dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 93
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 1850
  1. #1621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Czyli jak coś próbować zwiększyć docisk dolnym zawiasem?
    Może coś to poprawić, ja zawsze szukam przyczyny a nie jej szybkiego maskowania..
    Takie tematy są złożone i wymagają zerknięcia wprawnego oka.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1622

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Hej od pół roku mam drzwi zewnętrzne wikęd na ościeżnicy termo. Pytanie mam następujące:

    Uszczelka w drzwiach na dole (mniej więcej 50cm od progu) nie dociska do końca do ościeżnicy. Na języku jest ustawiony maksymalny docisk.
    Jak to można wyregulować?
    Nie piszesz czy strona zawiasowa czy klamkowa. Ale piszesz o języku to domyślam się. że o klamkową stronę chodzi. Ja mam drzwi z pcv ale jak masz na dole i u góry zamek ryglowy to tam jest bardzo duża regulacja na ościeżnicy, element gdzie wchodzi rygiel. Są tam małe śrubki na sześciokątny imbus. Dwie z kropeczką służą do przemieszczenia rygla a 3 zwykłe do luzowania. Najlepiej odkręcić cały element i zobaczyć od tyłu jak to jest zbudowane. U mnie też wpuszczało, ale regulacja całkowicie uszczelniła drzwi.

  3. #1623
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Posiadam drzwi Wikęd termo prestige lux montowane w warstwie ocieplenia.
    Czy to możliwe, że przy temperaturze wewnątrz budynku 20C i zewnętrznej 0-2C cała ościeżnica dookoła jest mokra ?
    Ościeżnica do Termo ma tylko dwa kawałki wkładki izolującej, reszta to aluminium - wygląda na punkt rosy.
    Dobrze ,że znalazłeś ekipę , która zamontowała ci Wikędy w warstwie ocieplenia. W Poznaniu żaden przedstawiciel Wikęda nie chce mi zamontować okien na konsolach.Jeden chciał je montować na kątownikach wyginanych przez siebie
    Z tego powodu chyba będę szukał drzwi innego producenta

  4. #1624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał makow11 Zobacz post
    .. W Poznaniu żaden przedstawiciel Wikęda nie chce mi zamontować okien na konsolach.Jeden chciał je montować na kątownikach wyginanych przez siebie
    Z tego powodu chyba będę szukał drzwi innego producenta
    W Poznaniu polecam Centrum Schueco. Nie sądzę by sprzedawali drzwi Wikęda, ale na montażu w warstwie ocieplenia na pewno się znają. Może uda się z nimi dogadać -ściągnąć drzwi przez regionalnego dystrybutora to żaden problem.

    Opcja druga - zadzwoń do przedstawiciela na region - on powinien się orientować w co lepszych wykonawcach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #1625

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Posiadam drzwi Wikęd termo prestige lux montowane w warstwie ocieplenia.
    Czy to możliwe, że przy temperaturze wewnątrz budynku 20C i zewnętrznej 0-2C cała ościeżnica dookoła jest mokra ?
    Pytanie o wilgotność w domu. Z samego założenia powinno to być raczej mało możliwe. Ja mam stare premiumy montowane w murze i nie roszą mi się. Temp w domu 21-22 stopnie. 20 dla mnie to już biegun polarny .
    https://klimapoint.pl/kalkulator-punktu-rosy/
    Przydałaby się informacja jaką temp ma sama ościeżnica oraz jaka jest wilgotność w domu.

  6. #1626

    Domyślnie Drzwi firmy wikęd

    Witam,
    Postanowiłem zapytać fachowców i bardziej doświadczonych w temacie osób odnośnie mojego problemu.
    A więc,
    Zakupiłem drzwi zewnętrzne firmy wikęd, ciepłe ościeżnice, koszt ok. 5tys.
    *Górny i dolny zamek ciągle jest mokry, woda zbiera się i dosłownie kapie na podłogę,
    *Dodatkowo między progiem a drzwiami na dole wyczuwalna jest nieszczelność, po przyłożeniu dłoni, czuć podmuch, próg mokry.
    *Dodatkowo drzwi na dole i część na górze pokryte kropelkami wody.
    Diagnoza:
    *Serwis firmy od której kupiłem drzwi
    po wizycie - bez zmian.
    *Serwis kolejny, diagnoza drzwi nie wyregulowane,
    Więc: wszystko ustawione, problem powinien zniknąć.

    Następny dzień, rano problem powrócił.
    Firma która sprzedała drzwi tłumaczy ten fakt, iż w domu jest duża wilgotność, mostek termiczny między progiem a drzwiami. I woda się zbiera.

    Co możecie poradzić w tej sprawie ?
    Mam sąsiada który identycznie nie ma wiatrołapu, tak jak u mnie. I drzwi ma suche.

  7. #1627

    Domyślnie

    Jaką masz wentylację w domu?

    Też nie mam drzwi do wiatrołapu i drzwi Wikęd, i u mnie wszystko w porządku.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #1628

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o skraplanie sie wilgoci na klamce to chyba jest normalne w drzwiach zewnętrznych. Przy mrozie poniżej -5 klamkę mam wilgotną na drzwiach PCV, mimo małej wilgotności w domu. Fizyki nie przeskoczysz. Pewnie w droższych drzwiach są jakieś izolowane przejscia dla klamki i zamków.

    Jesli chodzi o docisk skrzydła do ramy od strony klamki to pomaga regulacja zasuwy. Jeśli masz zamek z dwoma zasuwami na górze i na dole to można to wyregulować. Miałem nawet wilgoć w narożniku u góry i przy progu. Po zwiększeniu docisku problem znikł.

  9. #1629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Squers Zobacz post
    ..
    *Górny i dolny zamek ciągle jest mokry, woda zbiera się i dosłownie kapie na podłogę,
    *Dodatkowo między progiem a drzwiami na dole wyczuwalna jest nieszczelność, po przyłożeniu dłoni, czuć podmuch, próg mokry.
    *Dodatkowo drzwi na dole i część na górze pokryte kropelkami wody....
    Kluczowe są pomiary wilgotności i temperatury w domu. Jeśli wartości pozostawiają do życzenia, to najlepsze drzwi nie pomogą.

    Zamek, wkładka, próg to najzimniejsze punkty drzwi. Dół, a szczególnie góra skrzydła mogą już sugerować coś z ustawieniami, ale niepokoiłbym się dopiero, gdy unormujesz wilgotność.

    Drzwi stoją na podmurówce? Wylewce? Masz foto z montażu?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1630
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witajcie,

    czy do drzwi Wikęd, wzór 26, szer. 90, ościeżnica Optimum Termo da się zamontować jeszcze samozamykacz z ogranicznikiem/tłumikiem?
    Tak, wiem ... powinno zostać dodane wzmocnienie na etapie zamawiania, ale nie zostało.
    Może istnieją samozamykacze (np. te z szyną), które inaczej rozłożą obciążenie na drzwi i pozwolą zamontować samozamykacz z ogranicznikiem otwarcia?

    Drzwi otwierane na zewnątrz, bardziej chodzi o ograniczenie i stłumienie nagłego otwarcia (np. niedomkniętych, przez wiatr) niż o samozamykanie.

    W ostateczności skończy się na odbojniku z amortyzatorem (jeśli uda się coś takiego znaleźć, bo nie jest to chyba bardzo popularne ? ).

    Za wszelkie (merytoryczne) podpowiedzi ... z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez ktl ; 11-01-2021 o 11:25
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  11. #1631

    Domyślnie

    Witam , zamierzam kupić drzwi Wikęd Optimum , ościeżnice Termo to dodatkowy koszt 750zł czy są one dużo lepsze niż ościeżnica 12 , drzwi zewnętrzne do nowego domu

  12. #1632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sporo lepsze, ale czy jest zasadne to już zależy od konkretnego przypadku i oczekiwań Inwestora.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1633

    Domyślnie

    Ktl - da się. Wystarczy zadzwonić do Wikędu i zapytać jaką dokładnie teraz grubość ma rama z góry skrzydła. Jak będziesz miał info to szukasz takiego samozamykasza wąskiego i tyle. To wzmocnienie to po prostu bardziej poszerzenie aby było wygodnie dobrać samozamykacz i aby było do czego go przykręcić (drewniana rama).

  14. #1634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za sugestię szukałem co prawda kiedyś na stronie Wikędu kontaktu technicznego, ale nie znalazłem. Telefon do firmy, bez problemu przełączono mnie do osoby z działu technicznego. Bardzo sympatycznie, miło i bez problemu dostałem potrzebne informacje.

    Oficjalne stanowisko firmy jest takie, że nie należy montować samozamykacza bez wzmocnienia.

    Rama na niskim płaszczu ma 3 cm. Jeśli uda się zmieścić i wkręcić szynę w ramę to z punktu widzenia technicznego powinno być w porządku. Jeśli się nie da, można zastosować płytkę (np. z nierdzewki), przykręcić ją do ramy, a dopiero do niej albo samozamykacz albo szynę.
    Ostatnio edytowane przez ktl ; 14-01-2021 o 12:06

  15. #1635

    Domyślnie

    Mam problem z drzwiami Wikęd. Drzwi OPTIMUM z ościeżnica TERMO. Chodzi o zaczep. Zamówiłem drzwi z elektrozaczepem dzień/noc, przyszły fabrycznie z normlanym na stałe. Firma u której kupowała wymieniła ale nie umie tego poprawnie ustawić. Byli już 2 razy i cały czas jest problem.

    Elektrozaczep ma tak mały język, że w zasadzie jest schowany w ościeżnicy a tuż za nim jest normalna właściwa ościeżnica. Nie ma to prawa działać (mówię o opcji otwarcia).

    Sumarycznie ustawili "na stałę" tak, że jest w miarę szczelnie (w miarę bo okazało się teraz na mrozach że przy progu nie jest) i do tej pory mi to nie przeszkadzało. ALE. Teraz chce wstawić elektrozamek połączony z wideodomofonem.

    Jak to wygląda widać najlepiej na zdjęciach. Czy powinienem:
    1. kupić inny elektrozaczep dłuższym językiem tak aby "łapał" ale ościeżnica już nie... (jaki?)
    2. czy ta ościeżnica nie powinna być "wycięta" za elektrozamkiem? Widziałem gdzies na necie w innych producentów takie rozwiązanie...

    Czy to normlane, że cała "szczelność" drzwi jest oparta na tym jednym zaczepie? Po jego wyjęciu drzwi w zasadzie "latają", nawet jak są zamknięte to nie są szczelne - jest szpara.

    i pytanie z * - jak teraz kabelek wyciągnać z drzwi... rozumiem, że najlepiej wiercić przez ościeżnicę do srodka...? oczywiście wszytszko w miarę już wykończone.. no ale muszę to zrobić.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	452434   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	452435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3663.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	452436  

  16. #1636

    Domyślnie

    Hej,
    masz sporo pytań które tak na prawdę powinien załatwić doświadczony montażysta u Ciebie na miejscu. Przez internet będzie sporo gdybania i tak nikt poza Tobą (zakładam z góry, że nie jesteś ekspertem w tych sprawach) nie będzie widział tego na żywo. Ja zacząłbym przede wszystkim od ustawienia drzwi tak jak mają już docelowo pracować, czyli najzwyklejsza regulacja. Później zająłbym się doborem elektrozaczepu i wyprowadzeniem okablowania. Oczywiście łatwiej byłoby to zrobić przed montażem drzwi ale czasem i tak bywa . Pamiętaj tylko aby nie podłączać tam 230V jak to niektórzy robią .

  17. #1637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    dzień dobry, czy w internedzie dostępne są gdzieś informację na temat regulacji docisku drzwi Wikęd? Dziś zorientowałem się, że w prawym górnym rogu (po stronie klamki) czuje ruchy powietrza. Sprzedawca przyjedzie "przy okazji". Drzwi Premium Termo wzór 42
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  18. #1638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Regulujesz na zaczepie głównego zamka. Trzeba poluzować dwie śrubki i przesunąć języczek. Z wyczuciem, bo możesz pogorszyć komfort zamykania.

    Natomiast górny róg można próbować regulować dociskiem zawiasów. Górny wkręcić, dolny odsunąć jeśli docisk dolny pozwala.

    To niby banalnie proste, a jednak trzeba mieć wyczucie i doświadczenie. Trochę jak jak jazda na nartach..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1639
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    jak pierwszy raz założyłem narty to ledwo wyszedłem z tego cały to nie rokuje za dobrze
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  20. #1640

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Regulujesz na zaczepie głównego zamka. Trzeba poluzować dwie śrubki i przesunąć języczek. Z wyczuciem, bo możesz pogorszyć komfort zamykania.

    Natomiast górny róg można próbować regulować dociskiem zawiasów. Górny wkręcić, dolny odsunąć jeśli docisk dolny pozwala.

    To niby banalnie proste, a jednak trzeba mieć wyczucie i doświadczenie. Trochę jak jak jazda na nartach..
    Ta regulacja przy zaczepnie to tylko na chwile jest. Robiłem to już kilkukrotnie i zawsze po tygodniu/dwóch śrubki się luzowały i znowu ten docisk był sporo słabszy i czuć ruch powietrza. Jest na to jakiś sprawdzony patent ?

Strona 82 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony