dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 93
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 1850
  1. #1701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Panowie, lustro Weneckie w Wikęd przepuszcza część światła, czy to typowe lustro? Lustro Weneckie to mamy w łazienkach. Co ma na myśli Wikęd pisząc o "lustrze Weneckiem"? Czy to po prostu błędna nazwa lustra Fenickiego?

    U mnie mały upgrade Prestige Termo Lux:

    Wylatuje kolor Złoty Dąb a na jego miejsce Antracyt Szafir
    Wzór 21A wylatuje i na jego miejsce póki co dwa wzory 12 albo 30. Jeszcze nie mogę się zdecydować który.

    Z racji tego, że to będzie teraz przeszklenie centralnie na środku to myślę o dopłace do P4. Zawsze to zainteresowany będzie musiał trochę z 15 minut namęczyć się siekierą, czy młotkiem, żeby zbić P4 i dostać sie do gałki zamka od środka. Abstrahując od pikowania zamka...
    Ja się zdecydowałem na wzór 30, kolor winchester, czarna ramka, czarna klamka. Szyba chyba mleczna, miało być rowniez lustro weneckie ale poczytałem trochę no i wychodzi na to, ze wieczorem kiedy bedzie jasno wewnatrz to bedzie wszystko widac.
    Tylko nie wiem co jeszcze dołożyć. Czy wybrać klamkę z zabezpieczeniem czy bez, czy szyba p4, kopniak, elektrozaczep, kontaktron. Możliwości jest wiele ale nie wiem co jest potrzebne a co jest bajerem. Może ktoś pomoże?
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 17-03-2021 o 07:30

  2. #1702

    Domyślnie

    U mnie też ramki czarne, zawiasy czarne, klamka czarna. Dlaczego wybrałeś wzór 30 a nie 12? Wzór 30 to taka 12-tka z przedłużeniem do końca drzwi. U mnie musi być coś przeziernego, bo nie ma wiatrołapu a w korytarzu nie ma okna. Przynajmniej trochę drzwi będą doświetlać. Lustro Weneckie(Fenickie?) tak działa, że wieczorem jego magia ginie i wszystko widać od zewnątrz. Ja wybrałem klamkę Prestige z zabezpieczeniem. Wydaje mi się, że warto dopłacić do P4 - przynajmniej dla wzoru 12 i 30, po wybiciu przeszklenia łatwy dostęp do gałki. Będzie trochę utrudniony dostęp do gałki od środka. Złodziej będzie musiał narobić więcej hałasu o ile zdecyduje się na walenie w szybę co tam będzie miał pod ręką. P4 jest do zbicia, tylko zajmie więcej czasu(10-15 minut) i hałasu. Nawet dla świętego spokoju, dla spokoju psychiki niech to P4 siedzi. Nie jest to jakoś ekstremalnie duża dopłata - około 300 zł. Ja kopnika nie chcę, bo to tylko będzie pokusa stukać brudnymi butami w drzwi i później czyszczenie tego. Kopniak trochę paskudzi drzwi imho. Ja mam drzwi otwierane do wewnątrz to tym bardziej powinien być kopniak, ale nie chcę go. Kopniak chyba bardziej się przyda jak ktoś zdecyduje się na samozamykacz - czasami wypada nogą podtrzymać drzwi to kopniak by się przydał. Elektrozaczep to jest chyba dla potrzeb pochwytu. Po co do klamki elektrozaczep?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 17-03-2021 o 08:33

  3. #1703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    U mnie też ramki czarne, zawiasy czarne, klamka czarna. Dlaczego wybrałeś wzór 30 a nie 12? Wzór 30 to taka 12-tka z przedłużeniem do końca drzwi. U mnie musi być coś przeziernego, bo nie ma wiatrołapu a w korytarzu nie ma okna. Przynajmniej trochę drzwi będą doświetlać. Lustro Weneckie(Fenickie?) tak działa, że wieczorem jego magia ginie i wszystko widać od zewnątrz. Ja wybrałem klamkę Prestige z zabezpieczeniem. Wydaje mi się, że warto dopłacić do P4 - przynajmniej dla wzoru 12 i 30, po wybiciu przeszklenia łatwy dostęp do gałki. Będzie trochę utrudniony dostęp do gałki od środka. Złodziej będzie musiał narobić więcej hałasu o ile zdecyduje się na walenie w szybę co tam będzie miał pod ręką. P4 jest do zbicia, tylko zajmie więcej czasu(10-15 minut) i hałasu. Nawet dla świętego spokoju, dla spokoju psychiki niech to P4 siedzi. Nie jest to jakoś ekstremalnie duża dopłata - około 300 zł. Ja kopnika nie chcę, bo to tylko będzie pokusa stukać brudnymi butami w drzwi i później czyszczenie tego. Kopniak trochę paskudzi drzwi imho. Ja mam drzwi otwierane do wewnątrz to tym bardziej powinien być kopniak, ale nie chcę go. Kopniak chyba bardziej się przyda jak ktoś zdecyduje się na samozamykacz - czasami wypada nogą podtrzymać drzwi to kopniak by się przydał. Elektrozaczep to jest chyba dla potrzeb pochwytu. Po co do klamki elektrozaczep?
    Dopiero dzisiaj doczytałem o tym elektrozaczepie więc wiem, ze nie jest mi potrzebny. Wybrałem 30 bo żonie bardziej ze się podobało właśnie to przedłużenie ramki od góry do dołu. Co do szyby p4 to jeśli okien nie masz z szybami wzmocnianymi to chyba nie ma sensu pchać tego do drzwi. Kopniak jednak też nie biorę. Zamek z zabezpieczeniem raczej tak. No i kontaktron w drzwiach się przyda do alarmu. Ja też nie mam okna w wiatrołapie więc drzwi to jedyne doświetlenie. Jeszcze się zastanawiam nad tą szybą mleczną a lustrem weneckim, chciałbym jednak widzieć kto jest przed drzwiami A szyba mleczna mi to uniemożliwi raczej.

  4. #1704

    Domyślnie

    Nie wiem, czy już te fotki widziałeś z czarną ramką wzoru 12 i 30 -> https://photos.app.goo.gl/5tVvVFsBwM3HKVxh8 Znalezione w sieci i zestawiłem dwa obok siebie. Hmm, rzeczywiście wzór 30 wygląda zdecydowanie lepiej. To przedłużenie dopełnia design całych drzwi. O ile wzór 12 całkiem ok wygląda z ramką z nierdzewki to z czarną już tak sobie. Ramki z nierdzewki - https://photos.app.goo.gl/QhpkTXQARrkYi4DN8 Z fotek ramki z nierdzewki są ładniejsze od czarnych, ale to chyba nie jest praktyczne. Mogą robić się plamy na nierdzewce. Jak nierdzewka zanieczyszczona stalą rdzewną to mogą wyłazić ogniska rdzy. Ludziom różne cyrki się działy z ramkami nierdzewnymi. Chociaż u mnie to nie był główny powód wyboru czarnych ramek, klamki. Poprostu podbitka, dach i rynny będą czarne. Elementy drzwi niech też mają kolor czarny.

    BTW, ja bym mlecznego przeszklenia nie brał. Nawet dobrze czasami zekrnąć przez szybkę co tam się dzieje na zewnątrz, albo kto stoi przed drzwiami. Mleczne to się wstawia do łazienki a nie do drzwi zewnętrznych imho. Lustro Weneckie to fajna sprawa, mimo, że wieczorem nie spełnia swojej funkcji. W aktualnych, starych drzwiach mam lustro weneckie.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 17-03-2021 o 11:16

  5. #1705

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Od mojego dostawcy okien będę brał drzwi Wikęd Glass Design z pochwytem, samozamykaczem. Nie wiem jednak czy brać Termo Prestige Lux czy poziom niżej. Różnica w cenie około 1000. Dom będzie zasilany powietrzna pompa ciepła, powierzchnia użytkowa to 160m, ściany 24 beton komórkowy+20 styro grafit, poddasze 20cm pit, okna u od 0.67-0.91 (średnio 0.77-0.79) dużo przeszkleń. Na podłodze 15 cm styro lambda 0.38.
    Czy warto dopłacać do tych najcieplejszych drzwi?

  6. #1706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Nie wiem, czy już te fotki widziałeś z czarną ramką wzoru 12 i 30 -> https://photos.app.goo.gl/5tVvVFsBwM3HKVxh8 Znalezione w sieci i zestawiłem dwa obok siebie. Hmm, rzeczywiście wzór 30 wygląda zdecydowanie lepiej. To przedłużenie dopełnia design całych drzwi. O ile wzór 12 całkiem ok wygląda z ramką z nierdzewki to z czarną już tak sobie. Ramki z nierdzewki - https://photos.app.goo.gl/QhpkTXQARrkYi4DN8 Z fotek ramki z nierdzewki są ładniejsze od czarnych, ale to chyba nie jest praktyczne. Mogą robić się plamy na nierdzewce. Jak nierdzewka zanieczyszczona stalą rdzewną to mogą wyłazić ogniska rdzy. Ludziom różne cyrki się działy z ramkami nierdzewnymi. Chociaż u mnie to nie był główny powód wyboru czarnych ramek, klamki. Poprostu podbitka, dach i rynny będą czarne. Elementy drzwi niech też mają kolor czarny.

    BTW, ja bym mlecznego przeszklenia nie brał. Nawet dobrze czasami zekrnąć przez szybkę co tam się dzieje na zewnątrz, albo kto stoi przed drzwiami. Mleczne to się wstawia do łazienki a nie do drzwi zewnętrznych imho. Lustro Weneckie to fajna sprawa, mimo, że wieczorem nie spełnia swojej funkcji. W aktualnych, starych drzwiach mam lustro weneckie.
    Ja również mam dach w czerni, a poza tym czarna ramka nadaje większy kontrast drzwiom bo kolor jest dość jasny - winchester.
    Nie wiem jeszcze jakie będzie poszerzenie z klinarytu bo są dwie opcje z racji, że od chudziaka do podłogi na gotowo będzie 30cm:
    1. Podmurowanie 20cm (grubość styro na podłodze) +10cm klinarytu
    2. Klinaryt na całej wysokości.

    Ciekawe czy da się jakoś wysunąć chociaż trochę drzwi w warstwę ocieplenia bez używania konsol knelsena(raczej drogA sprawa).

  7. #1707

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Dudek Zobacz post
    Witam serdecznie. Od mojego dostawcy okien będę brał drzwi Wikęd Glass Design z pochwytem, samozamykaczem. Nie wiem jednak czy brać Termo Prestige Lux czy poziom niżej. Różnica w cenie około 1000. Dom będzie zasilany powietrzna pompa ciepła, powierzchnia użytkowa to 160m, ściany 24 beton komórkowy+20 styro grafit, poddasze 20cm pit, okna u od 0.67-0.91 (średnio 0.77-0.79) dużo przeszkleń. Na podłodze 15 cm styro lambda 0.38.
    Czy warto dopłacać do tych najcieplejszych drzwi?
    Jeśli budżetu starcza to proponuję Termo Prestige Lux. Są one po prostu odczuwalnie cieplejsze i lepsze od Optimum na Termo. To czego mają więcej to nie będę się rozpisywał - info o wypełnieniu ościeżnicy i np. uszczelce opadającej na próg masz w katalogu. Dużym plusem pomijanym moim zdaniem jest grubsza ościeżnica Termo w porównaniu do niższych serii.

    edit:
    Przemek89g - dałbym wyższy Klinaryt.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 26-03-2021 o 07:34 Powód: dopisek

  8. #1708
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    edit:
    Przemek89g - dałbym wyższy Klinaryt.
    Ok. Tylko klinaryt może być max wysokości 25cm, a ja mam 20cm styro, 8cm wylewki i 2cm na wykończenie podłogi więc trzeba byłoby podmurować trochę, Tak?

    A może poszerzenie systemowe pcv? Wtedy może być na całej wysokości?

    No i mam pytanie o wykończenie potem przy progu. Płytka pod próg czy do progu na równo z progiem lub lekko niżej?

  9. #1709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja preferuję poszerzenia ze względu na prostotę zastosowania. 12+12 + 3 (mam wątpliwości czy realnie wyjdzie u Ciebie 30cm, wymiar i tak należy przerzuć z okien tarasowych i zweryfikować co tam zostało zostawione. Dla siebie pewnie bym został tylko przy 12cm + podmurowanie.

    Na kolejne pytania można trafnie i błyskawicznie odpowiedzieć będąc na pomiarze. Jest wiele zależnych, zaczynając od wymiaru całkowitego.
    Płytka zasadniczo ma iść pod próg. Jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz. Ale przy "fabrycznym" ustawieniu poszerzenia ona i tak dochodzi do progu, więc można spokojnie go wpuścić niemal 2cm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja preferuję poszerzenia ze względu na prostotę zastosowania. 12+12 + 3 (mam wątpliwości czy realnie wyjdzie u Ciebie 30cm, wymiar i tak należy przerzuć z okien tarasowych i zweryfikować co tam zostało zostawione. Dla siebie pewnie bym został tylko przy 12cm + podmurowanie.

    Na kolejne pytania można trafnie i błyskawicznie odpowiedzieć będąc na pomiarze. Jest wiele zależnych, zaczynając od wymiaru całkowitego.
    Płytka zasadniczo ma iść pod próg. Jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz. Ale przy "fabrycznym" ustawieniu poszerzenia ona i tak dochodzi do progu, więc można spokojnie go wpuścić niemal 2cm.
    Czemu masz wątpliwości czy realnie wyjdzie 30cm? Człowiek od pomiarów drzwi sprawdzał ma jakim poziomie mam zamontowane psk na taras.
    Czyli biorę poszerzenia. Czy drzwi do kotłowni też mogę dac na poszerzeniach czy tam juz sie nie wyglupiac?
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  11. #1711

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Ok. Tylko klinaryt może być max wysokości 25cm, a ja mam 20cm styro, 8cm wylewki i 2cm na wykończenie podłogi więc trzeba byłoby podmurować trochę, Tak?

    A może poszerzenie systemowe pcv? Wtedy może być na całej wysokości?

    No i mam pytanie o wykończenie potem przy progu. Płytka pod próg czy do progu na równo z progiem lub lekko niżej?
    Ewentualne poszerzenie pod klinaryt. Taka trochę kombinatoryka ale w jakiś sposób dopłyniesz do brzegu.

  12. #1712

    Domyślnie

    Witam, mam problem z drzwiami wikęd, wczoraj zostały zamontowane, zostały w folii na noc, montażysta powiedział żeby nie otwierać i zostawić tak bo remont trwa to po co maja się brudzić. Dzisiaj z ciekawości zdjąłem folie zobaczyć jak się prezentują i wczoraj oglądałem to miejsce i nic takiego nie było a teraz mam takie coś

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c0c752b4681edfe7gen.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	456771

  13. #1713

    Domyślnie

    My właśnie zamówiliśmy drzwi Wikęd (wzór 14 w białym kolorze) z dostawką boczną (lustro weneckie) i czekamy na realizację

  14. #1714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek2535 Zobacz post
    Witam, mam problem z drzwiami wikęd, wczoraj zostały zamontowane, zostały w folii na noc, montażysta powiedział żeby nie otwierać i zostawić tak bo remont trwa to po co maja się brudzić. Dzisiaj z ciekawości zdjąłem folie zobaczyć jak się prezentują i wczoraj oglądałem to miejsce i nic takiego nie było a teraz mam takie coś

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c0c752b4681edfe7gen.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	456771
    A próbowałeś wziąć szmatkę / papier i to zetrzeć? bo jestem przekonany, że jeśli nie na sucho (kurz), to zejdzie z najprostszym środkiem myjącym.

    Ps. Też tak mówię jak montażysta, ale chyba faktycznie należy się zerwać folię i wtedy niech się martwią następne ekipy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1715

    Domyślnie

    Uwaga - przyjrzyjcie się warunkom gwarancji drzwi Wikęd. Nasz potencjalny sprzedawca zwrócił nam uwagę na taki zapis ( i chwała mu za to) - " Zadaszenie lub wnęka powinny być conajmniej o 1m szersze oraz g ł ę b s z e niż szerokość drzwi". To oznacza, że drzwi mają np. szerokość 90 - daszek ma mieć głębokość aż 190! , a jak są drzwi dwuskrzydłowe to już mamy pawilon - glębokość 230 cm.

  16. #1716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akka1 Zobacz post
    Uwaga - przyjrzyjcie się warunkom gwarancji drzwi Wikęd. Nasz potencjalny sprzedawca zwrócił nam uwagę na taki zapis ( i chwała mu za to) - " Zadaszenie lub wnęka powinny być conajmniej o 1m szersze oraz g ł ę b s z e niż szerokość drzwi". To oznacza, że drzwi mają np. szerokość 90 - daszek ma mieć głębokość aż 190! , a jak są drzwi dwuskrzydłowe to już mamy pawilon - glębokość 230 cm.
    I co w zamian zaproponował Wam sprzedawca? Jak warunki gwarancji jego faworyzowanej oferty?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1717

    Domyślnie

    W sumie tylko daszek głębokości 230 cm, albo brak gwarancji, zrozumiałam, że to są standardowe warunki gwarancji firmy Wikęd , czy możesz potwierdzić, czy tak jest? Chyba musimy szukać innego producenta.

  18. #1718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znam na pamięć warunków gwarancji. Myślę że są one dostępne na stronie internetowej producenta. Można sprawdzić.
    Znam jeden przypadek drzwi które przeciekały przy byle deszczu. NIe mam pojęcia co im dolegało - tylko je oglądałem.
    Fakt jest taki, że większość drzwi (także lepszych) deklaruje bardzo słabe parametry wodoszczelności, dlatego myślałem, że "złapię " Twojego sprzedawcę na naciąganiu, bo na pewno bym prześwietlił polecanego przez niego producenta
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1719

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że 99,9% producentów drzwi zewnętrznych ma zapis mówiący o tym że ich drzwi zewnętrzne muszą być zadaszone. Czy podają konkretne wymiary czy mają opis że cały rok niezależnie od usytuowania drzwi mają być one osłonięte od słońca i deszczu - wszystko jedno.
    Co do realnych warunków gwarancyjnych to nie spotkałem się np. w Wikędzie z problemem na reklamację np. zasuwnicy jak skrzydło było nie zadaszone. Jakby chodziło o wypalanie się laminatu to OK - rozumiem taki zapis, choć sam mam antracytowe Wikędy na pełnym słońcu już od wielu lat i kolor praktycznie identyczny jak na wzorniku.

  20. #1720

    Domyślnie

    Dzień dobry państwu, zauważyłam w katalogu opcję wykonania drzwi aluminiowych we wzorze drzwi stalowych za 680zł netto. Czy jest to warte dopłaty? Czy ktoś z państwa decydował się na to lub ma opinię?

Strona 86 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony