a Naszym kobietom to przecież zakupy, długie zakupy sprawiają wielką radość.

    pozdrawiam

    P..J

  15. #55

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie. Bawiłem się wycenami i jest tam opcja dwukolorowego skrzydła. Z jednej strony zrozumiałe ale nie wiem gdzie kończy się jeden kolor a zaczyna drugi. Na stronie Wikędu nie ma nigdzie jakiegoś zdjęcia na którym można to podejrzeć?
    Na zewnątrz miałby być antracyt (czyli okleina) a w środku jakiś jasny szary, który ma pasować do przedpokoju/wiatrołapu. Biały będzie za jasny, a antracyt za ciemny. Ma być coś po środku - takie polecenie od Żony.
    Jak masz Piotrze takie zdjęcie lub schemat to proszę o podrzucenie.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszpe Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie. Bawiłem się wycenami i jest tam opcja dwukolorowego skrzydła. Z jednej strony zrozumiałe ale nie wiem gdzie kończy się jeden kolor a zaczyna drugi. Na stronie Wikędu nie ma nigdzie jakiegoś zdjęcia na którym można to podejrzeć?
    Na zewnątrz miałby być antracyt (czyli okleina) a w środku jakiś jasny szary, który ma pasować do przedpokoju/wiatrołapu. Biały będzie za jasny, a antracyt za ciemny. Ma być coś po środku - takie polecenie od Żony.
    Jak masz Piotrze takie zdjęcie lub schemat to proszę o podrzucenie.
    Jeśli chodzi o takowy schemat, na dzień dzisiejszy nie dysponuję takimi pomocami. Załączam więc trzy zdjęcia z targów na których widać jeden z naszych wzorów w tzw. Bi kolorze na ościeżnicy TERMO - gdyż opcja dwu kolorowa w odmiennych kolorach, jest możliwa tylko przy zastosowaniu ciepłej ościeżnicy TERMO, wtedy istnieje możliwość okleinowania tejże ościeżnicy w dwu odmiennych kolorach renolitowych lub połączenia z malowaniem proszkowym. Na zdjęciu będzie widać połączenie drzwi białych ze złotym dębem - gdzie widać także że ościeżnica jest też w dwóch odmiennych kolorach, a nie tylko same skrzydło.

    W najbliższym czasie w ramach zakończenia konkursu na najciekawszą realizację drzwi WIKĘD umieścimy zebrane przez Nas zdjęcia na oficjalnej stronie internetowej, które mają Naszym klientom ułatwić decyzję wyboru drzwi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0014.jpg
Wyświetleń:	978
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	237595Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wzór21 bikolor biale.jpg
Wyświetleń:	954
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	237596Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wzór21 bikolor zl.dab.jpg
Wyświetleń:	1008
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	237597

  17. #57

    Domyślnie

    Dzięki Piotrze. Nie do końca widzę na zdjęciach gdzie kończy się jeden a gdzie zaczyna 2 kolor. Czy jest to mniej więcej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	239235
    Zielony to jeden kolor a czerwony to drugi. Tak to zrozumiałem z tych zdjęć.

    ...odmiennych kolorach renolitowych... co to znaczy? Chodzi o okleinę?

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszpe Zobacz post
    Dzięki Piotrze. Nie do końca widzę na zdjęciach gdzie kończy się jeden a gdzie zaczyna 2 kolor. Czy jest to mniej więcej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	239235
    Zielony to jeden kolor a czerwony to drugi. Tak to zrozumiałem z tych zdjęć.

    ...odmiennych kolorach renolitowych... co to znaczy? Chodzi o okleinę?
    Jeśli chodzi o połączenie płaszczy skrzydeł w odmiennych kolorach to wygląda to tak jak przedstawiłeś na swoim schemacie. Aczkolwiek pełny bi kolor, który obejmuje dwu kolorowe drzwi oraz dwu kolorową ościeżnicę występuje tylko i wyłącznie na ościeżnicy ciepłej TERMO. Jest ona przez nas okleinowana w Wikędzie przez co możemy z każdej strony okleić kolorem, który sobie życzy klient, tak samo może być w wersji CAMELEON, gdzie skrzydło i ościeżnicę TERMO można połączyć także z malowaniem na kolor RAL. Jeśli chodzi o bi kolor renolitowy - tyczy się oklein z 7 dostępnych u nas w ofercie. Na ościeżnicy stalowej na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zrobić tzw. Bi koloru w związku z tym iż ościeżnica stalowa formatowana jest na prasach krawędziowych z jednego arkusza blachy. Nie jestem super grafikiem wklejam jak wygląda bi kolor na TERMO.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bi kolor.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	240091

  19. #59

    Domyślnie

    Nie wiem tylko w jakim kolorze będzie to co zaznaczyłem na pomarańczowo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bi kolor.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	240697

    Nie wiem czy dobrze rozumiem. W skrzydle i ościeżnicy TERMO można zrobić łączenia kolorów:
    1. laminat + laminat
    2. laminat + lakier RAL
    3. lakier RAL + lakier RAL

    Ramki w szybach też jak myślę będą w odpowiednich kolorach z odpowiedniej strony

    A jeśli chciałbym zamówić ościeżnicę tą normalną (u Was chyba 11) to można zrobić ją w jednym kolorze, a skrzydło w 2 kolorach (lakier + laminat)?
    http://cdn5.muratorplus.smcloud.net/...tandardowy.jpg
    Zamiast klinkieru wokół drzwi i okien myślimy aby zrobić pas okalający o szerokości 30cm w kolorze szarym oraz jaśniejszą całość elewacji. Wtedy można zastosować ościeżnicę w 1 kolorze (antracyt) i zrobić drzwi w 2 kolorach (przełamana biel + antracyt bądź przełamana biel + złoty dąb).

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał januszpe Zobacz post
    Nie wiem tylko w jakim kolorze będzie to co zaznaczyłem na pomarańczowo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bi kolor.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	240697
    To co zaznaczyłeś na pomarańczowo będzie czerwone. Połączenie kolorów przykryje uszczelka.
    Odnośnie skrzydła to tak jak sam to pokazałeś - miejsce łączenia kolorów w felcu.

Strona 3 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony