dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 93
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1850
  1. #1601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    To dostałaś już odpowiedź: zdejmujesz drzwi i krecisz zawiasem w odpowiednią stronę. Chyba że nie w tyml jest problem i trzeba zrobić coś innego/
    (np.: poprawić mocowanie).
    Nie rozumiem w czym masz problem? Po prostu sugeruję zlecić to komuś czującemu temat.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1602

    Domyślnie

    Witam
    Nie mam innego wyjscia jak skierowac to pytanie na forum poniewaz osoba od ktorej kupilam drzwi jest sprzedawca nieprofesjonalnym i niekompetentnym wiec nie bede poprostu tracic czasu aby skierowac to pytanie bezposrednio do niego.


    Zamowilam drzwi na oscieznicy thermo prestige lux (wiec z 3 elektrozaczepami),dodatkowo zamowilam antabe z przyciskiem,ktorej nie otrzymalam(blad sprzedawcy przy wypelnianiu formularza zamowienia)a w zamian otrzymalam antabe zwykla i elektrozaczepy z funkcja dzien/noc.
    Nie jest to dla mnie rozwiazaniem bo musialabym ciagle nosic klucze w kieszeni wychodzac chociazby do garazu(o przestawianiu funkcji dzien/noc rowniez nie zawsze pamietam).

    I tu pojawia sie pytanie -czy majac elektrozaczepy z funkcja dzien/noc jestem je w stanie polaczyc z antaba z przyciskiem tak aby ten przycisk zwalnial elektrozaczepy?

    Czy te elektrozaczepy maja oryginalnie wbudowany kabelek,ktory moge polaczyc z zasilaczem i nastepnie zasilacz z antaba z przyciskiem?


    W zamiarze mam pociagnac zasilanie po oscieznicy,z tym damy sobie rade,tylko czy te elektrozaczepy maja opcje podlaczenia do zasilacza?

    Chyba,ze macie inny pomysl?

    Dziekuje

  3. #1603

    Domyślnie

    Nie masz co się bawić w takie rozwiązania. Zamawiałaś dobrze, a sprzedawca źle uzupełnił druk więc domagaj się tego za co zapłaciłaś. Z mojego doświadczenia wynika, że to nie jest tylko zmiana antaby / pochwytu i podłączenie kabli. Najprościej udaj się do sprzedawcy i żądaj tego za co zapłaciłaś czy to co chciałaś zamówić.

  4. #1604

    Domyślnie Wkładka zamka wystaje z drzwi

    Mam taki problem z drzwiami Wikęd termo prestige.

    Nowe drzwi w nowym budynku: po zamontowaniu wkładka zamka wystaje o prawie centymetr na zewnątrz. Bardzo ułatwia to włamanie przez wyłamanie zamka. ( na youtubie można znaleźć filmiki, które pokazują jak szybko można wyłamać taki zamek).
    Wikęd w katalogu określa, że wkładka zamka do tych drzwi ma rozmiar 55/55.
    Zamontowano wkładkę zgodnie ze specyfikacją.
    Firma Wikęd odmówiła uznania reklamacji ponieważ wkładka została wypakowana z oryginalnego pudełka. Z tego wynika, że montażyści powinni pozostawić dom bez zamka na okres rozpatrywania reklamacji.

    Na tym temacie na forum znalazłem ten sam problem z 2014 roku. Siedem lat i Wikęd wciąż nie wprowadził poprawki. Wielu dystrybutorów na swoich stronach internetowych chwali się tymi drzwiami z bardzo wystającą wkładką zamkową!

    Firma montująca drzwi zaproponowała na własny koszt wymianę zamka. Duży plus dla Oknokoncept z Krakowa, jeden z moich problemów będzie rozwiązany.


    Nic nie dzieje się bez przyczyny. Zakup nowej poprawnej wkładki to około 200 zł.
    Problem polega na tym, że firma Wikęd w najdroższych drzwiach od co najmniej siedmiu lat podaje błędną specyfikację. Zamawiając te drzwi klient otrzymuje albo drzwi do których się łatwo włamać, albo (jeśli montażyści zauważyli niepoprawny wymiar i nie zamontowali zamka) drzwi zupełnie bez zamka.
    Firma Wikęd zna adresy montażu drzwi.
    Nie wierzę, że przez siedem lat, przy odrobinie dobrej woli nie można było poprawić katalogu.

    Nic nie dzieje się bez przyczyny. Moja obawa jest taka, że ktoś z tej firmy może współpracować ze złodziejami: bogaty klient, otwarty dom, znany adres.
    Nie znam innego wytłumaczenia.


    Na forum jest przedstawiciel firmy Wikęd, proszę o komentarz.

    Pozdrawiam
    Krzysztof
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiked_wkladka.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	448624   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiked_wkladka2.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	448625   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiked_wkladka3.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	448626  

  5. #1605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Podeślę link osobie, która tu często się wypowiadała z ramienia fabryki (od dłuższego czasu już nie pracuje u nich, ale mam nadzieję, że rozwiąże Twoje wątpliwości).

    Cóż mogę napisać: zgłaszałem podobną reklamację. U nas drzwi otwierały się na zewnątrz, wystawały ok 4mm (w instrukcji producenta wkładki mogą max 3mm). Argument użyty u Ciebie - jest żałośnie słaby.

    Gdy fabryka zasługuje to ich bronię. Jako drzwi bardzo polecam, bo w swoim segmencie są bardzo ok. Ale są właśnie takie sprawy w których nie zachowują się jak na nich przystało.
    M.in z tego powodu przestałem polecać serię Termo Prestige.

    Ps. Rozumiem że to posądzenie o zmowę jest też taką zagrywką poniżej pasa i nie ma sensu tego roztrząsać
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #1606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    My mamy takie drzwi termo prestige i ten zamek , nic nie wystaje , a na pewno mamy tę samą specyfikację , nie wiem czemu u Ciebie tak jest , może montażyści coś pomylili
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  7. #1607

    Domyślnie

    @ e_nygma, Oczywiście da się zamontować właściwą wkładkę, gdyby montażyści mieli więcej wkładek, cały zestaw o każdym rozmiarze, to bez problemu by włożyli właściwą. Może u Ciebie tak właśnie było, albo Twój sprzedawca miał już doświadczenie z tymi drzwiami i wiedział, że ma zamówić inne wkładki niż podaje producent.
    Montaż wkładki jest banalnie prosty, jedna śrubka i gotowe. Mam wkładkę z gałką.

    Tak sobie porównuję tą sytuację z oponami do samochodu. Czy ktokolwiek zamówiłby opony w innym rozmiarze niż podaje producent? Zapewne tak, ale nie należy oczekiwać od sprzedawcy, że poleci mi inny rozmiar.

    Nie posądzam o zmowę, ja się obawiam, bardzo się obawiam. Nie rozumiem dlaczego producent drzwi dąży do otwarcia budynku. Najpierw sugeruje wkładkę którą łatwo wyłamać, później żądanie odesłania zamka w oryginalnym opakowaniu, bez śladów użytkowania. Byłbym w stanie zrozumieć, że ktoś się pomylił, może producent sugerował klamki w których jedna klamka ma rozetkę grubości 1,5 cm , druga 0,5 cm. Ale to jest niemożliwe.
    Przez kilka lat do producenta spływały reklamacje a producent dalej podaje błędne wymiary. Na stronach wielu sprzedawców te wkładki zamkowe odstają od drzwi. To niemożliwe żeby przez taki czas nikt nic z tym nie zrobił. W tym musi być jakiś cel.
    Jaki?

  8. #1608

    Domyślnie

    Fakt - w gwarancji jest opis jasny, że jak coś się nie zgadza to się tego nie montuje i reklamuje od razu. Szkoda, że montażysta nie zgłosił się do Wikędu od razu. Zapewne zaproponowali by jakiś chwilowe zastępcze rozwiązanie, choć lepiej byłoby poprawić rozmiar wkładek. Co do wkładek to rzeczywiście również moim zdaniem mogliby dać je trochę krótsze. Ja zapytam o to jaką masz klamkę / szyld w drzwiach. Te 55/55 dobrze pasują pod klamki w klasie C z dodatkowym zabezpieczeniem przeciw rozwierceniowym.

  9. #1609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysboron Zobacz post
    Wikęd w katalogu określa, że wkładka zamka do tych drzwi ma rozmiar 55/55.
    Mam takie drzwi. Przed chwilą się upewniłem - zmierzyłem. Grubość skrzydła 85mm. Szyld z każdej strony 10mm po 1,5mm wystaje ta część wkładki, która się nie obraca a ta obracająca się jakieś 3,1mm względem szyldu.

    Jaką masz grubość skrzydła i jaką grubość szyldu?

  10. #1610

    Domyślnie

    W umowie mam:
    - Klamka Magnus do serii Termo Prestige LUX
    - Wkładko-Gałka Investlock klasy C 55/55t TP LUX, od wewnątrz gałka.

    Jest to klamka bez "klasy C", bez tej obracającej się szparki na kluczyk. Klamka standardowa, Wkładka o rozmiarach takich jak standardowa Wilka 55/55.

    Szyld (rozetka klamki) ma grubość 8 mm z obu stron.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiked_wkladka4.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	448680   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiked_wkladka5.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	448681  

  11. #1611

    Domyślnie

    Ja jakoś nie zwróciłem wcześniej na to uwagi w drzwiach. Co na to sprzedawca? Proponował wymianę na inną wkładkę. Taki temat można załatwić w 3 minuty. Oczywiście Wikęd fajnie jakby zainteresował się tematem.

  12. #1612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysboron Zobacz post
    Jest to klamka bez "klasy C", bez tej obracającej się szparki na kluczyk. Klamka standardowa, Wkładka o rozmiarach takich jak standardowa Wilka 55/55.
    Też mam szyld bez szparki - ale po te 2mm z każdej strony głębszy. Więc tu już mi się po 2mm z każdej strony wkładka głębiej chowa.
    Ale tu coś mi się nie dodaje. Weź jeszcze wkładkę zdemontuj i zmierz.

  13. #1613

    Domyślnie

    Kaizen, zmierzyłem wkładkę, jej zdjęcie jest w poście nr 1604 z 28 września 2020. Jej wymiar zgadza się z tym co jest w katalogu.

  14. #1614
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też mam te drzwi i nie byłam tego świadoma dopóki nie przeczytałam postu. U mnie - a jakże - też wystaje. Jednak ponieważ i tak zamierzam wymienić wkładkę po zakończeniu budowy to na razie śpię spokojnie. Muszę tylko przypilnować tematu i w momencie wymiany pamiętać o poprawnym rozmiarze wkładki. Dzięki Krzysboron!
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  15. #1615

    Domyślnie

    Mają dostępną wkładkę investlock w katalogu. Ma ona klucze budowlane i zwykłe dla mieszkańców. Po włożeniu standardowego klucza "rozkodowuje" się klucze budowlane i nikt poza domownikami nie ma wstępu. Tylko minus za cenę takiego rozwiązania, bo tania wkładka kupiona na chwilę spełni podobną rolę. Później wystarczy zmienić na docelową.

  16. #1616

    Domyślnie

    Posiadam drzwi Wikęd termo prestige lux montowane w warstwie ocieplenia.
    Czy to możliwe, że przy temperaturze wewnątrz budynku 20C i zewnętrznej 0-2C cała ościeżnica dookoła jest mokra ?
    Ostatnio edytowane przez busy_beaver ; 17-12-2020 o 08:21

  17. #1617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zależy jaką miałeś wilgotność w domu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #1618
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Hej od pół roku mam drzwi zewnętrzne wikęd na ościeżnicy termo. Pytanie mam następujące:

    Uszczelka w drzwiach na dole (mniej więcej 50cm od progu) nie dociska do końca do ościeżnicy. Na języku jest ustawiony maksymalny docisk.
    Jak to można wyregulować?

  19. #1619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Sprawdź uszczelkę. Czy coś nie odpycha skrzydła.
    Zerknij na stronę zawiasową. Może wystarczy poprawić tam docisk.
    Potem sprawdź skrzydło. Nie powinno, ale może się odkształciło.
    I jeszcze sprawdź piony ościeżnicy, czy oby na pewno stoją jak trzeba.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #1620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Czyli jak coś próbować zwiększyć docisk dolnym zawiasem?

Strona 81 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony